Typy dreva poľa a jeho aplikácie

  Pole dreva je čisté drevo, bez cudzích nečistôt. Zvyčajne sa používa na výrobu nábytku, podlaží, parapetí, hojdačiek a iných položiek. Súčasne sa práca používajú jednoduché aj drahšie hodnotné stromy. Na zvláštnosti tohto materiálu bude užívanie poľa a jeho výber reč dnes.

  Čo to je?

  Pole je považovaná za materiál z dreva vo forme pevných plátnov. Tieto kategórie zahŕňajú aj neošetrené bary, dosky. Toto je pevný materiál šetrný k životnému prostrediu, neexistujú žiadne škodlivé zložky v jeho zložení, nečistôt. To ovplyvňuje cenu hotového výrobku, ktorý je zrejmé z hľadiska nákladov na výrobky vyrobené z jednoduchších materiálov, ako je MDF alebo drevotriesk. Vo výrobe sa môžu použiť rôzne metódy. Výrobky z celého kusu dreva, bez použitia odpadu vo forme čipov alebo pilín. Zavolajte pole a inak, napríklad kus dreva alebo prírodného dreva.

  Výrobky z prírodného dreva sú považované za elite. Rozlišujú sa najvyššou kvalitou, trvanlivosťou, estetickým vzhľadom. Vyzdvihnúť pevný kus vysoko kvalitného dreva bez trhlín, fena Nie je to ľahké.

  Prítomnosť takýchto defektov je významne ovplyvnená typom hotových výrobkov, čo znižuje dojem z uvedeného modelu.

  Hlavnou fázou výroby je sušenie poľa. Zvyčajne výrobcovia majú dlhší spôsob – prírodné sušenie surovín. Pri porušení technológie, po chvíli môže strom začať prasknúť, čo okamžite ovplyvní vzhľad produktu. Cena zahŕňa nielen samotný materiál. Týmto sa zohľadňuje prácu s týmto materiálom, dokončuje ho, použitie armatúr a iných komponentov.

  Pri výrobe nábytku sa často používa drevom neznateľných plemien, zvyčajne ho berú ako základ. V ďalších etapách je nadácia tónovaná, v dôsledku toho, ktorej externe začína vyzerať ako drahé.

  Čo sa stane?

  Výber modelov z dreva, mnoho uprednostňujú polia dreva. Je to celkom prirodzené, pretože takéto výrobky majú vynikajúce vonkajšie charakteristiky, majú krásnu textúru.

  Pole môže byť rozdelená do 2 kategórií:

  • pevné;
  • lepený.

  V prípade, že prvá možnosť nie je cenovo dostupná, znamená to, že môžete zvážiť modely vyrobené z lepeného masívu. Výroba produktov poľa – skôr časovo náročné. Po spracovaní pevnej cievky sú často zvyšky materiálu. Ak sa na pilinu používajú malé kúsky, potom sú vhodné väčšie plátky na lepený masív. Na výrobu lepeného webu, alebo v inom – Eurobruus, tiež vhodné kusy, ktoré majú chyby vo forme trhlín, suka.

  Výrobky z radu sú získané najodolnejším. Výber medzi prezentovanými možnosťami by sa mala spoliehať na vlastné túžby, potreby, možnosti.

  V lepenom plátna je obsah lepidla malý, jeho poradie je menšie ako v produktoch vyrobených z lacných materiálov ako drevotriesk.

  Celok

  Produkty vyrobené z pevného masívu vždy oceňujú veľmi vysoké. Táto popularita nie je náhodná, vzhľadom na ich kvalitu.

  • Jeden kus, bez lepiacich komponentov, má vysokú životné prostredie a bezpečnosť.
  • Nábytok a iné výrobky z tohto materiálu sú charakterizované vysoko výkonnými vlastnosťami, ktoré sa líšia v trvanlivosti. Produkty sú odolné voči mechanickému poškodeniu a vplyvu vonkajšieho prostredia.
  • Masážne spracovanie vykonáva špecialisti, ktorí majú špeciálne zručnosti. Toto je vysvetlené vysokou hodnotou materiálu.

  Vzhľadom na to, že spracovanie takéhoto materiálu je dlhý proces, ktorý si vyžaduje náklady, produkty z poľa môžu byť vidieť tak často.

  Náklady na výrobky sú zároveň veľmi vysoké a často neovplyvňujú vrecko, ktoré si želajú kúpiť takéto výrobky.

  Lepený

  Cenovo dostupnejšia možnosť je pole lepeného. Vyzerá ako lepená handrička vo forme vrstvy dreva liečeného látkou na lepenie. Zvyčajne sa takéto vrstvy nazývajú lamely. Výrobky získané z takéhoto materiálu sú menej hodnotné, ale stále sú v kvalitostiach výrazne vyššie ako modely MDF alebo drevotrieskové dosky. Ak hovoríme o vzhľade hotových výrobkov z lepeného masívu, nemusí byť veľmi odlišné od pevných plátnov. Pri lepení lamiel, striedanie smerov vlákien pozdĺž a naprieč.

  Lepené pole je vyrobené vo forme lamely a fascinovanej plávodov pozostávajúcej z častí rôznych veľkostí. Proces lepenia sa nazýva zostrih. Jednou z najodolnejších možností je mikrosféry, tiež nazývané mini-hrot, bitka na fúzy alebo jednoducho spike.

  Na zvýšenie plochy spojky sa doska alebo okraj tyče mleje vo forme zubov, zaisťujúca sila.

  Podľa drevospracujúcich pracovníkov má lepené plátno väčšiu odolnosť voči umývaniu, a nie pevným plátnom. Týka sa to a silu týchto materiálov. Dôležitú úlohu sa tu prehrá na výrobu dreva. Produkty z lepeného webu sú častejšie menej arogantné, sú menej pravdepodobné, že praskne a zmiznú.

  Ak porovnáte pole lepeného s pevným pásom, potom sa prvá možnosť považuje za odolnejšiu. Multified plemenné vlákna pomáhajú dosiahnuť väčšiu silu. Výhody tejto možnosti možno pripísať aj nižšej cene hotových výrobkov. Ich nevýhodou je zároveň prítomnosť lepiacich látok, ktoré ovplyvňujú životné prostredie tovaru.

  V záujme úspor, výrobcovia často využívajú lacnejšie lepidlo, menej kvalitatívne, ktoré spravidla majú v zložení škodlivých zložiek.

  Plemeno stromov

  Polia môžu byť vyrobené z mäkkých a pevných skál. Predpokladá sa, že tvrdší strom, tým drahšie to bude stáť výrobky z neho. Nábytok a ďalšie predmety z mäkkých plemien sú častejšie poškodené počas prevádzky alebo pri dodávke alebo montáži.

  Najčastejšie na výrobu nábytkových predmetov používali breza, dub a buk, borovice, rovnako ako smrek.

  • Smrek.Najviac mierna je považovaná za rad jedli. Používa sa tento materiál na výrobu nábytku. S takýmto materiálom je ľahké pracovať, dobre prilepí a znižuje.

  Zároveň je štruktúra pre tento druh malá, čo ovplyvňuje výskyt výrobkov.

  • Borovica, podobne ako iné ihličnaté stromy, sa používa s úspechom na výrobu nábytku. Tento materiál má zlatú príjemnú štruktúru, krásne reflexné svetlo.

  • Breza. Birch Array má vláknitú štruktúru. Takéto plátno je dokonale doplnené rôznymi farbivami, takže sa používa na nábytok v rôznych odtieňoch. Birch je odolný materiál používaný na vytváranie skriniek, nábytku. Karelian Birch s ružovou alebo bielym žltým odtieňom sa často používa vo forme čelného dyhy, ktorá kombinuje s rôznymi skalami.

  Textúra Karelian Birch je podobná mramoru, umožňuje vytvárať originálne produkty so zaujímavým dizajnom.

  • Veľmi kvalitná a trvanlivá, objekty vyrobené z buk. Pole ľahko odtiene pri farbení, od svetla a končiace s červenohnedými tónmi, ktoré napodobňuje cenné skaly, ako je červený strom.

  • Dub je cenným stromom dreva s vysokou pevnosťou. DAK produkty budú slúžiť veľmi dlho v súlade so všetkými prevádzkovými parametrami. Tento plátno s krásnou textúrou s vybranými drevenými vláknami v žlto-hnedých tónoch.

  Najviac pevné a cenné sú polia z červeného alebo ebenového stromu, mahagony. Tento materiál sa používa na vytvorenie exkluzívnych interiérových položiek.

  Čo je lepšie?

  Výber medzi pevným a lepeným poľa je ťažké uprednostniť jeden z nich. Každá z týchto možností má svoje výhody. Ak budete hodnotiť náklady, bude cena pevného masívu, samozrejme, bude vyššia. Tento faktor zohráva aj dôležitú úlohu. Nevýhody prvej možnosti, okrem ceny, by mali zahŕňať vysoké nároky na skladovanie a sušenie takéhoto dreva.

  Nevýhody lepeného pásu sú menšou prestížnosťou takýchto výrobkov, závislosť od toho, ako kvalitatívne lepenie, ako aj ekologickú zložku na nižšej úrovni.

  Pokiaľ ide o výber plemien stromov, mali by sa brať do úvahy vlastnosti každého plemena, jeho vzhľad, funkčnosť a praktickosť. V poslednej dobe sú produkty z exotických odrôd populárne, napríklad z Gevei. Brazílska GEVEA je vynikajúcou možnosťou pre výrobu nábytku.

  Materiál má vysokú pevnosť, drevo sa neotáča, odolné voči účinkom chýb a iných škodcov.

  Tento materiál má veľa výhod.

  • Ekológia. Rozlišuje svoju úplnú bezpečnosť pre zdravie. Vzhľadom na charakter pôvodu materiálu nie sú žiadne škodlivé zložky v jeho zložení, čo ovplyvňuje environmentálnu situáciu v miestnosti.
  • Pevnosť. Gevei odkazujú na pevné odrody. Tento strom s hustou štruktúrou, má vysokú hustotu na par s dubom. Preto sa Gevei označuje ako malajský dub. Vzhľadom k tvrdosti plemena je vhodné použiť na výrobu vyrezávaných šperkov, nábytku.
  • Praktickosť. Vlasť Gevei je Brazília. Strom rastie vo vlhkej klíme, je odolná voči vlhkosti. To je dôvod, prečo sa Gevei používa ako materiál na výrobu kuchynských hláv, nábytok v kúpeľni, kúpeľňa.
  • Región obsahuje gumu, takže výrobky z neho sú trvanlivé. Nábytok z tohto materiálu bude trvať oveľa dlhšie a nezmizne, čo označuje trvanlivosť materiálu.

  Cena výrobkov z Geve je o niečo nižšia ako na iných odrodách stromov. Môžete to vysvetliť rýchlym rastom týchto rastlín. Po 5 rokoch začínajú dať Rub. O 15-20 rokov neskôr, keď je množstvo gumy výrazne znížené, stromy sú rezané a odoslané do tovární nábytku. Ak porovnáte Gevierov s dubom, potom je to v priemere 50 rokov, zatiaľ čo malajzijský dub rastie asi 20 rokov.

  Kde sa používa?

  Drevo pole sa častejšie používa na výrobu nábytku. Trvá len čisté drevo, ktoré nemá chyby. Nábytok z takejto materiálu je považovaný za elitu a dosť drahé.

  Môže to byť spálňa, kuchyňa alebo chodba nábytok. Spálňa vyrobená z takýchto materiálov vyzerá veľmi bohatá. Táto izba je jedným z najčastejšie navštevovaných miest, obyvatelia v ňom trávia veľa času. Preto by mal byť nábytok v spálni pohodlný, funkčný. Nábytok z dreva je len najprijateľnejšou voľbou pre spálňu, vzhľadom na životné prostredie materiálu, jeho spoľahlivosť a krásu.

  Dôležitým predmetom v spálni je posteľ. Existuje veľa modelov z oblasti dreva. Patrí medzi ne klasické štandardné modely tvaru a rezbrôd so vzormi, postele s čelenkou alebo baldachýnom.

  Mnohé izby a obývacie izby sú zariadené luxusným nábytkom z prírodného dreva. Zaujímavý doplnok k nej, parkety a stropy vyrobené v jednej farebnej schéme. Drevený parapet, masívne podlahy a vnútorné oddiely budú ekologicky zapadať do interiéru.

  Výroba stenových panelov je jednou z zaujímavých možností na použitie pevného alebo lepeného masívu. Luxusné schody a stĺpy vyzerajú veľmi krásne z tohto materiálu.

  Prispôsobiť materiál a na výrobu iných položiek. To môže byť:

  • Bankety,
  • hodiny;
  • Záhradný hojdačka;
  • Showcase;
  • kabinet;
  • zábradlia;
  • kroky;
  • Truhla.

  Materiál sa používa nielen pre celkové objekty vo forme nábytku, ale aj ako dekor. Tak napríklad zrkadlo v masívnom drevenom ráme a dekoratívnych koľajniciach v ráme dokonale zapadá do interiéru zdobené v klasickom štýle. A banda dreva bude organicky pozrel do kuchyne v štýle Provence, Rustic Style.

  Výber interiérových položiek z dreva, je dôležité, aby ste mohli rozlíšiť drahší materiál z lacného pochopenia, koľko cená zodpovedá tomuto produktu. By sa mal pozrieť, akým spôsobom je spojenie vyrobené. Najlacnejšia možnosť sa považuje za použitie kĺbov na lepidlá alebo konzolách. Zlúčeniny typu blokového typu môžu byť tiež použité s ozubenou štruktúrou.

  Stačí zistiť, z ktorého rock je výrobok vyrobený, zvážte reznú štruktúru, jeho vzhľad, na riešenie stability na poškriabanie. Získajte odolnejší nábytok rámec umožní použitie dubov. Pri výbere borovice je žiaduce, aby nosné prvky mali hrúbku viac ako 30 mm.

  Upozorňujeme aj na krásu vzoru, hladkosť liniek a ich prirodzenosti.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: