Stereoskopické tapety

3D tapety nie tak dávno sa objavili na stavebnom trhu. Neobvyklé trojrozmerné obrázky okamžite priťahovali pozornosť kupujúcich, ale mnohí zostali svoje vysoké náklady. V súčasnosti sa počet spoločností zapojených do stereoskopického tesnenia výrazne zvýšil, čo viedlo k zníženiu nákladov na tapetu a rastúci záujem spotrebiteľov.

Čo je stereoskopické tapety?

Najprv sa musíte zaoberať rovnakými stereoskopickými tapetami. „Stereo“ konzola je častejšie o zvukoch, keď prichádzajú z rôznych strán a vyplňte vzduch. Sterecirtín tiež dáva objem, ale len vizuálne.

Príroda obdala ľudí s trojrozmerným vnímaním sveta. Každé oko pokrýva jeho časť pozorovanej roviny, pretože objemový obraz sa stáva len vtedy, keď sa pozerá s dvoma očami. Pomocou tejto funkcie ľudského vplyvu sa výrobcovia naučili pomocou najnovších technológií a materiálov na vytvorenie objemových obrazov. Napríklad vstup do úzkej chodby, očakávate, že uvidíte hluchú stenu, a priateľské schodisko, odchádzajúce v kvitnúcim záhrade, alebo otvor v stene, môže byť umiestnený dopredu. Mozgu si pamätá, že je na ôsmej podlahe, ale okamžite pochopí, prečo je záhrada mimo bytu.

Pre ľudí s netriviálnym myslením taká tapeta – len nájsť. Spočiatku však milovali svojich majiteľov malých kaviarní. S pomocou realistických obrázkov rozšírili priestor, ktorý priložil význam svojej malej inštitúcii. V domácich interiéry, 3D tapety sú častejšie používané pre detské izby, prispieva k rozvoju detí predstavivosť.

Ak pri výbere obrázkov sa zohľadňujú záujmy dieťaťa, zostať v takejto miestnosti dáva radosť malým vlastníkom. Dnes sa v každej miestnosti používajú stereoskopické tapety. Sála, kuchyňa, chodba, spálňa, skrinka – kdekoľvek sa objavujú, vyzerajú vhodné.

Výrobné funkcie

Výber steny pre 3D tapety, je potrebné vziať do úvahy jedna funkcia: stereofónny efekt sa prejavuje vo vzdialenosti niekoľkých metrov, a s úzkou skúškou je viditeľná len plochý obraz. Objem sa dosiahne prostredníctvom použitia špeciálneho vybavenia: Kresba je prekrytá vrstvami, odrazom svetla a sekvencie tónov (tmavá farba sa automaticky presunie do zadného plánu). Polyester sa berie ako základ povlaku, poskytuje canvs farebný odpor.

Pomocou počítačovej simulácie sa vytvoria hlasitosť a hĺbka. V poslednej fáze sa vykonáva tlač hotového vzoru, ktorej základňa slúži vinylu, phlizelín alebo papier. Výsledkom je, že sa získa priestorový obraz, ktorého ilúzia je založená na optických zákonoch.

Odrody

Zatiaľ nie je možné pochváliť, že 3D tapety pevne vstúpila do života modernej osoby. Nie každý obchod je schopný prezentovať širokú škálu tohto výrobku, ale je možné ho objednať v mnohých spoločnostiach, ktoré sa zaoberajú tlačou.

K dnešnému dňu existuje dosť druhov:

 • Štandardné možnosti môžu byť s ľubovoľným vzorom, všetko závisí od želania zákazníka. Takéto tapety môžu pomôcť v územnom.
 • Tapety s veľkou kresbou. Sú vyrobené vo forme fragmentov jedného obrázka, sú ponúkané len pre jednu stenu.
Prečítajte si viac  Všetko o dielektrických rukaviciach

 • Panoramatické majú pôsobivú veľkosť, dĺžka plátna môže byť niekoľko desiatok metrov.
 • LED tapety sú vybavené LED diódmi a diaľkovými. S pomocou svetla môžete zmeniť obrázok na tapetu. Vyzerajú veľmi pôsobivé. Nevýhodou je vysoká cena a potreba pravidelnej údržby.
 • Fluorescenčný sú web, pre ktorý sa použije špeciálna technológia, ktorá umožňuje obrázok žiariť v tme. V popoludňajších hodinách je obyčajný kresba a v noci tečú svetlo zmení bežnú miestnosť v rozprávkovom.

Stereoskopické tapety sa predpokladá vo veľkom sortimente obrázkov:

 • Geometrické plátna majú jasné vzory. Vyzerajú štýlovo, ale s takýmito tapety by mali byť opatrní: ak máte všetky steny, osoba, ktorá je v miestnosti, bude cítiť tlak a tesnosť. Odstráňte nábytok jednoduchej formy nenápadnej farby.
 • Kvety sú dobré pre halu, kuchyňu, spálne. Mnohí milujú. Obrovská, veľkosť celej steny kvetu je pôsobivé, jeho tón nie je zvyčajne svetlý, zodpovedá interiéru. Hádzanie môže byť sprostredkovanie malých farieb. Tapeta s takýmto vzorom je zakrytá len časť steny.

 • Príroda je jednou z najobľúbenejších výkresov tapety. Vstup do miestnosti, môžete sa zdať byť v lese, záhrade, poľa.
 • Zaujímavé tapety zobrazujúce otvorené dvere, po ktorom nasleduje nádherná krajina.
 • Témou mora je zvyčajne v kombinácii s nebeským, plážou, lesom. Ak sa hromadná podlaha vykonáva v piesočnatých farbách, pocit prítomnosti na pláži bude explicitný. Čalúnený nábytok, umiestnený „pri mori“, má odpočinok.
 • Pre milovníkov adrenalínu si môžete vybrať tapetu s obrazom diery v stene, z ktorého sa dinosaurus rozbije do miestnosti alebo auta letí.

Ako vyzdvihnúť rôzne izby?

Po štúdiu druhu stereoskopickej tapety sa stáva zrejmé, že nie je takáto miestnosť a taká stena, ktorú by neprišli, stačí si vybrať príslušnú možnosť. Zriedkavo, takéto tapety sú pokryté celú miestnosť, častejšie – jedna prízvukovaná stena, to je, ako sa priestor rozširuje. Téma a farba 3D tapety sú vybrané pod hotovým interiérom. Dobre premyslený kreslenie musí upozorniť na seba, takže tieto drahé tapety v miestnosti preťažené s nábytkom.

Téma stereoskopických tapiet môže podporovať kresby na podlahe alebo strope. Napríklad, objemová podlaha s obrazom oceánu stoy hladko ide do 3D steny, ktorá zobrazuje oblohu. Tento dizajn priestoru je skutočným darom pre deti detí. Mimochodom, pre detské témy témy mora, prírody, zvierat, kozmos je celkom prijateľné. Nestratia relevantnosť, aj keď deti rastú. Ale obrázky z rozprávok a karikatúry budú musieť byť nahradené, pretože majiteľ rastie.

V obývacej izbe sa zmestí do všetkých možností, hlavnou vecou je, že sa zhodujú s myšlienkou dizajnu celého interiéru. Kvety, príroda, more, kvapky vody (najmä v kombinácii so sivým nábytkom). Kreatívne osoby si môžu vybrať imitáciu muriva, železnice, továrne alebo zrúcaniny koliseum. Ak stereoskopické tapety sa nachádzajú na niekoľkých stenách, nemôžete mixovať štýly, inak môžete získať bez chuti súpravy namiesto majstrovského diela. Vo veľkej sále vyzerá dobrý bas-reliéf s obrovskými kvetmi, môže podporovať klasické a moderné témy.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a výber uprataných rukavíc

Výber tapety pre spálňu, nemali by sme zabúdať na jeho účel. Táto miestnosť je potrebná pre relaxáciu a spánok, preto vyzdvihnúť 3D tapetu, musíte venovať pozornosť svojej energii. Hnutie, aktivita a svetlé farby sú vhodné skôr pre halu alebo deti. Spálňa bude harmonicky vyzerať mraky, hviezdnej oblohe, vodopád, rybník, príroda, kvety. Môžete zvýrazniť zóny spánku nenápadné geometrické vzory

Dobrá stereoskopická tapeta a kuchyňa. Zvyšujú malé priestory miestnosti. Správne zvolená farba zlepšuje chuť do jedla. Veľké ovocie, bobule, kávové zrná sú ideálne na tento účel. V blízkosti jedálenského kúta môžete dať obraz terasy s výhľadom na more alebo les, vytvoriť imitáciu letnej francúzskej kaviarne s útulnou ulicou. Zaujímavý dôraz je 3D tapety používané ako zárez v pracovnej oblasti.

Kúpeľňa námorná téma – Klasický žáner. Môžete sa pokúsiť prerušiť stereotypy a vybrať si napríklad obrázok s solárnym zúčtovaním. Geometria v rámci primeraných limitov sa tiež zmestí.

Pokiaľ ide o chodbu, chodba, potom výber 3D tapety tu je zložitejšie. Ak sa podarí, môžete ľahko rozšíriť priestor. Vyzerá to dobre na kresbe otvorených dverí s opustením cesty alebo krokmi. Grafické obrázky tiež vytvárajú hlasitosť.

Ako si vybrať?

Výber 3D tapety, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • zohľadniť štýl interiéru;
 • vyzdvihnúť výkres, ktorý poteší mnoho rokov;
 • Venujte pozornosť emocionálnej zložke (sfarbenie tapiet by nemali vyvíjať tlak na psychiku alebo spôsobiť stresujúce štáty).

Rozhodovanie o kúpe drahých tapiet, musíte dôkladne premýšľať o tom, ktorá stena prideľujú a že budú na nich zobrazené. Vyžaduje sa kombinácia s opravou a nábytkom. Niekedy je stereoskopická tapeta daná tak veľký význam, že ich dali „na hlave rohu“ celých priestorov, to znamená, že obraz je zvolený ako prvý, a potom oprava to robí, vyzdvihnú nábytok. Stojí za to starostlivo triediť veľkosť 3D tapety. Ak sa stena nezhoduje s normami výrobkov ponúkaných v obchodoch, musíte premýšľať o individuálnom poradí. Riešenie, na akú stenu umiestniť modely, nesmiete zabúdať, že stereofónny efekt pracuje vo vzdialenosti viac ako dvoch metrov a môže porušovať, ak stena nie je dokonale hladká.

Ďalším krokom bude výber materiálu, na ktorom sa obrázok aplikuje. Papier je lacnejší, ale je to ťažšie držať ho, preplatí sa, prestávky. Počas prevádzky je ľahšie. Flizelin v tejto situácii má výhodu, pretože je to odolnejšia. Voľba 3D tapety je mimoriadne zodpovedný krok, pretože sa na ne bude musieť pozerať už mnoho rokov. Ak venujete pozornosť a kvalitu, potom produkty budú vyzerať skvele, aj keď sa naštvaní všetkým domácnostiam.

Pred nákupom, musíte vyhodnotiť výkresy v interiéri, prezeranie fotografií, po štúdiu značiek, rozliatie recenzií o podobnej voľbe tých, ktorí to už urobili (vždy lepšie štúdium na chyby iných ľudí).

Výhody a nevýhody

Chytanie výberu stereoskopických tapiet, mali by ste sa naučiť všetky výhody a nevýhody tohto nákupu. Hlavnou výhodou 3D tapiet je, že sú schopné iluzívne rozširovať priestor a v prípade potreby aj zjavník, aby sa priestranná izba. Takéto tapety budú vždy ozdobiť miestnosť. Sú odolné voči účinkom svetla a vlhkosti, dobre umývanie, nie sú ľahké poškriabať. Medzi výhody možno zaznamenať šetrnosť k životnému prostrediu, požiarnu bezpečnosť a trvanlivosť. Držať ich nie sú ťažšie ako normálne tapety.

Prečítajte si viac  Všetko o Thermobrus

Nevýhody zahŕňajú vysoké náklady. V prípade stereoskopickej tapety sa pocit novosti, rýchlo stratí, takže sú lepšie zavesiť v nízko vysielanej miestnosti na zníženie závislosti. V príliš malej miestnosti, 3D web bude vyzerať ako bežný obraz, pre stereofónny efekt.

Kde môžem kúpiť a koľko stojí?

Tapeta s trojrozmerným obrazom je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach, ktoré obchodovali stavebné materiály. Sú reprezentované nielen klasickými stacionárnymi miestami predaja, ale aj na internete. Aplikácia na tapetu vlastného náčrtu je možné objednať od spoločnosti pracujúce s tlačou.

Stereoskopické tapety sú drahé. Ich cena závisí nielen na vzore, ale aj rad faktorov: zložitosť výkresu, základy, na ktorých boli vytlačené. Možnosti s lesklým textúrou lacnejšej matnej, pripomínajúcej prírodné plátno. Výrazne vyššie ceny tapiet, imitáciu tkaniny, fresky alebo štuk. Úžasne vyzerá v interiéri starožitných záchvatov, ale sú drahšie. Teraz má mnoho spoločností skladom na výrobu stereoskopickej tapety, čo znižuje ich náklady.K dnešnému dňu môžu byť vzorky takéhoto plánu zakúpiť za cenu 500 rubľov na meter štvorcový a vyššie.

Ako trestať?

K dispozícii stereoskopické plátno so samostatnými štvorcami. V zásade sa už nelíšia od bežnej tapety. Ale stále stojí za to zvážiť niektoré nuansy. Pri vložení, tapetovanie taký plán potrebuje pomocník: niekto musí nasledovať dokovanie štvorcov zo strany, pretože najmenší nesúlad znižuje výkres. Práca na 3D tapety nie je možné odložiť, pretože lepidlo nie je dovolené, aby sa nakreslil správne.

Na stenu pod stereoskopickým tapetami nie sú pripojené zásuvky a prepínače. Musí byť dokonale pripravené, akékoľvek nezrovnalosti ovplyvnia konečný obraz. Pri výbere lepidla na steny je lepšie spoliehať sa na odporúčanie výrobcu stereo zásobníka. Zvyčajne používajte hrubú a rýchlu možnosť sušenia.

Dobre pripravené steny chýbajú lepidlo. Tapety ponechané suché. Na stenu, sú dobre stlačené. Pri práci s tapetou a v čase ich zaťaženia v miestnosti by nemal byť žiadny návrh. Ak nie je dôvera vo vašich schopnostiach, práca je lepšie priradiť majstrov, pretože non-stalking švov aj v jednom milimetre budú viditeľné.

Ako poraziť 3D tapety, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: