Štukcia pod tehál: klady a nevýhody

Tentokrát pre dokončovacie práce interiéru, ľudia stále viac využívajú dekoratívnu omietku. Štruktúrované povlaky sú charakterizované estetickou a nádherným výkonom, sú vhodné pre rôzne interiérové ​​štýly. Mnohí si vyberú dekoratívne štuk do tehly, pretože takéto povrchy vyzerajú veľmi zaujímavé. Zvážte viac informácií o výhodách a nevýhodách takýchto materiálov, hlavných odrôd takejto „muriva“, vlastnosti používania kompozícií.

Zvláštnosť

Spotrebitelia oslavujú veľký počet plusy omietky pod tehál.

Medzi hlavné výhody takýchto náterov možno rozlíšiť:

 • Jednoduchosť dokončovania práce. Takéto materiály sú veľmi jednoducho aplikované, pretože to nie je potrebné hľadať pomoc zo skúsených špecialistov. Stojí však za zmienku, že formovanie samotného „muriva“ bude vyžadovať čas a trpezlivosť.
 • Takéto povlaky sa vyznačujú odolnosťou voči mechanickým zaťaženiam, trvanlivosti, dlhá životnosť (samozrejme, záleží na tom, ako boli vykonané dokončovacie práce). Omietky pod tehál sú vhodné pre rôzne priestory.

 • Tento materiál je veľmi šetrný k životnému prostrediu, je bezpečný pre ľudské zdravie.
 • Podobné kompozície poskytujú teplo a zvukovú izoláciu v priestoroch.
 • Takéto materiály sú rôzne farby.
 • Cena takýchto krytov je celkom prístupná, spotrebitelia si ich môžu dovoliť rôznymi úrovňami príjmov.

Ak hovoríme o minerách „tehlového“ povrchu, môžete si všimnúť funkcie svojej textúry. V estetickom pláne je to plus, ale v praktických – extra nepríjemnosti, pretože sa v prehlbovaní akumuluje rôzne znečistenie. Treba tiež poznamenať, že pred použitím takýchto náterov potrebujete starostlivo pripraviť dôvody. Inak „muriva“ nebude vyzerať krásne.

Názory

Ak chcete vykonať dekoráciu interiéru pod tehál pomocou dekoratívnej omietky, môžete použiť rôzne metódy.

Možnosti môžu byť:

 • Používanie sadrových dlaždíc (s jeho pomocou môžete napodobniť tehly);
 • Aplikácia na Textúra omietky (mala by to byť surová).

Táto možnosť je obzvlášť obľúbená ako kreslenie na povrch. Výberom tejto metódy môžete výrazne ušetriť, pretože nemusíte si kúpiť veľký počet materiálov.

Dizajn

Vytvorenie imitácie muriva na omietku – pomerne vzrušujúci a kreatívny proces (najmä ak kreslíte tehly sami). Môžete mierne otočiť švy: takže povrch bude vyzerať veľmi zaujímavé. Ilúzia tejto murivy môžete presne vytvoriť pomocou ľahkej nedbanlivosti.

Prečítajte si viac  Fasádne farby na betóne pre vonkajšie práce: Pros a nevýhody

Stena zdobená tehálmi môže vyzerať čo najviac: Aby ste to urobili, musíte ich maľovať prirodzenou farbou. Iné možnosti sú však možné, jasnejšie a nezvyčajné. Niektoré zvýrazňujú švy, čím sa ich daria.

Môžete experimentovať s formulármi a povrchmi. Nechajte tehly s drsnými, nerovnomernými alebo ich robia tak hladký, ako je to možné – v oboch prípadoch bude vaša stena veľmi zaujímavá. Niektoré návrhy sú veľmi dobre hodí kované povrchy. Aby ste dosiahli takýto účinok, môžete vykonať špeciálne spracovanie.

Možné sú rôzne možnosti: imitácia krásneho čelného tehlu, „ulica“ slinku alebo dokonca styling pre staroveku. Môžete urobiť povlak geometricky overený, elegantný alebo dať povrch je zámerne hrubý pohľad.

Nie je potrebné ozdobiť imitáciu tehlového muriva. Takýto dekor je ešte lepší spojiť s tradičnejšími povrchovými materiálmi: jedáleň, farba, tapety.

Nasledujúce možnosti využívajú popularitu:

 • Zdobenie rôznych otvorov (okno, dvere), oblúky. Takže môžete urobiť objekt atraktívnejší, dajte mu individualitu. Treba tiež poznamenať, že povrchy s takýmto povrchom sa vyznačujú vyššou odolnosťou voči rôznym mechanickým vplyvom.
 • Pozemky s „murivom“ môžu byť umiestnené chaotické. S týmto recepciou môžete zvýrazniť určité prvky interiéru (obrázky, krby, zrkadlá).
 • Jedna stena v miestnosti môže byť oddelená „tehál“. Túto možnosť použiť omietku pod tehál je najobľúbenejšie: môžete zvýrazniť najkrajšie miesto v interiéri.

Tipy a odporúčania

Pred použitím dekoratívnej omietky je potrebné vyrovnať steny. Predbežná príprava je veľmi dôležitá: Ak túto fázu ignorujete, časom môže povlak začať odlupovanie, praskanie.

Bude potrebné vykonať nasledovné:

 • Odstráňte staré povlaky zo steny, tapety;
 • eliminovať čipy, výmole, trhliny a iné podobné chyby;
 • Platí pre najproblematickejšie miesta omietky.

Pred použitím dekoratívneho materiálu sa ukladá na stenu priméru. Musí sa zvoliť, so zameraním na typ nadácie. Množstvo primérneho materiálu závisí od toho.

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

Ak chcete získať imitácia muriva, je lepšie zastaviť výber na omietkovú omietku.

Prečítajte si viac  Kotviace skrutky s krúžkom a hákom

Malo by byť výhodné s materiálmi, ktoré sa líšia v nasledujúcich výhodách:

 • šetrnosť životného prostredia;
 • okrem zmrštenia;
 • Jednoduché použitie.

Neodporúča sa zmiešať cementovú dlažbu a omietok štukom. V opačnom prípade bude povlak prasknutý, odlúpne z povrchu.

Použiť škrabka

Ak plánujete aplikovať sadra sadry, pripravte nasledujúce nástroje:

 • Pravidlo omietky;
 • Oceľová špachtľa (čepeľ by mala byť pomerne široká – asi 25 cm);
 • Extender, ktorý sa použije murivo;
 • Menej špachtle (šírka – až 10 cm): Tento nástroj bude vhodný na použitie na opravu malých defektov;
 • Škrabka (môžete použiť samonosnú dosku ocele, sekáč).

Vypočítajte povrchovú plochu, ktorú budete zvládnuť, Malo by sa zamerať na množstvo vareného materiálu. Keď sa na povrch aplikuje primér, použite omietku. Použite vrstvu materiálu a urobte z neho čo najhladší.

Môžete začať vytvárať švy, keď riešenie vyschne: Použite dlhé pravidlo konštrukcie pre toto. Optimálna šírka švov je až 10 mm. Vytvorenie švov, zvážte kresbu, ktorú chcete dostať.

Steuture von, spracováva ich pomocou škrabky. S týmto nástrojom budete musieť odstrániť nadbytočnú omietku. Ako hlboko musíte čistiť švy, závisí od návrhu dizajnéra. Pomocou rozšírenia môžete získať konkrétnu formulár.

Maliarska stuha

Niektorí uprednostňujú použitie tehlového muriva malarikánia. Táto metóda práce je pracnejšia, pretože páska je dosť ťažká odstrániť z povrchu. Spolu so škótkou sa môže časť omietky odstrániť zo steny. Po odstránení pásky budete potrebovať dodatočne spracovať švy, „tehly“.

Ak ste stále zastavili voľbu na tejto metóde, aplikujte primér na povrch a označte budúce švy pomocou ceruzky. Skontrolujte mastnú pásku pre ťahané švy. Konce lepkavej pásky musia byť mimo lokality, ktoré liečia.

Použitie špachtle na povrchu aplikujte roztok sadry. Štukcia bude tiež potrebovať zakryť pásku na švoch. Potom vytvorte vrstvu tak hladko. Keď materiál dostane suchý, opatrne odstráňte pásku vytiahnutím na jeho konce. Nespokojujte s odstránením škótskeho, pretože potom sa omietka zmrazí, a to bude oveľa ťažšie.

Prečítajte si viac  Všetko o najviac mäkké drevo

Po obdržaní švov budete musieť opraviť výkres a čakať na absolútne vysušenie povlaku. K hrabám sa stávajú hladkými a hladkými, môžete ich zaobchádzať s mokrou špongiou.

Sfarbenie

Na štuku s imitáciou muriva vyzeral čo najkrajšie, môžete urobiť estetický povrch. Mnohí radšej používajú sfarbenie kompozícií. Môžete si vybrať štandardnú farbu alebo skúste zmiešať rôzne farby, aby sa odtieň stal jedinečným.

Farbenie zloženie sa zvyčajne aplikuje v dvoch stupňoch:

 • Po prvé, lak je pokrýva celý povrch. Ak to chcete urobiť, môžete použiť postrekovač alebo kefu.
 • Pomocou kefy aplikujte sfarbenie zloženia zvoleného odtieňa na švoch.

Možné sú rôzne možnosti sfarbenia – všetko závisí od vašich preferencií a fantázie. Môžete si vyrobiť švy s bielym, prideliť ich s tmavou farbou. Pred aplikáciou farby môžete zvládnuť povrch pomocou brúsneho papiera: takže stena sa stane tak hladkým spôsobom a povlak bude perfektný.

Pre imitáciu tehál si môžete vybrať sivé, hnedé, červenotené odtiene. Niektorí dávajú prednosť maľovať stenu a pridať potrebné farbivá na omietku. Navyše môžete dať farbu: takže povrch sa stane estetickou a povlak bude chránený pred vyblednutím. Ak chcete získať „hrubý“ povrch, aplikujte rôzne farbiace prostriedky, ktoré sa mierne líšia od tónov. Takže „murivo“ sa stane najviac prirodzeným.

Imitácia murivu urobí interiér izby viac originálny. Tento dizajn je vhodný pre rôzne štýly. S aplikáciou dekoratívnej omietky pod tehlou, je celkom možné vyrovnať sa: stačí si vybrať vysoko kvalitné materiály, používať pohodlné nástroje a zohľadniť určité odporúčania.

Krásne príklady v interiéri

Vytvorené vami „tehly“ môžete vyzerať ako drahé slinky.

Akcentová stena s imitáciou muriva výrazne oživuje interiér.

       „Masonry“ môže vyzerať zámerne neopatrné.

       Mnohí radšej maľujú švy s tmavou farbou. Toto je spoločná možnosť dizajnu, ktorá je obzvlášť vhodná na škandinávsky štýl.

       O výhodách a mínus sadry pod tehlou nájdete v nasledujúcom videu.

       Hodnotiť článok
       ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
       Pridať komentáre

       ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: