Stavebné zdviháky: Charakteristika a pravidlá voľby

Akákoľvek moderná výstavba v štádiu výstavby monolitických štruktúr vyžaduje použitie všetkých druhov zariadení, ktoré môžu uľahčiť prácu a prispieť k zvýšeniu celkovej úrovne odlievania, a preto celý objekt. Medzi hlavné prvky debnenia, ktoré sa používajú v monolitickej konštrukcii, by mali byť podporné regály zvýraznené alebo, ako sa tiež nazývajú, zdviháky, ktorých hodnota je ťažké preceňovať. Je to o nich, ktoré budú diskutované v našom materiáli.

Charakteristika

Konštrukčný zdvihák sa používa pri montáži debnenia monolitických podláh. Pozostáva z niekoľkých konštrukčných prvkov:

  • Podporuje – horné alebo nižšie;
  • orechy;
  • držiak;
  • Univilik.

Spodná časť Takýto stojan je zvyčajne statický a nepohybujúci sa, končí s podporou, ktorej veľkosť je dostatočná na zabezpečenie maximálnej stability dizajnu. Horná časť, Naopak, zasúvateľný, je tiež vybavený podporou, ktorá vstupuje do interakcie s detailmi debnenia, napríklad s lúčom al-lúča.

Stojan na zatiahnutie Je to považovaný za základný prvok, s ktorým môžete nastaviť celú štruktúru na výšku. Vnútorná trubica má vložené technologické otvory Fixátor. Vzhľadom na znaky návrhov tohto uzla, nastavenie výrobku na výšku.

Maximálne zaťaženie na takomto regáli priamo závisí od jeho veľkosti, upevňovacích metód, ako aj priemer.

S plným pohybom vnútornej trubice Maximálna výška regálu zodpovedá 5 m. Ak chcete vyplniť podlahy umiestnené vo vysokej výške, použite teleskopický stojan a vylepšite jeho statív – to tiež umožňuje vykonávať vysoko kvalitné centrovanie celého dizajnu. Všeobecne platí, že inštalácia zdviháca pre stavbu debnenie nie je obzvlášť zložitá technicky proces.

Všetko, čo je potrebné, je jednoducho pripraviť platformu, umiestniť statív na neho, na to, aby ste ho dobre upravili, zarovnali jeho podpery a opraviť s hviezdnym špeciálnym mechanizmom, potom výška.

Názory

S cieľom vykonať zdvíhanie nákladu počas implementácie výstavby a inštalácie a opravy a dokončovacie práce, okrem výťahov, sú zdviháky rozšírené. Sú obzvlášť dôležité v prípadoch, keď je technologicky potrebná malá výška výťahu. V stavebnej praxi Skrutkovací konektor, spech, ako aj hydraulické alebo pneumatické typy. Takéto vybavenie sa používa na vertikálnu prepravu tovaru alebo si zachovávajú veľké produkty, štruktúry a dokonca aj budov počas akýchkoľvek technologických a stavebných operácií.

Prečítajte si viac  Terracotta dlaždice: Pros a nevýhody

Najviac primitívny Skrutkový konektor Obsahuje puzdro s lichobežníkovým alebo obdĺžnikovým závitom. Na hornej časti hlavy, ktorá je zodpovedná za udržiavanie zvýšenej pôdy. Ruchetové koleso opravuje hlavu vloženú skrutkou skrutky je poháňaná rukoväťou a obojstranným psím fixným na osi. Zároveň je poloha psa upevnená pružinou fixnou na rukoväti.

Všetky skrutkové konektory patria k nastaviteľným a samočinným systémom, preto sa uhol zdvíhania, spravidla nepresahuje 5 stupňov. Nosnosť typických stavebných zdvihákov sa pohybuje od 15 do 20 ton, zatiaľ čo výška výťahu je 0,25-0,35 m. V konštrukciách, kde je k dispozícii dodatočný prenos pre otáčanie skrutky, nosnosť môže byť 50 ton.

Rush Jacks Potreba zdvíhania tovaru s hmotnosťou do 6 t. V prípade pohybujú prevodovú koľajnicu s otočnou nákladnou hlavou a labkou na zdvíhanie nízkeho zaťaženia. Táto koľajnica sa pohybuje v puzdre s pomocou regálového zariadenia, a to zase dostane rotáciu z rukoväte cez jeden alebo dva páry ozubených kolies. Aby ste mohli držať náklad v zdvihnutej polohe, slúchadlo so psom je upevnené na hriadeľ rukoväte.

Hydraulické inštalácie Majte nosnosť až 200 ton, sú nevyhnutné pri inštalácii ťažkých stavebných a priemyselných zariadení, ako aj kovových konštrukcií. V rovnakej dobe, výška zdvíhania dosiahne 0,15-0,2 m. Piest v nich sa pohybuje vo funkčnom telese pod pôsobením hydrolýzy, počas jeho pohybu z komory do valca pod pôsobením piestu a ozubeného kolesa. Ovládanie zdvíhania piestov sa vykonáva prostredníctvom rozdeľovača cievky alebo akéhokoľvek iného zariadenia, kanál spája pracovný valec s kamerou na zníženie piestu.

Pri zdvíhaní tovaru s hmotnosťou niekoľko tisíc ton zvyčajne je niekoľko takýchto zdvihákov pripojených k spoločnej batérii, privádzaním ich z jedného celkového čerpadla. V posledných rokoch sa hydraulické zdviháky takéhoto špeciálneho dizajnu používajú všade na napnutie výstuže počas výroby betónu vystuženého stresu.

Prečítajte si viac  Opis drevenej múky a jej použitie

Pneumatické inštalácie predstavujú symbiózu kompresora, ako aj membránovú elastickú nádobu, v ktorej je dodávaný stlačený vzduch. Takéto inštalácie sú dopytom počas núdzových a záchranných prác, používajú sa pri analýze svitania, na dopravných haváriách a v iných núdzových situáciách.

Účel

Použitie jacka v konštrukcii monolitických budov je vysvetlené pôsobením viacsmerného zaťaženia. Tento mechanizmus je nevyhnutný v takmer všetkých systémoch debnenia, ktoré sa používajú na vyplnenie horizontálnych, vertikálnych, ako aj sypkých štruktúr. Základná funkcia zdviháka v tomto prípade sa znižuje na zabezpečenie maximálnej stability celého dizajnu. Okrem toho je možné vykonávať nastavenie, upevnenie, ako aj separáciu debnenia počas stropu prekrývania. Iba v horizontálnych konštrukciách je celá funkcia zdvihákov budov opísaná v maximálnom objeme.

Výber pravidiel

Pri výbere akéhokoľvek stavebného konektora sú takéto faktory dôležité predovšetkým:

  • Minimálna výška vyzdvihnutia,
  • Maximálna výška vzostupu,
  • Dodávacie zariadenie.

Takýto parameter ako Minimálna výška vyzdvihnutia, Zobrazuje počiatočnú pracovnú výšku. Čím nižší Tento parameter bude, tým viac univerzálnejší je samotný Jack, a preto ho bude možné použiť pre veľký kruh stavebných predmetov.

Maximálna výška vzostupu Uvažovali sa aj o jeden z najdôležitejších parametrov, aby ste venovali pozornosť pri nákupe výstavby. Pre väčšinu zariadení je tento parameter v rozsahu od 30 do 50 cm. Spravidla to stačí vytvoriť podmienky na prístup k jednému alebo iným stavebným povrchom a presunutím na úroveň lešenia.

Existujú zdvíhacie mechanizmy, ktoré môžu zdvihnúť náklad za 1 m, spravidla sú celkovo a zriedka používané.

V ďalšom videu sa naučíte, ako si vybrať správny konektor.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: