Technológia brúsenia spacure

V poslednej fáze cieľa je veľmi dôležité správne pripraviť steny na maľovanie alebo triasť tapetu. Odborníci odporúčajú, aby venovali osobitnú pozornosť procesu brúsenia, ktorý sa uskutočňuje po použití tmelovej vrstvy. Povieme vám, ako správne vykonávať túto prácu, aké nástroje a abrazíva budú potrebné na to.

Zvláštnosť

Ak si vyberieme farbu, môžeme si všimnúť, že obal je ochrannou známkou, že výrobky môžu byť použité na maľovanie širokej škály povrchov. Môže pracovať na betóne, sadrokartónu, tehlu a mnohých iných dôvodoch. Tento ukazovateľ však nie je vhodný, pretože Najdôležitejšou vecou je, že farba sa pohybuje dobre na tme. Na to je veľmi dôležité správne pripraviť základ.

Dobre pripravený povrch nevytvorí problémy pri aplikácii farieb a lakov, ako aj pomoc vizuálne rozšíriť priestor. Tento účinok sa dosahuje z dôvodu skutočnosti, že stena sa ukáže, že je dokonale, nemá žiadne praskliny a čipy, dšeráce a škrabance. Svetlo je najlepšie rozptýlené na maximálnom hladkom povrchu. Pre takýto výsledok potrebujete vedieť, čo je brúsenie a ako ju riadne vyrábať.

Aby sa zarovnala základňa čo najviac, sa použije tmel. To však neznamená, že každý materiál je vhodný na každú báze. Musíte vedieť, ako si vybrať správny nástroj a ako ho používať.

Ale v každom prípade sa farba a tapety najúčinnejšie vyzerajú presne na priestranné povrchy.

Práca na plochách putty možno rozdeliť do 3 stupňov:

  • hrubý;
  • štart;
  • konečná úprava.

Pri určovaní počtu vrstiev sa musíte zamerať na to, ako bol nadanie pripravené. Ak sa predbežná práca uskutočnila kvalitatívne, jedna vrstva návrhu tmelu, ktorá bude potrebná len na prepojenie častíc piesku na ošetrených stenách a naplniť umývadlá na báze betónu. S obzvlášť hlbokými umývadlami môže byť potrebné v druhej vrstve tmelu.

Spustenie Spike znamená aplikáciu 3 vrstiev. Avšak, táto suma sa môže zvýšiť aj pri práci na príliš hladkých stenách a stropoch. Hlavná vec je, že nakoniec sa ukázalo, že dokonale rovná základňa bielej, pod ktorou hlavný materiál nie je viditeľný.

Pre povrchovú úpravu je zvyčajne dosť jedna vrstva. S ním je uzavreté malými chybami, ktoré môžu zostať z predchádzajúcich prác.

Pred znečisťujúcou tmelom, musíte jasne pochopiť, prečo to robíme. 2 Hlavné úlohy je možné poznamenať. V dôsledku práce je potrebné nielen vytvoriť povrch čo najhladší, ale tiež vytvárať špeciálne riziká, ktoré zabezpečujú adhéziu tmelu a priméru. Vylúčiť zmrštenie vady bude môcť ukázať, či sú riziká vyplnené úplne. Špecialisti si to všimnú Najspravodlivejší je prierez takmer trojuholníkového tvaru s mierne zaobleným dnom.

Takýto výsledok môžete dosiahnuť ako so špeciálnymi brúsnymi strojmi a ručne.

Nástroje a abrazívne

Pre rozstupové brúsenie vo veľkých objemoch by sa malo zastaviť na použitie brúsneho stroja. Mletie veľmi vhodné na spracovanie prvých, najhorších vrstiev, v dôsledku čoho je povrch potrebný potrebný profil.

Brúsenie však nie je vhodné pre všetky fázy brúsenia. Sú vhodné pracovať s hrubými vrstvami, aby sa znížilo riziko a pripravili povrch pred primérom. Avšak, aby sa konečná forma a jemnejšie vyrovnala základňa, budete musieť použiť manuálny nástroj.

V tomto prípade bude povrch schopný cítiť oveľa lepšie, preto to bude jasné, aké úsilie na to ovplyvniť.

Treba poznamenať, že Náklady na elektrický brúsny stroj je pomerne vysoký, takže v prípade, keď je oprava bytu alebo malého domu vyrába nezávisle, neexistuje význam v jeho akvizícii. Je lepšie prejsť sadrom alebo iným povrchom manuálne. V tomto prípade sa bude vyžadovať brúsny gratát, na ktorý sa brúsny materiál zaznamenáva pomocou špeciálnych príloh, ktorých úloha môže vykonávať sieťovinu alebo brúsny papier.

Aká abrazívna vyberte – mriežku alebo brúsny papier, každý sprievodca rozhodne. Obaja majú svoje vlastné charakteristiky. Napríklad, mriežka je vyslovená perforovaná štruktúra. V súlade s tým, prach, ktorý sa objavil v dôsledku prevádzky, nezhromažďuje povrch a cez bunky sa ukáže. Tam je tiež zvýšený odolnosť proti opotrebeniu – takýto materiál bude trvať oveľa dlhšie ako brúsny papier.

Rozhodnutie o výmene je akceptované, ak sa výrobok začal opláchnuť a kvalita práce sa stala výraznými.

Týkajúci sa Natharya, Zostáva najobľúbenejším materiálom na brúsenie vo väčšine majstrov. Produkt je určený na predaj v roliach, plutvách alebo kusoch zodpovedajúcich veľkosti štandardných gradov. Významnou výhodou je cena, oveľa nižšia ako mriežka. Avšak, emery, bude musieť zmeniť oveľa častejšie ako mriežka, pretože je rýchlo upchatá stavebným prachom a prichádza v disrepair. Musíte tiež nasledovať, že nie je uviazol malé kúsky tmel, inak budú chrániť škrabance na povrchu.

Dôležitú úlohu zohráva zrno brúsneho papiera. Veľké zrno sa používa na prácu s východiskovou vrstvou, ale povrchová úprava potrebovala pokožku jemnou zrnitosťou. Tu je možné pripísať nulovú emeru, ktorá dokonale hladuje povrch pred lepením tapety alebo aplikácie farieb.

Označenie je možné zobraziť na zadnej strane.

Na liečbu rohov, odborníci odporúčajú používať Brúsna špongia s skosenými hranami. Ak nie je takýto nástroj na ruke, je tiež vhodný jemnozrnný emery.

Ďalší užitočný pri brúsení tmel – bulharčina alebo vŕtačka. Použitie dátových nástrojov výrazne urýchľuje. V tomto prípade sa však vyžaduje špeciálna tryska, ktorá je názvom „brúsna doska“ alebo „brúsny disk“. Najlepšie je kúpiť mäkký gumový produkt s pohyblivou stopkou. Velcro je brúsny papier, špeciálne nakrájaný na tieto účely.

Krok za krokom

Treba povedať, že proces brúsneho tmelu nespôsobuje osobitné ťažkosti aj s nováčikmi a nevyžaduje špeciálne zručnosti. Avšak, určité jemnosti musia vedieť, potom výsledok práce bude vynikajúci. Podrobne budeme podrobne analyzovať, ako by sa mal tento proces nastať.

V prvom rade je potrebné čakať na úplnú suchú. Až po spracovaní vrstvy zadá potrebnú pevnosť, môžete začať pracovať.

Pre prácu bude potrebné:

  • nástroj;
  • rebrík;
  • Svetlo;
  • Malá špachtlica.

Ak chcete začať s špachtľou, je odstránený obzvlášť obsadený v očiach nezrovnalostí a hrbole. Po spracovaní tejto steny v smere zhora nadol. Najlepšie je zvýrazniť pozemky Svetlomezom – takže výsledok práce bude lepší.

Treba poznamenať, že Musíte sa vyhnúť príliš silným tlakom na strúhanku. To platí najmä pre spracovanie povrchovej vrstvy počas latexového tmelu, inak existuje riziko stierania. Jamy a studne musia najprv uzavrieť tmel a suché, ale len potom brúsiť. Okrem toho samotné steny sú pôvodne spracované, a na konci práce – rohy a výčnelky.

Potom je potrebné presne odstrániť stavebný prach. Môžete použiť špeciálny vysávač, rovnako ako bežné mäkké metly alebo kefy. Táto etapa je konečná a veľmi dôležitá, bez nej nie je možné dokončiť.

Približne tri účinné spôsoby brúsenia sadrových platní sa môžete naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár