Sušiareň: Typy a použitie

Sušiareň: Typy a použitie

Predtým, pri príprave omietky som musel tráviť čas na miešanie vápna, cementu alebo sadry. Teraz si každý moderný spotrebiteľ môže kúpiť pre bar, kostra dom, pre vonkajšie povrchové úpravy inej budovy, pre dokončenie interiéru, ktoré sú už pripravené na suchú omietku. Pred podaním na povrch sa bude potrebné zriediť vodou.

Sušiareň: Typy a použitie

Ďalším populárnym typom suchej sadry – materiál list z sadrokartónu, je považovaný za veľmi pohodlný v používaní. Podrobnejšie sa budeme zaoberať typmi a nuansom používania rôznych suchých omietok.

Sušiareň: Typy a použitie

Čo to je?

Suchý štukík sa môže predávať vo forme objemovej zmesi, na použitie, ktorá vyžaduje chov vo vode. Listové materiály sa vytvárajú na základe omietky (v takej omietrom je približne 93%). Výrobcovia výtlačného listu s papierom alebo lepenkou na oboch stranách: neumožňuje, aby sa omietka kolaps, crack.

Sušiareň: Typy a použitie

Sušiareň: Typy a použitie

Zloženie plechu omietky tiež zahŕňa organické látky, ktoré sa líšia viskozitou (napríklad škrob). Zvyšujú pevnosť materiálov, aby boli odolnejšie. Sadrokartón univerzálny, používa sa na dokončenie rôznych povrchov. Z tohto dôvodu sa mnohí moderní spotrebitelia nevyberajú presne takú omietku.

Sušiareň: Typy a použitie

Odrody zmesí

Ak hovoríme o omietkach, ktoré sú chované vodou, možno poznamenať, že existuje niekoľko základných odrôd takýchto riešení. Zmesi sú vápno, cement alebo sadry.

Sušiareň: Typy a použitie

Svorka

Tieto materiály sú veľmi populárne, pretože s nimi môžete pracovať veľmi rýchlo. Zahŕňajú nielen sadry, existujú aj polymérne plnivá. Takéto zmesi sa získavajú na dokončovacie práce. Hlavným plus omietkových omietok je nedostatočná potreba implementácie povrchovej úpravy, pretože základňa sa získava veľmi hladký. Nevýhody takýchto materiálov – nízka pevnosť a nestabilita na náraz.

Sušiareň: Typy a použitie

Pred použitím omietky omietky, musíte odstrániť všetky znečistenie z steny, aby bolo čo najhladšie. Príprava zmesi sa zameriavajte na proporcie, ktoré výrobca uvádza. Opatrne sa naučte pokyny. Ak chcete aplikovať materiál na povrch, použite špachtľu: vrstva bude potrebné vykonať tak hladký. Takýto povlak zvyčajne vyschne počas dňa a plne tuhne približne týždeň.

Sušiareň: Typy a použitie

Vápno

To je najtradičnejšia možnosť, ktorú spotrebitelia používajú mnoho rokov. Zloženie takýchto materiálov zahŕňa cement, piesok, vápno. Takáto omietka sa používa na dokončenie vnútorných povrchov: nie je rozlíšená odolnosťou voči tekutine, takže nie je vhodný pre vonkajšie steny.

Sušiareň: Typy a použitie

Hlavným plusom týchto kompozícií je nízka cena, ale nie sú trvanlivé a suché za dva dni, nie skôr. Maximálne pevné takéto povlaky sa stanú približne mesačne.

Cement

Cementové suché omietky sú univerzálne: môžu byť použité pre vnútornú aj vonkajšiu dekoráciu. Hlavné komponenty – piesok a cement, ďalšie komponenty – zvýšenie priľnavosti a výroba materiálu viac viskóznych polymérnych plnív.

Takéto povlaky nie sú vhodné pre mokré dôvody. Z tohto dôvodu, pred použitím omietky, bude potrebné starostlivo vysušiť povrch. Je tiež potrebné použiť špeciálny materiál s hlbokým rotačným primérom. Povlak sa vyschne počas troch dní (môže sa však stať a rýchlejšie), plne tuhne týždeň.

Sušiareň: Typy a použitie

Práca s omietkami, ktoré sú chované vodou, je pomerne jednoduché. Je potrebné zobraziť maximálnu presnosť, pozornosť a zohľadniť odporúčania, ktoré sú uvedené v pokynoch. Po zakúpení je charakteristika materiálu veľmi dôležitá: vyzdvihnúť to veľmi opatrne, vzhľadom na povrchové funkcie.

Sušiareň: Typy a použitie

Ak sa nemôžete rozhodnúť, aký typ omietky je lepšia, sadra alebo cement, potom ponúkame zobrazenie nasledujúceho videa.

Vlastnosti listových materiálov

Milovaná omietka má veľa výhod.

Zvlášť silne spotrebitelia priťahujú tieto výhody:

 • Jednoduchá montáž. Ak nainštalujete materiál list, nemusíte čakať nejaký čas pred dokončením. Stojí tiež za zmienku, že samotná inštalácia sa vykonáva oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako aplikovanie obyčajnej omietky.
 • Zvuková izolácia. Takýto materiál je prekážkou pre zvukové vlny.
 • Požiarna odolnosť. Tento povlak nebude distribuovať a udržiavať plameň. Utrpia iba kartón alebo papierová vrstva.
 • Bezpečnosť pre ľudské zdravie. Párové omietky sú vytvorené bez použitia škodlivých komponentov. Pri zahrievaní sa takéto materiály nerozlišujú škodlivé látky.

Sušiareň: Typy a použitie

Stojí tiež za zmienku, že listnaté materiály nie sú tak drahé ako kvapalná omietka. Táto výhoda sa ukáže, že je rozhodujúci pre mnohých spotrebiteľov.

Suchý listový omietok nemá nielen výhody, ale aj nevýhody:

 • Nedostatočná odolnosť voči tekutine. Aj keď aplikujeme špeciálny vodotesný povlak na sadrokartón, nebude schopný odolať vystaveniu vody na dlhú dobu. Ak je váš byt zaplavený, budete musieť znova študovať strop alebo steny.
 • Nedostatočná sila. Sadrokartónové steny sa neodporúčajú zavesiť ťažké nábytkové predmety, vybavenie.

Sušiareň: Typy a použitie

Implementácia inštalačných prác

Listové materiály môžu byť inštalované rôznymi spôsobmi. Zvyčajne používajú dve metódy.

Sušiareň: Typy a použitie

Na lepidlo

S touto metódou inštalácie sa sadrokartón upevní na základe lepiacich kompozícií. Môže byť zakúpená špeciálna zmes, je rozvedená vo vode. Na výrobcov obalov zvyčajne indikujú proporcie. Musíte získať homogénny a dostatočne hrubý materiál, ktorý sa ľahko aplikuje na základňu.

Gypsum Carton sa vyznačuje značnou hmotnosťou, takže by ste nemali vykonávať inštalačné práce sám. Odporúča sa zapojiť sa do takejto materiálu s asistentom.

Sušiareň: Typy a použitie

Inštalácia na adhezívne kompozície sa vykonáva takto:

 • Najprv vyčistite základňu, na ktorej sa bude omietka aplikovať. Môžete to urobiť s brúskou alebo brúsnym papierom.
 • Na strop alebo steny aplikujte materiál priméru. Vďaka tomu bude povrchová a lepiaca kompozícia lepšie prijatá.
 • Počkajte na sušenie materiálu priméru a použite lepidlo, aplikujte ho do stredu steny a okolo obvodu. Na povrchu by mala byť dosť niekoľká lepiaca kompozícia. Lepidlo môže byť aplikované na samotný sadrokartón.
 • Ľavý list na povrch. Pomocou úrovne stavby môžete skontrolovať, či je správne nainštalovaný správne.

Sušiareň: Typy a použitie

Sušiareň: Typy a použitie

Sušiareň: Typy a použitie

Keď je dokončená úprava, počkajte na sušenie adhéznych zložení (požadovaný čas je zvyčajne uvedený na obale). Pomocou povrchovej úpravy, zatvorte spoje medzi sadrokartónovými výrobkami. Potom bude možné spustiť povrchovú úpravu: na lepenie tapiet, kladenie obkladačiek, aplikácie farby. Toto je najjednoduchší spôsob inštalácie listových materiálov, táto metóda je vhodná aj pre neskúsenej osoby.

Na ráme

Inštalácia na ráme nie je podobná predchádzajúcej metóde. Bude potrebné najprv pripraviť hliníkový rám: potom je suchá omietka pripojená k nemu s skrutkami.

Sušiareň: Typy a použitie

Inštalácia sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • Vyčistite povrch, pripravte ho na inštaláciu dizajnu. Je potrebné odstrániť výmky, zbaviť sa nezrovnalostí. V opačnom prípade bude rámec zlý.
 • V spodnej časti steny vytvorte horizontálny profil. Dizajn sa spolieha na tento prvok. Pomocou úrovne stavby budete musieť označiť značku vopred.
 • Potom je horný profil nainštalovaný na strope.
 • Potom by ste mali nainštalovať vertikálne regály. Budú pripojiť spodné a horné prvky. Aby ste pri inštalácii sadrokartónu neboli žiadne medzery, dodržiavajte krok 40 cm. Pomocou úrovne budovy, skontrolujte, či sú vertikálne prvky presne.
 • Pomocou skrutkovača a seba-skrutiek, upevnite sa omietku na ráme. Uistite sa, že medzi listami nie sú žiadne medzery: mali by byť umiestnené.

Sušiareň: Typy a použitie

Tipy pre špecialistov

Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky výkonu a získajte vysoko kvalitné a trvalé povlak, musíte zvážiť určité pravidlá.

Pamätajte na nasledujúce nuansy:

 • So všetkými inžinierskymi komunikáciami by sa malo pochopiť pred použitím suchého plechu omietky. Vopred.
 • V miestnostiach, v ktorých je riziko ohňa skvelé, aplikujte žiaruvzdorné povlaky.
 • Neinštalujte suchú omietku na veľmi nízku teplotu, inak kartón alebo papier sa nasáva z sadrokartónu.
 • Nepoužívajte konvenčné materiály v miestnostiach, kde veľmi vysoká vlhkosť. Zastavte výber na listoch, na ktorých je vlhkosť odolný voči vlhkosti.

Sušiareň: Typy a použitie

Sušiareň: Typy a použitie

Zohľadnite odporúčania výrobcu a jasne dodržiavajte pokyny, v takom prípade vás výsledky dokončovacie práce nesklame. Ak si nie ste istí, že si môžete vybrať príslušný materiál sami, obráťte sa na špecialistu na radu vopred.

Sušiareň: Typy a použitie

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár