Spustenie profilu pre vlečko

Spustenie profilu pre vlečko

Pri inštalácii vlečky je dôležité použiť ďalšie prvky pre spoľahlivú povrchovú úpravu. Jednou z potrebných častí je štartovací profil, ktorý vám umožní výrazne zjednodušiť proces inštalácie. Tento materiál sa deje rôzne typy a má vlastné vlastnosti. Ak chcete vykonať vlečko dobre, je vhodné sa vopred oboznámiť so špecifikámi inštalácie takéhoto profilu a jednotlivých momentov.

Spustenie profilu pre vlečko

Spustenie profilu pre vlečko

Spustenie profilu pre vlečko

Zvláštnosť

Spustenie profilu pre vlečku – to je prvý a hlavný fragment, na ktorom bude úspešná úprava. Planck má komplexný tvar, ktorý je podmienene rozdelený do niekoľkých prvkov.

 • V hornej časti kapely je vybavený radom predĺžených otvorov, ktoré vám umožňujú zaistiť na základňu. Možno s jedným alebo dvoma radmi spojovacích materiálov.

 • V spodnej časti formy prvku vyzerá ako cikzag a je zámok. To tiež umožňuje bezpečne zabezpečiť prvú časť vlečky.

Spustenie profilu pre vlečko

Keď je pleť montáž, potom je štartovací panel uzamknutý v opačnom poradí. Je to spôsobené tým, že kladie z vrcholu na nižšie. Pre vinyl sa všetko vykonáva v obvyklom poradí.

Spustenie profilu pre vlečko

Začiatočná doska, spravidla, je namontovaná cez prepravky, takže je dôležité, aby pre ňu urobil tvrdý základ, najmä ak je to kovová vlečka. Napríklad pre drevenú prepravku bude perforovaný stojan alebo roh. Ak Galvanizované CD robí, potom najlepšie riešenie bude výber UD profilu.

Spustenie profilu pre vlečko

V prípade inštalácie značkovaného vetraného systému fasády stojí za to použiť základ, ktorý výrobca odporúča. Farebný roztok počiatočného pásu nezáleží, pretože to bude úplne skryté panelom. Preto nie je viditeľná na čelom.

Štartovací profil obdarený niekoľkými pozitívnymi vlastnosťami. Jedným z hlavných je rezistencia na koróziu, rôzne deformácie, trhliny. Faktory počasia neovplyvňujú silu. Kvalitatívny materiál spravidla pohybujú dobre teplotné rozdiely, ako aj účinky slnečného žiarenia. Inštalácia počiatočnej dosky môže byť vykonaná bez špeciálnych nástrojov.

Spustenie profilu pre vlečko

Názory

Pre vlečné panely existujú rôzne profily, medzi ktorými sa rozlišujú tieto typy.

 • Štartovanie – je vedľajší prvok, ktorý je namontovaný cez prepravku. Pod ním je potrebné položiť náročný základ a vyberte variant profilu v závislosti od materiálu, z ktorého je svietidlo vyrobené. Samozrejme, optimálna možnosť, keď je základňa odobratá z výrobcu.

Spustenie profilu pre vlečko

 • Konečná úprava Je to posledná doska pri dokončení vo forme vlečky a upínania okrajov listu, ktorý je orezaný. Tento druh je tiež upevnený v rámci rámca, je potrebné, aby pre ňu položil tvrdý základ. Pri inštalácii môžete získať potrebnú tuhosť, ktorá používate rovnaké techniky ako pre štartovací profil. Drvková doska je opravená ľubovoľne, aby mohla robiť bez prekážok, aby sa zúžili a rozšírili pri teplote.

Spustenie profilu pre vlečko

Tento profil môže byť použitý pre základňu pri simulácii prírodných povrchových materiálov.

 • J-Trim – Toto sú prvky, ktoré sa uplatňujú, keď sa vykoná konečná konštrukcia plochy obkladu. Vytvorte ich spravidla na dizajne, ktorý vykonáva na stenách.

Spustenie profilu pre vlečko

 • Populárne alebo udržiavané Zaujímame sa o stránky, v ktorých je potrebné prekrývať úzke vybrania. Najčastejšie sa používa na dvere alebo okenné svahy. Na pripojenie tohto profilu si môžete vybrať ľubovoľný poradie upevnenia.

Spustenie profilu pre vlečko

 • H-tvarované alebo pripojenie Sme potrební, keď sa uskutoční dĺžka dokovania vedľajších panelov. Montáž sa vykonáva pozdĺž prepravky, pre ktoré musia byť inštalované ďalšie horizontálne profily, pozorovanie krokom 400 mm. Môžete vykonávať spojovacie materiály v ľubovoľnom poradí.

Spustenie profilu pre vlečko

 • Vápenia sú potrebné s dekoratívnym účelom, Keď prechod z jedného typu panelov pre vlečku na druhú. Takéto prílohy sú vlastne krásneho rámca, ktorý je tiež pripojený ľubovoľne.

Spustenie profilu pre vlečko

Inštalácia štartovacieho profilu je obvyklá, aby sa začala s prípravnými prácami, a to sa robí pri pripevnení k TUMP. Pozostávajú z čistiacich stien z rôznych odpadkov, kúskov nečistôt, condues. Ak si želáte, môžete zvládnuť povrchy so špeciálnymi prostriedkami plesní a húb. Ďalej je nainštalovaný po celom obvode štruktúry. Uzamknutie je vyrobené s krokom kroku od 400 do 600 milimetrov v horizontálnej rovine.

Spustenie profilu pre vlečko

Rozmery

Počiatočné profily sú podobné vo svojej forme, ale rozmery sa môžu výrazne líšiť v závislosti od výrobcu. Samozrejme, existujú štandardné rozmery v rozsahu od 3050 o 44 mm do 3850 o 78 mm. Najčastejšie nastane profil s dĺžkou 3660 milimetrov. Hlavný parameter pre prvý panel je dĺžka. Tento ukazovateľ je urobený, takže zodpovedá veľkostiam čeliace prvky. Odporúča sa kúpiť štartový profil spolu s vlečkou, aby ste eliminovali akékoľvek nezrovnalosti.

Spustenie profilu pre vlečko

Montáž

Pred upevnením profilu a vlečky by ste mali byť podľa potreby potrebné nástroje.

 • Kladivo Ak sa inštalácia vykonáva pomocou nechtov.

 • Skrutkovač, ak inštalácia používa fixáciu podľa vlastného čerpania.

 • Elektrická pílka alebo manuálna píla na rezanie detailov požadovanej dĺžky.

 • Stavebná úroveň, ktorá umožňuje, aby všetky prvky lokalizovali presne. Bez nej alebo nebude fungovať, normálne upevnite prvky povrchovej úpravy, alebo v dôsledku toho bude typ vlečky stratiť prezentáciu.

 • Drevené alebo gumové kladivo umožní zarovnať materiál, ak nebola vykonaná vzduchová medzera. V mnohých prípadoch iná intervencia narúša integritu dizajnu.

 • Passatia bude potrebná na zabezpečenie správnej formy upevňovacích otvorov.

 • Ruleta je potrebná na presné merania. Bez nich nebudú vlečie.

Spustenie profilu pre vlečko

Spustenie profilu pre vlečko

Spustenie profilu pre vlečko

Keď je dokončená počiatočná fáza, môžete začať označovanie. S riadne označenými parametrami bude celý obkladový dizajn dokonalý. Spravidla sa zarážka vykonáva vo vzdialenosti 40 milimetrov, a potom na rámu značku. To všetko sa musí zdvojnásobiť s úrovňou pomoci. Aj na meranie plochej čiary používajte roztavený kábel.

Spustenie profilu pre vlečko

V štádiu inštalácie musí byť doska pripojená k značkám, ktoré sú vyrobené skôr, a upevniť pomocou vlastných vzoriek do prepravky. Zvyčajne tento proces začína stredom a postupne sa pohybuje na konce. Je dôležité kontrolovať, pomocou úrovne.

Skrutkovanie skrutiek sa vykonáva striktne v strede otvorov, je žiaduce opustiť jeden milimeter pre voľný zdvih v drážke, aby sa zabránilo budúcej deformácii. Pri pripájaní fragmentov, keď dĺžky nestačia, mali by byť pripojené k odstráneniu 6 a viac milimetrov od seba.

Spustenie profilu pre vlečko

Užitočné odporúčania

Dajte úlohu štartujúceho profilu, na prvý pohľad, jednoduché, ale vyžaduje dodržiavanie viacerých nuans. Je obzvlášť dôležité venovať pozornosť tomu, ako hladko bude upevnené, pretože najmenšie skreslenie bolí celú štruktúru. V tomto prípade sa spojovacie prvky a kĺby spojov nezhodujú na rohoch a v určitom štádiu je potrebné vyberať novo.

Spustenie profilu pre vlečko

Najčastejšou chybou je príliš silne skrutkované skrutky. Keď teplota kvapky, môžu sa dostať von z upevňovacích drážok, v dôsledku toho sa panely skontrolujú. Tento problém je jasne druhy, ak prvý riadok skočil. Pri inštalácii medzi pripojeniami musíte urobiť medzery až 6 milimetrov. Tak, švu je vytvorený pre rôzne deformácie, ktoré budú nakoniec časom.

Spustenie profilu pre vlečko

Pred vykonaním vlečky je dôležité, aby ste sa vopred oboznámili s pokynmi, ktoré sú zahrnuté v súprave. Treba tiež prečítať a odporúčania od výrobcu. Celý profil musí zodpovedať zvolenej povrchovej úprave, najmä s pevnosťou. V opačnom prípade sa objavia deformácie a dokonca praskliny.

Spravidla v príručke je presne uvedený, ktorý profil by sa mal používať, najčastejšie je to značkové – od toho istého výrobcu ako vlečka.

Pri pripájaní musíte vložiť všetky prvky presne v drážkach. To bude chrániť pred vzhľadom na medzeru, v ktorej môže sneh alebo dážď spadnúť, čo bude neskôr viesť k zmrazeniu cieľa a fasády. Vytvorí sa aj kondenzát a nadmerná vlhkosť vnútri steny. Keď by inštalácia vlečky mala dodržiavať bezpečnostné pravidlá a uistite sa, že pracujete v špeciálnom oblečení, ktoré môže chrániť. Ak je práca použitá bulharským, potom musíte nosiť okuliare budovy, takže čipy sa nedostanú do očí.

Spustenie profilu pre vlečko

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár