Svetelné panely na strope: klady a nevýhody

Ľudia vždy hľadajú možnosti transformácie. Každý chce urobiť jedinečný interiér, na rozdiel od toho, kto vytvoril susedstvo alebo oboznámenie. Výrobcovia a vynálezcovia sa snažia uspokojiť túto túžbu, každý rok vynájdenie nových konceptov. Jedným z nich je svetelné panely na strope. Taký veľkolepý a zároveň môže praktické zariadenie transformovať aj tie, ktorá je nudná izba.

Čo je ľahké panely?

Na trhu sa vrátili pomerne dávno – asi pred 10 rokmi. Interiérové ​​dizajnéri ich aktívne využívajú vo svojich projektoch. Ale málo z obvyklých užívateľov vie, čo sú podobné panely, a či ich bezpečne používať v obytných priestoroch.

V podstate je ľahký panel lampa, ktorá má špeciálny dizajn. Skladá sa z hliníkového rámu, pre ktoré sú pripojené svietidlá. Svetlo od lampy padá na ľahké objektív, čo ho odráža kvôli Laserové poznámky. Aby sa dosiahlo rovnomerné rozloženie svetla počas celého povrchu svietidla, je difúzor nainštalovaný a reflexný film. Vďaka takému komplexnému dizajnu dostaneme farebný panel s jednotným žiara.

Tento dizajn je pripojený k stropu na samo-kľúčeňovej skrutke, skrutiek alebo hmoždinkách. Aby sa zabezpečilo stabilná prevádzka zariadenia, výrobcovia sú vybavené stabilizovaným zdrojom energie. Výsledkom je panel, ktorý spotrebuje malé množstvo elektriny, ale má dobrý svetelný výkon.

Zvláštnosť

Nasledujúce špeciálne funkcie sú charakteristické pre takéto výrobky:

 • Pre prevádzku LED panelu sa napätie vyžaduje len 40 V. Konverzia štandardu 220 – 240V v 40 sa vyskytuje v stabilnom zdroji energie. Popredné výrobcovia ich dodávajú s už vstavanou ochranou skratu.
 • Inštalácia môže byť vykonaná nezávisle. Všetky potrebné upevňovacie prvky budú už zahrnuté, takže nemusíte nakupovať dlhú dobu a hľadať podrobnosti o požadovanej veľkosti.
 • Svetelné panely nedávajú ultrafialové a infračervené žiarenie.
 • Výrobky neobsahujú ortuť alebo iné nebezpečné materiály. Na rozdiel od energeticky úsporných svietidiel, ktoré vyžadujú určitý postup likvidácie, LED panely môžu byť jednoducho hodené do nádoby po demontáži.

Veľkosť a formulár

Výrobcovia sa snažia uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Panely sú v súčasnosti prezentované na trhu v troch formách:

 • Okrúhly. Laconické hladké čiary zmäkčujú interiér. Ak nechcete požadovať priestor obývacej izby veľkého lustra, okrúhly light panel v centre bude vynikajúcim zdrojom svetla a dekorácie. Tento formulár bude musieť ochutnať a fanúšikov futuristického štýlu.
 • Námestie. Tento formulár nájde svoju aplikáciu v kancelárskych priestoroch, skrinkách alebo chodbách (podniky a byty bytov). Tradičná forma bude vyhovovať milovníkom klasiky a tých, ktorí si myslia interiér v minimalistickom štýle.
 • Obdĺžnik. Veľmi zaujímavá forma, aj keď celkom tradičná. Vzhľadom k iného pomeru strán a ich dĺžky, môžete vizuálne vytiahnuť alebo zónový priestor miestnosti.

Pokiaľ ide o veľkosti, svetelné panely štvorcového a obdĺžnikového tvaru sú vyrobené s určitými parametrami:

 • 60 * 60cm;
 • 120 * 30cm;
 • 60 * 30.

Ak chcete vyriešiť konštrukčné úlohy, sú dostatočne dosť, pripájajú sa a kombinuje ich navzájom je možné vybudovať jedinečnú kompozíciu. Okrúhle panely nemajú také jasné rámy. Môžu byť nájdené v rozmerovej mriežke od 12 do 60 cm.

Dôstojnosť

Nedávno, málo ľudí vedených o týchto osvetľovacích zariadeniach, ale rýchlo získali širokú popularitu kvôli ich jedinečným vlastnostiam a výhodám.

Výhody produktu zahŕňajú:

 • Schopnosť experimentujte s formou a veľkosťou. Zmeny ubytovania na strope takýchto svietidiel je nekonečný súbor. Toto je paralelné umiestnenie v niekoľkých radoch, šachové objednávky, okolo obvodu a budovania určitých geometrických tvarov a čiar.
 • Schopnosť vybrať si kopec. Interiér môžete dať zárezom sofistikovanosti a originality zmenou farieb a ľahkých akcií.
 • Uľahčiť. Samotný dizajn je celkom ľahký a tenký. Zjednodušuje inštalačné práce. Je tiež ďalšou výhodou, ak máte sadrokartónové stropy, pretože nevytvárajú veľké zaťaženie na tento krehký materiál.
 • Jednoduchá inštalácia. Inštalácia svetelného panelu môže byť nezávislá. Neexistuje žiadny špeciálny profesionálny nástroj, ani žiadne špeciálne zručnosti.

 • Upevňovacie prvky môžu tri spôsoby. Takéto variácie pomôžu nájsť najlepšie riešenie pre vás. Stojí za pochopenie, že to bude rovnaký model lampy, ale môže byť pripojený odlišne. Prvým spôsobom je okamžitá inštalácia panelu v stropnom povlaku (zavesené, suché, napätie a t. D. ). V druhom prípade len visí. Táto možnosť je veľmi účinná, ale stojí za to zvážiť výšku miestnosti.
 • Trvanlivosť. Priemerný pracovný čas uviedol výrobcovia je asi 100 000 hodín, alebo je to jednoduchšie, asi 11,5 roka nepretržitej práce.

 • Ekológia.
 • Odolnosť voči teplostným poklesom. Poskytuje širokú škálu pre prevádzku. ŠPECIFIKÁCIE Umožňujú pracovať pri teplote od -20C do + 40 ° C.
 • Svietidlá sú pohodlné pre ľudské oči. Na rozdiel od žiaroviek, diódové svietidlá neblikajú a nemajú blikať.
 • LED diódy konzumujú menej elektriny občas, čo zníži náklady na túto službu.

 • Vďaka vstavanému stabilizátoru napätia sa zariadenie nebojí skokov v elektrickej sieti. Nie je potrebné sa obávať, že zariadenie zlyhá, keď riadky zlyhá, alebo žiarovka náhle.
 • Hrúbka nepresahuje 15 mm. To vám umožní nainštalovať takmer na ľubovoľnom povrchu. Panel neguje priestor, a vo dne nebude rozptýliť pozornosť.

 • Tichý. Ak ste neustále v miestnosti, kde sú nainštalované svetelné panely, nevšimnete si buď cracklers alebo iné zvukové efekty od nich. V takejto atmosfére je to oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie pracovať.
 • Mäkké nevoľné svetlo vytvorí príjemnú atmosféru v interiéri.

Chybne

Nákup svetelných panelov, musíte pochopiť, s akými prekvapmi, s ktorými sa môžete počas prevádzky stretnúť.

Zariadenia mínus zahŕňajú nasledujúce značky:

 • Časom strácajú moc. Napriek tomu, že výrobcovia deklarujú dlhodobé obdobie, môžete si všimnúť, že po určitom počte hodín, svetlo emitované LED diódami nebolo také jasné. Upokojuje, že tento proces sa cítil dlho po nákupe.
 • Nízka stabilita balenia. Tento faktor môže byť rozhodujúci pri výbere. Táto funkcia zariadenia neumožňuje využívať ho v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

Kde sa uplatňujú?

Svetelné panely majú širokú škálu aplikácií. S radosťou inštalujú do kancelárií a obchodov, kde je potrebné vytvoriť prísnu pracovnú atmosféru. Na tieto účely, obvyklé lustre a pozastavenie.

V obytných priestoroch môže byť obmedzenie iba vyššie uvedená vlhkosť. Sú úplne nevhodné a nie sú určené na prácu v takýchto podmienkach a rýchlo zlyhajú v kontakte s vodou.

Na prvý pohľad, výrobok nie je špeciálnou umeleckou hodnotou, ale v zručných rukách dizajnérov, vďaka ľahkým panelom sa získajú jedinečné štýlové interiéry. Okrem toho môžu byť inštalované nielen na strope, ale aj na stenách.

Tipy na výber

Dizajnéri Pri výbere a inštalácii svetelných panelov odporúčame dodržiavať niekoľko odporúčaní:

 • Ak chcete získať jednotné mäkké osvetlenie celého miesta miestnosti, vyberte neutrálne odtiene.
 • Pre vizuálne predĺženie existujúceho priestoru umiestnite pásy z panelov paralelne s dvoma riadkami (napodobňovanie podlhovastých čiar). Ak umiestnite panely pre seba, potom dostanete opačný efekt.
 • Chaotické panely sú pripojené k miestnosti jedinečnosti a originality.
 • Pomocou panelov Hyperfine LED, môžete vizuálne zvýšiť výšku miestnosti.
 • Produkty dokonale zapadajú do takýchto moderných štýlov ako minimalizmus, moderné a high-tech. Tiež, japonský štýl prívrženci môžu byť ľahko napodobňovať okná na strop, ktorý je charakteristický pre tento smer v interiéri.

Zhrnutie, môžeme povedať, že tento typ osvetľovacích zariadení má viac výhod ako chyby. Ak sú kompetentní vstúpiť do interiéru, môžu dokonca vyzerať veľkolepom, než pompézne krištáľové lustre.

Video Review Ultrathin Light Panely Pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: