Tile „pod konkrétnym“: Pros a nevýhody

Moderný rozsah dlaždíc v stavebných predajniach je dostatočne široký, takže počas opravy miestnosti je často veľmi ťažké nájsť najlepšiu možnosť. To nie je prekvapujúce, pretože dobrý povlak by mal kombinovať kvalitu, bezpečnosť, atraktívny vzhľad a demokratickú cenu.

Nástenné dlaždice vyrobené pod betónom je pomerne populárne riešenie dekorácie interiéru, Ako má všetky hlavné potrebné kvality. Takýto povlak pomôže vytvoriť vnútornú atmosféru jednoduchosti a pohodlia.

Zvláštnosť

Podobný typ dlaždice je imitácia konštrukčného betónu, avšak existuje mnoho odtieňov a textúr materiálu, vďaka ktorým môžete nájsť vhodnú možnosť pre rôzne interiérové ​​štýly. Najobľúbenejším zdrojovým materiálom na výrobu takýchto dlaždíc je porcelánový kameň.

Náklady na nezvyčajné povlak bude poriadok vyššie ako cena štandardných keramických dlaždíc, ale v dôsledku toho môžete získať štýlový a dynamický dizajn, ktorý po mnoho rokov poteší.

Priemerná životnosť v závislosti od prevádzkových podmienok a správnosti inštalácie sa môže líšiť v rozsahu 20-30 rokov, a niekedy presahuje aj pol storočia.

Výhody betónových dlaždíc

Samotný betón je pomerne neatraktívny materiál, toľko neveria, že jeho použitie v interiéri miestnosti môže pridať krásu a atmosféru coziness. Dlaždice zdobené pod betónom len diaľkovo pripomína údaje stavebného materiálu, pretože vyzerá veľmi elegantné a zdržanlivo.

Takýto povlak môže byť považovaný za základ dekor, s pomocou toho zvýraznením iných, jasnejších detailov. Môžete zostať na takejto dlaždice, ako na hlavnom prvku interiéru, vytváraním veľmi jednoduchého, uvoľneného a minimalistického dizajnu miestnosti.

Prideliť hlavné pozitívne vlastnosti „betónu“

  • Univerzálnosť. Dlaždice, vyrobené pod betónom, je pomerne nezvyčajné, ale zároveň veľmi univerzálny povlak. Dokonale sa zmestí do mnohých interiérových štýlov vytvorením dobrého rámca pre prideľovanie jasných častí alebo sa stane hlavným prízvukom konca bývania. Tento typ povlaku môže byť kombinovaný s mnohými ďalšími populárnymi materiálmi, ako sú drevené alebo kovové prvky, sklenené vložky a nábytok.
  • Jednoduchá starostlivosť. Dlaždice takéhoto plánu nevyžaduje špeciálne produkty drahých starostlivosti a neberie veľa času. Povrch je celkom nefajčitý, takže to nebude rýchlo znečistené a zachováva presné pozorované druhy. Okrem toho, vzhľadom k zníženému množstvu kĺbov medzi doskami, nečistoty sa nezhromažďuje. Aby sa odstránili z dlaždíc a odhodnocovaní, stačí ho pravidelne utrieť tkaninou alebo penovou špongiou.

  • Trvanlivosť. S ohľadom na skutočnosť, že hlavným materiálom na výrobu dlaždíc pod betónom je porcelánový kameň, možno povedať, že takýto povlak bude veľmi silný a bude trvať mnoho rokov. S správnou inštaláciou nebude takáto dlaždica čistená alebo odísť z povrchu, nebude krytiť trhliny. Materiál je tiež dostatočne odolný voči fyzickej expozícii, preto nebude na dlhú dobu zvýšený a stratiť vonkajšiu atraktívnosť. Po ukončení opravy môžete na dlhú dobu zabudnúť na ďalšie výdavky na aktualizáciu povlaku a výrazne ušetriť peniaze a čas.
  • Schopnosť zmeniť dizajn. Vzhľadom k tomu, dlaždica, vyrobená pod betónom, je základným materiálom, môže byť použitý v interiéri nielen v čistej forme. Takýto povlak vám umožní ukázať fantáziu a ozdobiť steny v závislosti od osobných chuťových preferencií – na pokrytie farby, aplikovať všetky vzory, vytvoriť tvar bizarnej dosky alebo vyložiť zaujímavý obrázok.

Nasledujúce položky zahŕňajú nevýhody tohto materiálu:

  • Pokladanie takéhoto povlaku je pracnejší proces ako inštalácia bežných keramických dlažieb. Toto je vysvetlené tvarmi platní, ktoré sú zvyčajne vyrobené vo forme predĺženého obdĺžnika.
  • Pre inštaláciu je potrebná špeciálne adhezívne riešenie, pretože materiál je odpudzujúci voda. Lepidlo by sa nemalo urobiť na základe cementu.
  • Náklady na takýto povlak bude vyšší ako kladenie bežných keramických dlaždíc, pretože materiál na jeho výrobu nemožno pripísať vypúšťaniu najlacnejších.

Nevýhody tohto materiálu sú zanedbateľné, pretože pri pripojení vysokých fondov do samotného dlaždice je možné získať výber správneho lepidla a najvyššieho času na inštaláciu, spoľahlivý, funkčný a trvanlivý povlak, ktorý vytvorí jedinečný štýl Vytvorí sa izba.

Výber materiálu

Porcelánový kamenisko je stavebný materiál s pomerne veľkou hmotnosťou, takže najčastejšie sa používa na dekoratívne podlahové dekorácie. Dlaždice zdobené pod betónom je však vyrobené pre vonkajšie povlak a pre obklady na stenu. Pokiaľ ide o stropný kryt, tento materiál nie je príliš populárny v tomto smere, ale niekedy existujú možnosti pre zaujímavé priestory so stropom pokrytým takou dlaždicou.

Aby ste neurobili chybu pri nákupe konečného materiálu, mali by ste najprv venovať pozornosť hrúbke dosiek. Dlaždice, určené na polievanie na podlahe, bude oveľa vyššia ako hrúbka materiálu pre steny, pretože predstavuje najväčšie zaťaženie. Porcelánový kamenisko pre steny a strop bude oveľa tenšie, takže materiál sa nezačne pohybovať od povrchu pod vlastnou hmotnosťou.

Zmes lepidiel sa vyberie podľa priradenia dlaždíc. Pri inštalácii povlaku na stenách je hlavnou požiadavkou na lepidlo dobrá spojka s povrchom a vysokými elastickými vlastnosťami. Bez týchto charakteristík sa dlaždice jednoducho nebude držať na stenu, klesá z povrchu spolu s lepidlom alebo praskliny lepidla, ktoré tiež vedú k deformácii povlaku.

Pri potiahnutí podlahovej dlažby sa odporúča použiť tento prostriedok lepiacej látky, ktorý je uvedený v návode na stavebný materiál. To je zvyčajne druh štandardnej zmesi lepidla na podlahovú krytinu.

Zmesi na báze cementu sa na tieto účely nepoužívajú vďaka svojej zlej adhézii s samotným materiálom. Okrem toho, porcelánový kamenisko – vlhký povlak, a to znamená, že cementová zmes nie je jednoducho suchá pod ním.

Dobrým variantom zmesi je hotové polymérne lepidlo. Nebude vyžadovať ďalší čas na vytvorenie riešenia, pretože sa predáva pripravený na použitie. Aby ste spoľahlivo upevnili dosky, hrubá vrstva zmesi nepotrebuje, dobre schne a má vysokú spojku s povrchom. Nedostatok takejto adhéznej kompozície je jeho cena, rádovo väčšie ako náklady na cementové zmesi.

Uistite sa, že venovať pozornosť prevádzkovým podmienkam lepidla, ktoré sú zvyčajne uvedené na jeho obale. Hlavné vlastnosti, ktoré by takáto kompozícia mala mať odolnosť voči nízkym teplotám a pružnosti. Okrem toho, ak je v miestnosti, kde sa vykoná oprava, existujú určité nepriaznivé podmienky, je potrebné nájsť také lepidlo, ktoré je určené na použitie v týchto podmienkach.

Ako používať dlaždice pod betónom a cementom v interiéri, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: