Statívy pre Laserovú úroveň: odrody, značky, výber, použitie

Maximálna presnosť poskytovaných laserových údajov pomôže zabezpečiť používanie vysoko kvalitného statívu. Je z tohto dôvodu, že mnohé majú záujem o odrody a dátové pečiatky zariadení. Nemenej relevantné témy sú kompetentným výberom zariadení a možnosť ich nezávislej výroby.

Vymenovanie a dizajnové funkcie

V prvom rade treba poznamenať, že využívanie posudzovaných meracích prístrojov stanovuje úplnú výnimku oscilácie. Kvalitný statív pre laserovú úroveň poskytne maximálnu stabilitu. Zároveň nebudú žiadne minimálne odchýlky, ktoré môžu negatívne ovplyvniť značky.

Statívy pre úrovne sú špeciálnou podporou alebo držiteľom pre spoľahlivé upevňovacie zariadenia. Je v tejto pozícii, že je možné dosiahnuť relevantnú presnosť indikácií. Mnohí špecialisti odkazujú na opísané úpravy statív v dôsledku ich dizajnových funkcií a vzhľadu.

V praxi sa často používajú geodetické statívy vybavené špeciálnymi skrutkami na inštaláciu hladín laserov. Tento typ zariadení možno pripísať kategórii univerzálnych. Sú prevádzkované na:

 • Implementácia kontroly nad stavebnými prácami rôznych zložitosti;
 • identifikácia parametrov objektov vo výstavbe;
 • Montáž lineárnych štruktúr (LPP, potrubia);
 • identifikácia a určovanie rozsahu deformácie rôznych štruktúr.

Konštrukčný stojan na hladiny laserov sa skladá zo základne a hlavy statívu. Zároveň sú rozpočtové modely nevyriešené. V rovnakej dobe, profesionálne zariadenia vám umožnia nainštalovať rôzne typy meracích prístrojov. Neoddeliteľnou zložkou zariadenia je skrutka, ktorú je zariadenie pripojené k držiaku.

Rôzne modely stojana môžu byť vybavené obdĺžnikovými, trojuholníkovými a sférickými pozemkami.

  Univerzálne statívy majú komplexnejší dizajn. Hovoríme o statívovi, v centre, z ktorých sa nachádza teleskopický typ statívu, ktorý má mechanizmus červa. Vďaka takýmto zvláštnosti má špecialista možnosť zmeniť pozíciu a smer centrálneho stojana. Zasažiteľná časť vám umožňuje nastaviť výšku celého dizajnu.

  Názory

  Ako dopyt po meracích zariadeniach a ďalších zariadeniach sa výrobcovia pokúsili rozšíriť model Rovnako čo najviac. Nakoniec Trh teraz predstavuje celý zoznam statív pre úrovne laserov a úrovní.

  Zahŕňa mnoho odrôd.

  • Spomenuté vyššie Geodetický statív, Prezentácia špecializovaného zariadenia vybaveného vláknami pre inštaláciu nástrojov. Hlavnými výhodami v tomto prípade zahŕňajú širokú pracovnú plochu, univerzálnosť a maximálnu spoľahlivosť upevnenia zariadenia. Tieto statívy sa účinne používajú pri práci v miestnosti aj na ulici.

  • Elementárny statív – Zariadenie charakterizované spoľahlivosťou a umožňuje využívať hladiny s vysokou hmotnosťou. Jeho hlavnou črtou je prítomnosť kľuky. Pomocou rukoväte tohto mechanizmu môžete nastaviť pracovnú výšku s maximálnou presnosťou.

  • Fotochatický, predstavujú mimoriadne ľahké zariadenia. Tieto plusy zahŕňajú mobilitu, ako aj schopnosť rýchlo sa meniť nielen umiestnenie zariadenia, ale aj uhol sklonu. Hlavný mínus je prítomnosť pokrývajúcich gumy na nohách, čo komplikuje použitie mimo priestorov. Rovnako dôležitým bodom bude nemožnosť vykorisťovania so silným vietorom v dôsledku nízkej hmotnosti.
  Prečítajte si viac  VLASTNOSTI A UPLATNITEĽKOU KARTY

   Okrem uvedených sú tu držiaky na stenu (zátvorky).

   Samostatná pozornosť si zaslúži iný typ svietidiel na stanovenie úrovní. Hovoríme o tzv. Spacerských štruktúrach, ktoré sú alternatívou k klasickým statívom. Princíp prevádzky tohto zariadenia spočíva v pohybe zariadenia hore a dole. Ten je inštalovaný verziou medzi podlahou a stropom.

   Tieto teleskopické regály majú spravidla jasne sfarbenie s striedavými pásmi oranžových a čiernych farieb. Toto riešenie vám umožňuje používať tyče ako v deň, ako aj večer. Výška niektorých návrhov môže dosiahnuť 3 metre a viac. Hliníkové regály sa vyrábajú a majú minimálnu hmotnosť, ktorá zjednodušuje ich prepravu a inštaláciu.

   Je dôležité vziať do úvahy, že dištančné tyče sú prevádzkované najmä v priestoroch.

   Preskúmať výrobcov

   V súčasnosti mnoho spoločností výrobcovia predstavujú svoje výrobky na trhu nástrojov, meracie zariadenia a ďalšie zariadenia. Prirodzene, Vedúci segmentu sú takýmiti giganti ako Bosch. A v tomto prípade hovoríme o najväčšom vývojíri elektrických nástrojov a elektronických zariadení. Pre mnohých je táto značka spojená s tradičnou nemeckou kvalitou.

   Na trhu ponúka spoločnosť vysokokvalitné statívy rôznych typov, ako aj tyčí a držiteľov pre laserové úrovne.

   Okrem nemeckého obra sú tiež aj ďalšími výrobcami.

   • ADA Instruments – spoločnosť, ktorá začala viac ako 10 rokmi. Spočiatku bola umiestnená ako značka diagnostického a meracieho zariadenia vyvinutá pre rôzne priemyselné odvetvia. Mimochodom, ADA je dešifrovaná ako dodatočná presnosť, čo znamená „dodatočná presnosť“. Potenciálni kupujúci výrobca ponúka modely geodetických a teleskopických statív a tyčí.

   • Návrhu – jeden zo známych domácich výrobcov meracích prístrojov pre geodézu, ako aj implementáciu stavebných a opravárenských prác. Hlavným úradom Ruskej spoločnosti sa nachádza v Čeľabinsku a jeho výrobky sa realizujú v Ruskej federácii a ďaleko.

   • Čínska značka elektrického náradia a ďalšie vybavenie Koruna. Produkty spoločnosti boli prezentované na trhu už viac ako 35 rokov. Rozvoj zástupcu stredného kráľovstva sa dodáva vo viac ako 40 krajinách vrátane Ruskej federácie. Počnúc vzdialeným 1983 sa klientská základňa tohto výrobcu neustále rozširuje.

    Berúc do úvahy rozmanitosť dostupných zariadení v niektorých špecializovaných predajniach nájdete vysoko kvalitné AEG statívy. Napriek tomu, že sú tieto návrhy vyvinuté pre inštaláciu osvetľovacích zariadení, na ne je možné upevniť hladiny laserov. Mimochodom, spoločnosť má takmer 40 rokov histórie a dnes je súčasťou takýchto hlavných združení Skupina ELECTROLUX A CLATTTRONICKÁ.

    Ďalší zástupca Ruska je Spoločnosť „Prax“, Obrábanie vrátane nástenných konzol. Teraz jeho výrobky, vrátane vysoko kvalitných statív na meracie zariadenia, možno nájsť v mnohých obchodoch.

    Výrobcovia zo Spojených štátov nezostanú stranou. Ich počet zahŕňa napríklad, Dewalt – Americká značka špecializujúca sa na vývoj elektrických nástrojov a príslušenstva.

    Prečítajte si viac  Omietka kovové pletivo: výhody a nevýhody používania

    Tipy na výber

    Čím vyššia je trieda meraní, splynuté požiadavky na súbory použitých zariadení. Na základe toho by sa mala venovať osobitná pozornosť hlavným výberovým kritériám vrátane statív pre úrovne laserov. Jedným z kľúčových bodov bude materiál, z ktorého je zariadenie vyrobené. Najčastejšie používajte:

    • Kov (v ohrozovacej väčšine prípadov je hliník, jedna z hlavných charakteristík je jednoduchosť);
    • drevo;
    • Sklenené vlákna (sklolaminát).

    Každý z týchto materiálov má svoje vlastné vlastnosti, aby zvážili pri výbere konkrétneho modelu statívu. V prvom rade stojí za to venovať pozornosť deformácii pod teplotovými účinkami. Mimochodom, kov má najvyšší koeficient rozšírenia, a preto pod vplyvom slnečného svetla sa deformuje.

    Výsledkom podobného fenoménu môže byť základnými odchýlkami cestnej osi z horizontu.

    Drevené a sklolaminátové zariadenia majú prakticky identický koeficient expanzie teploty. Na základe toho je ťažké dať jednu z možností jednoznačných výhod. V tomto prípade sa najčastejšie spolieha na osobné preferencie.

    Zo poslednej úlohy pri výbere statívu hrá svoju váhu. Viac osvietených návrhov poskytujú maximálnu stabilitu. Zároveň je však dopravná doprava výrazne ťažké a mobilita zariadenia je oveľa znížená. Ďalším dôležitým kritériom – vlastnosti mechanizmu upevnenia „nôh“. Modely sú k dispozícii, vybavené:

    • Upínacie skrutky;
    • Upevňovacie prvky vo forme špeciálnych klipov;
    • Kombinované prvky.

     Použitie modelov s upevňovacími klipmi vám umožňuje maximalizovať rýchlosť práce. V situáciách, keď je rohová hlavica je tuhá fixácia alebo úroveň, uprednostňuje sa prestavania s skrutkami alebo kombinovanými mechanizmami.

     Vzhľadom na všetky existujúce nuansy možno rozlíšiť tieto základné pravidlá výberu najvhodnejšieho zariadenia:

     • So zvýšenými požiadavkami na presnosť v priorite budú existovať vážne modely zo sklolaminátu alebo dreva;
     • Ak je potrebná maximálna mobilita celej štruktúry, bude to nesprávne vybrať si statívy z hliníka vybaveného svorkami;
     • Ak existuje úroveň s kompenzátorom, môžete sa riadiť výhradne preferencie s finančnými možnosťami.

       Samozrejme, kvalita kľúčových kritérií zahŕňa kvalitné výrobky. V tomto prípade je potrebné zamerať sa na výrobcu statívu. Skúsení špecialisti uprednostňujú osvedčené a preukázané trhy lídrov na trhu. Akvizícia takýchto statív a držiteľov, samozrejme, bude stáť. Ich prevádzkové kvality a trvanlivosť však budú plne vyplatiť všetky finančné náklady.

       Ako na to?

       Ako je uvedené vyššie, vysoko kvalitné zariadenia milostných známok budú na vrecku nie každý. Náklady na zmenu možno znížiť nákupom čínskych modelov v podstate nižšími v kvalite a hlavných vlastnostiach. Ale nezabudnite na možnosť výroby potrebného dizajnu s vlastnými rukami. Domáci statív je možné zbierať niekoľkými spôsobmi, menovite:

       • vybavené upevňovacími prvkami vo forme magnetov;
       • pomocou tzv. Cross-Statív;
       • Použitie spotrebičov upevňovacích pásov.
       Prečítajte si viac  Ako si vybrať vŕtačky pre obrábacie stroje?

       Jednou z najjednoduchších možností, ktoré poskytujú minimálne náklady, je použitie konvenčného statívu pre fotoaparát alebo kameru. Ak existuje také zariadenie, zostane len na prispôsobenie inštalácii laserovej úrovne. Nemenej jednoduchým spôsobom bude nezávislá produkcia statív s platformou pre úrovne z akýchkoľvek materiálov. Hlavnou požiadavkou bude stabilita celého dizajnu.

       Sám a pri relatívne nízkych nákladoch môžete urobiť teleskopickú tyč. Na to budete potrebovať dve skúmavky, ktorých priemer sú vybrané tak, že jedna vec je v inom. Jeden z nich by mal byť dvakrát tak dlho. Proces výroby zahŕňa nasledujúce kroky:

       • Veľké z rúrok nakrájaných na polovicu;
       • Od dvoch koncov sú potrubia menšie ako veľkosť potrubia na dosiahnutie teleskopického účinku;
       • V skúmavkách sú otvory vyvŕtané, na ktorých sa pivovalo orechy;
       • Na upevnenie komponentov používaných jahniat s vhodnými rezbami.

       Je dôležité si uvedomiť, že celková dĺžka tyče musí byť primeraná výškou miestnosti. Okrem toho je potrebné vziať do úvahy malú maržu, aby ste mohli nainštalovať stojan verzie medzi stropom a podlahou.

         Fiškálna možnosť bude výstavba akéhokoľvek trvalo udržateľného stojana. Dokonca to môže byť rezačky z lopaty s stojanom z preglejky alebo OSB dosiek. Je dôležité nastaviť tento dizajn striktne vertikálne pomocou pravidelnej úrovne alebo inštalatéra.

         Prevádzkové pravidlá

         Hlavnou požiadavkou pri používaní úrovne laserov je jeho správna inštalácia. Preto v prípravnej fáze musíte zaplatiť primeranú pozornosť fixácii zariadenia na statíve. Drahšie úrovne úrovne majú funkciu samosúvania. V ostatných prípadoch je správna poloha celého dizajnu vybraná zmenou dĺžky „nôh“ podpory.

         Bez ohľadu na dizajnové vlastnosti svietidiel a použitých adaptérov, v prvom rade je potrebné rozhodnúť o mieste inštalácie. Môžeme hovoriť o klasických statívoch, modeloch prvkov a dištančných tyčí. Umiestnenie by malo byť také, že v procese meraní neexistovali žiadne rušenie lúčov.

         Odporúča sa zohľadniť vzdialenosť ku všetkým objektom, ktoré by mali byť približne rovnaké.

         Pri použití posuvných modelov by sa mali overiť v spoľahlivej fixácii skrutiek nôh. Ak sa práca vykonáva na ulici, potom, ak je to možné, nohy by sa mali utopiť v zemi. Zároveň je potrebné pokúsiť sa poskytnúť platformu na nastavenie meracieho prístroja maximálnu horizontálnu polohu.

         Pri výbere miesta pre statív je dôležité zohľadniť riziko prevrátenia zariadenia, možné vibrácie.

         Ak je zariadenie prevádzkované na pevnom povrchu, odporúča sa jeho referenčné prvky, aby sa zabezpečili akýmkoľvek dostupným spôsobom. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi zariadeniami.

         Nasledujúce video predstavuje prehľad teleskopických statív pre laserové úrovne Kackad T1.2 a kakany t1.päť.

         Hodnotiť článok
         ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
         Pridať komentáre

         ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: