Tvorba rezacieho stroja z brúsky s vlastnými rukami

Mobilný stroj (IT „bulharský“) jednoduchý a univerzálny ručný nástroj. Ale výzva na EMS si vyžaduje pevnú ruku a skvelé riasy. Náhle, disk, ktorý v materiáli nevedie nielen čiaru rezu na boku, ale môže sa tiež kolaps, čo je nebezpečné.

Na druhej strane, stacionárne rezacie stroje sú veľké a masívne. Nie sú ľahké čerpať priamo na pracovisko. Kompaktná dôstojnosť brúsky a pevnej kotúčovej píly pomôžu kompaktnému svietidlu – predponu, Povolenie, aby sa pevne upevnila brúska a používa sa ako sledovanie alebo dokonca diskovú pílu.

Spracovaný materiál bude pevne upevnený na pracovnom stole stroja. Naša USH bude vykonaná ako pracovný nástroj, spoľahlivo upevnený na posteli. To vám umožní rýchlo a bezpečne znížiť materiály striktne na líniách markup.

Nástroje a materiály

Najsilnejší a pohodlný dizajn stroja je vyrobený z kovu. Pre takýto dizajn je potrebné pripraviť:

 • plech;
 • Kovová fotografia (napríklad roh alebo kanál);
 • segmenty kovových rúrok;
 • Oceľové tyče.

Z prístroja budete potrebovať:

 • Bulharský sama;
 • rezné disky na kov;
 • Kreditné disky;
 • vrták;
 • kovový kov;
 • zváračka.

  Môžete urobiť bez zvárania. Kompetentne plánované a úhľadne ukončené spojky skrutky nedržia menej tesné. Ale ak môžete, je vhodnejšie použiť zvarové spojenia. To zaručuje nielen silu, ale aj presnosť dizajnu.

  Ak sú zváranie a kovové valce po ruke, sú známe príklady trvanlivých a spoľahlivých konštrukcií rezacieho stroja z dreva. Čítať:

  • Preglejkový list 8 … 12 mm;
  • Slam z masívneho dreva;
  • Odolné a masívne dverové slučky.

  Ale sotva užitočné na plast. Napriek tomu, že výrobky z plastov sa ľahko spracúvajú a vyzerajú dobre, nie sú príliš trvanlivé. Najnepríjemnejšou vecou je, že plast rýchlo stráca formulár. A pre rezací stroj je dôležitý tuhosť dizajnu. To zaručuje presné a bezpečné.

  Ako na to?

  Aby ste si vyrobili vlastné ruky rezací stroj z bulharčiny, musíme opraviť rohový brúsenie na posteli alebo hojdajúcu páku. Tabuľka, na ktorej musí byť spracovaný materiál dosť veľký.

  Mechanizmus, upevnenie materiálu na stôl a upevnenie brúsky na ráme, by mal byť trvanlivý a presný. To zabezpečí nielen hladký strih, ale aj bezpečnosť pri práci.

  Ak sa na dizajn používa kov, spojenia sú lepšie vykonávať zvárané. Skrutkové zlúčeniny sú tiež pomerne silné, ale majú vlastnosť pri práci, aby sa prerušili a posunuli.

  Drevený dizajn v každom prípade bude zostavený s kovovými závesmi, rohmi alebo skrutkami. Všetky časti častí by mali byť starostlivo premyslené a pevné. Skrutkové a skrutkové spoje sú nevyhnutne zozbierané rozdelenými podložkami alebo korunovými maticami. Skrutky a skrutky zahrnuté v strome, lepšia rastlina na lepidlo. To, samozrejme, znemožňuje opraviť, ale drevená konštrukcia je zvyčajne ľahšia, aby sa znovu zohľadnili skúsenosti s prevádzkou.

  Blueprints

  Na internete je ľahké nájsť výkresy stanice rôznych tvarov a konštrukcií. Je nepravdepodobné, že by sa zmestili nezmenené. To všetko závisí od toho, aké materiály sú k dispozícii, ako aj to, čo tvary a veľkosť vašich uší.

  Prečítajte si viac  Všetko o skladacích stolárskych prácach

  V každom prípade je užitočné venovať pozornosť tomu, čo štruktúry získané z rôznych materiálov z rôznych majstrov. Potom vyberte príslušnú možnosť a vyberte ho ako základ. Ale zanedbávací návrh nestojí za to. Výkresy, úhľadne zostavené v štádiu návrhu, nemusia podrobne opísať váš dizajn, ale budú odstránené z urážlivých misií a chýb.

  Kruhová píla

  Vytvorenie stroja na použitie ako stacionárna píla, môžete okamžite premýšľať o konštrukcii kruhovej píly. Takýto stroj používa veľký základný stôl ako základ dizajnu. Približne uprostred stola urobil slot. Spodná časť pod stolom je pevne upevnená mechanizmom upevňovacieho a pohonu píly.

  Môžeme použiť aj odolný drevený stôl. Slot na pílový list by mal byť vyrobený 10-15 mm široký. Spodné pod tabuľkou je upevnené „bulharským“ bez ochranného puzdra (zasahuje len). Montáž USM by mal zabezpečiť pevnú fixáciu bulharského, ale môže byť schopný rýchlo odpojiť agregát.

  Vzhľadom k tomu, pílový kotúč s pohonom je pevne zakotvená v konštrukcii stola, materiál sa pohybuje na vrchole stola len s rukami. Neposkytuje presný rez, ale umožňuje zvládnuť veľmi dlhé prázdne miesta.

  K dispozícii sú kruhové píly, v ktorých časť tabuľky sa pohybuje s zberom pripojeným. Takéto štruktúry sú však príliš komplikované na výrobu vašich vlastných rúk. Hlavná výhoda klasickej kruhovej píly – jednoduchosť.

  Urobiť taký „obežník“ môže byť doslova za pár hodín od akejkoľvek priateľky. Existujú príklady štruktúr, v ktorých bulharský je priťahovaný stavebnými svorkami len na veľké punčové. Pracovná plocha s otvorom je umiestnená na hornej strane disku a je pripojená k samoregulácii na rovnaký Pney.

  Nie tak primitívne, ale veľmi kompaktné rôzne kruhové, môže byť dizajn dvoch segmentov hrubého preglejky a párov barov. Bulharská upevnená na spodnom hárku svoriek. Horný list s otvorom pre materiál a rohové zaostrenie pre obrobok je umiestnený na slotu na hornej strane disku. Ďaleké konce plechov preglejky súvisia s nábytkom „klavír“ slučky.

  Ukazuje sa niečo ako kartový dom. Veľmi jednoduchý dizajn, ktorý môže byť dosiahnutý doslova od odpadu za pol hodiny. Mechanizmus nie je veľmi presný, ale výrazne uľahčuje rezanie veľkého počtu medzier.

  Patentovaný

  Dnes je najčastejším dizajnom rezacieho stroja kyvadlový mechanizmus . Stroje tohto druhu tiež obsahujú veľký stôl so štrbinou. Na rozdiel od kruhovej píly klasického dizajnu je rezací mechanizmus s kotúčom upevnený nad tabuľkou a na pohyblivej páke.

  Páka z nástrojov má závesové upevnenie, ktoré umožňuje zostúpiť a stúpať na povrch stola. Podobný dizajn sa podobá kyvadlu. Preto sa tento mechanizmus nazýva. Okrajový disk, ponoriť sa do obrobku, klesá pod rovinu pracovnej plochy. To vám umožní vykonať šírku incízie na 1/3 priemeru disku.

  Bulharská bude zakotvená na zostavu páky kyvadla s kotúčom a ochranným puzdrom. Tu musíte ukázať vynaliezavosť, pretože korpus brúsky je určený pre pohodlnú rukoväť a má komplikovanú formu. Okrem toho by som rád mohol používať brúsky oddelene od stroja.

  Prečítajte si viac  Ako si vybrať nylonové rukavice?

  Zvyčajne na kyvadle zariadijú odolnú a tuhú posteľ, vytesané zo stromu presne vo forme existujúceho EMM. Pre jednoduchosť odstránenia a inštalácie bulharských fixov v lôžkach na svorkách na skrutkach, utiahnuté baránkami. Bulharská upevňovacia sila musí byť dostatočná, a materiál Lodge by nemal skĺznuť. Poskytne pevné upevnenie nástroja a bezpečnú prevádzku.

  Ak urobíte kyvadlový kov z kovu, je najlepšie, aby domáce závesy z guličiek alebo valčekov. Ukazuje sa veľmi presný, trvanlivý a trvanlivý dizajn.

  Pri výrobe obrábacích strojov z preglejky a dreva, ako závesy používajú konvenčné dvere alebo ukladanie závesu. Upevnenie nebude tak presné ako domáce závesy, ale dosť trvanlivé.

  By sa nemali obmedzovať na jednu slučku. Urobte záves čo najširší a bezpečný na dvoch výkonných slučkách inštalovaných smerom k sebe v miernom uhle k osi. Takéto pripojenie bude presné a trvanlivé.

  Zvyčajne pre pohodlie práce, dizajn „prívesky“ jar. To vám umožňuje neustále držať rezný nástroj v hornej polohe, bez použitia. Po umiestnení materiálu na stôl sa kyvadlo zníži ručne. Skutočnosť, že mechanizmus je „uverejnený“ pružinu, umožňuje ruku presne ovládať reznú silu a prívod nástroja.

  Najjednoduchšia možnosť bude umiestnená pod pákovou kyvadlom, kompresnú pružinu. Toto je veľmi kompaktný a racionálny dizajn, ale nie vždy k dispozícii sprievodcu je pružina vhodného výkonu a dĺžky.

  Ak umožňuje priestor na pracovisku, môžete vytvoriť páku kyvadla vo forme hojdacej rocker. Potom môže byť opačný koniec páky oneskorený naťahovacou pružinou. Taký pružina na vyzdvihnutie oveľa jednoduchšie. Bude možné použiť gumový postroj alebo dokonca len visieť na ďalekom konci protizávažia Rocker.

  Takže RES je presný, obrobok na stole by mal byť stanovený. V najjednoduchšom prípade stačí poskytnúť zadné zastávky, na ktoré sa materiál jednoducho stlačí ručne. Ak je to možné, je lepšie zabezpečiť upevnenie vice jedného alebo iného dizajnu.

  Ak upevnenie materiálu na stole umožňuje otáčať obrobku pod jedným alebo iným uhlom, takýto stroj sa často nazýva „jemný“. Zvyčajne, pre jednoduchosť dizajnu, obsahuje otáčanie obrobku za niekoľkých pevných rohov – napríklad 45 a 60 stupňov do roviny disku.

  S prekážkou

  Rôzne kyvadlové mechanizmus sú stroje s prekážkou. Ich dizajn umožňuje nielen znížiť a zdvihnúť rezaný disk, ale aj pozdĺžne ho presunúť pozdĺž rezu. Takýto mechanizmus umožňuje spracovateľské materiály, ktorých šírka presahuje priemer rezného disku.

  Na rozdiel od jednoduchého kyvadla, konštrukcia mechanizmu s brožúrou obsahuje nielen upevňovací záves páky kyvadla, ale aj použitie závesov, čo vám umožní posunúť pílové jednotky bližšie a ďalej od závesu, pohybovať sa pozdĺž rezaná čiara.

  Zároveň je odchýlka reznej jednotky vľavo alebo vpravo stále neprijateľná. Nezávisle odovzdajte sprievodné koľajnice ťažké ťažké. Ak je to možné, môžete nastaviť starý mechanizmus z malého vertikálneho vŕtacieho stroja na presunutie vozíka.

  Prečítajte si viac  Všetko o SHSGD Samory

  Strojový kovový stroj pre bulharský, môžete sa pokúsiť, aby sa vodiace vozíky z vhodného kovového profilu (napríklad roh). Samotný vozík je pripojený k profilu jednoduchých guľkových ložísk. Aby bol mechanizmus presný, na jednej strane ložísk vozíka musia byť upevnené na plošine a stlačením výkonných pružín.

  Existuje zaujímavá skúsenosť s aplikáciou ako kovové vodiace lišty, ktoré majú zarobené odpisy „regály“. Používajú sa pri pozastavení osobných automobilov, mechanizmy zadného zdvihu dverí a dokonca aj ako plynové pružiny, na ktorých sa otvorili kuchynské skrine.

  Vlastne, plnivá „regály“ nepotrebujeme a dokonca interferuje. Z dizajnu potrebujete len stojan s piestom a valcom, v ktorom sa pohybujú. V prípade stojana naplneného plynu (nábytok alebo z dverí vozidla) stačí, aby vŕtali malú dieru v prístrešku valca – a plyn bude uvoľnený. Z auta stojana bude mať tlmič nárazov nielen na uvoľnenie plynu, ale aj odvádzanie oleja.

  Výber plynových pružín, a to nielen venujte pozornosť na ich dĺžku, ale aj na priemer. Výkonné pružiny sú zvyčajne presnejšie a trvalejšie. Dĺžka v každom prípade musí byť vybraná najväčšia z prípustného vo vašom dizajne.

  V drevených konštrukciách sa niektorí majstri používajú ako vodítko nábytok z mechanizmov zásuviek. Sú to celkom presné mechanizmy. Môžete si vybrať len najodolnejšie z dostupného a nainštalovať niekoľko paralelných prieskumov. Poskytne ešte väčšiu štrukturálnu silu a umožní, aby ho trvala dlhšie.

  Elektrická časť

  Vzhľadom k tomu, bulharčina bude upevnená zdola, už nemôžeme byť schopní ju zahrnúť do obvyklého spôsobu. Bude musieť zabezpečiť inštaláciu nasledujúcich prvkov:

  • svorka, ktorá neustále drží ovládací kľúč v polohe „zahrnutá“;
  • zásuvka na pripojenie brúsky;
  • Kontrolný príspevok vrátane a vypnutie elektriny v tejto zásuvke.

  Veľmi dobré použitie v takomto dizajne Priemyselné kontrolné miesto. Takáto kapacita má dva kľúče. Tlačidlo „Štart“ je dosť tesné, čo chráni pred neúmyselným zaradením. Veľký a softvérový kľúč „Stop“ vám umožňuje rýchlo vypnúť zariadenie, ak je to potrebné, siahajúcou s ktoroukoľvek časťou tela.

  Bezpečnostná technika

  Skúsený užívateľ rohových brúsky Základné bezpečnostné pravidlá v jeho používaní sú známe. Ale musíte ich opakovať pre tých, ktorí s ňou pracujú prvýkrát.

  • V žiadnom prípade nemôže pracovať bez ochranného puzdra.
  • By nemali zanedbávať prostriedky individuálnej ochrany.
  • Dokonale potrebné rukavice a respirátor.
  • SA, že iskry a omrvinky spracovania materiálu nie sú lietajúce priamo pre operátora, je potrebné ho zvážiť pri navrhovaní stroja.
  • Na páčke kyvadla musí byť bulharčina pripojená k rukoväti od operátora.

  Všimnite si, že keď sa rezanie prichádza na koniec, nakrájaný kus materiálu môže lietať na akúkoľvek stranu alebo zaseknutie. Konštrukcia stroja by mala poskytnúť takúto príležitosť a ak je to možné, aby sa materiál spracoval na oboch stranách.

  Ako urobiť rezný stroj z brúsky s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: