Typy a vymenovanie jackhammerov

  Fucking Hammers sa zdajú poznať všetkých ľudí. Je ťažké nájsť tých, ktorí nikdy nevideli, ako sú asfalt alebo dlaždice zlomené, zničené steny. Ale nie všetko je také jednoduché.

  Zvláštnosť

  Tento typ stavebného nástroja, ako jackhammer, pracuje na úkor šokového efektu. Používa sa na:

  • Zničiť položený asfalt;
  • otvorené odolné materiály;
  • Shoot „ťažké“ povlaky;
  • prerušiť otvory;
  • dierovacie otvory v hlavnom a sekundárnych stenách;
  • vyrábať zdroje v baniach a bane;
  • Stena zdvihu;
  • rezu;
  • Vykonávať núdzové záchranné práce.

  Zariadenie a princíp prevádzky

  Jackhammer pracuje na veľmi jednoduchom princípe:

  • Motor prenáša úsilie na bojisko, umiestnené vo vnútri bývania;
  • Z Blayhead sa impulz pohybuje na sekáč;
  • Šoková časť pod akciou výsledného pulzu sa môže pohybovať rýchlosťou až 25 záberov za sekundu.

  Takáto interakcia medzi komponentmi kladiva vám umožňuje rýchlo zlomiť rôzne materiály.

  Knedle Rýchlo preplnené a ťažké kladivá, a pozastavené váhy a výbušniny. Ako sa ukázalo, sú veľmi produktívne a umožňujú pracovať oveľa efektívnejšie. Pomocou jackhammeru nemôžete pracovať nie len rýchlejšie, ale aj s najvyššou kvalitou: je možné ušetriť samostatné bloky na ďalšie použitie. Niet divu, že tento nástroj sa používa nielen profesionálne, ale aj amatérske stavitelia.

  Názory

  Hmotnosť

  Šírka používania jackhammerov je dosiahnutá z dôvodu špecifických rozdielov v jednotlivých modeloch. Takže najjednoduchšie zariadenia (hmotnosť, ktorej menej ako 6 kg) sa používajú hlavne na domácich účely. Môžu s istotou vyrovnať sa s drvením dlaždice, omietky, relatívne tenkých cementových podláh. Zariadenia priemernej hmotnostnej kategórie sú široko požadované stavitelia, je to im, že sa používajú na prelomenie asfaltu. Najvýkonnejšie zariadenia majú hmotnosť až 30 kg a sú potrebné najmä v rozsiahlych stavebných prácach.

  Typovým jednotkou

  Fucking Hammers s pneumatickým motorom sa používajú častejšie ako iné možnosti. Stlačený vzduch sa získa s použitím kompresora. Pod pôsobením prietoku vzduchu prichádza sekáč do pohybu. Air-poháňané domáce prístroje musí zasiahnuť najmenej 5 j. Požiadavky na rovinu priemyslu dvakrát. Podobné charakteristiky umožňujú:

  • Zničiť chodníky;
  • demolovať budovy z prírodného alebo umelého kameňa;
  • Rozbiť betón a tak ďalej.

  Hladivá s elektromotorom sú vybavené špeciálnymi internými boostermi. Boyads sú poháňané rotačnými časťami. Elektrické agregáty môžu ľahko zlomiť stenu alebo povlak. Je však dôležité pochopiť, že vysoký výkon úsilia vytvoreného elektromotorom nie je vždy dobrý. Táto vlastnosť narúša plne vŕtacie a rezacie materiály. Problémy môžu byť spojené s vzhľadom iskier. Nachádzajú sa aj v najspoľahlivejších modeloch. Vďaka tejto funkcii sú elektrické zariadenia neprijateľné používať na miestach s vysokými požiarnymi rizikami. Konvenčné modely nie sú schopné pracovať v oddelení od siete. Nabíjateľné verzie možno považovať za výnimku, ale sú ťažšie spojené s analógovým výstupom.

  Aktuálna hodinová spotreba (z hľadiska nepretržitej prevádzky) dosahuje 1,7 kW. Každá rana má silu 45 j a takéto štrajky sa aplikujú 2000 krát za minútu. DÔLEŽITÉ: Všetky moderné modely SHAELING s elektromotorom sú vybavené dvojitou izoláciou, preto môžete zariadenie pripojiť k domovskej predajni. Benzín (je to benzootbanny) kladivo sa líši jednoduchosť použitia. Takéto mechanizmy môžu pracovať aj tam, kde nie je elektrina a nie je veľmi vhodná na použitie kompresorov. Verzie s DVS, navyše, bezpečnejšie ako elektrická alebo pneumatická verzia systémov. Treba však mať na pamäti, že termálny motor vytvára silný hluk. A budete musieť neustále naliať palivo do tanku, to znamená, že kontinuita práce pod veľkou otázkou.

  Pohyb s benzínovými motormi, jackhammermi sa prejavujú dobre:

  • pri zničení skalnaté a polevy;
  • pri demontáži asfaltu a betónu;
  • V procese ťažby zdrojov.

  DVS BUMPS Pomocník v krátkom čase rozdeliť najviac rôznych materiálov na tvrdosť. Nehrajú osobitnú úlohu a veľkosť spracovaných blokov. Hydraulické zariadenia sú zaslúžené v samostatnej skupine. Jednotky pre nich sú rôzne zariadenia. V podstate, hydraulické banda, vďaka svojej všestrannosti a vysokému výkonu, používať núdzové záchranné formácie.

  Na tvare tela

  Rozprávanie veľa o geometrii budovy stavebných dutých kladiva nemusí. Dokonca aj v publikáciách, kde sa ich typy riešia, táto téma nie je pokrytá. Všetko je úplne predvídateľné: Externe to je tyč s hrotom rôznych tvarov. Existujú však aj externe podobné nitované kladivá, čo umožňuje efektívnu prácu s veľkou oceľou a hliníkovými nitmi. Závažnosť takýchto zariadení presahuje 3 kg a veľkosť sú dosť objemné.

  Upozornenie si zaslúži vzduchové kuracie kladivá. Pomáhajú:

  • Odstráňte dodatočné vklady na povrchu odliatkov;
  • Vyčistite podrobnosti o systémoch brány;
  • odmietnutie.

  Keď je potrebné, aby nakrájali odliatky, uprednostňujú sa kladivá cievky. Z dĺžky pohonu bubeníka závisí od toho, ako možno spracovať veľké odliatky. Na spracovanie odliatkov rôznych typov môžu byť použité rôzne typy sekáčov. Nielen typ materiálu, ale aj bývalé manipulácie s ním. Takže, ak bola vykonaná žíhanie, sú potrebné tipy špeciálnej formy.

  Výberu

  Ale nielen geometria jackhammera a typu jeho pohonu nie je len typ pohonu – každý typ dýzy určuje možnosť vykonania určitých špecifických prác. Takže vrcholy – „Lomiki“ sú povolaní:

  • voľná pôda;
  • demolovať tehlové a betónové steny;
  • demontovať bývalé povrchy ciest;
  • Procesné minerály, horský kameň.

  Čepeľ je potrebný, ak budú rády asfaltu zarovnané, ako aj na ľad. S pomocou sekáča, širokej škály materiálov. Funkčnosť jackhammer je teda priamo závislá od kompatibility s tými alebo inými tryskami. Samostatná konverzácia si zaslúži veľa betónu BUMP. Takže, nástroj s hmotnosťou až 6 kg je vybraný, ak sa plánuje pracovať v nadmorskej výške, a najťažšie (30 kg a vyššie) vám umožní pracovať so zemou, rozbiť staré základy.

  Ako už bolo uvedené, len pneumatické kladivá môžu byť použité v ohni nebezpečnosti. Pri výbere svojej kritickej hodnoty však majú charakteristiky hadice. Nepodhodte sa prepojený priemer – to znamená, že nebude možné pracovať. To isté sa stane, ak nie je dostatok dĺžky. Samozrejme, berie do úvahy:

  • typ materiálu;
  • hrúbka steny;
  • priemer a vnútorná časť;
  • Povolená úroveň tlaku.

  Pneumatické prístroje, ktoré zasiahne silu 30 J, môže úspešne pracovať na hmotnosti, ako aj v obmedzenom priestore. Ak nie je vopred jasné, ktoré konkrétne práce, ktoré sa má urobiť, musíte si vziať univerzálnu techniku. Zasiahne 40 J. Ale na betón, prírodný kameň a iné veľmi tvrdé materiály odporúčané hrbole s nárazom energie z 50 j. Nesmieme zabudnúť na to, či je vhodné udržať nástroj vo vašich rukách – veľmi silné zariadenia sú často ťažké.

  Hmotnostný limit je významný pre pneumatické a pre elektrické a pre benzínové systémy. V posledných dvoch prípadoch odborníci odporúčajú vziať do úvahy. Závažnosť zariadenia by mala byť maximálna, ak sa plánuje prelomiť starú podlahu alebo vykonávať iné komplexné práce. Ale na spracovanie stien a iných vertikálnych povrchov stojí za to dostať niečo jednoduchšie.

  Ako vždy, je potrebné venovať pozornosť značke výrobcu, zohľadniť jeho povesť. Časť firmy, výroba jackhammers produkuje vysoko kvalitný tovar. Ale sú tu tie, ktoré prinášajú úprimné zlé produkty. Dôležité: Výrobcovia svedomí nie sú len medzi lídrami svetového a domáceho trhu. Elektrické zariadenia, ktoré nie sú vybavené zámkom tlačidla, je nepraktické: musíte spustiť spustenie ručne.

  Zariadenia s nečinnou frekvenčnou hranicou práce oveľa dlhšie a efektívnejšie. Takéto obmedzenie sa vykonáva výlučne. Je to len senzor na detekciu poklesu intenzity zaťaženia, pretože otáčanie motora padá na tím. Ale len záťaž sa zvýši, zmení vyššie vyššie. Veľké výhody má komplex nakazenia vibrácií. Ak nie je poskytnuté pre dizajnérov, operátori budú ťažšie, okrem toho sa objaví značné zdravotné riziko.

  Nakoniec, pre presnejší a kompetentný výber je užitočné rozobrať vlastnosti jednotlivých značiek jackhammerov. Veľmi dobrá povesť zaslúžená hrbole z japonskej spoločnosti Makita. Táto firma poskytuje elektrické náradie viac ako 100 rokov. Odstrániť, nainštalovať dýzy na štiepkovač japonskej značky môže byť rýchlo a celkom bezpečné. Vývojári poskytli vstavané bloky regulujúce počet otáčok za minútu.

  Nie sú dosiahnuté zlé výsledky as pomocou jackhammerov Bosch. Nemecký sa týka hodnoty jeho povesti a starostlivo sleduje kvalitu hotových výrobkov. Dôležité je, že obal je označený označením zoznamu základných charakteristík – výber najvhodnejšej modifikácie nie je ťažké. Môžete tiež zvážiť Hitachiho štiepkovače, „Bison“, Dewalt a ďalšie domáce, zahraničných výrobcov, ktorí sa osvedčili.

  Prevádzkové tipy

  Pri práci s jackhammermi, musíte použiť koruny v najväčšej silu, než je spracovaný tvrdší materiál. Keď sa liečite asfalt alebo žula, dali široké koruny. Ale zástrčka je prísne obmedzená, inak je nebezpečenstvo, že nástroj bude zablokovaný. Ak sa to stále stalo, kladivo bude musieť hojdať – potom to bude možné rýchlo a jednoducho extrahovať. Zrušiť betón trvanlivých známok možno nasekať len špeciálnymi vrcholmi. Rozšírená pracovná plocha týchto trysiek zjednodušuje oddelenie vrstiev materiálu. Na brúsenie plemena alebo asfaltu výhodnú rukoväť vo forme písmena t. Ale ak pracujete v uhle na povrchu, odporúča sa používať držiaky v tvare D.

  Nalejte mazivo nedávno zakúpeným bombardom, budete potrebovať trikrát alebo štyrikrát počas posunu do 2 týždňov prevádzky. Potom nalievanie oleja bude mať dvakrát pre štandardný posun. POZOR: Kladivo by nemalo skočiť pri práci. Ak sa to stane – niečo sa jasne robí zle. Olejová prísada sa zvyčajne vyskytuje cez mazačnú trysku a v neprítomnosti sa používajú – bradavky sa používajú.

  Je potrebné pripomenúť, že hrbole sú takmer vždy zlomené kvôli nadmerným zaťaženiam a nesprávnym použitím. Preto by ich sila mala vždy zodpovedať zložitosti vykonanej práce. Neustále znižuje stenu, asfalt a tak ďalej nemusíte viac ako 25 minút. Potom existuje pauza najmenej 10 minút. Pred nabíjaním vrcholov v Bumpe potrebnom na mazanie stopiek s plastovými lubrikantmi.

  Ako správne používať Jackhammer, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: