Tvorba čipu na fajčenie s vlastnými rukami

Príprava lahodného úderu doma nevyžaduje nákup žetónov. Materiál možno ľahko vykonať samostatne. Palivo sa získava prírodná a kvalitná, ak správne vykonáte procesy prípravy a výroby. Je tu príležitosť vybrať si špeciálne plemeno dreva, ktoré urobí jedlo dokonca chutné a voňavé.

Výrobné funkcie

Zmenšujúce sa čipy vyrobené s vlastnými rukami, takmer dokonalými. SCUMYLIER môže urobiť palivo, ktoré bude plne spĺňať všetky požiadavky. Takže výsledok údeného bude vždy predpovedaný, a to je dosť dôležité. Kvalitný čip pre Smokehouse prekvapí všetky chutné a voňavé jedlo.

Pri nákupe paliva v obchode je vždy riziko. Výrobca môže byť nespravodlivý a špecifikovať iné plemeno dreva na štítku. Je možné, že materiál bol vopred ošetrený akýmkoľvek chemickým zložením. S nezávislou výrobou takéhoto rizika nie je jednoducho nie.

Kde Vysoko kvalitné palivo pre Smokehouse má pôsobivú hodnotu. Ak urobíte čip na vlastnú päsť, potom si môžete vybrať optimálnu veľkosť a plemeno. Zároveň je materiál vhodný, ktorý zostáva po spracovaní dreva. Dokonca aj vetvy sú vhodné, čo je zvyčajne jednoducho odrezané a nie sú vôbec používané.

Výcvik

Odporúča sa používať pevné skaly. A čip môže byť vyrobený zo suchého a mokrého materiálu.

Mimochodom, posledná možnosť má svoje výhody. Mokrý čip robí jedlá viac voňavé a šťavnaté. Ak robíte z pobočiek, ktoré sa podarilo vyschnúť, potom v dôsledku toho môžete získať zlatú kôru.

Skutočníci so skúsenosťami používajú listnaté druhy stromov pre mäso, ryby a syry. Olchová, dubová, oxovaya alebo javorové drevo. Čip z ovocných stromov dáva hotové pikantné jedlo. Môžete to urobiť z jablín, hrušky, slivky a čerešní. V takomto strome trochu živice, takže chuť je veľmi príjemná.

Pri výbere plemena by sa mala zohľadniť aj prístupnosť. Uľahčite drevené hranolky zo žetónu ľahšie ako dub. Získajte materiál niekedy jednoduchšie. Zvyčajne mix Ohlh, Apple a Cherry. Niektorí fajčiari používajú hrušku.

Ak palivové drevo ide, musia byť predrezané na plátky. Je vhodné pracovať s doskami s hrúbkou asi 1 cm. Mimochodom, môžete niečo zvýšiť pod drevom, dodatočne dostať piliny. Oveľa jednoduchšie pracovať s suchými guľatinami.

Je dôležité si vybrať kvalitné drevo. Ak sú na pobočkách pleseň alebo huba, potom je nemožné robiť čip. Na fajčenie výlučne zdravého dreva. Zlý čip veľmi pokazí chuť hotových jedál.

Ako môžete urobiť sekanie?

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyrábať palivo doma. Na implementáciu niektorého z nich sú potrebné rôzne nástroje a zručnosti. Každý SCUMELIER si vyberie najlepšiu možnosť pre seba. Tam je profesionálny stroj na sekanie dreva, používať, čo je veľmi jednoduché.

Prečítajte si viac  Binokulárne lupy: Popis a výberové kritériá

Môžete pripraviť ľubovoľné množstvo čipov. Za správnych podmienok je dobre udržiavané. Avšak, čip musí byť pripravený pred odoslaním fajčenia. Materiál je nasiaknutý v čistej vode po dobu 4 hodín a potom úspešná na požadovanú úroveň vlhkosti. Suché čipy používali veľmi zriedka.

Dobrá billistika pre generátor dymu by mala mať hladinu vlhkosti približne 50-70%. Stojí za zmienku, že nie je možné používať ihličnaté druhy stromov na výrobu čipov.

Obsahujú veľa živice. Stará sa o jedlo, ktoré neovplyvní chuť a aróma.

Množstvo čipov závisí od toho, koľko času je výrobok spracovaný a ktoré zariadenie sa používa. Nie je možné predpovedať, všetko prichádza so skúsenosťami. Ak sa pravidelné zariadenie používa bez hydraulického a zahrievania, potom môžete sledovať odporúčania fajčiarov so skúsenosťami.

 • Studený fajčenie. 10-20 kg výrobku počas spracovania po dobu 5-15 dní by sa malo pripraviť 3-6 litrov čipov.
 • Fajčenie. Zvyčajne manipulácia trvá od 1 hodiny do 2 dní. Takže 2-4 kg výrobku bude vyžadovať približne 40-60 cm3 čipy. Je to o plnom pánskej dlani.
 • Rýchle fajčenie. Čas liečby trvá 0,5-1,5 hodiny. Na varenie 2-4 kg rýb alebo iného produktu budete potrebovať 100-160 cm3 materiálu.

Pri použití prístroja s hydroterapiou sa množstvo paliva znižuje o 1,5-2 krát. Len pre rýchle fajčenie bude trvať toľko čipov ako v obvyklom zariadení. Tam sú fajčiari s plynom alebo elektrickým ohrevom. Používa sa na horúce alebo studené fajčenie. Ak je teplota zahrievania až 200 ° C, potom sa množstvo čipov môže znížiť o 1,2-1,5 krát.

Rozdrviť

Existuje široká škála obrábacích strojov. Shreder vám umožňuje rýchlo pripraviť veľké množstvo čipov. Je dôležité pochopiť, že veľkosť a veľkosť paliva môže byť dokonca nerovnaká. Je dôležité len to, že kusy nie sú príliš veľké. Môžete použiť vrtuľník akéhokoľvek typu.

Všeobecne sa nevykonáva vo všeobecnosti výroba v dome. Avšak, ak je dymové zariadenie veľké, potom bude chopper najlepšou voľbou. Modely môžu pracovať s pobočkami alebo palivovým drevom. Metóda použitia je uvedená v pokynoch výrobcu.

Rezanie a plátky

Stáva sa to, že materiál je reprezentovaný hrubými kmeňmi a vetvami. Po prípravnom rezaní na vrstvách sa môže ľahko zmeniť hrúbku nie viac ako 5 cm na vysoko kvalitné čipy. Na rezanie sa používa spoločná píla alebo reťazová píla.

Prečítajte si viac  Farba vlečka "pod tehál": vyberte materiál pre tvár

Spôsob je vhodný na recykláciu vetvičiek strednej veľkosti. V tomto prípade by mal byť materiál vopred dotýkaný elektrolábankou, pubómbom alebo kruhovým. Pri použití druhé, stojí za to opatrne položením pobočky na stole a stlačte. Tak to sa ukáže, že materiál rozpustí na kusy požadovanej hrúbky.

V dôsledku toho sa získajú malé sudy. Neskôr by sa mali rozdeliť na dve časti, a potom každý kus – nie žetóny. RICKY Odporúčané pozdĺž drevených vlákien. Takže práca prejde jednoduchšie a rýchlejšie. Získajte Sinters jednej veľkosti, len ak prick paralelný s prvým riadkom.

TRUE, takýto proces bude trvať dlhšie. Nehovorí, že toto je nevyhnutné opatrenie. Môžete si pripraviť žetóny na ambulanciu, pretože rozdiel veľkosti nehrajú roly, keď sa používa. Len rovnaké prvky budú mať najlepší vzhľad. Je teda možné pripraviť skôr veľké množstvo čipov sami.

Močiar

Týmto spôsobom môže byť čip vyrobený z tenkých vetiev s hrúbkou nie viac ako 2 cm. Jednoduchá sekera v tomto prípade sa stáva alternatívou k vrtuľu. Je potrebné predložiť sekeru, a vziať veľkú palubu. Hlúpy nástroj na kategoricky nemožné. V tomto prípade AX bude moja čip, ktorá ovplyvní jeho kvalitu.

Proces prípravy sa bude konať oveľa rýchlejšie, ak je odobávanie sekeru približne 15 ° vo vzťahu k vetve. Výsledkom je, že čipy budú oválne s rôznou hrúbkou. Ak si vložíte sekciu v pravom uhle so svahom asi 30 °, potom sa ukázalo, že dosiahne rovnakú veľkosť. Skvelý spôsob, ako rozlíšiť čipy s hrúbkou asi 1-2 cm.

Mierne by sa mali liečiť vetvami s priemerom až 5 cm. Sex sa nachádza v pravom uhle vo vzťahu k surovinám, nakloní sa o 30-45 °. Orezať pobočku z jedného času nebude fungovať. Palivo zber pre Smokehouse bude trvať viac času.

Veľkosť čipov závisí od vzdialenosti medzi dvoma údermi sekeru. Billet je zvyčajne dosť krehký. V prípade potreby bude možné čipu manuálne znížiť. Po takomto spracovaní bude namáčanie a sušenie palivo ideálne pre domáce fajčenie.

Ak hrúbka pobočky presahuje 5 cm, potom by mala fungovať presnejšie. Materiál je naskladaný na palube, poraziť sekeru v uhle 10-20 °. Kov by sa mal prehĺbiť 1 cm, potom je potrebné upokojiť kúsky dreva. V dôsledku toho bude rezanie oveľa jednoduchšie.

Stojí za pochopenie, že malý čip dáva väčší dym. Veľkosť by nemala prekročiť 2 cm.

Veľké kusy by mali navyše nasekať alebo brúsiť len s rukami. Pri použití sekeru by sa mali dodržiavať bezpečnostné predpisy. Je potrebné chrániť oči pred náhodnými rezmi dreva.

Prečítajte si viac  Všetko o opravárenských zošívačiek

Odporúčania

Fajčenie doma, aj s používaním domácich žetónov je vždy úspešné. Skutočnosť plne kontroluje proces a môže ovplyvniť kvalitu konečného produktu. Maximálne je dôležité si vybrať správne plemeno dreva. Zohľadňuje sa zlučiteľnosť určitého výrobku so špecifickými surovinami. Je dôležité, pretože dym ovplyvňuje nielen vôňu, ale aj chuť.

Niektoré plemená sú takmer univerzálne. Sú kombinované s väčšinou potravín. Avšak, materiál má stále vlastné vlastnosti, ktoré nemôžu tripl. Tu sú niektoré odporúčania od skúsených fajčiarov.

 • Ovocné čipy majú špecifickú príjemnú vôňu a ovplyvňujú chuť. Okrem toho sa vlastnosti prejavujú nielen počas fajčenia, ale aj s akýmikoľvek spôsobmi varenia. Čip je častejšie vyrobený z broskyňových, ríšení, hrušky, marhule, jablkov, čerešní a sliviek. Ovocie Sinters zlepšujú chuť mäsa a syrov.

 • OLHA sa používa všade. Dym prakticky nemá karcinogény, ktoré vám umožní variť aj pre deti. V dôsledku fajčenia na výrobkoch sa objaví Brown-Golden Crust. Má charakteristickú, mierne intímnu chuť.

 • Cheka čipy môžu byť tiež použité na rôzne účely. Je atraktívny v tom, že nemá chuť a vôňu. V čipe sa zavádzajú aditíva na kompenzáciu tejto funkcie. V čistom pikante je dobré na fajčenie ryby. Umožňuje úplne uložiť všetky vlastnosti produktu.

 • Ash a Apple Tree majú špecifickú sladkú chuť. Dobré použitie takéhoto čipu na varenie hydiny.

 • Hazelník Umožňuje vám zdôrazniť prirodzené vlastnosti červených mäsových a rybích produktov.

 • Niektorí odborníci trávia fajčenie ovocia. Mal by sa použiť sekanie z čerešňa, broskyne a čerešní.

 • Môžete dať trochu rozmarínu v hriechoch. Dym bude impregnovaný. Pripravené jedlo získa viac piquancy.

 • Juniper robí dym pri fajčení viac voňavé. Je však obozretné použiť ho. Množstvo prísady jalovec závisí od typu produktu. Toto drevo môže byť roztavené bobule na fajčenie ryby. Pobočka by mala byť umiestnená na samom konci procesu.

 • Ovocné stromy najlepšie vhodné na varenie sala.

 • Odborníci odporúčajú používať Aspen, buk a Alder V technológii horúcej údenej. Za studena – mali by ste takéto plemená odmietnuť.

Často používané čipy nie je jedno plemeno, ale zmes niekoľkých druhov. To vám umožní vychutnať si rôzne vlastnosti v jednom produkte. Niektorí fajčiari pridávajú pobočky spolu s bobuľou. Prvky hrozna, ríbezlí, ostružín a eukalyptus sú dobre vhodné. Je dôležité pridať taký komponent bližšie ku koncu fajčenia.

Ako urobiť čip na fajčenie s vlastnými rukami, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: