Technológia leštiacej techniky epoxidovej živice

Mnohé úžasné krásy šperkov z epoxidovej živice. Správne a presné dodržiavanie všetkých technologických etáp v ich výrobe vám umožní získať krásne a nezvyčajne veľkolepé dekorácie. Ale často ešte skúsenejší majstri, výrobky sa získavajú s viditeľnými chybami, môžu byť nerovnomerné, s kvapkami alebo poškriabaním. Brúsne modely a potom ďalšie leštenie umožní získať najkvalitnejšie remeslá, poteší s jeho kráse.

Zvláštnosť

Majstrovské nohy sa zaoberajú výrobou šperkov z epoxidovej živice. Pri odstraňovaní hotových Bubles z Molda zostáva drážka pomerne často kvôli poklesu veľkosti epoxidu, keď je mrazená. Manželstvo sa môže objaviť vo forme rozvodov alebo vŕtaní, ako aj rastov. Prítomnosť takýchto defektov vyžaduje dôkladné dodatočné spracovanie nerovného povrchu. Vykonajte brúsenie a potom leštenie v prítomnosti nasledujúcich defektov:

 • Ak sú v produkte prebytky;
 • v prítomnosti škrabancov;
 • S výskytom čipov;
 • pri vykonávaní okrajov mimo formulára;
 • Ak sú špicaté hrany alebo depresie.

Dokonca aj s vážnym manželstvom môžete opraviť situáciu brúsením produktu a potom naň aplikovať ďalšiu vrstvu epoxidovej živice. V poslednej fáze sa vykonáva leštenie modelu, čo vám umožní zdobiť dokončený pohľad.

Nástroje a materiály

Procesné dekorácie z epoxidovej manuálnej metódy alebo mechanizované.

Pre manuálne metódy užívajte bežné nástroje vo forme nechtov oviec, sendvič a príležitostnú špongiu. Táto metóda je vhodná na jemné šperky, pri výrobe jemných dekorácií. Je tiež žiaduce mať zväčšovacie sklo alebo objektív – ich použitie vám umožní vykonať prácu nehanebne.

Pre veľké články platia:

 • hrubý emery;
 • Dremel (nástroj s rotujúcou tyčou);
 • Frézovací písací stroj používaný v službe na nechty.

Tí, ktorí sa zaoberajú výrobou šperkov doma, by mali venovať pozornosť Dremelu. Tento malý prenosný nástroj má rotačnú časť. Trysky pre Dremel sa používajú v gravírovaní práce, majú inú veľkosť a priemer. Toto je pomerne silné zariadenie, ale pracuje s ním, existuje riziko, že počas prevádzky je možné vylievať malé časti. Áno, okrem toho má zariadenie vysoké otáčky, ktoré často vedie k zraneniam. Použite ho na vŕtanie otvorov slúžiacich na upevňovacie prvky.

Frézovací stroj je tiež úspešne aplikovaný na prácu. Na princípe prevádzky je zariadenie podobné predchádzajúcej možnosti, ale s menším počtom otáčok za minútu, takže môžu byť brúsené menšie predmety.

Ďalšie upínacie zariadenie používané na leštenie je elastický penový disk, ktorý je upevnený na rotačnom nástroji. Priemer diskov môže byť najliodejší, počnúc 10 mm a dokončovací 100 mm.

Disky pred prácou trením pasty gay. Táto kompozícia bola navrhnutá a patentovaná v Sovietskom zväze na leštenie rôznych šošoviek, šošoviek, zrkadiel. Používa sa na celom svete.

Aplikujte gay pasty na trenie povrchu diskov. Nástroj sa môže líšiť vo farbe v závislosti od stupňa abrazivity. Najviac abrazívne pasty majú svetlý zelený odtieň. Tmavá pasta sa používa na zrkadlo. Brúsne výrobky vyrábajú pastu zelenú a sivú.

Ako poľština?

Aby bol výrobok hotový pohľad, je manuálne nastavený na optimálny stav. Používa píl s postrekom, jemnozrnným brúsnym papierom, ako aj penovým kaučukom a polololom.

Pred začatím práce je dôležité odmasťovaný povrch, takže nie sú žiadne stopy z prstov, prilepiť zvyšky. Bez tejto fázy to nebude možné lesknúť epoxidov.

Produkty leštiace produkty Nespravé stupne.

 1. Zrušte dekoráciu z Molda a skontrolujte ju zo všetkých strán. S veľkými chybami bude spracovanie produktu viac hrubé. Takáto práca je lepšie vykonávať pomocou leštiaceho stroja pri vysokej rýchlosti. To vám umožní rýchlo odstrániť manželstvo vo forme rastu a vĺn, urobí dekoráciu hladká.
 2. V tomto štádiu výrobky dávajú transparentnosť leštením s menším obilím abrazívom. Na to používajte špeciálne jemnozrnné kruhy a pasty určené na leštenie vozidiel. Na čistý, suchý kruh aplikujte pastu – to odstráni zrejmé a najmenšie chyby.
 3. Použitie polyrolána umožňuje získať veľmi hladký a priehľadný povrch časti.
 4. Po absolvovaní všetkých etáp by mal byť krakovač pokrytý lakom, ktorý bude chrániť výrobok nielen z účinkov UV žiarenia, ale aj z vzhľadu žltosti.

V prípade, že neexistuje možnosť používať špeciálne nástroje pre prácu, môžete to urobiť pravidelnú manikúru. Použitie, musíte znížiť všetky nezrovnalosti. Potom je povrch pozoruhodný, pokračuje zvládnutím brúsneho papiera a vody.

Potom sa na bavlnenú SPOND aplikuje malý polyryroli. Náprava sa odiera do výrobku, kým základňa nebude transparentná. Ak chcete získať vyplnený pohľad, môžete použiť vodný parketový lak. Môžete tiež vziať gélový lak a po podaní, remeslo sa suší pod UV žiarovkou pre nechty.

Bezpečnostná technika

Práca s epoxidovou živicou, uistite sa, že sú v súlade s bezpečnostnými zariadeniami. To je pomerne škodlivý materiál, ktorý udržiava toxicitu na 8 hodín – to je čas potrebný na úplné vyschnutie kompozície. Akékoľvek spracovanie alebo vŕtanie výrobku by sa malo vykonávať až po tom.

 • Zaoberá sa spracovateľskými výrobkami, stojí za to pripraviť pracovisko vopred, kontrolovať ho filmom.
 • S veľkým množstvom práce by ste mali dať ochranný oblek, rovnako ako golk alebo vlasový kryt. Keďže pri brúsení častí bude veľa prachu, odporúča sa vykonať v špeciálnom respirátore s prachovým filtrom.
 • Pre bezpečnostné oko je vhodné použiť špeciálne ochranné okuliare. Vo ich neprítomnosti by to nemalo byť nízke na materiál, takže výsledný prach nespadá do očí.

Po dokončení práce je potrebné odstrániť všetky nástroje, čistiť oblečenie. Musí sa použiť miestnosť, kde bola vykonaná práca.

Odporúčania

Dodržiavanie odporúčaní skúsených špecialistov, môžete vyrábať brúsenie s ďalším leštiacim produktom z epoxidovej živice bez akýchkoľvek problémov. Aby v procese práce nemuseli vykonať opravu zjavných nedostatkov, je potrebné vykonať všetky práce úhľadne, bez porušenia technológií.

 • Nalievanie epoxidovej živice do plodín, nemalo by byť ostré, pomaly. Vďaka tomuto jednotnému vylievaniu sa nemôžete báť vzhľadu drážok.
 • Aby bol povrch lesklý, je žiaduce použiť formy, ktoré majú lesklé steny. Matná základňa plodín môže spôsobiť matný a samotný formulár používaný v práci.
 • Desktop musí byť vystavený presne horizontálne – to umožní, aby sa materiál distribuoval bez flopu.
 • Typy pasty 2 sú vhodné na leštenie. Môžete použiť abrazívne a nesúhlasné pasty. Prvá možnosť je lepšie použiť na leštenie. Tento nástroj pripraví povrch na aplikáciu bastardovej pasty. Pri práci s Babosy Paste bude hotový výrobok lesklý. Pri výbere tejto možnosti je lepšie používať penové trysky. Pasty vhodné na spracovanie modelov z epoxidu môžete zakúpiť v automate.
 • Práca s Dremelom je dôležité, aby množstvo jeho otáčok za minútu neprekročilo 1000 otáčok. Ak k tomu nepriľnete, potom sa výrobok môže začať topiť.

Nováčik sa môže zdá, že pracuje s epoxidovou živicou nie je tak jednoduché. Aj keď študoval základy práce, ako aj počúvanie poradenstva a odporúčaní špecialistov, môže bezpečne začať vytvárať a robiť nielen pôvodné dekorácie z epoxidov, ale aj objemnejšie výrobky.

V nasledujúcom videu je opísané v leštenie epoxidovej živice.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: