Tipy na výber servershopovej zástery

Zástupcovia mnohých profesií ako pracovné pracovné odevy sú zásterami. Aké sú tieto produkty a ako si ich vybrať – zvážte v tomto článku.

Za to, čo je potrebné?

Zástery sú druhom celkov. Pracovníci zástery sú upevnené na pás, a pre pohodlnejšiu prevádzku, je to často cervikálna slučka. Táto slučka, zase, je upevnená na hrudníku, ktorá má 1 alebo 2 vrecká. Zástery sú povinným a nepostrádateľným prvkom súboru súborov mnohých špecialistov (napríklad stavitelia, lekári, kuchári, ako aj všetci, ktorí pracujú s otvoreným ohňom). Základná funkcia APRON – OCHRANNÁ. Tento výrobok chráni oblečenie, ako aj pokožku a telo zamestnancov z škodlivých chemických zlúčenín, prachu, znečistenia, čipov, požiaru a iskier.

Zvyčajne, Ide o zástery pre dielňu alebo výrobu. Sú hustou, masívne. Tiež zástera umožňuje poskytnúť sterilné pracovné podmienky. Je to dôležité pre ľudí pracujúcich v oblasti stravovania, v zdravotníckych inštitúciách, laboratóriách. Nakoniec, zástera je súčasťou firemného štýlu, príležitosť pre zamestnancov, aby sa cítili ako jediný pracovný mechanizmus.

Bolo preukázané, že nosenie uniforiem zvyšuje právo na prácu a disciplínu. A ak je na zástere, logo spoločnosti sa tiež uplatňuje, môže pracovať na zlepšení povedomia o značke a slúži ako iné ciele reklamnej spoločnosti.

Názory

Podľa spôsobu použitia zástery sú jednorazové a opakovane použiteľné. Produkty na jedno použitie sa používajú na ochranu zamestnancov a poskytujú podmienky sterility v zdravotníckych inštitúciách, laboratóriách, lekárňach, v jedálni, ako aj v každodennom živote.

V závislosti od účelu zásteru sa môže uskutočniť z rôznych materiálov.

Tarpalin

Tarpaulter sa vyznačuje refraktérnymi a vodotesnými charakteristikami. To z neho robí populárny materiál pre šijacie zástery pre zváračky. Je však dôležité si uvedomiť, že tarpaulín s dlhodobou tepelnou expozíciou môže byť príliš teplý a rozsvietiť. Vyhnite sa tomu, že to pomôže periodickému trepaniu počas prevádzky rozsahu. Zástery s plachtami Použitie na krátkodobé zváranie.

Takéto výrobky sú zase rozdelené na tie, ktoré majú špeciálnu impregnáciu a nemajú. Na zásterach s ohňovzdornou odolnosťou spomaľujúca plameňom, preto je ochrana pred vykurovaním spoľahlivejšia.

Spilák

SPILLE je prirodzená koža, ktorá je oddelená do niekoľkých vrstiev. Spiel zástera s prsnouplatou šiť pre zváračky, zakladače, metalurgistov, ako aj pre zástupcov iných profesií, ktorých práca súvisí s otvoreným požiarom a zvýšeným teplotám.

Chráni pred účinkami teplôt, iskier, odolných voči oderu a znečisteniu. Materiál je pomerne hustý, ale mäkké, výrobky z neho sú charakterizované cennou dostupnosťou. Stojí za zmienku a trvanlivosť Spiloc – je ťažké prelomiť a dokonca pierovať. Nevýhodou možno nazvať potreba používať ochranný oblek.

Koža

Kožené výrobky sú charakterizované zvýšenými ochrannými vlastnosťami z okalin, iskry, postriekania. To je spojené s vysokou hustotou materiálu. Avšak, táto skutočnosť má tiež opačný smer – materiál má nízku priepustnosť vzduchu, ktorá sa môže vyskytnúť prehriatie, nepohodlie počas prevádzky.

Zdriemnutie

Rôzne kožené zástery. Materiál je skiny hovädzieho dobytka, pokryté špeciálnym ochranným farbou. Vďaka tomu výrobok získa zvýšené žiaruvzdorné charakteristiky, nie ohrieva. Nevýhodou možno nazvať, že takéto zástery nie sú ľahké nájsť na predaj.

Semiš

Semišové výrobky sú vhodné na vykonávanie dlhého zvárania, ale je tiež možné vyostriť stupnicu od nich. Materiál sa vyznačuje odolnosťou voči vykurovaniu, rýchlo obnovuje svoje vlastnosti a vzhľad po kontakte s vodou.

Gumový

Pogumované pracovné odevy zvyčajne používajú lekárov, zamestnancov chemických a iných vedeckých laboratórií. Materiál je rezistentný na agresívne chemikálie, vrátane kyselín. Neabsorbuje pachy, je ľahké čistiť.

Bavlnená tkanina

Takéto zástery sa používajú ako kombinézy kuchárov a iných stravovacích pracovníkov. Jej výhody – vysoká priedušnosť, umývanie. Často sa takáto uniforma vykonáva v rôznych farbách (napríklad v súlade so štýlom prevádzkarne alebo firemných farieb značky), má vnútorné logá spoločnosti.

Opísané materiály sa používajú na šitie opakovane použiteľných záster. Ak hovoríme o jednorazových výrobkoch, používajú sa ďalšie možnosti.

Polyetylén

Produkty sú vhodné na krátke, až niekoľko hodín, prevádzka. Vlhkosť, hypoalergény, termoplast (si zachovávajú svoje vlastnosti v podmienkach zvýšených teplôt), chráňte pred chemickým nárazom a nevyžadujú špeciálne podmienky zneškodňovania. ale Kvôli vzduchotesnému, pracujúcemu v zásteru môže byť nepríjemné.

Polyvinylchlorid

Materiál sa odporúča pre šijacie zástery pre zamestnancov chemických a lekárskych guľôčok, pretože sa nebojí účinky kyselín a alkálie, živice, ropných produktov. Mať hrúbku 100 mikrónov, polyvinylchlorid je odolnejší voči mechanickému poškodeniu ako polyetylén.

SPandbond (laminovaný spandon)

Materiál nenechajte si ujsť vlhkosť a baktérie, ale úplne dýchanie. To umožňuje použiť ho na mnoho hodín práce v laboratóriu, ktoré poskytuje zamestnancom pohodlie a bezpečnosť.

Materiál je odolný voči chemickej a fyzikálnej expozícii a vďaka hladkému posuvnému povrchu s takou zásterou sa nečistoty ľahko utreli. Materiál je hypoalergénny, čo je tiež jeho výhodou.

Kritériá pre výber

Pri nákupe zástery je dôležité zabezpečiť, aby výrobok spĺňal požiadavky. Najprísnejšie kritériá – pre zástery metalurgistov, zváračov. Výrobky by sa nemali báť otvoreného požiaru a vysokých teplôt. Samozrejme, zástera by mala byť bezproblémová so špecifikámi práce. Tak napríklad, ak zvárač môže použiť plachtovú zásteru bez impregnácie, potom pre metalurgistov je neprijateľný. Produkt musí mať špeciálnu ohňovzdornú impregnáciu.

Je dôležité, aby bol výrobok vhodný vo veľkosti – nebola to strčiť pohyby, ale nie príliš slobodné. Vo väčšine prípadov je to výhodnejšie kúpiť (šiť na objednávku) súbor záster a ochranných ističov. Venujte pozornosť kvalite šitia – čiary musia byť hladké a materiál by nemal prihlásiť.

Hodnotiť spoľahlivosť armatúr. Prítomnosť vreciek nie je regulovaná normami, ale keď sú, je to vhodné.

Všeobecne platí, že akýkoľvek výrobok musí spĺňať tieto kritériá: \ t

  • Pohodlie – to priamo ovplyvňuje bezpečnosť pracovného postupu a produktivity zamestnanca;
  • Funkčnosť, to znamená, že úplné súlad s celkovými podmienkami;
  • Odolnosť proti opotrebeniu;
  • Jednoduchá starostlivosť, používanie nefajčiarskych tkanín, elegantný vzhľad – tieto vlastnosti sú prioritnejšie pre výrobky z tkaniny.

O tom, ako šiť zásteru na zváranie, inštalatérske a tesárske práce s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár