Typy a používanie brezových dosiek

  Bereza je jedným z najbežnejších stromov, ktoré sú široko používané v ťažobnom priemysle. Kvôli takejto popularite nielen pôsobivým šírením biologických druhov v Rusku, ale aj početné pozitívne vlastnosti získaného materiálu. Berchové dosky však nemôžu byť považované za univerzálne, takže pred nákupom študovať všetky svoje funkcie.

  Výhody a nevýhody

  Každý ruský predajca ponúka širokú škálu reziva, ktoré je pravdepodobne v jeho rozsahu a brezach. Povinná prítomnosť v cenníku je spôsobená vysokým dopytom po takomto materiáli a dopyt, zase spôsobil hmotnosť výhod tohto stromu. Tu sú hlavné.

  • Birch Wood je pomerne vysoká tvrdosť, Pristátie pre tento ukazovateľ iba uznávané vodcovia – buk a dub. Jeho povrch nie je naklonený deformácii aj pri významnom zaťažení a je to určite spoľahlivé ako lacná borovica a príbuzní plemena.
  • Bereza je krásna nielen vonku, ale aj vo vnútri. Pre tento strom, výrazná homogénnosť štruktúry a čerstvého, šťavnatej farby, ktorá je spojená s domácou Coys. Okrem praktických vlastností je takéto drevené zaujímavé pre dizajnérov a jednoducho ako krásny povrchový materiál.
  • Na rozdiel od mnohých iných plemien, breza v čerstvej forme nie je zlé a má nehnuteľnosť na zachovanie nadobudnutého formulára po sušení. Vzhľadom na to je veľmi aktívne používané pri výrobe nábytku, pretože taký obrobok by nemal rezať alebo pípať – bez poškodenia vlákien, ktoré potrebuje potrebné obrysy.
  • Práca s brezovými doskami je relatívne jednoduché – Sú dosť poddajné a odporúčané ako študijný materiál pre začiatočníkov majstrov. Môžete ich spracovať doma.
  • S obrovským množstvom opísaných výhod breza, nie je to drahé plemeno – Vzhľadom na skutočnosť, že v našej krajine rastie v celej krajine, je možné ho kúpiť celkom lacno.

  Bohužiaľ, brezané dosky stále nie sú bezchybné, pretože inak by jednoducho neboli alternatíva. Podobné drevo by sa nemalo používať v situácii, keď sa objavia niektoré z jeho zjavných nedostatkov.

  • Brezy dosky veľmi pomaly suché, Ale pri prvej príležitosti, vlhkosť z atmosférického vzduchu sa absorbuje. Trvalá kompresia a expanzia vedú k tomu, že drevo trhliny a pomerne rýchlo – alas, žiadne impregnácie nie sú schopné riešiť tento problém. Vzhľadom na to, brezané dosky nie sú vôbec aplikované vonku – tento materiál je čisto pre vnútorné použitie.
  • Pretože samotný materiál neustále vytvára zvýšenú vlhkosť, Nie je prekvapujúce, že je naklonený hnilobu vo väčšej miere ako niektorí z jeho konkurentov. Ak „uhádnete“, aby ste použili brezové miesto, kde s vlhkosťou a tak ťažkosťami, bude okamžite a rozhodujúcim sklamať.
  • Vzhľadom na špecifický vzťah brezového dreva na vlhkosť, Je potrebné ho vyschnúť najprísnejším dodržiavaním technológie. Iba títo výrobcovia, ktorí už dlho boli na trhu, môžu poskytnúť také a majú povesť zodpovedné. Neznámy dodávateľ vyberá strom extrémne nežiaduce – nesprávne vysušené dosky majú tendenciu prasknúť a ľubovoľnú deformáciu.

  Samostatne stojí za zmienku, že najslávnejšia a drahšia verzia vyššie uvedeného dreva sú rezivo z Karelianskej brezy. Táto odroda nie je márna, je drahšia – on a vo všetkých praktických vlastnostiach lepšie „obyčajné“ druhy a dokonca aj z estetického hľadiska sa ukázalo, že bude dopredu kvôli ružovstvu a atypickej štruktúre.

  Karelianska pevnosť odrody robí jej krásne stavebné materiály.

  Preskúmanie druhov

  Suchej a hobľovanej brezy drevo vyrába takmer všetky známe typy reziva, ktoré môžu byť užitočné len v interiéri. Zároveň, keď hovoríme o doskách, je to vhodnejšie klasifikovať ich na okraj a uterených.

  Hnusný

  Z hľadiska orezávania, rezacie dosky z brezy naznačujú rovnaký technologický proces výroby ako podobný materiál z akéhokoľvek iného plemena dreva. Kľúčový rozdiel je pozorovaný počas procesu sušenia, pretože, ako si pamätáme, brezy kategoricky nechcú dať extra vlhkosť. Aby sa dosiahol obsah vlhkosti 12%, ktorý sa považuje za ideálny pre materiál, bude musieť čakať v najlepšom týždni a pol, v najhoršom období sa môže ľahko zdvojnásobiť. Zároveň je drevo karelianskej brezy stále blízko stavu pre elitné odrody dreva – vyrábajú nábytok a podlahové krytiny najvyššej kvality.

  Sexuálne dosky zo všetkých typov brezov boli rozšírené kvôli odporúčaniam, ktoré ich používajú ako relácie pre teplé podlahy. V rovnakej dobe, majstri zvyčajne odhadujú tento materiál, nie je „vynikajúci“, ale na pevnom štvrtom a dôvodom na to – tendenciu deformácie výrobku v podmienkach vysokej vlhkosti.

  Pre zariadenia podlahy z brezy by mala byť rezané drevo pred bodnutím a potom pokryté lakom. Najlepší spôsob, ako upevniť, je pristátie na sebeckých skrutiek, ktoré sú zase naskrutkované do drevených oneskorení. Výhodou brezy brezy je, že ako podlaha, dokonale zapadá do klasických a moderných štýlov dizajnu.

  Utešený

  Bristické dosky Unedovaného typu sú menej bežne kvôli špecifikám materiálu. Faktom je, že upotrebované rezivo sa používajú najčastejšie pre dekoratívne obloženie stien a stropov, ale breza v takejto kapacity nemožno použiť na vonkajšie dekorácie, ani pre vnútornú, kde je prítomná zvýšená vlhkosť. Teda,Bereza je irelevantná v kúpeli a sauna – tie izby, kde je penzión skutočne typický.

  Pôsobnosť

  Napriek značnej tvrdosti brezového dreva, dosky z tohto plemena sú pomerne ľahko rezané, takže robia takmer všetko, čo môže byť vyrobené v dielni stolárstva.

  Často takéto drevo ide na výrobu rôznych remesiel ľudového umenia, ale len pod podmienkou, že výrobok bude malý alebo pozostáva z mnohých malých častí – takže pravdepodobnosť deformácie je znížená. Z tohto dôvodu sa brezové drevo často stáva surovinami pre montáž panelu, avšak každá položka musí byť opatrne rezaná, opatrne držať a držať niekoľko hodín v horúcom masle.

  Z preglejky na báze brezového dreva vyrába takmer celý domáci nábytok strednej triedy nákladov, zatiaľ čo materiál sa zvyčajne zriedil nejakým iným stromom, aby aspoň znížil tendenciu brezy na hnilobu.

  Napriek rozsahu pôsobnosti, ktorá sa zdá byť relatívne úzka v dôsledku neprípustnosti kontaktu s vlhkosťou, z brezových dosiek sú headsety vo forme stien, zásuviek, komody a dvere, stoličky a stoly, kroky schodov a dokonca kuchynských slúchadiel, ktoré navrhuje, aby to nebolo tak distribúcia berize.

  Birch nábytok je vysoko ocenený tým, že drevo tohto stromu, je svetlý medzi všetkými jeho „kolegov“, je dokonale prispôsobený tomu, aby sa prispôsobil niekomu iného odtieň, Vzhľadom k svojmu úsiliu často napodobňujú drahšie druhy dreva a ukazuje sa oveľa prirodzenejšie ako akékoľvek drevotrieskové dosky a MDF.

  Birch v jednej forme alebo inom je veľmi intenzívne používaná na výrobu podlahových krytín. Môže to byť klasické hradené dosky a parkety (vrátane masívu) a dokonca laminátu. Napriek strachu o tejto odrode dreva, mnohí odborníci Poznámka: vysoko kvalitné vykonávanie hornej vrstvy vám umožňuje počítať s významnou produktovou službou trvaním.

  Odpad Po orezaní Briskové dosky môžu byť použité na vytvorenie radu iných materiálov. Birch je celkom vhodný na výrobu drevených peliet a celulózy, dyhy a preglejky, nábytkových štítov a pyrolýznych brikiet. Dokonca aj kolo môže byť zapojené do výroby stávok, banských regálov, rôznych pólov pre bunky a bočné časti jazdeckého vozňa. Rozpoznanie krátkeho života brezových výrobkov tohto typu a sú pripravení pravidelne ich nahradiť, môžete tiež urobiť lyže, popruh a nôž rukoväte z brezy.

  V tomto videu sa oboznámite s výhodami brezového dreva.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: