Tapeta Duplex: Čo to je, druhy a vlastnosti voľby

Tapety Duplex sú široko reprezentované na trhu s dokončovacími materiálmi a sú veľmi časté nátery na stenu. Vďaka svojej elegancii a rôznym druhom vám umožnia implementovať tučné nápady na dizajn do reality a slúžiť ako nezávislý dekor. Leader vo výrobe duplexnej tapety je Nemecko, ktorého podniky produkujú širokú škálu výrobkov s veľkou škálou farieb a textúr.

Výhody

Duplexné tapety sú jedným z najvyhľadávanejších a zakúpených nástenných krytín. Ich popularita a rastúci dopyt sú spôsobené nasledujúcimi výhodami:

 • Pevnosť a trvanlivosť Povlaky sa dosahujú v dôsledku viacvrstvovej štruktúry materiálu. Tapeta je odolná voči miernym mechanickým účinkom a prítomnosť špeciálnej ochrannej vrstvy zaručuje vysokú vlhkosť a ľahkú odolnosť. To vám umožní používať mnoho modelov duplexu v miestnostiach s vysokou vlhkosťou a v dobre osvetlených izbách;

 • Dokonale silné reliéfne reliéfne alebo vlnité modely Skryť chyby a vizuálne riadiť steny. Použitie mnohých typov duplexných produktov eliminuje potrebu zvoliť vzor, ​​ktorý zaisťuje jednoduchú inštaláciu a nedostatok orezávania. Tapety určené na vlastné maľby poskytujú veľký priestor pre dizajnové riešenia a môžu byť natreté do 10-15 krát. Odlišnosť reliéfneho vzoru na reliéfne tapety nie je narušená;

 • Materiál absolútne Environmentálne a hypoalergén. Všetky modely (s výnimkou textilných) nie sú naklonené akumulovať statickú elektrinu, ktorá im dáva odpudzujúce vlastnosti. Produkty sa ľahko stanú a majú vynikajúce zvukové a tepelné izolačné vlastnosti

Technické charakteristiky a typy duplexu

Duplexné tapety sú viacvrstvové tkaniny, ktorých vrstvy môžu byť vyrobené z jedného aj z rôznych materiálov. Flizelin alebo hustý papier sa používa ako hlavná vrstva, potom sa sleduje dekoratívna vrstva, ktorá naprieč ochranným filmom, ktorý chráni povrch pred vplyvom negatívnych vonkajších faktorov.

Materiál sa vyrába vo forme valcov a má tradičné rozmery: šírka 53 cm a dĺžka 105cm.

Podľa štruktúry webového produktu existujú nasledujúce typy:

 • hrubé vlákno. Na ich výrobu sa používa extrudovaný čip, umiestnený medzi dvoma vrstvami tesného papiera. Záleží na jeho veľkosti, čo bude štruktúra povrchu: líšia veľkú a jemnozrnnú textúru. Výrobky sa vyznačujú množstvom hmotnosti a pri montáži vyžadujú použitie špeciálneho lepidla. Navyše model je nedostatok potreby vybrať vzor s nálepkou a vysokou pevnosťou plátna;

 • Vyrazený. Výrobná technológia spočíva v prechode cez papierové valce, ktoré získava zadaný reliéfny vzor. Potom môže byť maľované. Používa sa ako vlhký aj suchý spôsob reliéfstva. Výhodou tohto druhu je nedostatok syntetických aditív a možnosť nákupných výrobkov pod maľovaním;

 • hladký. Jedná sa o monochromatické možnosti, ktoré sa vyrábajú s hotovým dekoratívnym vzorom a bez neho. Môže byť použitý pod maľovaním a mať malú hmotnosť. Populárne v súvislosti s možnosťou vybrať si lacné možnosti. Nevýhodou je potreba vybrať vzor, ​​ak je k dispozícii, a požiadavka absolútneho hladkého povrchu na montáž.

Hladké modely nebudú môcť skryť chyby a nezrovnalosti stien;

 • Vlnitý. Pri výrobe flexografickej tlače. Povrch sa získava kontinuálnymi vlnovými vlnitými vlnitými zložkami, čo dáva tapetu vynikajúce a drahé.

Materiál

Podľa výrobcu duplexnej tapety môže mať nasledujúce vykonanie:

 • Modely vinylovej vrstvy. Základom takýchto plátnov je phlizelin, pokrytý na vrchole penového vinylu, ktorý dokonale napodobňuje rôzne povrchy. Takéto tapety môžu mať drevenú kôru, mramor, prírodné kamene, murivo alebo kov. Tento materiál je úplne odolný voči vlhkosti, ktorý vám umožní vykonávať vlhkú povrchovú úpravu bez rizika, aby ste poškodili látku. Servisná životnosť vinylovej tapety je 15 rokov. Nevýhodou týchto modelov je zlá výmena vzduchu, ktorá môže viesť k vzniku plesní a húb;

 • Textilné modely. Funkciou takýchto výrobkov je prítomnosť tkanej vrstvy vyrobenej vo forme textilných vlákien alebo pevnej tkaniny. Výhodou týchto modelov je dobrá vetrateľnosť a bezpečnosť životného prostredia. Tapety majú vysoké teplé a zvukové izolačné vlastnosti, čo ich robí veľmi populárnymi a dopytmi. Život textilnej tapety je od 10 do 15 rokov. Medzi nevýhody možno zaznamenať nízku antistatickosť materiálu, ktorá vedie k akumulácii prachu a absencia vlastností repellentov vlhkosti.

Čistiace prostriedky sa vykonávajú len so suchým spôsobom, napríklad s pomocou vysávača;

 • Modely s prírodnými vláknami. Pri výrobe takých tapiet, bambusové, jute, trstinové alebo sisálne vlákna vlákien sa používajú ako horná dekoratívna vrstva. Produkty sú absolútne neškodné a trvanlivé. Čistenie sa môže vykonávať s použitím vlhkej vložky bez poškodenia povrchu. V interiéri vyzerá originál a esteticky;

 • Papierové modely. Canvas sa skladá z hustých papierových vrstiev, ktoré lepené spolu so špeciálnou technológiou horúceho lepidla. Tento proces sa používa na výrobu hladkých modelov. Výhodou je nízka cena, nízka hmotnosť a absolútna bezpečnosť životného prostredia. Minusmi zahŕňajú nízku odolnosť voči vlhkosti, nemožnosť vykonávania mokrého čistenia a nie veľmi dlhú životnosť.

Starostlivosť

Duplexná tapeta nenáročná a nevyžadujú drahú starostlivosť. Prach z povrchu plátna sa odstráni s použitím suchej kefy alebo vysávača. Čerstvé tukové škvrny dosť vyskúšať železo cez suchý papierový obrúsok:

 • Suché znečistenie sa ľahko odstráni pomocou gumy;
 • Vinylové modely môžu byť úplne umyté.

S tapetou nálepkou je potrebné ponechať viacnásobné materiály prúžky, aby sa v prípade potreby vykonali bodovú opravu poškodeného povrchu.

Kritériá voľby

Prvá etapa výberu duplexnej tapety by mala byť počítanie požadovaného počtu valcov. Vyrába sa jednoduchými výpočtami, za ktorých je oblasť všetkých krytých povrchov zhrnutá a je rozdelená 5,5. Tento indikátor označuje oblasť jedného valca. Treba poznamenať, že pri výbere materiálov vyžadujúcich výber obrazu, musíte si kúpiť 1-2 ďalšie valce, V závislosti od oblasti miestnosti.

Je tiež potrebné vziať do úvahy, že nie všetky modely sú lepené. Mnoho výrobkov vyžaduje spájkovanie samolepky. Je dôležité, aby všetky zakúpené rolky boli z jednej strany, odstráni nesúlad odtieňov. Druhá etapa by mala byť výberom výrobného materiálu. Pre mokré miestnosti je potrebné vybrať vinylové modely a papierové tapety sú vhodné v detskej izbe, ako aj prírodné vlákna. Možnosti textilu vďaka ich sklonu k akumulácii prachu v takýchto umiestnených izbách sa neodporúčajú.

Ďalšou fázou bude definícia externej konštrukcie tapety: či sú modely potrebné s už dokončeným dekoratívnym dizajnom alebo ich nezávislé farbenie. Konečným štádiom bude výber pohodlných nákladov a zobrazení adresárov. Rozpočtové možnosti pre duplexnú produkciu tapety Ruska je možné zakúpiť za cenu 500 až 700 rubľov na roll. Nemecké modely Premium môžu stáť až 4 tisíc rubľov.

Recenzie

Duplexné tapety majú veľa pozitívnej spätnej väzby. Spotrebitelia oslavujú širokú škálu farieb a textúr a schopnosť vybrať si materiál pre akékoľvek miesto určenia a štýly miestnosti. Upozorňuje sa na možnosť zakrytia zakrivenia stien a malých defektov Kvôli objemovej štruktúre tapety. Pozitívne vyhodnotil prítomnosť modelov odolných voči vinyl vinyl-vlhkosti, ktoré sú schopné nahradiť dlaždice v kúpeľni a kuchyni. Prítomnosť obrazov pre samoobsluha tiež spôsobuje schválenie.

Ťažkosti sa zaznamenávajú z nevýhody pri inštalácii ťažkých tapety hrubého vlákna. Tiež označili rozšírenie rohov volumetrických a hustých plátnov. Ale skôr to znamená porušenie technológie nálepky, než je o tapetu s nízkou kvalitou. Pozornosť je nakreslená na akumuláciu prachu v záhyboch vlnitých možností.

Duplexné tapety sú vynikajúcim povrchovým materiálom schopným štýlovo umiestniť miestnosť a slúžiť po mnoho rokov.

Aká tapeta duplex je v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: