Top 17 výrobcov akrylových vaní

Akrylové kúpele sú štruktúry so špeciálnym povlakom na báze polymérnej disperzie. Na rozdiel od štandardného smaltu je akryl neporézny, a preto sa na ňom menej zachytávajú nečistoty a usadeniny. Povrch sa dá čistiť jemnými chemikáliami bez použitia abrazívnych prostriedkov. Zákazníci majú radi akrylátové vane aj preto, že na rozdiel od kovových vaní sú na dotyk „teplé“. Vzhľadom na vyššie uvedené výhody stojí za to analyzovať, ako si vybrať vaňu s týmto povlakom a ktoré spoločnosti, ktorých výrobky sú v Rusku k dispozícii, sú najlepšie.

Ako si vybrať akrylovú vaňu

Poukážeme na kľúčové parametre výberu akrylátovej vane:

 1. Typ akrylu. Dodáva sa vo forme ABS/PMMA alebo čistého polymetylmetakrylátu. Prvá je dvojzložková zmes plastu a skla. ABS pôsobí ako substrát a zaberá až 90 % zloženia. Samotný akryl je vrchná vrstva. Trvá 3-5 rokov, kým sa takáto vrstva zotrie. Druhou možnosťou je čisté vstrekovanie plexiskla (PMMA), takže takáto vaňa má životnosť 10-12 rokov.
 2. Hrúbka vrstvy. Ešte jeden parameter, ktorý ovplyvňuje životnosť krytiny. Hrúbka 2-3 mm je dostatočná na 3-4 roky. 4 mm hrubá vrstva vydrží 7 rokov. Polymér s indexom 5-6.5 mm vydrží až 12 rokov.
 3. Počet vrstiev výstuže. Keďže je pružný, výrobca na jeho zadnú stranu aplikuje vlákno, ktoré slúži ako výstuž. Počet vrstiev určuje pevnosť štruktúry. Existuje 1 až 5.
 4. Rozmery. Veľkosť vane sa volí podľa veľkosti miestnosti a proporcií používateľa. Najmenšie akrylátové vane sú 120 cm dlhé a 65 cm široké. Najväčší dosah až 200×180 cm.
 5. Funkcie dizajnu.K dispozícii ako voľne stojace umývadlá, ktoré možno umiestniť do stredu miestnosti. Sú vhodné do priestranných izieb. Existujú pozdĺžne modely na inštaláciu pozdĺž steny. Rohové vane sa umiestňujú do rohov a môžu byť obdĺžnikové, štvorcové alebo polkruhové.
 6. Viac doplnkov. Opierka hlavy zaisťuje pohodlnejšie kúpanie. Opierky na ruky uvoľňujú ramenný pletenec. Zábradlia uľahčujú vyliezanie z vody. Poličky na kúpeľňové doplnky vám umožnia mať všetko, čo potrebujete, po ruke, namiesto toho, aby ste pre to museli siahať ďaleko.
 7. Možnosti.Vírivka vám pomôže relaxovať pod vzduchovými bublinkami. Vírivý kúpeľ pôsobí na vaše svaly silnými prúdmi vody. Chromoterapia prostredníctvom elektromagnetických lámp dodá vášmu telu energiu.

Pri výbere akrylátovej vane nezabudnite na kovový rám, na ktorý bude nainštalovaná, pretože niektoré spoločnosti ho predávajú samostatne.

Rebríček najlepších firiem v oblasti akrylátových vaní

NomináciamiestoVýrobcahodnotenie
Najlepšie spoločnosti vyrábajúce akrylové vane1BelBagno5.0
2Roca4.9
3Villeroy Boch4.8
4Riho4.7
5Abber4.6
6Triton4.5
7Cersanit4.4
8RAVAK4.3
9Gemy4.3
10AM.PM4.2
11AQUATEK4.2
12Astra-Form4.2
13ALPEN4.1
14Vannesa4.1
15Kolpa4.0
16KALDEWEI4.0
17Santek4.0

Najlepšie akrylátové vane

Teraz sa pozrime na najlepších výrobcov akrylových vaní. Preskúmanie spoločností je založené na vlastnostiach produktu a recenziách zákazníkov, čo uľahčí výber drahého produktu.

BelBagno

Hodnotenie: 5.0

BelBagno

Na prvom mieste Belbango so sídlom v Taliansku, ktorého výrobné závody sa nachádzajú vo viacerých krajinách. Výrobky sa vyznačujú silnou vrstvou pevného plexiskla s minimom plastov. Sú to robustné konštrukcie, ktoré unesú hmotnosť používateľa 90 až 150 kg, ak vezmeme do úvahy vodu v nádrži. Zákazníkom v recenziách sa páči, že odtokové a prepadové príslušenstvo dodávané s vaňou je vyrobené z mosadze, nie z plastu ako u väčšiny konkurentov.

Považujeme ju za najlepšiu vďaka rôznorodosti foriem a šírke kolekcie, ktorá zahŕňa aj celkom nezvyčajné typy vzorov. Napríklad BelBagno je jednou z mála spoločností, ktoré vyrábajú kruhovú voľne stojacu vaňu, z ktorých najvýraznejšia je BB30-1550. Nádrž má priemer 155 cm a výšku 60 cm, čo umožňuje naplniť ju 286 litrami kvapaliny. Tento minibazén sa vyznačuje snehovo bielou farbou a spoločnosť naň poskytuje 10-ročnú záruku.

Výhody

 • Viac ako 170 druhov akrylových modelov;
 • všetky typy dizajnov;
 • existujú verzie s nohami a s rámom;
 • mosadzné kovania.

Nevýhody

 • vysoké náklady na výrobok;
 • V niektorých vaňach je odtok umiestnený v podlahe.

Roca

Hodnotenie: 4.9

Roca

Na druhom mieste sa opäť umiestnila talianska spoločnosť založená v roku 1917, ktorá vyrába širokú škálu vaní z rôznych materiálov. Spoločnosť Roca vyrába vane zo 4-5 mm hrubého akrylátu, ktorý vydrží až 8 rokov. Použitou surovinou je polymér francúzskej značky Altuglas. Plexisklo sa počas používania nemarí ani nestráca lesk. v konštrukcii sa vždy používajú zosilnené hrany. Uzatváracie armatúry dodáva spoločnosť Wirquin, čo zaručuje spoľahlivú prevádzku a jednoduché pripojenie. Podľa správ používateľov sa vane tejto spoločnosti vyznačujú vysokokvalitným vystužením bez „medzier“, vďaka čomu zostáva pevnosť konštrukcie vysoká aj pri teplotných zmenách. Na pripevnenie akrylátovej vane k rámu tiež nepotrebujete žiadne kľúče, ale konštrukcia sa nebude hýbať, pretože ju držia pohromade magnety.

Spoločnosť bola vyhodnotená ako najlepšia vďaka vybaveniu svojich vaní poloautomatickým prepadovým plnením. Ak chcete nádrž naplniť, jednoducho otočte krúžkom okolo prepadu v smere hodinových ručičiek a spustí sa ručné koliesko vo výpuste, ktoré otvor uzavrie. Vďaka tomu sa ľahšie používa a nevyžaduje samostatnú gumovú zátku.

Výhody

 • akryl je odolný voči vysokým teplotám;
 • pri zahrievaní sa neohýba;
 • Pevné, súvislé pancierovanie;
 • pripevňuje sa k rámu pomocou magnetov.

Nevýhody

 • protišmyková úprava vyzerá špinavá;
 • vysoké náklady;
 • voda sa rýchlo ochladí.

Villeroy Boch

Hodnotenie: 4.8

Villeroy Boch

Tretie miesto patrí spoločnosti VilleroyBoch, ktorá začala svoju činnosť v roku 1748. Je najstarším výrobcom, hoci pôvodne sa špecializoval na oceľové konštrukcie, ako aj na keramiku a porcelán. Spoločnosť pôsobí v Nemecku a jej sídlo sa nachádza v Mettlachu. Mettlach. V katalógu sú akrylátové vane rozdelené podľa konfigurácie, farby, veľkosti a spôsobu inštalácie.

Spoločnosť sa vyznačuje výrobou vaní neobvyklých tvarov. Okrem štandardných obdĺžnikových, oválnych a polkruhových nádob obsahuje katalóg spoločnosti aj špeciálnu sekciu vaní. Sú určené do malých miestností, ale ich cieľom je poskytnúť používateľovi viac priestoru vďaka neobvyklým tvarom a premyslenej ergonómii. Napríklad LoopFritnds 1750×1350 mm je vyrobený s lichobežníkovou geometriou. Úzka časť je umiestnená pri vchode do miestnosti a poskytuje dostatok priestoru na prechod. široká strana vo vzdialenejšom rohu nikomu neprekáža a umožňuje pohodlné sedenie vo vani.

Výhody

 • všetky druhy konfigurácií;
 • existujú vane s rámami a nohami;
 • Akrylátová vaňa umožňuje ľahký pohyb nôh po nízkom okraji;
 • veľký výber akrylových farieb.

Nevýhody

 • niektoré modely nemajú hĺbku 44 cm;
 • vysoké náklady.

Riho

Hodnotenie: 4.7

Riho

Ďalšou v poradí je česká spoločnosť Riho, ktorá je dcérskou spoločnosťou holandskej spoločnosti Riho International. Výroba v Českej republike bola založená v roku 1994 a čoskoro dosiahla vynikajúce výsledky, čím sa vyvinul nový priemysel. Spoločnosť sa venuje výrobe vysokokvalitných akrylátových vaní, ktoré vydržia 10 až 12 rokov. Spoločnosť sa pýši členstvom v „Obchodnej komore Českej republiky“. Spoločnosť ponúka akrylové nádoby v radoch: Admire, Castello, Caro

 • na, Delta. existujú asymetrické verzie, pre pravákov alebo ľavákov. Mnoho sanitárnych zariadení s opierkami hlavy a podrúčkami. Zákazníci si pochvaľujú jednoduchú údržbu akrylového povrchu pomocou jednoduchých čistiacich prostriedkov.

  Naši odborníci venovali spoločnosti pozornosť vďaka prítomnosti uhlových akrylátových vaní v tvare diamantu v katalógu, ktoré pomáhajú šetriť priestor v malej miestnosti a vytvárajú neobvyklý interiér. Napríklad model Austin VA11 s rozmermi 145×145 cm poskytuje dostatok priestoru pre používateľa, ale zároveň umožňuje inštaláciu automatickej práčky do opačného rohu miestnosti.

  Výhody

  • ľahké konštrukcie;
  • obzvlášť hladký povrch;
  • jednoduchá starostlivosť o poťah;
  • pri montáži na rám sa „neohýba“.

  Nevýhody

  • niektorí používatelia nie sú spokojní s tvarom opierky hlavy;
  • Niekedy kvapky vody skĺznu cez okraj na podlahu.

  Abber

  Hodnotenie: 4.6

  Abber

  Táto firma patrí do kategórie kvalitnej továrenskej výroby v Číne. Akrylátové vane spoločnosti sú k dispozícii v obdĺžnikových, oválnych a rohových tvaroch. Z hľadiska inštalácie existujú nástenné aj voľne stojace verzie. Najbežnejšia veľkosť je 140×70 cm, ale existujú aj priestranné nádoby s dĺžkou 190-200 cm a šírkou 90 a 100 cm. Na výrobok sa vzťahuje 3-ročná záruka. Zákazníkom sa páči, že akrylátové vane Abber sa predávajú spolu s rámami, zatiaľ čo iné značky predávajú tieto produkty samostatne.

  Považujeme ju za najlepšiu, pretože vyrába najmenšie akrylátové vane s rozmermi 105×70 cm. Pre menšie miestnosti, napríklad v bytových domoch s viacerými rodinami; rohové a obdĺžnikové vane; rámy sa dodávajú s vaňou už v cene. Často sú tieto byty od staviteľa vybavené 150 cm oceľovou sedacou vaňou, ktorá však nezanecháva priestor pre iné predmety (umývadlo, práčka). S akrylovou miskou s rozmermi 105×70 cm môžete uvoľniť ďalší priestor.

  Výhody

  • rámy sú dodávané spolu s vaňami a sú zahrnuté v cene;
  • Existujú oválne, rohové a obdĺžnikové vzory;
  • sú tu vane s vírivkou;
  • premyslený tvar podrúčok a vhodne umiestnené poličky.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • 3-ročná záruka a životnosť do 5 rokov.

  Triton

  Hodnotenie: 4.5

  Triton

  Spoločnosť Triton bola založená v roku 2000 a je domácim výrobcom. Ich sortiment teraz siaha od ekonomického až po prémiový akryl. Výrobca zabezpečuje pokrytie požiadaviek používateľov všetkých veľkostí a ponúka vám akrylátové nádrže s rozmermi od 120 x 70 cm až po 200 x 100 cm. K dispozícii sú verzie s vírivkou, turbo aeromasážou, chromoterapiou, madlami a opierkami hlavy. Podľa recenzií zákazníkov je najobľúbenejšou sériou „Standard“, ktorá má optimálny pomer ceny a kvality.

  Spoločnosť venuje veľkú pozornosť ergonomickému sedeniu. Napríklad väčšina akrylových polkruhových rohových vaní konkurencie nemá schodík. Výrobca sa tu postaral aj o dodatočné sedenie, ktoré uľahčuje umývanie nôh alebo depiláciu. Napriek sedadlu je na vani stále dostatok miesta na sprchové príslušenstvo.

  Výhody

  • Spoločnosť poskytuje 10-ročnú záruku;
  • po celom Rusku je 5 000 pobočiek;
  • široký výber od ekonomického až po prémiový segment;
  • Pre lepšiu ergonómiu je k dispozícii matica so stupienkom.

  Nevýhody

  • Pri menších modeloch je hĺbka len 390-400 mm;
  • systém prepadového odpadu nie je najspoľahlivejší.

  Cersanit

  Hodnotenie: 4.4

  Cersanit

  Spoločnosť Cersanit bola založená v roku 1998 a je jedným z najznámejších zahraničných výrobcov sanitárnej keramiky v Rusku. Spoločnosť má v súčasnosti 10 vlastných tovární s najmodernejším vybavením. Sídlo sa nachádza v. Kelce. Akrylátové vane spoločnosti ponúkajú zákazníkom štandardné oválne a obdĺžnikové vzory. Najčastejšie sa používajú tieto riadky: Flavia, Lorena, Crea, Nike a Santana. K dispozícii vo veľkostiach od 140 cm do 180 cm na dĺžku.

  Podľa redakcie časopisu je táto spoločnosť najlepšia, pokiaľ ide o sprievodný nábytok, ktorý pomáha krásne zdobiť priestor pod akrylátovou vaňou. Výrobca ponúka dekoratívne ashlarové panely s posuvným systémom. Zakrývajú držiaky a umožňujú diskrétne skladovať chemikálie pre domácnosť. Otváracie dvere uľahčujú vstup.

  Výhody

  • široký výber kolekcií;
  • relatívne lacný;
  • bezpečne namontované na nohách;
  • 10-ročná záruka.

  nevýhody

  • vane sa predávajú bez nášľapov;
  • Veľmi klzká podlaha;
  • voda sa rýchlo ochladzuje.

  RAVAK

  Hodnotenie: 4.3

  RAVAK

  Značku RAVAK založili v roku 1991 dve české rodiny, ktoré vyrábali sprchové vaničky na základe licencie francúzskeho výrobcu. V roku 1993, keď sa situácia začala rozbiehať, spoločnosť investovala do vývoja vlastného sortimentu výrobkov, ktorý sa postupne rozšíril o akrylátové vane. Zákazníci si pochvaľujú rozmanitosť modelov a skutočnosť, že ich možno vybaviť posuvnými zástenami alebo dverami. Majitelia sú tiež spokojní s čistotou surovín a s tým, že plexus nezapácha. Výrobky spoločnosti sa pravidelne zúčastňujú na medzinárodných veľtrhoch a vyhrávajú vďaka originálnemu dizajnu a novým patentovaným technológiám.

  Dali sme spoločnosť v kategórii najlepších, pretože jej výrobky majú najdostupnejšie cenu, vzhľadom k tomu, že kontajnery sú naliate z pevného akrylu 6 mm hrubý (nie horná vrstva striekané, monolitické). Tým sa zvyšuje odolnosť a životnosť bielených povrchov. Na predajných miestach a na oficiálnej webovej stránke sú k dispozícii certifikáty kvality akrylu.

  Výhody

  • vlastný dizajn;
  • široký sortiment doplnkového vybavenia pre kúpele;
  • žiadny nepríjemný zápach z plastu;
  • steny nikdy nevychladnú;
  • hrubý materiál zabraňuje presvitaniu.

  Nevýhody

  • všetko príslušenstvo je potrebné zakúpiť samostatne;
  • niekedy existujú falzifikáty tejto značky.

  Gemy

  Hodnotenie: 4.3

  Gemy

  Firma „Jemi“ vznikla v Číne v roku 1990 a v súčasnosti oficiálne vyváža svoje výrobky do Ruska a ďalších krajín (celkovo asi 50 krajín). Výrobky sú certifikované podľa ISO 9001:2000, CE, ROHS, TUV. Spoločnosť sa špecializuje na vodovodné batérie, sprchové vaničky, akrylátové vane a príslušenstvo, medzi ktoré patrí aj široká škála priehľadných sprchových zásten. Spätná väzba zákazníkov sa páči belosť akrylu a jeho trvanlivosť.

  Hlavným zameraním spoločnosti je výroba akrylátových vaní s hydromasážou, ktorá sa nevyrába z trysiek na nízkych stenách, ale v špeciálnych boxoch pripevnených k nádobe. To vám umožní sprchovať sa vertikálne bez toho, aby ste si zašpinili podlahu, masírovať si chrbát a krk a ležať s hlavou na gumovom vankúši. Priehľadná plastová priečka má z vnútornej strany priestor na nohy, takže používateľa neobmedzuje. spoločnosť vybavuje takéto akrylátové komplexné vane ochranou proti vysušeniu a chrómovými armatúrami. Ich súčasťou sú zrkadlá a police, ako aj kanvička na vodu a vodovodná batéria s výtokom.

  Výhody

  • existuje veľký výber vaňových zásten;
  • K dispozícii sú voľne stojace aj nástenné verzie;
  • súčasťou balenia sú rámy na montáž;
  • multifunkčné použitie.

  Nevýhody

  • vysoké náklady;
  • elektronika má len 3-ročnú záruku.

  AM.PM

  Hodnotenie: 4.2

  AM.PM

  Spoločnosť je v Nemecku relatívne nováčikom, vznikla v roku 2010, ale jej výrobky zaznamenali jeden z najdynamickejších nárastov popularity a získali medzinárodné ocenenia na výstavách ISH. Výrobca kladie dôraz na využitie moderných technológií a emocionálneho dizajnu. Konfigurácie akrylátových vaní spoločnosti vychádzajú zo známej dvojice Danelon-Meroni. Podstatou exteriéru vane je vytvorenie zvýšenej funkčnosti a ergonómie v podobe charakteristických kriviek a intuitívneho ovládania funkcií.

  Spoločnosť je uznávaná ako najlepší showroom, kde sa zákazníci môžu oboznámiť s výrobkami a objednať si ich. Reťazec predajní RedStar Macca

 • Spoločnosť získala 5-hviezdičkový certifikát za kvalitu služieb v showroome, spoľahlivosť balenia, čas dodania a inštalácie. Spoľahlivosť akrylátu v kúpeľniach nevyvoláva pochybnosti odborníkov a kupujúcich.

  Výhody

  • netradičný dizajn;
  • veľký výber akrylových modelov pre veľké a malé kúpeľne;
  • Spoločnosť získala viac ako 60 ocenení za dizajn;
  • Existujú asymetrické nádoby.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady na výrobok;
  • štíhle strany.

  AQUATEK

  Hodnotenie: 4.2

  AQUATEK

  Spoločnosť Akvatek prezentuje svoje akrylátové a iné sanitárne výrobky ako výrobky, ktoré pomáhajú dosiahnuť harmóniu s prírodou. Pomáha získať energiu po náročnom dni a uvoľniť svaly. Výroba bola spustená v roku 2011 a nachádza sa v Rusku (Klin, Podolsk, Podgorica, Pobrežie Slonoviny, Slovensko). klin). Továreň má rozlohu 7000 m². Spoločnosť používa na výrobu vákuové tvárniace zariadenie a päťosový taliansky komplex Belotti, ktorý zvyšuje kvalitu výrobkov. Výrobky sú certifikované v Ruskej federácii a sú úplne ekologicky bezpečné na kúpanie nielen dospelých, ale aj detí. Ponuka akrylátových vaní zahŕňa modely s rozmermi od 120 x 69 cm do 190 x 74 cm.

  Spoločnosť považujeme za najlepšiu z hľadiska pomeru ceny a kvality. Slovenská výrobca používa na odlievanie 100 % PMMA akryl od nemeckej spoločnosti Plexiglas. Nádrž je už vybavená systémom prepadu. Vaňa sa dodáva spolu s 25 mm hliníkovým rámom vane.

  Výhody

  • Povrch je príjemný na dotyk;
  • ticho čerpá vodu;
  • Mnoho modelov v podobe a dizajne;
  • Prepadová náplň je súčasťou súpravy.

  Nevýhody

  • Najväčšia hĺbka je 44 cm;
  • klzký povlak;
  • nie je najhrubší akryl – prehýba sa pod používateľom.

  Astra-Form

  Hodnotenie: 4.2

  Astra-Form

  A tu je ďalšia domáca značka, ktorá vyrába slušné akrylové výrobky. Spoločnosť vyrába voľne stojace a nástenné vane rôznych tvarov. Celkovo existuje 25 kolekcií, z ktorých najobľúbenejšie sú Antares, Herkules, Neut, Vega. Ak hľadáte niečo rafinované, v katalógu spoločnosti sú k dispozícii modely v starožitnom štýle v radoch Charm, Retro a Monaco. Hrnce sú navrhnuté s otvormi na oboch koncoch a v strede okraja, aby bolo možné pripojiť výlevku a prepad.

  Naši odborníci označili domácu firmu za najlepšiu z hľadiska trvanlivosti výstuže. Výrobca používa technológiu PFI, ktorá vyžaduje 5 vrstiev sklenených vlákien, aby sa zabránilo prehýbaniu akrylátu pod používateľom. impregnácia polyesterovou živicou sa používa na posilnenie spojenia výstužnej vrstvy. Rovnaká technológia sa používa na celom svete pre lode a jachty. Spätná väzba od zákazníkov potvrdzuje pevnosť akrylových stien a soklov.

  Výhody

  • okrúhle, oválne, obdĺžnikové a lichobežníkové vane;
  • povlak si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť;
  • majú trvanlivosť a odolnosť proti opotrebovaniu;
  • v každom väčšom Slovenskom meste sú výstavné priestory.

  Nevýhody

  • žiadna možnosť nákupu z oficiálnej webovej stránky – posiela späť do podnikových predajní;
  • niektorým ľuďom je nepríjemné držať sa za ruky, keď ležia vo vani.

  ALPEN

  Hodnotenie: 4.1

  ALPEN

  Spoločnosť je na trhu už viac ako 13 rokov a za ten čas si stihla získať obľubu medzi zákazníkmi. To je možné vďaka použitiu 100 % akrylu, rôznym veľkostiam do dĺžky 190-200 cm a šírky 120-180 cm, ako aj kvalite odlievania na európskom zariadení. Výroba prebieha v továrňach v Českej republike a Poľsku a vane majú medzinárodné certifikáty. V katalógu si môžete vybrať zo šiestich rôznych tvarov nádob. Spoločnosť ponúka akrylátové vane v troch farebných variantoch: európska biela, biela matná a biela, pričom používateľom sa v ich recenziách najviac páči posledne menovaná farba.

  Spoločnosť je uznávaná ako najlepšia, pretože predáva sprchové závesy z tvrdeného skla s hrúbkou 8 mm, ktoré dopĺňajú akrylátové vane. Tým sa udržiava čistá podlaha a zvyšuje sa bezpečnosť konštrukcie, pretože menej pevné steny iných spoločností sa občas rozbijú pri náhodnom náraze sprchovej hlavice.

  Výhody

  • Používa sa 100% akrylová fólia;
  • neustále rozširuje svoj sortiment kúpeľových matríc;
  • vyrábajú množstvo inštalatérskeho príslušenstva;
  • Veľkosti od 150 do 200 cm na dĺžku.

  nevýhody

  • nie sú tu žiadne vane kratšie ako 150 cm;
  • niektorým sa nepáči odtok v strede.

  Vannesa

  Hodnotenie: 4.1

  Vannesa

  „Vanessa“ je značka akrylátových vaní vytvorená spoločnosťou Rodimir™. Výrobca sa špecializuje na asymetrické, obdĺžnikové a rohové vane. Veľkosť akrylových nádob je od 150×65 do 180×120 cm pre kúpeľňu. V rohových modeloch je nevyhnutne prítomná ďalšia polica a sedadlo, ktoré sa zákazníkom páči v recenziách. Aby sa zabránilo pádom ľudí, spoločnosť vybavila dno vaní hrbolčekmi, ktoré zvyšujú priľnavosť nôh. Akrylové výrobky sa predávajú s už namontovanou podperou. Najobľúbenejšie kolekcie sú Sylvia, Nicole, Regina, Rosa.

  Spoločnosť sa vyznačuje tým, že ponúka dekoratívne akrylátové panely, ktoré nie sú k dispozícii od iných výrobcov. Spoločnosť vyrába bočné a čelné kryty s hlbokým reliéfom (imitácia masívnych monolitických nôh, oblúkové výrezy, ľubovoľné konkávne línie), ktorý zvyšuje bohatosť povrchovej úpravy vane a zakrýva jej rám.

  Výhody

  • relatívne prijateľnú cenu;
  • protišmykový povlak;
  • podstavec je súčasťou balenia;
  • Chrómová povrchová úprava prepadu.

  Nevýhody

  • Hĺbka väčšiny modelov nepresahuje 42 cm;
  • Mierne „hrá“ pod používateľom.

  Kolpa

  Hodnotenie: 4.0

  Kolpa

  Sanitárna značka „Kolpa“ patrí spoločnosti Kolpa-SAN zo Slovinska. Spoločnosť pôsobí na trhu už viac ako 40 rokov a od roku 2008 vyrába v Rusku. Filozofia spoločnosti zdôrazňuje „tri piliere“, na ktorých je založený jej prístup: „kvalita, tradícia a inovácia“. Všetky akrylové nádrže sa dodávajú s európskymi certifikátmi kvality a boli schválené Slovenskámi orgánmi. Najvýraznejšie sú tieto sortimenty: Armida, Rapido, Norma. Zákazníci si obľúbili obdĺžnikový tvar vane Nabucco, ktorý umožňuje dvom dospelým osobám sedieť v horúcej vode súčasne.

  Táto spoločnosť je najlepšia, pretože dokáže vyrobiť akrylové vane na objednávku. Bezprecedentná služba, ktorá umožňuje zákazníkom nakresliť vlastný návrh, ak existujúce riešenia nevyhovujú ich potrebám alebo veľkosti miestnosti. Spoločnosť vyrobí nádrž z akrylu v továrni a dodá ju zákazníkovi. Otvára široké možnosti praktického a štýlového usporiadania sanitárneho vybavenia v kúpeľni.

  Výhody

  • Existujú európske a ruské certifikáty kvality;
  • Záruka 10 rokov;
  • Existujú dvojité modely;
  • jednoduchá starostlivosť.

  Nevýhody

  • klzké dno;
  • predáva sa bez bočného panelu;
  • Niektoré sú rýchlo poškriabané.

  KALDEWEI

  Hodnotenie: 4.0

  KALDEWEI

  Ide o jednu z najstarších firiem v Európe, ktorá sa zaoberá výrobou sanitárnych výrobkov. V roku 1918 ju založil inštalatér Franz Caldevai. Prvá továreň bola postavená v nemeckom meste Ahlen. Spoločnosť vyrába vane a sprchové vaničky už od roku 1956, takže nazbierala veľa skúseností. V súčasnosti je v katalógu spoločnosti približne 600 výrobkov pre kúpeľne a výrobky sa dodávajú do 80 krajín sveta. Akrylové modely sú k dispozícii v obdĺžnikových a oválnych tvaroch, ako aj v obzvlášť neobvyklých geometrických tvaroch. Majitelia sú vo svojich recenziách spokojní s vlastnosťami akrylu od tejto spoločnosti, ktoré odpudzujú nečistoty.

  Na dizajne akrylátovej vane pracuje svetový dizajnér Arik Levy, ktorý v roku 2015 „spôsobil revolúciu“ v duu vaňa a umývadlo. To prináša nevídanú ergonómiu a jednotný štýl, čo je dôvod, prečo je spoločnosť považovaná za najlepšiu.

  Výhody

  • Existujú nezvyčajné tvary;
  • predávané spolu s nohami;
  • sa dajú kúpiť v každom väčšom meste v Rusku;
  • Vynikajúca belosť akrylu s účinkom odpudzujúcim nečistoty.

  Nevýhody

  • nohy sa môžu kývať;
  • voda sa relatívne rýchlo ochladí.

  Santek

  Hodnotenie: 4.0

  Santek

  Náš prehľad uzatvára spoločnosť Santek, ktorá vznikla v roku 1995. Značka patrí spoločnosti Ceramika Ltd., ktorá vlastní dve továrne na výrobu keramiky a komplex na odlievanie akrylátových vaní. Domáci výrobca používa iba 100 % akryl a používa príslušenstvo od európskych spoločností. V našom katalógu nájdete rôzne tvarované a funkčné nádoby vrátane vírivých a chromoterapeutických. Spoločnosť je držiteľom ocenenia „Značka č. 1“ v Rusku v sekcii „Sanitárna keramika“ a dôveruje jej viac ako 70 000 Rusov. Od roku 2007 je spoločnosť súčasťou skupiny Roca, takže kvalita akrylových výrobkov je ešte vyššia, čo sa zákazníkom páči v recenziách.

  Spoločnosť je považovaná za najlepšiu vďaka starostlivosti, ktorú poskytuje svojim zákazníkom. Oficiálna webová stránka má samostatnú časť „Inštalačný návod“, ktorá obsahuje podrobné pokyny s fotografiami, ako nainštalovať akrylátovú vaňu obdĺžnikového, symetrického alebo asymetrického tvaru. Spoločnosť poskytuje podrobné pokyny a inštaláciu dekoratívnych panelov pod vaňou, ako aj pripojenie prípojok k vírivej vani.

  Výhody

  • robustná konštrukcia;
  • vynikajúci dizajn;
  • dobrý pomer ceny a kvality;
  • pri nasávaní vody nevzniká žiadny hluk.

  Nevýhody

  • sa môže pri naplnení mierne prehýbať;
  • sifón nie je najlepší v sade.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: