Tesniace tmely na vykurovanie Radiátory: Druhy a vlastnosti voľby

Každý vykurovací systém, bez ohľadu na kvalitu, raz prichádza do poruchy a potrebuje opravu práce. Jednou z najčastejších príčin jeho zlyhania je depresiava, ktorá vedie k únikom. Ako eliminácia takýchto defektov, špeciálny materiál na vykurovaciu komunikáciu, nazývaný tmel.

Požiadavky

Takýto materiál, ako je tesniaca hmota, nielen na odstránenie netesností na inštalovaných systémoch. Používa sa na výstavbu po nákupe alebo priedeľových úsekoch alebo na opravu. Takáto látka zaisťuje tesnosť spojov všetkých kĺbov. Má odolnosť voči vysokým teplotám a pri vysokej teplote ohrevu, tesnosť sa nerozbije.

V súčasnosti na trhoch je mnoho typov tmel. Všetky z nich môžu byť použité na samostatný účel. A to môže znamenať len jednu vec, ktorá si zvolí príslušný pohľad na vykurovanie, je výrazne komplikovaný. Ak nechcete, keď sa rozhodnete urobiť chybu s ohľadom na látku, potom musíte preskúmať základné požiadavky na tmelku na vykurovanie.

Izolátor, ktorý sa použije na utesnenie spojov alebo na odstránenie netesností na vykurovacích systémoch, Musia spĺňať tieto požiadavky:

 • Mal by mať vysoký indikátor odolnosti voči vysokej teplote.
 • Tiež odolné voči možnému zaťaženiu typu deformácie.
 • Nebojte sa vplyvu vlhkosti a ľahkosťou.
 • A je povinný čeliť možným kvapkám teploty v systéme.

Je to materiál s takýmto dodržiavaním požiadaviek je ideálna možnosť odstrániť netesnosti a utesnenie systému.

Odrody

Tesniace tmely sú rozdelené do rozdielov v rozsahu pôsobnosti, pretože majú rôzne kompozície.

Sú to také druhy:

 • Na vonkajšie použitie sa aplikuje na miesto úniku a potom, čo zamrzne únik eliminuje a vykurovací systém sa opäť stáva hermetickým.
 • Pre interné použitie, najčastejšie v tekutej forme, sa naliata do systému a nájde miesto vady pod tlakom a eliminuje ho zvnútra.
 • Tesniaci pohľad, ktorý sa používa na zvýšenie spojov systému a teda dosiahne hermetické.

Typ tesniacej hmoty sa vykonáva v závislosti od stupňa poškodenia, od dostupnosti poškodenia opravárenských prác.

Tesniace materiály pre vonkajšie použitie sú z jednej zložky a od dvoch. A keďže kvapalina v systéme môže byť nielen horúca, ale aj pod tlakom, potom je potrebný únik. Tesniaci materiál musí mať odolnosť voči vysokej teplote. Tento ukazovateľ možno nájsť na obale látky.

Komponenty sú oddelené aj tesnenia.

Populárne tmely na základe týchto látok:

 • silikón;
 • akrylátové lepidlo;
 • Guma a Aerobov.

Na takéto účely sa neodporúča používať vonkajší tmel na základe, ktorý je akryl, ako sa používa a určí na použitie na systémy studenej vody. A pre vykurovacie systémy alebo prívod teplej vody akrylové lepidlo sa nehodí. A nie je vhodný z dôvodu, že po nanesení na povrch je kosený, a teda nie je plast a keď je teplota zvýšená, začne sa kolaps.

Pre vykurovacie a teplé vodné systémy je triamka vonkajšieho typu dokonalá, ktorá je založená na silikóne alebo kaučuku.

Takéto formulácie môžu byť z rôznych typov silikónu, ale pre vykurovací systém sa odporúča použiť tmel s neutrálnym silikónovým druhom. A ak sa použije silikónový tmel s kyselinami, potom po stvrdne, začne vstúpiť do reakcie s kovom.

Ak tento materiál úplne spĺňa všetky potrebné požiadavky, je ešte lepšie použiť ho pomocou ďalších hermetických prostriedkov. V podstate sa takéto tesniace materiály vyrábajú na plnenie trhlín a otvorov. A ak je na obale indikovaná iná oblasť použitia, ale je vhodná pre všetky požiadavky na vykurovací systém, je tiež možné ho použiť aj pre systém.

Napríklad typ tesniacich materiálov, ktoré sú určené na utesnenie motorov automobilov, ideálne pre tesniace kúrenie.

Pri použití zloženia požadovaného typu úniku sa odporúča použiť špeciálnu výstužnú sieťovinu.

Ako si vybrať?

Je dôležité, aby ste si vybrali tesniacu látku pre chladič, ale voľby odolné voči tepelne odolné na odstránenie netesností. Ak ste si všimli, že niekde v batériách, príde spojenie, musíte sa rozhodnúť, ktorý tmel pomôže a pomáhať v tejto otázke.

Vykonáva sa výber tmelov, zatlačí sa z úloh, ktoré by sa malo rozhodnúť odstrániť únik vo vykurovacom systéme. Ak sa používa na utesnenie kĺbov vykurovacieho systému, silikónový tmel typu pasty je ideálny pre tieto prípady.

To môže byť sušené a nízke.

Rozdiely tmelov môžu byť nasledovné:

 1. Sušiace zlúčeniny. Potom, čo sa kompozícia aplikovaná na povrch vyschne, má schopnosť sadnúť si, ale to sa stane, ak je rozbitá technológia sušenia. Môže sa tak vyskytnúť deformácia kompozície, objavia sa trhliny a bubny.
 2. Nesúchadlé zlúčeniny. Ideálne na odstránenie malých trhlín a môže byť tiež použitý na utesnenie zlúčenín vykurovacieho systému. Takéto kompozície však môžu byť stlačené, ak tlak v systéme prekročí normálny indikátor.

Formulácie založené na aeróboch, ktoré sú považované za typ akrylových tesniacich materiálov, v niektorých situáciách sa používajú na odstránenie defektov a netesností na vykurovanie. Tento typ tesniacej hmoty je schopný odolať kvapkami teploty, odolné voči mechanickému vystaveniu a má odolnosť voči alkalickým a kyslým roztokom. Ak sa nevzťahuje na miesto defektu, rýchlo vyplní chybu a schne.

Môže byť použitý na utesnenie závitového pripojenia vykurovacieho systému, ale ak sa v budúcnosti demontovať, bude to pre demontáž alebo túto časť radiátorov, bude to ťažké.

Žiadosť

Pre každého je jasné, že ak je vykurovací systém skrytý a je za vrstvou povrchových úprav, potom v prípade úniku nie je vždy možné použiť tmelku na vonkajšie použitie. V takýchto prípadoch sa vymyslel vnútorný použitie tmel, ktorý musí byť vylievaný do systému vykurovacieho potrubia.

Takéto situácie existujú, že únik vykurovacieho systému neočakávane sa objavil, A musí byť v krátkom časovom období odstrániť, ale pri ruke nie je žiadny tmel s vhodnými vlastnosťami. V tejto situácii môžete použiť auto tmel. Alebo tmel pre automobilové radiátory.

Aby ste ho mohli aplikovať na povrch, musíte vykonávať prípravné práce. Zahŕňajú výber kompozície a vykonáva sa, vytlačí sa z typu použitia chladiacej kvapaliny. Ak si vyberiete nevhodnú zloženie, môže to viesť k uzavretiu rúrok na niektorých miestach.

V našej dobe sú vnútorné použitie tmely rozdelené do takýchto typov použitia:

 • Kompozície na vykurovacie systémy, v ktorých je chladivo voda alebo nemrznúca zmes.
 • Zmesi na utesnenie vykurovacích spojov.
 • Finančné prostriedky na kotly, ktoré pracujú na pevnom palive alebo plyne.

Populárne medzi tekutými tmelmi sú dnes kompozície nemeckého výrobcu. Takáto zloženie vykonáva vysoko kvalitné utesnenie vykurovacieho systému a neovplyvňuje vykurovací kotol.

Aby bolo možné použiť kvapalný tmel na vnútorné použitie, je potrebné určiť vhodnú koncentráciu kompozície, pretože závisí od reliéfu a eliminácie plaču. V takomto prípade, asi 80 litrov tekutiny prúdi zo systému, potom 1 liter zmesi postačuje na odstránenie príčiny.

Aby sa určilo celkové množstvo chladiacej kvapaliny v celom systéme, je potrebné vypočítať stanicu metra všetkých rúrok a ich priemeru, ale môžete urobiť a inak. Len vypustite tekutinu do nádoby, ktorú zväzok viete.

Aby ste eliminovali možné úniky systému počas prevádzky vykurovacieho temného tmelu, musíte pravidelne vyplniť systém. Takže, nebudete mať systém v poriadku, ale ak je expanzná nádrž opitý, týmto spôsobom eliminovať chybu, ktorú nebudete úspešný.

Ak chcete použiť kompozíciu vo vykurovacom potrubí, musíte pre-ťahať vzduch zo systému. Ak sa to nerobí, potom za vysokého tlaku začne tmel, ktorý začne skóre nielen miesto úniku, ale môže tiež zastaviť cirkuláciu chladiacej kvapaliny na určitých lokalitách.

Aby ste tmel voľne obiehali v systéme, musíte otvoriť všetok žeriav. V prvom chladiči je žeriav potrebný na odskrutkovanie. Po prešiel procesom, musíte nainštalovať čerpadlo a systém zahrejte do 60 stupňov a tlaku čerpadla v 2 bar.

Je dôležité, aby ste nezabudli vyplniť kvapalný tmel, aby ste odstránili všetky filtre mechanického čistenia, ak nie je, aby ich vykázal.

Vyplnenie kompozície musí prejsť podľa schémy:

 1. Sme prijímať 1,5 lyžica vykurovanej tekutiny, berieme zloženie tmelu a pridajte ho do vedra a rýchlo nalejeme do systému.
 2. Ďalej odstránime všetok vzduch z vykurovacieho systému a riešenie začne cirkulovať cez systém.

Na utesnenie všetkých poškodených lokalít je potrebné približne 3 dni. Potom potrebujete dohnať do tlakového systému a uistite sa, že tesnenie.

Ako odstrániť tok vykurovacích systémov pomocou tesniacej hmoty, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár