Tepelne odolná farba na kov: Ako si vybrať a kam?

Kov – trvanlivý, spoľahlivý a žiaruvzdorný materiál, jeho vlastnosti sa aktívne používajú od dávnych doby. Pod vplyvom vysokých teplôt však ani najspoľahlivejšie štruktúry nie sú dostatočne trvanlivé. Aby ste znížili negatívny vplyv zo silného vykurovania a v ideálnom prípade to zablokujte, musíte použiť ochranné povlaky na kov. Veľký význam v takýchto prípadoch má špeciálne tepelne odolné farby.

Zvláštnosť

Požiarna retardéra má rôznu úroveň ochrany, špeciálnych vlastností a nuansy aplikácie. Existujú dve hlavné kategórie: bezplatne (introtomatické) a nie naklonené do Bump Dyes. Druhá odroda je veľmi drahá a nie je príliš veľa dopytu.

Ochranné parametre sa dosahujú reagenciami, ktoré sa týkajú jednej z troch skupín:

  • dusík obsahujúci;
  • obsahujúce kyseliny fosforečnej a deriváty týchto kyselín;
  • Multitatomické alkoholy.

Ochrana požiarnych farieb tvoria tento druh zložiek o 40-60%. Za normálnych podmienok pracujú ako štandardný lak, a je nutné rásť teploty, začína generovanie plynov. Tvoriaca vrstva koksu, ktorá znižuje pôsobenie vysokej teploty. Napriek totožnosti princípov práce v farbách sa chemické zloženie môže odlišovať od seba.

Takže, na základe dusíka, také látky ako melamín, dikyandamid a močovina sa často vytvárajú – robia farbu menej nosenie. Hlavné polytomické alkoholy používané odborníkmi sú dextrín, direntánový, pentaeryritída a škrob. Okrem prevencie vyhorenia, alkoholy zvyšujú priľnavosť tepelne odolnú farbu pre kov.

Kyseliny obsahujúce fosfor tiež zlepšujú adhéziu s povrchom, zaisťujú odpor laku. Keď začína oheň, opuch sa vyskytuje veľmi rýchlo a intenzívne. Výsledkom je, že tvorba dymu je znížená, degenerácia a spaľovanie sa výrazne spomalí. Hlavné fosforové zložky obsahujúce fosforu sú: amónny polyfosforečnan, melamínový fosfát, rôzne soli a étery. Akékoľvek štandardné látky spomaľujúce horenia nie sú izolované počas požiaru jedovatých plynov, pretože sa považujú za bezpečné, ako je to možné.

Charakteristika

V konvenčných situáciách sa požiarna farba neodlišuje od štandardu, rozdiel sa začína prejavovať len s významným zvýšením teplôt, keď je povrchová vrstva odpudzovaná. Táto okolnosť sa stáva katalyzátorom syntézy poréznych oligomérov, ich vytvrdzovania. Rýchlosť procesov je určená nuanciami chemického zloženia, zvláštnosti použitia a stupňa vykurovania. Samotný proces bude takýto:

Ohňovzdorná farba zvýrazňuje plynné výrobky, ktorý spustí nasledujúci proces a zasahuje do teploty na zničenie povlakovej vrstvy. Kyselina fosforečná sa uvoľní tvarovanie koksovej peny. Penivý činidlo je zničený, ktorý je pod pôsobením rastúcej teploty naplnený vankúšom plynov, ktoré zabraňujú vykurovaniu.

Chemický rozpad látok obsahujúcich fosfor: Vrchná časť reakcie sa vyskytuje pri zahrievaní na 360 stupňov.

Pyrolýza mesh štruktúry. V tepelne odolnej farbe začína na 340 a ide, keď sa zahrieva na 450 stupňov s intenzívnou peniou ochranných vrstiev.

Pri teplote 200 stupňov je kov dostatočne trvanlivý, Je však potrebné zahriať až 250 stupňov, pretože rýchlo stráca svoju silu. Keď sa zahrieva na vysoké teploty – 400 stupňov a vyššie, najviac drobné záťaže môže poškodiť dizajn. Ale ak používate dobré farby, môžete udržiavať hlavné kovové kvality aj pri 1200 stupňoch. Štandard ochrany – Konzervácia základných vlastností do 800 ° C. Aká farba bude schopná zachovať svoje vlastnosti – je určená jeho chemickým zložením a účelom.

Technológovia tak ďaleko vytvorili 7 kategórií retardérov horenia, rozdiely medzi nimi sú vyjadrené v trvaní požiarnej odolnosti. 7. kategória znamená, že ochrana funguje štvrtinu hodiny a najvyššia úroveň je 2,5 hodiny. Tepelná odolná farba je zvyčajne schopná posúvať zahrievanie na 1000 stupňov. Takéto povlaky sa aplikujú na vykurovacie zariadenia a iné vykurovacie systémy podobného účelu

Zistite, že tieto parametre pomáhajú označenia na štítkoch. Aby sa zabezpečila dostatočná ochrana Manga, použite rôzne ďalšie zložky – kyslík, kremík, organické látky a hliníkový prášok.

Účelom kompozícií s vysokým teplotou je natieranie radiátorov a motorov motorov, švy muriva tehlových kachlí. Ak je vykurovanie príliš veľké – tepelne odolné laky môžu byť použité na častiach plynového kotla, ktoré nestratia svoje druhy pri 250 teplotách a dokonca 300 stupňov.

Tepelne odolná farba môže byť vyrobená z alkyd, epoxidov, kompozitných, silikónových komponentov. Tiež sa chemici naučili používať etylssilikát, epoxidové kombinácie a množstvo farbív na základe tepelne odolného skla.

Ak si vyberiete, vždy máte záujem, koľko ohňovzdornej kompozície je náchylná na praskanie a iné mechanické chyby. Koniec koncov, pretože z nich môžu existovať významné problémy v kritickom momente ..

Preskúmať výrobcov

Vzhľadom k tomu, že skutočné charakteristiky farieb a lakov sú mimoriadne dôležité, existuje niekoľko vodcov, ktoré najlepšie chránia nosné konštrukcie. Povlak „Thermobarrier“ Zaručuje ochranu ocele do dvoch hodín, minimálna úroveň – tri štvrtiny hodiny.

Náklady, farebné parametre sa môžu značne líšiť. „Nertex“, Napríklad, je vytvorený na základe vody a bezpečne pokrýva štruktúru pred vysokým vykurovaním.

„Frisole“ Plne spĺňa normy GOST, môžu mať vlastnosti druhej šiestej skupiny. Použitie povlaku je štvrtina storočia, stabilita zapaľovania spĺňa všetky požiadavky.

Ochrana „Joker“ Funguje dobre, ale je vhodné použiť ho len v miestnostiach, kde sa úroveň bezpečnosti rovná druhej, tretej alebo štvrtej skupine.

„Avangard“ – Výrobky novo nedávno objavenej spoločnosti, ale sa už podarilo dobyť solídny orgán, aby sa stal slávnym pre vynikajúci pomer efektívnosti a cenou.

Je dôležité zvážiť, že farba akejkoľvek značky je menej účinná, než je špeciálne vytvorená na boj proti plameňu a pokrytiu tepla.

Účel

Tepelne odolné farby sú schopné transformovať produkt v akejkoľvek farbe. Navrhnuté pre farbenie pecí musia mať vynikajúcu úroveň ochrany proti korózii, nie sú zničené vlhkosťou. Povinné požiadavky na túto skupinu farieb – spoľahlivú ochranu pred úrazom elektrickým prúdom a schopnosť prenášať kontakt s agresívnymi látkami.

Všetky cieľové vlastnosti povlaku musia byť udržiavané tak s významným ohrevom a pri nízkych teplotách, aj keď sú rozdiely veľmi ostré. Okrem toho, takýto cenný parameter by mal byť uvedený ako plastickosť – dekoratívna vrstva musí byť po vykurovacej základni natiahnutá a nerozdelená. Absencia potrebných vlastností zaručuje vzhľad trhlín po vysušení.

Tepelne odolné farby na kovové konštrukcie môžu byť aplikované na akýkoľvek typ železného kovu alebo zliatiny. Existujúca klasifikácia rozdeľuje farbenie materiálov na rôzne kritériá. Po prvé, spôsob balenia. Ako kontajnery používajú plechovky, banky, vedrá a sudy. Ďalšia odstupňovanie sa vykonáva podľa spôsobov zafarbenia, ktoré určujú množstvo spotrebovanej farby.

V každodennom živote sa tepelne odolné maliarske kompozície aplikujú na kovové konštrukcie v kúpeľoch, sauny, na kamerových sušiacich komorách. Zahŕňajú pece a mangály, krby, radiátory, tlmiče a brzdy automobilov.

Názory

V praxi, dekoratívne vlastnosti farby a laku. Vo väčšine prípadov ponúkajú spotrebitelia sivé a čierne strieborné odrody. Iné farby sú oveľa menej pravdepodobné, aj keď v prípade potreby môžete použiť červenú, bielu a dokonca zelenú farbu. V sortimente popredných výrobcov sú matné a lesklé kryty každého konkrétneho tieňa.

Farbivá v bankách sú relatívne lacné v porovnaní s prípravkami aerosólu. Aerosól, so zdanlivo nízkymi nákladmi, sa v skutočnosti veľmi intenzívne strávila.

Ak chcete maľovať bicie brzdy vozidla, potom v najlepšom prípade môže človek stráviť dva z nich. Okrem toho riziko upchávajúcej farby iných častí vozidla je skvelé, musia byť dôkladne pokryté v práci. Doba schnutia vo väčšine prípadov nepresahuje dve hodiny.

DÔLEŽITÉ: Pre farbenie neželezných kovov existujú špeciálne farbiace kompozície. Uistite sa, že sa o to opýtajte pri nákupe.

Čo brať do úvahy pri výbere?

S pomocou alkyd a akrylových farbív ozdobte komponenty vykurovacích komplexov – budú môcť posunúť zahrievanie na 100 stupňov. Poplatok za kilogram zloženia sa pohybuje od 2,5 do 5,5 tis. trieť.

Použitím epoxidových zmesí môžu byť natreté štruktúry, ktoré teplo až do výšky 200 stupňov. Niektoré z týchto farieb nevyžadujú predbežný priming. Cenový rozptyl je oveľa viac – od 2 do 8 tisíc. Cenová značka je ovplyvnená kontajnerom kontajnerov a značkou výrobcu.

Ak potrebujete farby aplikovať na grilovanie alebo gril, musíte použiť ethylsilikátové a epoxidové maľby. Potom bude prípustná teplota zahrievania 400 stupňov. Použitie jednozložkovej silikónovej kompozície, môžete chrániť kov pred ohriatím až 650 stupňov; Základom pre zmesi je polymérna silikónová živica, občas zmiešaná s hliníkovým práškom.

Keď sa do farby pridávajú tepelne odolné sklo a kompozity, bude možné presunúť teploty do 1000 stupňov. Treba poznamenať, že pre bytové radiátory môžete použiť najlacnejšie kompozície, pretože nevyhrievajú viac ako 100 stupňov. Kovové pece v súkromných domoch sa však pravidelne znižujú osemkrát silnejšie. Čím vyššia je prípustná ohrievacia doska, tým drahšia farbenie zmes. Z hľadiska environmentálnej a hygienickej bezpečnosti, vodohospodárskych prípravkov.

Okrem toho je potrebné zistiť, či je špecifická farba vhodná pre vonkajšie alebo vnútorné práce. Lesklé a svetelné farbivá srdečne teplé a dajte srdečne von za dlhšie obdobie ako tmavé. Je veľmi dôležité, ak ste sa zhromaždili na farbené pece, vykurovacie systémy.

Odporúčania pre aplikáciu

Pre svoju plnú prácu je rozhodujúca správna aplikácia ochrany požiarov pred ohňom. Kovové povrchy musia byť absolútne čisté a zbavené akejkoľvek korózie. Neplatné najmenšie oleje oleje a minerálne kôry. Okrem toho odstráňte všetok prach, kovové lietadlá odmasťujú. Farba spomaľujúce horenie je neprijateľná, aby sa dostal bez predbežného priméru, ktorý musí suchý na koniec.

Kompozícia sa dôkladne zmieša so stavebným mixérom, Zostal asi pol hodiny, aby som z neho vyšiel. Najlepší spôsob farbenia spomaľujúce horenia je vákuové rozprašovanie, a ak je povrchová plocha malá, môžete robiť a kefovať.

Prísne sa odporúča používať valce. Vytvárajú nerovnú vrstvu, ktorá zle chráni pred ohňom a vysokými teplotami.

V priemere spotreba farby spomaľujúcej horenie sa pohybuje od 1,5 do 2,5 kg na 1 kV. M. Je dôležité pochopiť, že tieto ukazovatele sú určené hrúbkou povlaku, variantom aplikácie a hustotou kompozície. Minimálny počet farieb je dve vrstvy a vo väčšine prípadov existuje 3-5.

Keď je dizajn v bežnej forme, môže byť potiahnutý dekoratívnou vrstvou cez ochrannú kompozíciu. Povrch musí byť pripravený tak, ako je to možné, prísne dodržiavajte schému farbenia predpísanej výrobcom a teplotným režimom. Jasne rozdeľujú tepelne odolné a tepelne odolné farby. Najnovšie formulácie sú vhodné len na registráciu najviac vyhrievaných častí.

Ak sa rozhodnete maľovať auto strmene, neodstraňujte ich – je to zbytočné náklady a riziko pokaziť brzdy. Najprv vyberte kolesá, podrobnosti sa čistia z nájazdu a hrdze, len potom ich farbu v dvoch vrstvách.

Príprava na pokrytie kovovej rúry, vždy spĺňať značkové pokyny pre liek. Časť kompozícií je možné aplikovať až po starostlivo premyslených. Ak na tomto skóre nie sú žiadne zvláštne pokyny, musíte začať s povrchom čistím zo všetkých stôp predchádzajúcich povlakov – oleje, nájazdov a špiny.

Odstráňte hrdzu potrebujú brúsny papier, vrták so špeciálnou tryskou alebo chemickým konvertorom hrdze. Po odstránení dokonca nevýznamných škvŕn je horná vrstva nevyhnutne premytá a vysušená.

Pec je potrebná na odmasťovanie rozpúšťadla – xylénu alebo rozpúšťadla.

Expozícia po takejto liečbe pred farbením je:

  • Na ulici – 6 hodín;
  • V miestnosti alebo na Laureau – 24 hodín.

Šťahy peciam nevyhnutne niekoľko vrstiev farby, ktoré sa aplikujú v rôznych smeroch, každý po vysušení predchádzajúcich.

DÔLEŽITÉ: Čím vyššia je prípustná úroveň vykurovania, tým, že je to jemnejší, mal by byť potiahnutý. Napríklad, ak je farba schopná odolať teplotou nad 650 stupňov, aplikuje sa vrstvou nie viac ako 100 mikrónov. Je to spôsobené minimálnou hrozbou korózie významným draslíkom v porovnaní s rizikom tepelnej prestávky.

Vždy zistite, aký veľký teplotný rozsah, v ktorom môžete použiť farbu. Vo väčšine prípadov je možné maľovať od -5 do +40 stupňov. Niektoré úpravy sa však vyznačujú viac príležitostí, malo by byť o nich známe.

O tom, ako maľovať výfukový systém s tepelne odolnou farbou, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: