Top 12 dieselových generátorov

Nie všetky regióny našej krajiny sa môžu pochváliť stabilnou elektrickou sieťou. Preto si majitelia domov a manažéri malých firiem kupujú dieselové generátory, ktoré umožňujú vytvoriť spoľahlivé a neprerušované napájanie. V poslednom čase si stanice tohto typu získavajú späť trh od modelov s benzínovým pohonom. Výrobcovia totiž prekonali niektoré nedostatky vznetových motorov. Na domácom trhu je k dispozícii široká škála generátorov, ktoré sú poháňané naftou. Odborné poradenstvo vám pomôže vybrať najvhodnejší model.

Kritériá výberu dieselového generátora

 1. Označenie a kapacita.Hlavným kritériom výberu je plánované použitie generátora. Ak potrebujete vyrábať elektrinu na vidieku alebo v dielni, postačia vám jednotky s nízkym výkonom. Nezaberajú veľa miesta a ich cena je prijateľná pre všetky kategórie občanov. Ak chcete generátor pre veľký objekt s vykurovacími zariadeniami, vyberte si výkonnejšie modely.
 2. Elektrárne, ktoré vyrábajú trojfázový prúd, sa používajú v autodielňach alebo malých výrobných halách. Nie všetky miestnosti sú vykurované, preto je dôležité ľahké štartovanie dieselových motorov v extrémnych mrazoch.
 3. dlhý pracovný čas.Hlavnou vlastnosťou dieselového generátora je jeho autonómnosť. Ideálne pre zariadenie, ktoré funguje 8 až 10 hodín na jedno nabitie. Dostatok času na dobrý spánok alebo na celú pracovnú zmenu.
 4. Hladina hluku.Aby sa váš dieselový generátor nepremenil na bolesť hlavy, musíte venovať pozornosť úrovni hluku.

Naši odborníci vybrali 12 najlepších dieselových alternátorov. Pri zostavovaní hodnotenia sme zohľadnili spätnú väzbu od domácich používateľov.

Čo je lepšie – dieselový alebo benzínový generátor?

Typ generátora

Výhody

Nevýhody

Diesel

+ úsporná spotreba paliva

+ dlhodobá samostatná práca

+ prevádzková spoľahlivosť

+ vysoký výkon

– vysoká cena

– nákladná údržba

– hlučnosť

Benzín

+ prijateľná cena

+ ľahký studený štart

+ nízka hlučnosť

+ jednoduchá obsluha

– obmedzená životnosť

– vysoká spotreba paliva

– silné zahrievanie motora

Rebríček najlepších dieselových generátorov

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie dieselové generátory do 3 kW1DDE DDG3300E32 500€
2Fubag DS 360029 870€
3ŠAMPIÓN DW180E32 800€
Najlepšie hodnotené dieselové generátory do 6 kW1Hyundai DHY-6000 LE-360 434€
2DENZEL DD5800E38 590€
3Wester GND 4800D48 999€
Špičkové dieselové generátory do 10 kW1Daewoo Power Products DDAE 10000DSE-3119 990€
2Fubag DS 11000 A ES147 500€
3E
 • TECH DES 8000 ETM
 • 62 360€
  Najvýkonnejšie dieselové generátory1Fubag DS 40 DAC ES402 320€
  2ŠAMPIÓN DG20000ES-3460 200€
  3TSS AD-20S-T400-1RM11222 430€

  Najlepšie dieselové generátory do 3 kW

  Na zásobovanie letných chát, garáží alebo dielní elektrickou energiou sú potrebné dieselové generátory s výkonom do 3 kW. Zariadenie s nízkou spotrebou energie nevydáva veľký hluk, v prípade potreby nie je ťažké ho premiestniť. Pozornosť odborníkov upútali tieto modely.

  DDE DDG3300E

  Hodnotenie: 4.9

  DDE DDG3300E

  Dieselový generátor DDE DDG3300E dokáže zabezpečiť elektrinu pre malý vidiecky dom alebo chatu. Model sa vyznačuje vysokým výkonom (3 kW) a elektrickým štartovaním. Generátor môže zapnúť nielen majiteľ domu, ale aj ženy a deti. Možnosti elektrárne sú, samozrejme, obmedzené, ale súčasne podporujú pracovnú kapacitu chladničky, televízora a počítača na techniku. Odborníci označujú účinnosť modelu – pri 75 % zaťažení motor spotrebuje 1,1 litra nafty za hodinu. S objemom nádrže 11,5 litra vydrží generátor poháňať dom približne 10 hodín bez doplnenia paliva. Pri maximálnom výkone je autonómia 8,2 hodiny.

  Používatelia vo svojich recenziách chvália jednotku pre jej jednoduché ovládanie a spoľahlivosť. Tento stroj sa zaslúžene umiestnil na prvom mieste v rebríčku.

  Výhody

  • Vysoký výkon;
  • hospodárna spotreba nafty;
  • ľahké štartovanie;
  • Dlhý autonómny pracovný čas.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Fubag DS 3600

  Hodnotenie: 4.8

  Fubag DS 3600

  Dieselový generátor Fubag DS 3600 sa dostal na čelo rebríčka vo výkone. Elektrocentrála produkuje 2,7 kW výkonu, čo stačí na núdzové odstavenie letnej chaty alebo dielne. Dieselový motor sa dá spustiť ručne, čo sa nepáči ženám. Ku generátoru možno súčasne pripojiť dva spotrebiče na 220 V a spotrebič na 12 V. Model sa však vyznačuje výhodnou cenou a nízkou hmotnosťou (70 kg). Pokiaľ ide o spotrebu paliva, pri čiastočnom zaťažení (75 %) motor dokáže spotrebovať 1,4 litra za hodinu. Objem palivovej nádrže je 12,5 litra. Model je vybavený bezpečnostným systémom vypínania pri nízkej hladine oleja.

  Používatelia si všímajú primeranú cenu generátora, trvanie autonómnej prevádzky, nízku hladinu hluku (80 dB).

  Výhody

  • primeraná cena
  • hospodárna spotreba nafty;
  • nízka hmotnosť;
  • nízka hlučnosť.

  Nevýhody

  • Manuálne štartovanie motora.

  ŠAMPIÓN DW180E

  Hodnotenie: 4.7

  ŠAMPIÓN DW180E

  Dieselový generátor CHAMPION DW180E vážne stráca na lídrov rebríčka vo výkone (2 kW). Jednotka je k dispozícii aj za pomerne vysokú cenu. Používatelia sa však aktívne zaujímajú o jeho technické vlastnosti. Dôvodom popularity je možnosť používať generátor ako zváračku. MultiEngine váži viac (95 kg), a preto je vybavený kolieskami na prepravu. K elektrocentrále je možné pripojiť dva spotrebiče 220 V. Spotreba paliva je na rovnakej úrovni ako u lídrov na trhu (1,4 l/h).

  Majitelia generátorov zdôrazňujú multifunkčnosť stroja, nízku prevádzkovú hlučnosť a jeho hospodárnosť. Nie je však vhodný pre domácnosti kvôli svojej skromnej kapacite.

  Výhody

  • multifunkčnosť;
  • úsporná spotreba paliva;
  • kolieska pre mobilitu.

  Nevýhody

  • nízky výkon;
  • vysoká cena.

  Najlepšie dieselové generátory do 6 kW

  Ak chcete zachovať životaschopnosť zásuvky alebo súkromného domu v prípade výpadku prúdu, správnou voľbou je dieselový generátor s výkonom do 6 kW. Táto generátorová súprava môže dodávať jednofázový aj trojfázový prúd. Odborníci zaznamenali niekoľko kvalitných zariadení.

  Hyundai DHY-6000 LE-3

  Hodnotenie: 4.9

  Hyundai DHY-6000 LE-3

  Dobrý súbor technických vlastností má kórejská elektráreň Hyundai DHY-6000 LE-3. Aktívny výkon 4,5 kW, ktorý postačuje na výrobu jednofázového aj trojfázového prúdu. Tretia zásuvka v jednotke je určená pre 12 V spotrebiče. Ťažký dieselový generátor sa vďaka pneumatickým kolesám ľahko presúva. Motor možno naštartovať ručne alebo pomocou štartéra. Jednou z dôležitých možností modelu je ohrev paliva, ktorý je dôležitý najmä pri používaní dieselového motora v chladnom počasí. Aj po noci strávenej vonku pri mínus 20 stupňoch sa spotrebič bez problémov spustí.

  Odborníci udelili generátoru prvé miesto za jeho stabilnú prevádzku, dostupnosť troch výstupov s rôznym napätím, účinnosť a kompaktnosť.

  Výhody

  • spoľahlivý motor;
  • nízka spotreba paliva;
  • ľahké štartovanie za každého počasia;
  • kompaktné rozmery.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  DENZEL DD5800E

  Hodnotenie: 4.8

  DENZEL DD5800E

  K dieselgenerátoru DENZEL DD5800E možno pripojiť veľké množstvo spotrebičov alebo náradia. Model je v porovnaní s konkurenciou výhodný vďaka svojej nízkej cene. Nie je horší ako víťaz rebríčka v aktívnom výkone (4,5 kW). Táto elektráreň vyrába iba jednofázový prúd. Ku generátoru možno pripojiť 3 spotrebiče na 220 V a jeden spotrebič na 12 V. Model je o niečo horší ako líder z hľadiska hlučnosti (85 dB). Silnou stránkou stroja je podľa odborníkov jeho nízka hmotnosť (76 kg), rukoväte a kolieska na prepravu.

  Používatelia si elektráreň obľúbili vďaka jej úspornej spotrebe nafty (1,2 litra za hodinu). Vzhľadom na objem nádrže (12,5 litra) bude generátor vyrábať elektrinu celú noc bez nutnosti doplnenia paliva. Jedinou nevýhodou je absencia trojfázového prúdu.

  Výhody

  • nízka cena;
  • jednoduchá manipulácia;
  • vysoký výkon;
  • manuálne a elektrické štartovanie.

  Nevýhody

  • nevyrába trojfázový prúd.

  Wester GND 4800D

  Hodnotenie: 4.7

  Wester GND 4800D

  Na tematických fórach si môžete prečítať mnoho pozitívnych recenzií týkajúcich sa dieselového generátora Wester GND 4800D. Zariadenie je schopné dodávať jednofázovú elektrickú energiu do malého domu alebo obchodnej haly s celkovým výkonom zariadení nepresahujúcim 4,2 kW. Odborníci si tento model obľúbili pre jeho dlhú výdrž batérie (11 hodín), štýlový dizajn, elektrické a manuálne štartovanie. Výrobok je vybavený meračom hodín, zvukotesným krytom. Hmotnosť dieselového generátora výrazne prevyšuje hmotnosť konkurencie (170 kg).

  Majitelia si pochvaľujú spoľahlivosť a stabilitu zariadenia. Potešujúci je aj dlhý čas autonómnej prevádzky. Len veľká hmotnosť a nedostatok elektrickej energie je pre používateľov trochu frustrujúce.

  Výhody

  • dlhá autonómna prevádzka;
  • jednoduché spustenie;
  • ekonomika.

  Nevýhody

  • ťažká váha;
  • Nie je k dispozícii trojfázové napájanie.

  Špičkové dieselové generátory do 10 kW

  Elektrárne do 10 kW vám umožnia nielen dodávať energiu pre domácnosť, ale aj úspešne pracovať na vzdialenom od civilizácie mieste výroby. Preto má mnoho modelov zásuvky na 220 V aj 380 V. V tejto kategórii odborníci identifikovali tieto modely.

  Daewoo Power Products DDAE 10000DSE-3

  Hodnotenie: 4.9

  Daewoo Power Products DDAE 10000DSE-3

  Dieselový generátor Daewoo Power Products DDAE 10000DSE-3 má množstvo výhod. Model je vybavený odolným dieselovým motorom, ktorý je schopný pracovať minimálne 2 000 hodín ročne. moto-hodiny . Pomocou jednoduchého voliča fáz môžete zvoliť fázu 220 alebo 380 V. Dostatočný výkon na výrobu kvalitnej elektrickej energie. Celkový výkon pripojených zariadení nesmie prekročiť 7,2 kW. Pozornosť odborníkov upútala nezvyčajne nízka hladina hluku (66 dB). Výrobcovi sa to podarilo dosiahnuť inštaláciou systému na zníženie hluku. Zariadenie má zabudovanú nabíjačku, ktorú možno použiť na dobíjanie autobatérií.

  Majitelia dieselového generátora upozorňujú na schopnosť modelu dodávať maximálny prúdový výkon v akejkoľvek sieti. Používateľov upokojuje aj vysokokvalitný predlžovací kábel.

  Výhody

  • trvanlivosť a spoľahlivosť;
  • nízka hladina hluku;
  • jednoduchý štart.

  nevýhody

  • nenájdené.

  Fubag DS 11000 A ES

  Hodnotenie: 4.8

  Fubag DS 11000 A ES

  Dieselový generátor Fubag DS 11000 A ES s vysokým výkonom. Je vhodný nielen na napájanie vidieckeho domu alebo chaty, ale aj na napájanie vo výrobnom závode. Model je vybavený najväčšou palivovou nádržou (25 litrov), čo znamená pracovný čas 5,9 hodiny na jedno nabitie aj pri maximálnom zaťažení (10 kW). Výrobca vybavil zariadenie kvapalinovým chladiacim systémom na rozptýlenie teploty motora. Zariadenie možno spustiť ručne alebo pomocou elektrického štartéra.

  Odborníci udelili stroju druhé najlepšie miesto kvôli chýbajúcemu trojfázovému napájaniu a vyššej hlučnosti ako u víťaza.

  Výhody

  • vysoký aktívny výkon;
  • kvapalinový chladiaci systém;
  • veľká kapacita nádrže;
  • dve možnosti spustenia motora.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • vysoká hmotnosť.

  E
 • TECH DES 8000 ETM
 • Hodnotenie: 4.7

  E<li></div><p>TECH DS 8000 ETM“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/351666193971-3812.jpg“ title=“E</p><li>TECH DDAE 8000 ETM ><p>Tretie miesto v rebríčku obsadil dieselový generátor E</p><li>TECH 8000 ETM za prijateľnú cenu. Model sa nemôže pochváliť vysokým aktívnym výkonom (6,5 kW), ale spotrebiteľovi ponúka 3 výstupy (12, 220 a 380 V). Pohonná jednotka zaujme nízkou hmotnosťou 104 kg a úspornou spotrebou paliva 2 l/hod. S nádržou s objemom 12,5 litra pracuje autonómne 6,2 hodiny. Motor možno spustiť ručne alebo pomocou elektrického štartéra.<p>Používatelia si pochvaľujú dieselový generátor pre jeho optimálny pomer výkonu a hmotnosti, prijateľnú cenu a nákladovú efektívnosť. Medzi nevýhody patrí vysoká hladina hluku a malý aktívny výkon.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Kompaktný a ľahký;</li><li>Úsporná spotreba paliva;</li><li>prijateľná cena;</li><li>dve možnosti štartovania motora.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká hladina hluku;</li><li>nízky činný výkon.</li></ul><h2>Najvýkonnejšie dieselové generátory</h2><p>Keď potrebujete zapnúť veľa elektrických spotrebičov a vážnych zariadení naraz, na pomoc prichádzajú najvýkonnejšie dieselové generátory. Je dôležité, aby hluk motora neprehlušil zvuk nástroja. Špecialisti vybrali najúčinnejšie jednotky.</p><h3>Fubag DS 40 DAC ES</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Fubag DS 40 DAC ES

  Najvyšší výkon (30 kW) má dieselový agregát Fubag DS 40 DAC ES. Vďaka účinnej hlukovej izolácii je zariadenie zároveň tiché (75 dB). Model má veľkú palivovú nádrž (92 l) a na jedno nabitie dokáže autonómne fungovať až 12 hodín. Napriek vysokej výkonovej rezerve výrobca nainštaloval systém ochrany proti preťaženiu. Preto pripojenie elektrických zariadení s vysokým štartovacím prúdom nespôsobí poškodenie generátora. Elektráreň vyrába jednofázovú aj trojfázovú energiu. Maximálny prúd je 54 A.

  Používatelia sú spokojní s výkonom generátora, nízkou hlučnosťou a dlhou autonómnou prevádzkou. Model je zaslúženým víťazom v rebríčku.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • vysoký výstupný prúd;
  • nízka hladina hluku;
  • ochrana proti preťaženiu.

  Nevýhody

  • vysoká hmotnosť.

  ŠAMPIÓN DG20000ES-3

  Hodnotenie: 4.8

  ŠAMPIÓN DG20000ES-3

  Dieselový generátor CHAMPION DG20000ES-3 je medzi domácimi spotrebiteľmi veľmi žiadaný. Obľúbenosť modelu je spôsobená bohatým súborom technických vlastností. Generuje trojfázový prúd, ktorého činný výkon dosahuje 20 kW. K jednotke možno pripojiť až 3 profesionálne nástroje alebo ohrievače. Elektráreň spotrebuje približne 5 litrov nafty za hodinu. Pri objeme nádrže 50 litrov je priemerný prevádzkový čas na jedno naplnenie 10 hodín. Motor sa štartuje pomocou elektrického štartéra. Kontrola prevádzky generátora je jednoduchá pomocou takých zariadení, ako je voltmeter a merač prevádzkových hodín.

  Majitelia dieselového generátora si všímajú dobrú izoláciu hluku, možnosť prevádzky stanice v automatickom režime. Mínusom modelu je vysoká cena.

  Výhody

  • ľahké štartovanie motora;
  • úsporná spotreba paliva;
  • dlhá samostatná práca.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  TSS AD-20S-T400-1RM11

  Hodnotenie: 4.6

  TCP-AD-20S-T400-1RM11

  Domáca elektráreň TSS AD-20S-T400-1RM11 je v porovnaní s konkurenciou priaznivo prispôsobená Slovenskám podmienkam. Okrem toho sa predáva za veľmi výhodnú cenu. Výrobca vykoná kompletnú predpredajnú prípravu s dvojhodinovou zábehovou dobou. Dieselový generátor vrátane batérie a tlmiča, motorového oleja a chladiacej kvapaliny. Menovitý činný výkon pre trojfázové alebo jednofázové napájanie je 20 kW. Tento miestny vývoj mierne zaostáva za dovážanými modelmi v účinnosti (5,7 l/h) a hlučnosti (85 dB).

  Používatelia si obľúbili dieselový generátor pre jeho nenáročnosť z hľadiska kvality paliva, ľahké spustenie v chladnom počasí a prijateľnú cenu. Nevýhodou je hluk a výkon motora.

  Výhody

  • nízka cena;
  • Prispôsobené Slovenskám podmienkam;
  • Kompletná príprava pred predajom.

  nevýhody

  • hlučná prevádzka motora;
  • vysoká spotreba nafty.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: