Spotreba betónového kontaktu na 1 m2: Normy pre rôzne povrchy

  Spočiatku, stavitelia potrebovali kompozíciu na zlepšenie adhézie s betónom, teda meno, ale výsledný vzorec umožnil rozšíriť rozsah nového produktu. Dlaždice, staré smaltovacie farby, sadrokartónu, leštená oceľ požadovala buď kompletnú demontáž alebo dôkladnú sesterskú, aplikovanie demonštrantov. S príchodom konkrétneho kontaktu sa táto situácia zmenila.

  Univerzálny primer poskytol vysokú priľnavosť s akýmkoľvek typom základne a povrchovej úpravy. Trvanlivosť upevnenia je dnes asi 80 rokov.

  Vlastnosti a zloženie

  Kontakt na báze betónu – akryl (latex) a lepidlo, uchopenie, drsnosť poskytuje cementové zmesi, sadry, kremenný piesok alebo mramorová drvina. Veľkosť frakcií pre tmel – 0,3, pod omietkou – až 0,6 mm. Početné prísady z polymérov, prísady zvyšujú kvalitu materiálu. A tiež rozširujú svoje vlastnosti na použitie v rôznych prevádzkových podmienkach: suché podnebie, s nadbytkom vlhkosti, na podlahy, steny a t. Ns.

  Organické rozpúšťadlá sa používajú ako riedidlo na prípravu roztoku. Na dosiahnutie homogénnej kompozície pri miešaní akrylových zmesí s vodou je ťažké, takže sa môže použiť len v prípade odporúčania výrobcu.

  Stupeň prieniku v rozsahu:

  • Pre univerzálnu zmes – 5 cm;
  • Hlboká penetrácia – 10 cm.

  Čas sušenia betónu – od 2 do 24 hodín na základe klimatických charakteristík a možností vetrania vzduchu.

  Výhody:

  • Univerzálnosť. Vhodné pre všetky druhy povrchu nevyžaduje ich dôkladnú prípravu pred použitím. Necitlivé na objavovanie ropy a iných mastných škvŕn. Použitie takéhoto náteru je však odôvodnené len v prípadoch hladkého a takmer absorbčné povrchy vlhkosti.
  • Silový. Hotová vrstva priméru netvorí trhliny pri vŕtaní alebo iných typoch stavebných prác.
  • Znižuje schopnosť základne poréznym povrchom absorbovať vlhkosť: tehlové, omietky, drevo, bunkový betón.

  • Permeability PARP. Akryl poskytuje účinok „priedušných“ stien.
  • Vlhkosť. Biocídne doplnky stále neumožňujú prenikanie baktérií alebo plesní do materiálu, a to aj po čase, zostáva ne-nebezpečný pre tvárnenie a zdravie ľudí.
  • Imunita na nízke a vysoké teploty, ich kvapky. Táto kvalita vzniká až po sušení pôdy, samotná aplikácia – nie je nižšia ako t +5 ºС.

  • Neobsahuje horľavé látky.
  • Nemení vlastnosti pod vplyvom ultrafialového materiálu.
  • Bezpečnosť životného prostredia. Zloženie lepidla nezahŕňa toxické látky, ktoré umožňuje použitie kompozície nielen pre externé, ale aj pre vnútorné práce. Špeciálne ochranné prostriedky Pri použití sa nevyžadujú.

  Chyby:

  • Strach. Bezprostredne pred použitím konkrétneho kontaktu je povrch povinný povinný.
  • Počas práce musí byť neustále premiešaná kvapalná zmes: ťažké zložky sa usadia na spodnej strane nádrže.

  Použitie takéhoto náteru je odôvodnené v prípade hladkého a takmer absorbovať povrchovú vlhkosť. Maximálna skladovateľka od 6 mesiacov do roka. Vyžaduje presný výpočet povlaku pre rôzne typy základov.

  Čo závisí od nákladov

  Množstvo zmesi potrebnej na aplikáciu na rôzne povrchy sa líši. Všetko závisí od vlastností a štruktúr stien alebo pohlavia, predovšetkým z hygroskopicity, alebo inými slovami, schopnosť absorbovať vodu.

  Minimálna spotreba betónového kontaktu na 1 m2:

  • Pre tehly, hladký betón (leštený) a pieskovitý, ktorý patrí k poréznym povrchom, odporúča sa odporúčaná konzumácia od 0,3 do 0,5 kg.
  • Pre monolith, vysoko kvalitný betón, dlaždice, objemové cementové podlahy a dokončovacie tehly a iné základy so strednou pórovitosťou – od 0,2 do 0,35 kg.
  • Odomknutý kmeňovým kmeňom Kellema, dlaždica, starej smaltovej farby a ďalšie zodpovedajúce mierne plastové a hladké materiály – od 0,15 do 0,25 kg.

  Optimálna metóda naučiť sadzbu spotreby požadovaného povrchu je použitie sondy 1×1 meter. Zvýraznite časť riešenia a čo bude aplikovať pôdu. Zvážte zmes s kapacitou a nástrojom. Potom aplikujte riešenie. Skontrolujte, ako pevne drží, ak potrebujete opraviť. Po opätovnom vážení, čata s nástrojom. Rozdiel medzi prvým významom a druhým je náklad, ktorý je nevyhnutný.

  Vysoko kvalitná výplň zmesi je charakterizovaná skutočnosťou, že všetko vyzerá hladko, Neexistujú žiadne lúmen, jednotná spojka. Ak existuje preskakovanie alebo spojka roztoku nestačí: piesok alebo cementový sa pri kontakte, potom je potrebná ďalšia prídavná vrstva pre spoľahlivosť. Druhá aplikácia vyžaduje vždy menšie množstvo riešenia o 20-30%.

  Uloženie zmesí

  Zníženie spotreby materiálu nebude úspešná. Výrobcovia varujú, že kvapalný roztok môže viesť k zníženiu adhézie, to znamená, že betónový kontakt nebude schopný držať hladké povrchy. Okrem toho, počas prevádzky jednotnosť sušenia. Voda sa odparuje alebo absorbuje do základu príliš rýchlo, neumožňuje schopnosť produkovať vysoko kvalitnú spojku. V dôsledku toho sa jednoducho objavia ťažké frakcie.

  Minimálne straty – tvorba trhlín, ktorá bude stále znamenať úplnú zmenu, a tým aj plytvanie peniazmi v dvojitom objeme. Vodnaté zloženie znižuje a hydroizolačné vlastnosti budúceho povrchu.

  Odporúčania

  • Vždy pri nákupe, vyberte si tovar, ktorý špecialisti a obyčajní kupujúci pozitívne reagujú. Kučesné a mazaní predajcovia môžu predávať oneskorené materiály alebo falošné vôbec, musíte sa chrániť pred takýmto chybou.
  • Ak ste nešpecifikovaní, že je to táto pôda, ktorá je vhodná pre povrch, použite sondy na kontrolu alebo špecifikáciu informácií z konzultanta. Povie mi, ktorá spoločnosť je lepšie uprednostniť, ako používať, pre ktorý je vhodný povrch.

  • Pred pokračovaním do práce nezabudnite na správny priestor, aby ste sa zbavili prebytočného prachu, veľkého, malého odpadu, ako aj špiny. Použite vysávač pre veľký odpad (ak je podlahou).

  Ak existujú nezrovnalosti alebo posilňované oblasti, musia sa čistiť žiadnym pohodlným spôsobom. Povrch je lepšie vyschnúť vopred.

  • Ak chcete pracovať s konkrétnymi kontaktmi, môžete pracovať s tým, čo ste pohodlnejšie. Roller alebo kefa sú dobré pre malé povrchy, paintopult – pre veľké plochy. Malo by sa však predpokladať, že tryska zodpovedá veľkosti frakcií roztoku.

  • Uistite sa, že počkajte na okamih, keď je všetko nasiaknuté a sušené, a to napríklad aplikovať inú vrstvu alebo cieľ vo forme dlaždíc, napríklad.
  • Dokončenie Dokončenie Lepšie Použite ihneď po vysušení primeru. Ak je to zanedbané, môže sa nahromadiť dostatočné množstvo prachu, čo následne vedie len na zníženie sily. Preto pokrývajú pracovný priestor ochranného materiálu.

  • Umiestnite pozostatky základného náteru do teploty plus. Ak je betónový kontakt zmrazený, stratí všetky svoje vlastnosti a jeho ďalšie použitie je zbytočné.
  • Pokúste sa získať konkrétne kontakty z známych a osvedčených značiek, ktoré sa nehľadávajú klamať, ale budú mať hodnotu s ich povesťou.

  Top výrobcovia

  Na trhu teraz mnoho rôznych výrobcov betónu kontaktu. Náklady sa zvyčajne pohybuje medzi 300-600 rubľov na päť kilogramov. Ak je to žiaduce, možno nájsť viac a drahšie, ale nie skutočnosť, že lepšie. Rozsah, spotreba zmesi alebo hotový roztok je uvedený na obale.

  Knauf

  Produkuje produkty na spracovanie akýchkoľvek povrchov, riešenie je určené pre manuálne a pre mechanizované práce. Spotreba približne 0.35 kg / m2. Farba – ružová na kontrolu jednotnosti aplikácie. TAKTOVÝ TIME – 12 hodín. Cena 20 kg – 3330 rubľov.

  BETON KONTAKT PRIMER ACRYLIC – Odporúča sa pred položením dlaždíc alebo porcelánovej dlaždice, aplikovanie povrchovej dekoratívnej omietky, tmel, s ďalšou výplňou podlahy.

  Rotband Boom – vyrobený vo forme zmesi, bez rozpúšťadiel, modifikovanej disperzie. Je určený na spracovanie poréznych báz, so zvýšenou absorpciou vlhkosti, ako aj pri príprave na následné zarovnanie inými typmi omietok.

  „Študenti“

  Ako súčasť pôdy – latex firmy BASF. Vhodné pre vnútorné práce, vrátane zametacích stien so starou omietkou. Tam sú v rôznych veľkostiach: vedro 3, 8 alebo 16 kg. Pozostáva z kopolyméru akrylovej disperzie, piesku, vody a rôznych užitočných prísad.

  Používa sa na steny, stropy v miestnostiach s normálnou alebo vysokou vlhkosťou. 5 kg – 315; 8 kg – 725; 16 kg – 1350 rubľov. Teplotné obmedzenia počas operácií – od +5 do + 30 ° C. Krátka doba trvania – nie viac ako 6 mesiacov od dátumu uvoľnenia.

  Existujú hotové riešenia pre hlboké penetrácie – až 10 cm v balení 20 kg, čo stačí na 67 m2 základne. Toto sú rýchle sušenie riešenia, ktoré umožňujú ďalšie dokončovacie práce po 2 hodinách. Minimálna spotreba – 0,2 kg / m2. Pracovný režim v intervale od +5 do + 25 ° C. Čas použiteľnosti – 12 mesiacov.

  Ceresit (cerezit)

  Uvoľňuje materiál na použitie hladkých základov, je vhodné pre vonkajšie a vnútorné práce. Spotreba 0,3-04 kg / m2. Schne asi tri hodiny, farba ružová. 5 kg – 465; 15 kg – 1265 rubľov.

  • CT 19. Poskytuje mrazu odolnosť povrchu počas prevádzky. Je povolené 5 mraziacich cyklov až dva týždne pri teplote, ktorá nie je nižšia – 40 ° C. Podmienky na vykonávanie povrchových opatrení pri teplote a báze vzduchu od +5 do + 30 ° C, vlhkosť vzduchu by nemala prekročiť 80%. Priľnavosť roztoku na betónový základ v týždni – najmenej 0,5 mPa.
  • CT 17. Hlboký penetračný primér obsahujúci antiseptikum.

  Kontakt betónu „Phoenix“

  Pôda na kremennom piesku vytvára jednotnú výstrednú vrstvu. Zmes má silnú adhéznu vlastnosť. Vhodné pre vnútorné opravy s rôznymi typmi povrchov. Spotreba 0.2-0.3kg / m2. V žiadnom prípade zamrzne uložte do hustého uzavretého kontajnera. Balenie 20 kg – 1200 rubľov, grabs 67-100 m2. Teplotný režim aplikácie od +5 do + 40 ° C.

  VGT

  Spoločnosť vyrába hrubý nadmerný náter na spracovanie slabo absorbovaných základov pod náplasťou. Často aplikované pred položením keramických dlaždíc. Čas úplného tuhnutia – približne 24 hodín. Spotreba – 0,25-0,5 kg / m2. Cena za 3 kg – 315; 8 kg – 725 rubľov.

  Ako používať betónové kontakty,povie špecialistu na ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: