Tapety s účinkom dekoratívnej omietky v interiéri

Dekoratívna omietka pevne obsadená vedúcich pozícií medzi povrchovými materiálmi. Ak ste predtým používali len pre návrh exteriéru bývania, teraz sa stal populárnym a v dekorácii interiéru. S ním vytvára povrchy rôznych textúr: reliéfy, odelmetrické vzory, zamat, koža, strom, kameň. Hlavný mínus tohto pokrytia – musíte byť schopní s ním pracovať a potrebujete mať umelecké zručnosti.

Pozvať profesionála Nie každý si môže dovoliť, takže trh so stavebnými materiálmi ponúka alternatívu vo forme tapiet s účinkom dekoratívnej omietky.

Čo to je?

Povlaky štylizované pod štukom – toto je tapeta, na ktorej je nakreslenie aplikované, napodobňovanie povrchovej úpravy povrchu. Takéto imitácie sa určite nachádzajú na bežnej papierovej tapete, ale vyzerajú neprirodzené. Pre pravdu musí byť obraz uvedený objem a úľavu. Výrobcovia to hľadajú razením alebo striekaním.

Klady a zápory

Povedzte jednoznačne, že tapeta s účinkom omietky je najvhodnejšou možnosťou pre každého by sa mýli. Všetko závisí od vymenovania zdobenej miestnosti, na možných externých účinkoch na povlak a charakteristické vlastnosti každého materiálu.

 • Služba simulátorov je obmedzená na pätnásť rokov. Je to viac ako obyčajné tapety, ale ak sa rozhodnete urobiť opravy a zabudnúť na to už 40 rokov, potom je lepšie si vybrať prirodzenú omietku.
 • Mechanické poškodenie sa takmer nebojí z minerálnych dekoratívnych náterov, ale sila textúrovaných tapiet je tiež vo výške. Okrem toho sú teplé na dotyk, takže vhodnejší pre spálne a deti.
 • Imitácia omietky pre steny je dokonalá, ak je váš hobby častým interiérom. Tapeta sa dá ľahko zmeniť, zatiaľ čo sadra nie je taká jednoduchá.
 • Náklady na získanie oboch materiálov v priemere sú rovnaké. Ale pracovať s omietkou budete pravdepodobne potrebovať majster, zatiaľ čo na inštalácii tapety možno ušetriť tým, že robíte.
 • Praktická textúra tapety vám umožňuje skryť kĺby a reliéfny vzor – možné nezrovnalosti steny.

Zmes

Jeho štruktúrou, povlak s účinkom dvojvrstvovej omietky. Základom môže byť papier a fliseline. Ale horná vrstva je papier (duplex), polyvinylchlorid (PVC) alebo akryl. Štruktúra reliéfu vinyl a papiera pripojená reliéfnym. Canvízy vyrobené podľa tejto technológie sú veľmi trvanlivé a prakticky nie sú natiahnuté zmáčaním lepidla. Textúra akrylovej tapety sa dosahuje ukazovaním výkresu na základe penového akrylu.

Odrody

Kvalitatívne charakteristiky reliéfnej tapety závisia od materiálov a spôsobov výroby. Výrobcovia rozlišujú tieto typy:

Duplexný

Duplex s názvom Papierové reliéfne tapety. Boli pomenované tak kvôli dvojitej papierenskej štruktúre. Sú vyrobené spôsobom mokrého razenia. Tkaniny tohto typu sa nachádzajú pri farebnom obraze alebo bielej pod maľovaním. Ten majú expresívnejšiu textúru, ale bez deformácie odolávajú obmedzený počet farbív.

Medzi výhody tohto typu:

 • Vysoká pevnosť v porovnaní s jednovrstvovými papiermi;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • priepustnosť vzduchu;
 • Nízka cena.

Nevýhody zahŕňajú:

 • Nízka životnosť, v priemere 5 rokov;
 • Papier je ľahko poškodený mechanicky;
 • Čistenie vody je tiež škodlivé pre pokrytie.

Vinylové tapety

Horná dekoratívna vrstva je PVC a základňa je papier alebo fliselina. S horúcou emboite je základňa s penovými PVC zahrievaná a prechádza reliéfnymi valcami. Tam sú tri typy tapety pre túto metódu:

 • Flat (CD) vinyl – má vysokú hustotu a pevnosť, odolná voči vode. Najčastejšie je na tom, že textúra prírodného kameňa, dlaždíc, tehlové upravovanie. Tapeta tohto typu – vhodná možnosť pre kuchyňu, najmä ak substrát majú fliseline. Môžu byť čistení alebo bez čistiacich prostriedkov a niektoré odrody dokonca brúsené.
 • Ťažký vinyl Umožňuje dosiahnuť univerzálny povlak pre steny: odolný, odolný voči vlhkosti a estetiku. Plus na všetko – vyžaduje sa dokonalá hladkosť steny. Tapeta skryje všetky nezrovnalosti a drsnosť.
 • Silkographic Tapety Vytvorte metódou reliéfu pod tlakom papiera navlhčeného vinylom. Na výstupe sa ukáže tenký prietokový materiál s hladkou hodvábnou textúrou. Takéto tapety nie sú ekonomické, ale dávajú interiéru sofistikovanosti a luxusu. Hlavným podmienkam je dokonale hladké steny.

Tapety vyrobené s použitím technológie za tepla, sú odolné (od 7 do 15 rokov, v závislosti od podmienok), odolné voči ultrafialovému, vlhkosti, páru a tepla. Nebudú absorbovať zápach a podliehajú mokrým čistenia aj pri používaní čistiacich prostriedkov (neabrazívnych). Sú tiež umiestnené ako ekologické povlaky, pretože formaldehydové živice sa odparia, keď sa zahrievajú.

Hlavný mínus tohto materiálu je nízka priepustnosť vzduchu. Preto, než sa držať, musíte sa starať o antifungálny základný náter.

Odľahčovacie drevoové spracovanie chemického razenia je dané činidlom. Aplikuje sa na niektoré miesta PVC vrstvy v súlade s budúcim vzorom. V procese zahrievania činidlo potláča penenie vinylu v ošetrených zónach, čím sa dosiahne požadovaná textúra.

Akrylové tapety

Akrylová tapeta je považovaná za lacný analóg vinyl. Pozostávajú z papiera alebo lístky substrátu a striekaním akrylu. Na rozdiel od vinyl, akryl je poškodený, len v miestach vzorov. Vďaka tomu je zachovaná priepustnosť vzduchu povlaku. Pri vysokých teplotách, bod napučania, tvoriť reliéfny vzor.

Akrylová tapeta je horšia v odolnosti na ich vinylové zbierky, pretože striekanie je zraniteľné voči mechanickým nárazom a vlhkosti.

FLISELINOVA Tapeta

Fliselinic tapety sú nátery z niekoľkých vrstiev Phlizelin – netkaného materiálu z celulózových vlákien. Vrchná vrstva je spravidla reliéfny vzor. Najčastejšie taká tapeta robí bielu pod maľovaním, ale možnosti sú možné vo farbe. Oba varianty podliehajú prelakovaniu až 10-krát bez skreslenia hornej zdobenie vrstvy.

Vzťah s papierom Dajte Flizelinu v rade bezpečnej pre zdravie materiálov, s dobrou výmenou vzduchu. Ďalším užitočným majetkom – tieto tapety na opakované použitie, to znamená, že môžete ľahko odstrániť a krížiť na iné miesto.

Farby

Tapeta s účinkom dekoratívnej omietky sú prezentované v akejkoľvek farbe. Nájsť možnosti vášho projektu preto nebude ťažké. Hlavná vec je pamätať na to, že výber farby závisí od jeho vplyvu na ľudskú psychiku a vymenovanie zdobenej miestnosti. Takže, jasná červená farba v spálni je nepravdepodobné, že by pomohol relaxovať, a tmavo hnedá v škôlke bude s najväčšou pravdepodobnosťou ukradnúť. Ale interiéry s jedným typom tapety sú dlhé nitované v lietajúcom. Tapety – spoločníci pomáhajú rozšíriť akcenty a vyvážiť farebný gamut. Výrobcovia ponúkajú pripravené kombinácie farieb a textúr pre rôzne interiéry a štýly.

A tí, ktorí uprednostňujú výber kombinácií nezávisle, musíte si vybrať vzorky v blízkosti zloženia a textúry, pamätajte na „farebné koleso“ a o dopadoch kvetov na osobu.

Zvážte niekoľko klasických kombinácií:

 • Beige tapety nesú mier a pokoj. To je dôvod, prečo sú perfektné v spálni alebo obývacej izbe. Kombinácia s tmavými odtieňmi dá miesto prísnosti a biele a iné pastelové tóny pridávajú svetlo.
 • Zlaté tapety sa zdajú byť upevnené a krik. Na zhasnutie nadmerného delibúcie, stačí ich zriediť s pokojnými svetelnými tónmi (béžová, svetlohnedá).

Kombinácia týchto farieb prináša myšlienky o páde a konfigurácii na romantickým spôsobom.

 • Hnedé tapety pomáhajú vytvoriť drahý a ušľachtilý, ale pochmúrny štýl. Najčastejšie sú vybraní pre návrh skriniek a obývacích izieb. V malých izbách sú lepšie kombinovať s jasnou tapetou a postarať sa o dostatočné osvetlenie.
 • Oranžové a červené farby svetlé, energické a vzrušujúce. Stimulujú aktivitu, takže pre spiace zóny sa používajú opatrne, v kombinácii s neutralizačnými odtieňmi. Najlepšia aplikácia – je to obývacia izba, haly, kuchyne.
 • Modrá tapeta, naopak, zníženie aktivity a upokojiť. Vyberte si ich stojany pre priestranné priestory, pretože vizuálne znižujú priestor.
 • Ak je miestnosť malá, pozrite sa na modrú tapetu. Rovnako ako modrá, relaxujú a upokojujú, ale neovplyvňujú optické vnímanie miestnosti. Táto farba sa odporúča používať v kanceláriách s vysokým konfliktom.

 • Tapeta Green – „Spread“ steny. A samotná farba symbolizuje dôveru a život. Činnosť zelenej osoby závisí od tieňa. Light tóny Odstráňte napätie a spánok a šťavnatý, naopak, výzva na akciu.
 • Čierna a biela tapeta pre Loner sa lepšie nepoužíva v interiéri bytu. Prebytočná čierna farba inhibuje a úplne biele steny sú spojené s sterilitami nemocníc. Obe možnosti sú dokonale kombinované s inými farbami a navzájom.

Štýly

Dizajnéri používajú nátery so vzorom vo forme omietky za vytvorenie akýchkoľvek štýlov – od klasiky na high-tech. Takže reliéfne tapety s účinkom veľkého povrchu harmonicky zmestia do klasickej a v etnicite.

Prírodné motívy (vlny, mraky, zelenina) sa nachádzajú v takmer všetkých smeroch. Ale tajomný lesk z kovu je ideálny pre interiéry v štýle hi-tech.

Nezvyčajne vyzerá imitácia betónovej steny. Takéto pokrytie nemá jasnú úľavu, ale má hrubý povrch a charakteristickú textúru. Betónový efekt je najviac charakteristický pre podkrovného priemyselného štýlu.

Mramorové tapety, napodobňovanie benátskej omietky, bude ochutnať milovníkov Talianska. Benátska omietka kombinuje prirodzenosť a nedbanlivosť – kvality, ktoré rozlišujú talianske tradície v dizajne priestorov. Pokrytie podobné mramoru však nie sú obmedzené len talianskym štýlom, môžu byť základom akéhokoľvek interiéru.

Kam ísť?

Reliéf tapety – univerzálny materiál, ktorý bude dopĺňať návrh akéhokoľvek miesta určenia. Osobitná pozornosť by sa mala venovať obývacej izbe, ako váš domov. Toto je miesto recepcie hostí, komunikácia, takže jasný, priťahuje prvky povrchovej úpravy. Ak sú akcenty v dizajne navrhnuté tak, aby neobvyklý neobvyklý nábytok alebo zložité umelecké predmety, potom tapety, naopak, by mali byť zdržanlivé, neutrálne tóny.

Pre spálňu je lepšie sa zdržať jasných a obsedantných textúr, alebo ich používať v oblastiach, ktoré nepatria do pohľadu počas odpočinku. Najvhodnejším miestom je nočné zóna. Stena za hlavičkou sa často stáva centrálnym prvkom v dizajne spálne.

Textúrovaná tapeta pre kuchyňu je lepšie vybrať vinyl na fluslinic základe. Preschopné vzorky sa dokonca používajú ako zárez v pracovnom priestore.

Ako si vybrať?

Aby ste neurobili chybu s výberom konečného materiálu steny, je dôležité zohľadniť niekoľko bodov:

 • Vizuálne efekty reliéfne tapety ovplyvňujú vnímanie veľkosti a geometrie miestnosti. Napríklad veľké kreslenie alebo tmavé odtiene znižuje priestor;
 • Napriek odolnému odolnému náteru opotrebenia nie je potrebné ich používať na stenách s konštantným mechanickým nárazom;
 • Zo všetkých typov tapiet je Fliseline praktickejší a univerzálny;
 • Je dôležité si spomenúť na vymenovanie miestnosti pri výbere textúry a farby čelia;
 • Uistite sa, že sa pozeráte na zloženie tapety. Odlišne sa na vlastnostiach vzhľadu plátna môže vyzerať rovnako.

Krásne nápady v interiéri

Nátery napodobňovanie omietky sú skvelé pre územné priestory. Napríklad kombinácia jasných a zdržanlivých spálňov a textúr umožňuje zamerať sa na zónu spálne.

Obývacia izba často kombinuje miesto odpočinku, prijíma hostí, práce. Príslušné použitie textúr preto pomáha rozlišovať medzi priestorom pre potreby každého člena rodiny. Platí to najmä pre štúdiové apartmány.

Textúrované tapety v interiéri je možné zobraziť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár