Tile „keramín“: funkcie a sortiment zbierok

Keramická dlažba je dnes široko používaná v stavebných a dokončovacích materiáloch. Bez nej je nemožné predstaviť si kúsok kúpeľne, kuchyňa, kúpeľňa. Dlažba je schopná zdobiť a interiéru života. A v obchodných priestoroch je dlažba len nepostrádateľným a veľmi pohodlným materiálom. Produkty od španielskych a talianskych výrobcov. To však nestojí za to vynaložiť peniaze na zahraničný tovar, ak je celkom možné nájsť ich slušnú substitúciu s dobrou kvalitou a menej vysokými nákladmi, venovať pozornosť výrobkom bieloruskej spoločnosti „keramín“, ktorý pracuje v keramickom priemysle Viac ako 60 rokov.

O spoločnosti

História Keraminu začala v roku 1950 od spustenia Minska tehlovej rastliny č. Nasledujúca 67 rokov produkcia rozšírená, upravená a modernizovaná. K dnešnému dňu je spoločnosť jedným z najväčších v keramickom priemysle východnej Európy a špecializuje sa na výrobu keramických tehál, porcelánového kameniska, dlaždíc a sanitárnej keramiky. Za posledných 10 rokov je keramín uzná vedúci značky v nominácii spotrebiteľov, ako aj najlepší stavebný výrobok.

Spoločnosť dodáva moderné dlaždice s vysokou kvalitou a operatívnymi vlastnosťami, ktoré sú poskytované prostredníctvom využívania inovačných stratégií, ktoré sú na nových dizajnoch a zlepšovaní výrobného procesu.

Výrobné linky podniku sú vybavené moderným vybavením od popredných európskych výrobcov, s ktorými Keramine spolupracuje v priebehu rokov, čo umožňuje zastaviť sa na dosiahnuté a neustále pokračovať vo svojom vývoji, udržiavať vysokú úroveň kvality a širokú škálu Produkty.

Keramínová dlaždica je environmentálne priateľský povrchový materiál, Keďže pre ňu slúžia len prírodné materiály, ktorých kvalita je neustále kontrolovaná. Bezpečnostná a environmentálna prívetivosť výrobku, ako aj výrobný proces je potvrdený zodpovedajúcim certifikátom (domácim aj európskym).

Spoločnosť má rozvetvenú maloobchodnú sieť, ktorú predstavuje 27 zastupiteľských kancelárií. „Keramín“ predáva svoje výrobky nielen na území Bieloruska, ale dodáva ho aj Rusku, USA, Kanade, Ázijské krajiny a Európe.

Zvláštnosť

Bieloruská dlaždica „keramín“ je určený na obkladové steny a podlahové povrchy. Vyrába sa v širokej škále farieb, návrhov, formátov a textúr. Každá kolekcia zahŕňa vonkajšie a stenové dlaždice, ako aj súbor dekorov – friess, vložky, panely (vykonávané vo všeobecnej sérii Stylistiky).

Krycia dlaždice z keramiky môže byť matná alebo lesklá, Textúra alebo hladko. Výrobný proces zahŕňa niekoľko sériových rovnobežných stupňov špecifických pre výrobu nezákonného a preskleného materiálu.

Po prvé, základňa sa pripravuje zo surovín. Na tento účel sú všetky materiály najprv dávkované, potom rozdrvené a zmiešané. Kline sa kombinuje s vodou na konzistenciu kyslú smotanu a potom brúsenie s nestabilnými aditívami. V dôsledku toho sa ukáže na krevety. Fáza vytvárania tlače sa skladá z niekoľkých procesov, počas ktorých poskytuje pripravený na stlačenie materiálu so špecifikovanými technickými parametrami.

Ďalej choďte do lisovacieho procesu, ktorý je polosušný. Hotová zmes, ktorá má typ prášku, je stlačený z dvoch strán, v dôsledku čoho sú granule deformované a pohybované. Vďaka tomu je položená požadovaná úroveň pevnosti hotového výrobku. V tomto štádiu sa používa tlač, ktorá má úsilie v 6200 ton.

Prechádzanie lisovacieho procesu, dlaždica sa suší horúcim vzduchom. Počas tohto procesu sa dlaždica najprv zahreje, potom sa nadbytočná vlhkosť odparuje a ochladí sa. Ďalším dôležitým štádiom je dekorácia, počas ktorej sa na hornú stranu dlaždíc aplikuje glazúra, kresba alebo angoba.

Vo výrobnom procese môže byť výkres na dlaždice aplikovať rôznymi spôsobmi:

 • Silkografia. Technológia, v ktorej je obrázok aplikovaný tmelom prostredníctvom špeciálnych šablón.
 • Digitálna tlač. To je najmodernejší spôsob, ako preniesť výkres na dlaždice, ktorá vám umožní implementovať akékoľvek dizajn dizajnérov, a tiež extrémne presne napodobniť výkres rôznych prírodných materiálov (kameň, mramor, drevo). Okrem toho je technológia digitálnej tlače veľmi vhodná na výrobu testov testovaných dlaždíc a spustenie v sérii nových produktov.
 • Technológia ROOCOLOR Uľahčuje aplikovať nielen výkresu k dlaždice, textúru prírodných materiálov, ktorá je zabezpečená použitím špeciálneho Boraxu s silikónovým povlakom, z ktorého sa reliéf prenesie do dlaždice.

Námla sa aplikuje na sušené alebo už spálené dlaždice. Ak chcete vytvoriť glazúru, spoločnosť používa: Kaolín, frit, piesok, sfarbenie pigmenty, oxidy. Glazúra sa aplikuje na dlaždice a topí. Keď je teplota znížená, glazúra stvrdí, získavajúc vlastnosti skla.

Konečným štádiom výroby je streľba. V tomto momente je, že obkladový materiál získava tie vlastnosti, ktoré ho umožňujú aplikovať na obloženie rôznych povrchov. Proces praženia sa vykonáva v špeciálnych peciach 30-60 minút.

Jednotlivé streľby zahŕňajú zakrytie dlaždice a následné streľby. Týmto spôsobom sa vytvorí vonkajší materiál. Nástenné dlaždice sú vypálené dvakrát – prvé sušené polotovary, a potom presklené alebo pokryté Angob Detail.

Použitie dvojitého streľby vám umožní rozšíriť rozsah dizajnérskych riešení a použiť ďalšie materiály na ozdobenie, ako je metalizovaná glazúra, „vitrozu“, lustre, materiály napodobňovanie zlata a platiny.

Na výrobu friezov, vložiek, hranicami Zdrojový materiál je rovnaký dlaždice. Jednoducho to použije zodpovedajúci dekor, potom ho horí a znižuje do príslušných formátov.

Výhody

Hlavné výhody keramínových dlaždíc, ktoré vysvetľujú svoju dlhoročnú popularitu medzi spotrebiteľmi, sú:

 • Hladkosť. Dlaždice má hladký a hladký povrch, ktorý je veľmi výhodné. Nezahromažďuje sa znečistenie, ktoré s vysokou vlhkosťou, vedúca huba na vytvorenie.
 • Vlhkosť. Spoločnosť poskytuje záruku, že jeho výrobky nevypustia z účinkov vlhkosti, nebudú stratiť svoju atraktívnosť, sa nezrútia, nebudú spadnúť zo steny a budú trvať dlhé obdobie pod podmienkou jeho správnej kladenia.
 • Silový. Keramínová dlaždica má vysoké pevnostné vlastnosti, najmä jeho vonkajšie typy, ktoré zabezpečujú jeho jednoduchú inštaláciu a dlhodobú prevádzku.
 • Odolnosť voči účinkom rôznych chemikálií. Dokonca aj agresívne látky používané v obložení starostlivosti nemôžu spôsobiť veľa škody.
 • Vysoké rýchlosti prenosu tepla. Odrážajúce teplo, čelia materiál prispieva k vytvoreniu a údržbe pohodlných tepelných podmienok.
 • Atraktívny vzhľad a široká škála zbierok keramických obkladačiek, ktoré obsahujú súbor prvkov potrebných na podšívku akúkoľvek izbu.
 • Ekológia. Keramín je vyrobený len z prírodných materiálov.
 • Atraktívna hodnota spotrebiteľov za peniaze Výrobok. Na úrovni technických charakteristík, málo odlišných od talianskych a španielskych analógov, výrobky „keramín“ majú oveľa nižšiu cenu.

Názory

Keramine spoločnosť vyrába keramické dlaždice nasledujúcich typov:

 • Glazovaná dlaždica pre obkladové steny v interiéri.
 • Glazované dlaždice (vhodné na obloženie rímsa, kroky v kúpeľni, ak existuje).
 • Fries.

 • Keramická dlažba s dekoratívnymi vložkami.
 • Keramické panely.

 • Dekoratívne výrobky zo skla.
 • Keramická mozaika.

Rozmery

Prítomnosť veľkého počtu zbierok a bohatý sortiment sortiment dáva spotrebiteľovi vynikajúcu príležitosť vybrať si formát čelného materiálu a dekoratívnych prvkov, ktoré sú najvhodnejšie pre špecifické funkčné úlohy.

Glazovaná keramika pre dekoráciu interiéru je vyrábaná:

 • 7 mm – formáty 200 h200, 300×200 mm.
 • 7,5 mm – formát 275×400 mm.
 • osem.5 mm – 100×300 mm.
 • 9,5 mm – 200×500 a 300×600 mm.
 • Podlahová keramika má hrúbku 8 mm a rozmery 400×400 mm.

Dekoratívne keramické panely sú vyrábané hustá:

 • 7 mm – 200H300 mm.
 • 7,5 mm – 200×200 a 275×400 mm formáty.
 • 8,5 mm – 100×300 mm.
 • 10 mm – 200×500 a 300×600 mm.
 • Keramika s dekoratívnymi vložkami má hrúbku 7,5 a 10 mm a je reprezentovaná formátmi 275×400 a 300×600 mm.

Dizajn

Pri konštrukcii čelného materiálu pre steny a pohlavie sa aplikujú rôzne textúry: pod kameňom, pod stromom, kovom, betónom alebo dokonca textilom.

Rozdelenie navrhovaných riešení a veľký výber dekoratívnych prvkov do každého typu dlaždíc vám umožní vytvoriť jedinečné a pôvodné interiéry.

Designer Solutions „Keramine“ sú schopní urobiť jedinečný aj skromný interiér. Farebná paleta používaná v dizajne je dosť rôznorodá – od príjemných bielych béžových odtieňov na svetlú červenú, šalát a fialový.

Rôzne farby, pôvodný formát a atraktívny dekor dávajú široké priestor pre kreativitu. Okrem toho mnohé zbierky ponúkajú kombinácie keramického monochromatického materiálu s vzorovanými dekoráciami v rôznych štýloch (napríklad patchwork), fotokarbónový panel na vytvorenie originálnych kúpeľňových interiérov alebo kuchynského priestoru.

Zbierka

V súčasnosti je v katalógu keramín zastúpených 58 zbierok. Zvážte niektoré z nich.

Freestyle

Veľmi svetlá a dynamická zbierka s výkresmi z pásov a ozdoby, ktoré môžu byť vybrané v rôznych farbách: ružová, béžová, čierna, sivá, biela, sivá-modrá.

San Remo

Elegantná séria v štýle populárneho hudobného festivalu, ktorý je schopný urobiť dovolenku a radostnú náladu do akejkoľvek izby. Zbierka sa vyznačuje prítomnosťou dekoratívnych vložiek s obrazom motýľov, čajových šálok, kávy alebo pohárov vody. Trvalý dizajn v čiernej, bielej, sivej, oranžovej a červenej verzii.

Primaver

Ďalšia svetlá zbierka inšpirovaná farbami leta. Pôvodná séria robí dekoratívne panely, ktoré zobrazujú kvety, kamene, bambus. Kombinácia s monofónnou dlaždicou šalátových, bielych alebo fialových farieb robí poznámku.

Damascus

Séria Východných štýlov je reprezentovaná reliéfnym dlaždice s kvetinovým ornamentom. Kombinácia svetlo farieb a starého zlata vytvára pocit bohatstva a luxusu. Široký výber Friezes pomáha distribuovať akcenty.

Angarety

Jasný zástupca klasických zbierok, ktoré naplnia dom harmónie a pohodlne vďaka imitácii textúry tkaniny a jednoduchým obmedzeným ornamentom dekoratívnych vložiek.

Axel

Obkladový materiál z tejto zbierky je vhodný pre interiérový dizajn v akomkoľvek štýle. Hlavná dlaždica v sérii sa podobá textúre mramoru vzácneho plemena s malými ružovými pruhmi. Jeho kombinácia s panelom so sofistikovaným rastlinným vzorom môže urobiť interiér bohatý a elegantný.

Glamour

Kolekcia pre tých, ktorí milujú lesk a lesk. Všetka keramika je vyrobená vo forme mozaiky.

S príslušnou kombináciou prechodov tónov, môžete zmeniť priestor mimo uznania.

Deja

Hlavné prvky sú vyrobené v bledom jantárových tónoch s textúrou Onyxu. Zbierka obsahuje štyri typy panelov: dva s kvetinovým vzorom a dva s geometrickými, s ktorými môžete vytvoriť úplne odlišné interiéry nálady a štýlu. Takéto dlaždice sa bude musieť dostať k chuti na milovníkov klasiky a všetkým prírodným.

Iris

Interiér vytvorený z prvkov tejto kolekcie vyplní miestnosť na jarnej a príjemnej aróme. Bez panelov s modrými alebo fialovými dúhovkami a lietajúcimi vážkami bude priestor bez života a prázdny.

Kaleidoskop

Séria v modernom štýle s hlavným obkladovým materiálom, ktorý napodobňuje mramor a panel s dynamickým geometricky ornamentom, pomôžu vytvoriť jedinečný ekisiánsky interiér.

Monroe

Čierna a biela séria s embosovanou textúrou. Takéto dlaždice je schopné vstupovať do kúzla luxusu a štýlu v interiéri.

Organza

Dizajn tejto zbierky je inšpirovaný vzormi benátskej čipky, ktorá robí miestnosť s takýmto čelom, ako jemný, transparentný a sofistikovaný.

New York

Mestská zbierka, vyrobená v odtieňoch sivej. Dlaždice napodobňuje betónové povrchy kamennej džungle tejto megapolis, a objemový panel sa podobá labyrintu, z ktorého sa môže dostať len najsilnejšie a sebavedomé v sebe.

Pompeii

Motto kolekcie – „Krása a luxus“. Čiernobiely výkon s mramorovou štruktúrou matého keramického materiálu vytvára zmysel pre magickú dovolenku.

Prestíž

Séria, v ktorej sa používa špeciálny typ materiálu – dlaždica s skosením, ktorá dáva špeciálny objem a úľavu po celej miestnosti. Expresívna kolekcia dáva panel s kvetinovou potlačou. Séria je zastúpená v možnostiach tyrkysových a lilac.

Etigma

Základom série je ľahký béžový obklad, pripomínajúci textúru kameňa.

Špeciálne kúzlo kolekcie je odhalené vo svojom dekóne, ktorý je prezentovaný:

 • Panel rovnakej farby s dvoma embosovanými vlnami.
 • Panel s reliéfnymi kvetinovými ornamentmi.
 • Panel s fotografickou tlačou orchideí.

Recenzie

Asi 70% kupujúcich odporúča „keramín“ ako dobrý konečný materiál. Treba poznamenať, že dôležitá úloha pri výbere práve to čelia povlaku hrala jeho demokratickou cenou. Návrh dlaždíc je reprezentovaný skôr stručnými a rafinovanými možnosťami.

Recenzie tiež naznačujú, že dlaždice má veľmi dobrú kvalitu zodpovedajúce predpisom. Jeho textúra v rôznych priestoroch a s rôznym osvetlením vyzerá inak. Lesklé výrobky majú veľmi dobré reflexné vlastnosti, vďaka ktorej okolitý priestor sa vizuálne zvyšuje.

MASTERS TIRYS POZNÁMKA, ŽE KRAMINÁRSKA TILE JE ROZDELENÁ, Môže byť pohodlne a rýchlo položené, pretože nezáleží, v ktorom smere by mali ležať (vertikálne alebo horizontálne). Pri vŕtaní sa na materiáli nevytvárajú trhliny alebo čipy. Reliéf na keramickej dlaždice sa nachádza takým spôsobom, že pri rezaní má ktorákoľvek z jej častí vlastné konvexnosti, takže je dobre pripojený k lepidlu dlaždíc.

Zo nedostatkov, spotrebitelia poukazujú na vysoké náklady dekoratívnych panelov, vložiek, friezov, sklenených prvkov. Niektorí sa sťažujú na rôzne veľkosti dlaždice a nie vždy plochý povrch. Ale aj napriek tomu, všeobecne, spotrebitelia poskytujú vysoké odhady tohto výrobcu.

Krásne príklady v interiéri

 • Béžová textúrovaná dlaždica pod stromom v kombinácii s rafinovaným dekorom, originálnymi panelmi a rôznymi smermi keramiky, ktoré vytvárajú špeciálnu atmosféru naplnenú prirodzenou sviežosťou a teplom v interiéri
 • Použitie mozaikových dlaždíc z kolekcie Calypso v interiéri kúpeľne vytvára pocit textilných stenách stien. Jeho jemnosť a chudnutie dáva miestnosti špeciálne kúzlo.
 • Kuchynská zástera, vyrobená z bielej modrej dlaždice série Mallorca, ako keby nás pošle na brehu Stredozemného mora, robí interiér čerstvého a vzduchu, ako dych morského vetra.

 • Tento interiér je vhodný len pre skutočne kreatívne povahy. Použitie jasných farieb a pohybujúcich sa ozdoby, aby situácia skutočne jedinečná.
 • Kombinácia bielych dlaždíc so starými ornamentmi damaskového tkaniva a textilnej pruhovanej textúry v teplých hnedých tónoch robia interiér miestnosti, ktorý nie je len rafinovaný, ale luxusný.
 • Pôvodný interiér sprchy v štýle Hi-Tech pomáha vytvoriť zbierku dlaždice Mirari v červenom a čiernom uskutočnení. Špeciálny malý matný povrch dlaždice vám umožní urobiť určitú hádanku do atmosféry.

 • Environmentálna téma v dizajne priestorov dnes je veľmi relevantná. Interiér, vyrobený pomocou Sierra dlaždice z „keramínu“ – jasného potvrdenia. Tento priestor vytvára úplný pocit jednotu s prírodou.
 • Tento interiér nám pošle počas staroveku. Expresívne reliéfy a luxusné friezes vypĺňajú skromný súbor majestátneho a odfukovej charakteristiky umenia tejto éry.

Recenzia na dlaždice „keramín“ Pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: