Súbory na ostrenie reťazovej píly

Reťazová píla môže byť veľmi drahá a podľa toho vysoká kvalita, ale skôr, alebo neskôr, tentoraz príde, keď to trvá ostrenie pre jeho reťaz. Odborníci odporúčajú používať špeciálny stroj, ale stojí za to také zariadenie. Môžete použiť jednoduchý súbor, aby sa reťazový ostrý – hlavná vec, viem, ako v ktorom smeru práce.

Výhody a nevýhody

Brúsenie elektrickej píly sa vykonáva dvoma spôsobmi:

 • Manuálny;
 • Mechanizovaný.

Reťazový reťazec reťazca v obchodoch špecializujúcich sa na takéto náradie. Stroje na rezanie – tam. Pre elektrické kópie a ich manuálne ostrenie špeciálnych súprav sa predávajú. Sú kompaktné, vážia trochu, môže pracovať autonómne, dokonca aj bez elektriny. Niekedy je dôležité, aby ste mohli aplikovať reťazovú jednotku od napájania.

Okrem toho, s takýmto množinou, náklady na zdroj reťazového pílu nie sú také aktívne ako v prípade použitia stroja.

Napriek tomu všetko, profesionáli niekedy odporúčajú mechanizmy strojov. Výhody tejto metódy:

 • Pozitívny účinok, ktorý sa odráža v kalibrácii rezného spojenia;
 • Môžete rýchlo vyriešiť úlohu;
 • Kvalita ostrosti je vždy vysoká.

Špecialisti odporúčajú vždy, aby mali maržu reťazca, aby ste mohli nahradiť pri práci a nie rozptyľovať proces. Na ostrenie, vyrobené s vysokou kvalitou, bude trvať veľa času, pretože proces si vyžaduje dôveru a má potrebné zručnosti. Zahrnuté, čo je určené na manuálne ostrenie, dva produkty: byt a okrúhle.

Popis druhov

Nástroje, ktoré sa používajú na vytvorenie reťazca ostrý, nastaviť, môžu mať neobvyklý tvar. Tam je diamantová verzia a striekanie. Najjednoduchšie a lacné je ploché, kde sa na povrchu s dostatočnou pevnosťou aplikuje špeciálna abrazívna vrstva, na odstránenie kovovej vrstvy zo zubov. Takáto manuálna adaptácia nakoniec prichádza v disrepair a nie je predmetom obnovenia.

Môžete použiť brúsny valec. Existuje mnoho možností, mali by ste si vybrať, vzhľadom na krok kapitoly. Nie je to tak dávno získali zariadenie popularity s krátkym menom FG 4. Vo svojom dizajne môžete dva návody, kvôli ich pohybu zmeniť uhol ostrosti.

Obľúbené značky

Stihl

Na trhu dostatočne množstvá pre ostružné reťazce – hlavná vec, rozhodnúť o voľbe. Produkty pod značkou STIHL značkových modelov sa môžu od seba výrazne líšiť. Niekedy je nastavená nastavená na ostrenie stroja. Dodáva sa na predaj s viacerými súbormi v balíku. Zvláštnosťou takýchto výrobkov je, že v ich dizajne nie je rukoväť, preto je nepríjemné použitie bez držiaka. K dispozícii je produkt prezentovaný v jednotlivých obaloch. Je umiestnený na predaj v súbore alebo samostatne. Existujú dve verzie:

 • so šablónou;
 • bez šablóny.

Výhodou značky STIHL je, že sa staral o uvoľnenie a ďalšie nástroje. Napríklad obalové kalibre sa nachádzajú v drahých množinách alebo tŕňoch na brúsenie. A tiež pod značkou, rôzne vzory a klipy. Začiatočníci sa odporúča, aby si vzali typu fitness kalibru, pretože pomáha odstrániť hĺbku ostrenia, čistiť drážky a upokojiť rohy. Užitočný prírastok do tŕňa. Vyrába sa vo forme dosky, na ktorých sú k dispozícii vodiace lišty. Kvôli nim a definuje uhol, pod ktorým sa vykonáva ostrenie reťazec. Mandre sa pevne upevní pomocou kovového magnetu pneumatík. Úloha držiaka môže vykonávať a svorku. Jeho použitie môže výrazne znížiť čas strávený.

Oregon

Podpora tejto značky sú dodávané vo veľkej rozmanitosti. Sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. V príručnom rámci sú špeciálne riadky, ktoré uľahčujú pracovný proces. V dizajne je drevená rukoväť.

Na police je možné vidieť obchody v transparentnom blistrovom balení, cez ktoré môžete ľahko sledovať tovar. Takéto súbory sú vhodné, ľahko sa riadia.

Sendák

Modely súborov tejto značky sú vyrobené z inštrumentálnej uhlíkovej ocele. Rozlišovacia funkcia – okraj pri spracovaní sa nevyhrieva. Na povrchu väčšiny modelov, malých zárezov. Dĺžka plochých výrobkov do 20 centimetrov. Výrobca sa staral o ergonomickú rukoväť.

Iný

Z ostatných, nie je možné poznamenať, že nie je možné poznamenať žiadne menej náročné značky MD-Stars. Tieto produkty vám pomôžu rýchlo vrátiť reťaz na bývalý výkon. A tiež vo veľkom sortimente je prítomný na trhu Značka „TUNDRA“. Všetky modely sú tiež vyrobené z inštrumentálnej ocele a pohodlie funkcií.

Dieťa Nuances

Ak chcete kúpiť potrebnú dokumentáciu na ostrenie, budete musieť venovať pozornosť s priemerom. Vhodné 3/8 palca a 4 mm. Veľkosť musí byť špecifikovaná na súpravu. Výber takejto nástrojov – proces je zložitý, v neprítomnosti potrebných skúseností, je lepšie konzultovať so špecialistom. Zakúpený súbor nemusí byť lacné, ale nie lepšiu kvalitu. Ak chcete vybrať požadovaný súbor kruhového tvaru v priemere, najprv určiť reťazový krok na použitom píle. Tento moment je veľmi dôležitý, takže nemôže byť zmeškaný.

V štandardnej súprave existuje vždy niekoľko produktov. Zahrnuté drahšie modely môžu byť navyše dvojica šablón a špeciálny čistiaci produkt. Na spracovanie každého odkazu sa v množine používajú obe možnosti. V tomto prípade je valcový valcový, aby vytvoril rezný okraj zubov, ako aj nože, vrátane konca a vrcholu. Obmedzovač hĺbky rezania je spracovaný plochým súborom. Po takomto jednoduchom editácii sa produktivita píly prudko zvyšuje.

Mnohí používatelia čelia problém. Značkové súpravy sú drahé, môžete vyzdvihnúť obchody a lacnejšie možnosti na policiach. Otázkou je, či stojí za záchranu, potom nebude platiť dvakrát. Samozrejme, že firemný produkt je omnoho vyšší ako analógový. Vzhľadom k tomu, prax ukázal, pomocou Sets Oregon, STIHL zaručuje vysokú kvalitu. Pomocou zlého inventára môže reťaz potrebovať, aby sa ešte jednu hodinu zaostrovala. Takéto dočasné náklady nestojí.

Priemer, ktorý je charakterizovaný vypúšťaním okrúhleho tvaru, môže dosiahnuť 4-4.5 mm. Opravné stojany vždy na veľkosti, ktorá demonštruje píly. Je užitočné kúpiť špeciálny držiteľ, uľahčuje proces vykonávania úlohy. Profesionáli často používajú špeciálne valce, na ktorých je okamžite indikovaný brúsny uhol. Osobitná pozornosť v nastavenom do plochého súboru. Požiadavky sú prezentované na jeho šírku. Nemala by byť viac ako 1 centimeter.

Zostrihovanie zubného obmedzovača prechádza aplikáciou dosky. Uvádza sa na reťazec, určuje potrebnú hĺbku. Je teda ľahké dosiahnuť požadované funkčné z píly.

Ako získať reťaz?

Ak nepoznáte technológiu, potom reťaz je nezávisle doma nebude fungovať s vlastnými rukami. Prvá vec, ktorú má začať pracovať, je inštalácia svorky. S jeho neprítomnosťou je povolené používať ako obyčajný výkon.

Ak chcete manuálne oceniť zuby reťazca píly, stojí za sledovanie nasledujúcej schémy:

 • Jednotka, v našom prípade, píla, by mala byť pre-na hladkom povrchu;
 • Pod autobusom naskladaným alebo svorkou;
 • Bezpečnosť je tiež nasledovaná v tomto prípade, preto je nevyhnutne aktivovaný brzdný mechanizmus na reťazec;
 • Kruhový nástroj by sa mal pohybovať z vnútorného povrchu odkazov na vonkajší;
 • Jedným z najdôležitejších úloh je odolať uhlu, môžete pracovať s pravítkom, štandardom 30 stupňov, sa ľahko dosahuje v kolmom polohe súboru v porovnaní s pneumatikou.

Nováčikovia radšej pracujú so šablónmi alebo s doskou. Upraviť zlé ostrenie je možné, ale potom sa reťazový zdroj strávi rýchlejšie ako. Je lepšie použiť pozdĺžny rez, potom sa uhol stane akútnejším, len 10 stupňov. V tomto prípade by mala byť ruka na ruke alebo rezanie kalibrov. Zodpovední výrobcovia takýchto zariadení pri vydávaní reťazca pre reťazové píly zanechajú špeciálnu etiketu. Pomáha rýchlejšie určiť rozmery zubov.

Pre úspešnú prácu budete musieť nájsť súbor rovnobežný so špecifikovaným rizikom. Výhodou je, že od prvého času sa získa požadovaný uhol ostrosti. Je veľmi dôležité, aby sa počet pohybov pre každý z spracovaných zubov rovný. To možno tvrdiť len, že statický proces je rovnomerne. Upravte prácu vykonanú zo všetkých strán. Toto je najvernejší a ziskový prístup, pretože nemusí neustále meniť svoju pozíciu.

Až po zdieľaní hlavných zubov sa môžete presunúť na reštriktívnu zložku. Jeho presné takto:

 • Platforma Caliber je navrhnutý na reťaze, zatiaľ čo hrot, ktorý je reštriktívny, by sa mal zhodovať s existujúcim otvorom;
 • Teraz je čas pracovať so súborom.

Odborníci dávajú delivel tipy, ako môžem uľahčiť ostrenie. Je potrebné, aby sa píla motora nefungovala a reťazec sa vytiahne do stavu, v ktorom je počas prevádzky. Brzda je upevnená v pracovnej polohe, rukavice na ruky.

Aby sa nevrátil, počet pohybu vykonaných NADFIL bude musieť byť považovaný za hlasný.

Cool môže byť vykonané na stroji. On, zase, je manuálny alebo profesionálny. Ten môže pracovať len z elektrickej energie. Princíp je jednoduchý:

 • najprv produkujú fixáciu reťazca v sprievodcov
 • Drážka je nastavená a zvolený uhol;
 • spodné disky;
 • Presunúť na inštalovanom držiaku reťazca, upínanie, vyrábať spracovanie každého zuby.

V takýchto strojoch, brúsny papier pôsobí ako hlavný brúsny prvok. Stojí za to také zariadenie je drahé, takže sa používa najčastejšie v workshopoch. Je ťažké povedať, či stojí za to kúpiť podobnú jednotku pre domácnosť. V tomto prípade môže bulharský alebo brúsny stroj prísť. Ak chcete pracovať, uistite sa, že ste použili špeciálnu trysku a disk 2.5 mm sa používa na kov. Studené na minimálnom obrate, každý zub oddelene. Uistite sa, že nezabudnite na bezpečnostný technik, tak rukavice a ochranné okuliare. Pozorovanie týchto jednoduchých pravidiel, môžete nezávisle priradiť reťaz.

Tipy na ukladanie

Akýkoľvek súbor nástrojov, ak je to nesprávne skladovať, rýchlo prichádza v disrepair. Týka sa a súbory pre reťaze. Sú vyrobené z ocele, ktorá, hoci skôr pevná, ale zároveň veľmi krehká. Aj keď jednoducho prepravujete niekoľko súborov, ktoré sa v procese sa navzájom dotýka, môžete ich poškodiť, čo bude mať negatívne ovplyvniť prevádzkové parametre.

Výrobné sady sú uložené v špeciálnom prípade. Takže sú v optimálnych podmienkach. Ak je súbor kontaminovaný, je ľahké ho obnoviť, stačí použiť tuhú kefu a špeciálne preplachovanie. Ten je vyrobený z misky.

Môžete použiť acetón na odstránenie oleja alebo nonethydratovaného benzínu.

O tom, ako vychladnúť reťazové reťazové píly so súborom so súborom, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: