Stropná izolácia jemnosti v drevenom dome

V súkromných drevených domoch majú tendenciu, aby sa nosník prekrýval. Sú posilnené spodnou časťou dosiek pre spoľahlivé. Ak sa podkrovná časť domu nelieči, strop si vyžaduje povinnú izoláciu. Ako to urobiť, povedzte mi v tomto článku.

Zvláštnosť

S lekciami fyziky každý vie, že existujú tri spôsoby prenosu tepelnej energie:

 • tepelná vodivosť;
 • konvekcia;
 • žiarenie.

Ak hovoríme o stropných konštrukciách, sú relevantné všetky tri možnosti. Dohovor sa zvýši, a keď je prenos tepla z vzduchu na materiály, je aktivovaný najviac vyhrievaný plyn. Všetky návrhy majú štrbiny a prírodné póry, takže vyhrievaný vzduch čiastočne zhasne s teplom. Vykurovanie stropu prispieva k infračervenému žiareniu, ktoré vychádza zo všetkých vyhrievaných oblastí v interiéri.

To všetko naznačuje, že cez strop je najväčšia strata tepla v dome, takže je potrebné začať pracovať na otepľovaní budovy z tejto časti. Môžete to urobiť výberom správneho izolačného materiálu.

Materiál

Moderný trh predstavuje obrovskú škálu izolácie pre strop. Výber konkrétneho typu materiálu, musíte poznať svoje vlastnosti a technológiu kladenia.

Stropy v drevených domoch najčastejšie izoluje:

 • piliny;
 • Minerálne a eko-umenie;
 • expandovaný polystyrén;
 • Keramzit.

Každý špecifikovaný materiál má svoje výhody a nevýhody. Budeme ich analyzovať viac.

Pilín

Najšetrnejší materiál pre izbu – drvené prírodné drevo. S významnými výdavkami materiálu má nízku hmotnosť a nemá vplyv na nosné konštrukcie domu. Piliny je možné zakúpiť na ľubovoľnom paneli pre malé peniaze, a niekedy vôbec zadarmo. Zjavné minesy materiálu stojí za zvýraznenie jeho zvýšenej horľavosti. Okrem toho, pilín je extrémne nestabilná izolácia, v závislosti od počasia a klimatických podmienok, môže zomrieť alebo naopak, mokré a začať hnilobiť.

Minerálna vlna

Najžiadanejší materiál medzi kupujúcimi ako stropná izátor v súkromnom dome. Popularita je spôsobená nízkou cenou, jednoduchosťou inštalácie a dobrých vlastností na ochranu tepla. Okrem toho sa bavlnená vata vyznačuje zvukovou izoláciou, nevyžaduje pravidelnú výmenu, trvá dlho. Zo minesov stojí za zvýraznenie hygroskopických vlastností, v priebehu času, bavlna sama o sebe akumuluje vlhkosť, čo znamená, že jeho tepelné izolačné charakteristiky sa zhoršujú. Je dôležité poznamenať, že to nie je najšetrnejší materiál.

Polystyrénová pena

Súčasná izolácia prezentovaná v doskách. Dosky sú ľahké a bezpečné, navonok podobné penom, ale na rozdiel od toho, nemajú nestabilnú nestabilitu a nerozdržujte. Operačné vlastnosti polystyrénovej peny sú oveľa vyššie ako vlastnosti peny, dosky z takéhoto materiálu vydržia dlhšie a nestratia svoje tepelne izolačné charakteristiky. Polystyrénová pena sa nebojí zvýšenej vlhkosti. Nevýhody materiálu zahŕňa jeho vysoké náklady a horľavosť. Je dôležité poznamenať, že tento materiál nemôže byť položený v dome, kde nie sú chované hlodavce. Myši ľahko odtrhávajú pohyby v nej, čo zhoršuje tepelné izolačné vlastnosti materiálu.

Keramzit

Predávané vo forme poréznych granúl z hliny. Materiál je skôr lacný, zatiaľ čo má dobré vlastnosti na zachovanie tepla. Nesporiteľné plus zväzkov je jeho trvanlivosť, materiál bude trvať mnohokrát dlhšie ako akékoľvek iné izolácie. Nie hrozné kerazy ani voda ani oheň. Avšak, to výrazne váži strop konštrukcie pri pokládke, je dôležité venovať pozornosť tomuto faktoru, ak dom nie je nový.

Dôležité nuansy

Drevo ako prírodný materiál sám má dobré tepelné izolačné vlastnosti. Preto, s dostatočnou hrúbkou sklopných stien, sami sú dokonale zachované vo vnútri budovy. To však neznamená, že žiadny iný izolačný materiál nebude potrebný. Teplo vychádza cez prírodné póry dreveného materiálu, jeho významná strata sa vyskytuje cez strop, pretože vyhrievaný vzduch je ľahší ako studený, a preto stúpa nad ním.

Z toho, ako je riadne vybratá a položila izoláciu na strope, komfort teploty režimu v priestoroch domu bude závisieť.

Akýkoľvek materiál vybraný ako izolácia je povinný splniť určité kritériá:

 • požiarna bezpečnosť;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • ľahkosť;
 • Nízka tepelná vodivosť;
 • Vlhkosť.

Okrem toho, ak zvolený materiál má tiež zvukové izolačné charakteristiky, poskytne pohodlnejší pobyt v dome.

Výber izolácie

Výber izolačného materiálu pre stropnú izoláciu, musíte sa oboznámiť s hlavné charakteristiky každého.

Materiály môžu byť hromadné, kachľové, valcované, blok. Podľa charakteristík zloženia – organické, anorganické a zmiešané.

Na Organický Izolačné materiály zahŕňajú pilinu. A zo zmesi pilín, rašeliny a sena s pridaním cementu môžete urobiť odolný konštrukčný kompozit. Sawdust, snáď najstaršia izolácia používaná pri stavbe domov. Avšak, nízke žiaruvzdorné a opotrebenie, aby tento materiál a menej požadoval. Organická izolácia je potrebné aktualizovať, čo spôsobuje ťažkosti pri prepracovaní stropu.

Anorganická izolácia – keramzite, dostanete z ílu s pridaním nečistôt streľbou. Okrem toho táto skupina zahŕňa minerálnu vlnu. Oba materiály sú dopyt na stavebnom trhu, zatiaľ čo keramzite je viac populárny vďaka lacnosti a vysokej tepelnej vodivosti. Dôležitým bodom – pre stropu izoláciu, je potrebný veľmi veľký objem hliny, takže je vhodné urobiť to, kde má strop, ktorý má konštrukciu fľaše s pevným valcovaním.

Valcovaná anorganická izolácia – minerálna vlna, nič menej populárne s staviteľmi ako ohrievač, dajte ho na nováčik. Materiál sa vyznačuje najlepšími vlastnosťami na udržanie tepla, nie je deformovaná a nenosí sa časom. Na výmenu minerálneho WAD, Equata prichádza do posledného desaťročia – celulóza so špeciálnou impregnáciou s antiseptikám a žiaruvzdornými látkami.

Izolácia polyméru Lacné, trvanlivé a pľúca. Toto je najmodernejší vzhľad izolácie, ktorý má mnoho pozitívnych vlastností. Zolných minesov týchto materiálov stojí za zmienku, keď je zápal, ktorý závislý na ľudské zdravie. Technológia však stále nestojí a nedávno vyvinula polymérová izolácia so zvýšenými žiaruvzdornými charakteristikami, ktoré nie sú vôbec osvetlené a nerozlišujú žiadne látky pri vypúšťaní.

Čo by mala byť hrúbka?

Hrúbka stohovanej stropnej izolácie bude závisieť od toho, ktorý na montáž bol vybraný izolačný materiál.

Objem požadovaného opile možno vypočítať na základe stavebných noriem – Hrúbka tohto typu izolačnej vrstvy by mala byť aspoň 20 centimetrov.

Keramzit Mound je povinný mať hrúbku 10 centimetrov, je možné ležať a väčší objem, navyše, hrúbka kopca, tým lepšia je izolácia.

Minerálne a equata – niektoré z najspoľahlivejšej stropnej izolácie v drevenom dome. Pre lepší účinok tepelnej izolácie musí byť hrúbka tohto materiálu aspoň 15 centimetrov.

A nakoniec, polymérna izolácia musí mať hrúbku z 5 centimetrov až po kvalitatívne vykonávať svoje funkcie ochrany tepla.

Ako izolovať?

Vyhrievacie stropné konštrukcie môžu byť vykonané vonku alebo vnútri. Aká je spôsob viac, bude závisieť od konštrukcie strechy, z už vykonanej opravy práce v dome, z výšky podkrovia a samotného stropu. Takže, vedenie práce vo vnútri domu, musíte pochopiť, že výška stropu sa zníži. Ak sa zahrievate podkrovie, to znamená, že strop je vonku, potom po inštalácii bude potrebné položiť si vlastný podlahový kryt, inak bude malý účinok.

Práca na izolácii stropu je lepšie vyrábať v teplom období roka – na jar av lete, takže na výskyt vlhkosti chladného počasia, ktorý je v každom prípade obsiahnutý v materiáli, odparuje, čo zlepší silu a izolačné konštrukcie kvality.

Izolačná technológia samotného stropu by nemala spôsobiť ťažkosti pri používaní akéhokoľvek materiálu, pretože hlavné prvky – drevené podlahy sú už prítomné, musíte len korektne distribuovať a upevniť izoláciu na ne.

Prvá vec, ktorá sa musí venovať venovať pozornosti – pre drevo je deštruktívna vysoká vlhkosť, takže izolačný materiál musí mať vodotesné vlastnosti.

Pred začatím inštalačnej práce musíte mať vizuálnu kontrolu stropných konštrukcií na prítomnosť zjavných štrbín a otvorov, a ak existujú, musia byť uzavreté pomocou montážnej peny. Pena okamžite uchopí a tvrdí, niekoľko hodín po nanesení prebytku môže byť odrezaný s nožom a zarovnať celý povrch brúsnym papierom.

Ďalšou dôležitou okolnosťou je najbežnejším spôsobom izolácie s hromadnými materiálmi: Keramzite vedie k významnému váženiu celej stropnej konštrukcie. Okrem toho trvá veľa času na rovnomerne distribuovať zmes cez povrch. Modernejšie analógy izolácie nepotrebujú veľké dočasné a pracovné náklady.

Pracuje na izolácii stropu v troch etapách

Najprv musíte poskytnúť strop hydroizoláciu, je lepšie zvoliť si pergamen na tieto účely, ktorý je distribuovaný po celom povrchu s pásikmi nakrájanými s rovnakou šírkou a dĺžkou. Hydroizolácia Potrebujete si vziať toľko, že medzi nosníkmi sú stále 10 centimetrov materiálu. Pragamine potrebuje nutne fúzy (asi 15 centimetrov) a v oblasti kĺbov na spracovanie tmelu.

V ďalšom štádiu, ktorý položil samotnú izoláciu. Napríklad valcované materiály sú ľahko pripojené k základni.

V treťom, poslednom štádiu je na vrchole izolácie stanovená jedna vrstva hydroizolácie. Takáto technológia je vhodná na prácu s polymérnymi materiálmi. Ak boli diela vyrobené s sypkými materiálmi, potom stále berie pokušenie prídavného podkolského povlaku, napríklad preglejky.

Minerálna vlna umiestni dve vrstvy aby sa kĺby listov spodnej a hornej vrstvy nezohľadnili. Veľkosť listu by mala byť väčšia vzdialenosť medzi lúčmi pre 2-3 centimetrov. Bavlna je potrebné položiť veľmi pevne a výhodne tamper. Okrem toho, keď pracujete s týmto materiálom, je dôležité dodržiavať bezpečnostné predpisy: Použite respirátor a noste pogumované oblečenie, eliminuje statický účinok.

Na záver všetkých diel, izolované návrhy musia byť uzavreté PVC panelmi a samotný podkrovie môže byť zvádzané, napríklad klapka.

Tipy a odporúčania

Pre stropnú izoláciu je tu špeciálna stropná dlaždica peny, chráni dobre od chladu, ale v podmienkach drsných zimy nebudú stačiť, ale zachrániť na hlavnej izolácii a uľahčuje celý dizajn môže byť stále.

Izolácia samotného stropu nebude viesť k náležitým účinkom, teplý vzduch opustí niektorým z našich štrbín, takže steny s podlahou tiež vyžadujú tepelnú izoláciu.

Ak existujú pochybnosti o vašich vlastných a zručnostiach, je lepšie sa obrátiť na profesionálnych pracovníkov. Nesprávne izolované strop neprináša žiadny prospech a majstri urobia všetko efektívne a rýchlo, na základe vlastných skúseností a požiadaviek stavebných noriem.

Šriedky sadrokartónových dosiek potrebujú spojovacie materiály z pozinkovaných profilov železa, pretože samotný materiál nie je schopný držať na váhe a bez spoľahlivej podpory je pravdepodobnosť jeho pádu.

No, môžete izolovať strop Minvata alebo penzlex. Pre baru sú to spoľahlivé „spoločníci“, ktoré môžu byť použité medzi podlažiami. V rustikálnom dome je izolácia veľmi dôležitá, a to môže byť vykonané s vlastnými rukami.

V štádiu stavebníctva je potrebné okamžite zahriať strop, ak je už zakúpený hotový dom a nie je v ňom nie je izolácia, je potrebné vykonať prácu bezprostredne po registrácii, čo uvažovalo o objednávke a Schéma práce vopred.

Na zložitosti stropu izolácie v drevenom dome nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: