Umelecká omietka pre steny: Vlastnosti a vlastnosti aplikácie

Existuje niekoľko alternatívnych možností pre tradičný dizajn steny. Jedným z nich je umelecká omietka. Vďaka nej môžete vytvoriť jedinečný povlak.

Zvláštnosť

Prvýkrát, špeciálna kompozícia na zakrytie steny umeleckej omietky bola vykonaná v starovekom Egypte a bola použitá na ozdobenie hrobky faraónov. Zloženie umeleckej omietky zahŕňalo kriedu a lepidlo.

Tento typ krycieho pokrytia nie je len dekoratívnou funkciou, ale tiež skryté hrubé švy a nezrovnalosti stien.

Použitie umeleckej omietky, ako samostatný typ umenia, je realizovať volumetrické formy na stenách. Textúra materiálu je hustá flexibilná štruktúra, ktorá vytvára ilúziu rôznych účinkov. Vďaka omietom sa vytvárajú geometrické vzory, historické motívy a abstraktné obrazy.

Skutočný umelec bude schopný vytvoriť krásnu a originálnu prácu pomocou dekoratívnej omietky. Obrázok môže byť nahradený freskami, a to, aplikujte mokrý materiál. Je to samo osebe hotová práca, ktorá je pokrytá osobitne pripravenou základňou.

V výhode je prezentovaný benátsky štýl. Vizuálne je porovnateľné s mramorou stenou a vyzerá to ako štýlový obraz hlbokej starosti. Dekoratívna umelecká omietka má pôvodnú stylistiku a dokonale zdobia každú izbu.

Vlastnosť

Vlastnosti tohto dekoratívneho materiálu sú ohromené. Je to táto záležitosť, ktorá priťahuje z estetického hľadiska a zo strany používania aplikácie:

 • Počas čistenia sa nemôžete starať o kvalitu omietky. Kvôli vode-odpudzovatej štruktúre sú povolené čistiace prostriedky.
 • Ďalšou výhodou je odolnosť voči ultrafialu. Farebné druhy materiálu nestratí jeho nasýtenie.
 • Schopnosť fantazírovať, menovite vytvárať úžasné textové obrazy.
 • Vysoká odolnosť proti mrazu zabraňuje problémom v chladnom období.
 • Flexibilita, sila a elasticita pomáha zachovať umeleckú omietku na povrchy na dlhú dobu.
 • Ekologický materiál ho robí absolútne neškodný pre vonkajšieho sveta.

Názory

Benátska omietka vytvára mramorovú imitáciu. Lesklý výhľad je dokonale kombinovaný s takýmito záležitosťami ako perla, zlato a striebro. Aplikačná technológia zahŕňa inštaláciu 3-12 vrstiev, z ktorých každý by sa mal vysušiť pred použitím následného.

 • Textúrovaná omietka. Úľava ju odlišuje po celom povrchu alebo v nejakej časti. Keď sa jedna vrstva vyschne, používajú sa iní. Odľahčovací výkres musí tvoriť špecialista. Okrem toho je množstvo možností neobmedzené a závisí od špecialistu.
Prečítajte si viac  Hliníkové radiátorové profily

 • Štrukturálna dekoratívna omietka Vyrobené s veľkými podobnými vložkami. Corude – jeden z najbežnejších druhov takejto sadry. Často sa používa pri dizajne fasád a skladových miestností. Aplikácia umeleckej omietky sa vyskytuje s pomocou špeciálne zberu Kelma. Majster musí zosúladiť povrch hrúbky inklúzií.

 • Ďalší druh umeleckej sadry – kŕdle. Zmes obsahuje rôzne farebné častice nie celkom sférického tvaru, ktoré sú natreté na úrovni výroby. Flocks je potrebné aplikovať docela pôvodným spôsobom. Spočiatku sa lepidlo aplikuje na stenu a potom „vrhne“ kŕdle. Na vrchole tohto povrchu na ochranu materiálu.

Základy aplikácie dekoratívnej omietky

Aplikácia umeleckej sadry môže byť vykonaná. Hlavnou vecou je uistiť sa, že je v súlade so sekvenciou všetkých stupňov dokončenia.

Na dosiahnutie svojich cieľov budete musieť skladovať nasledujúce nástroje:

 • olid a úroveň;
 • strúhadlo;
 • Špachty;
 • pravidlo a stierka;
 • Špecializovaný reliéfny nástroj.

Práca obsahuje niekoľko stupňov

 • Je potrebné rozhodnúť o vzore a pripraviť všetky nástroje, ktoré budú potrebné na použitie. Pri práci by mal byť vždy vzorkou úľavy, aby presne opakovali všetky kontúry.
 • Začneme pripraviť povrch. Uistite sa, že ste čistili steny zo starého materiálu, zosúladiť na návrh a proces.
 • Prvá omietna vrstva bude hladko spadnúť na sušenú stenu. To bude základ pre aplikáciu povrchovej vrstvy. Je potrebné vyschnúť pôvodne aplikovaný materiál, a prestavaný povrch.

 • Keď je zem úplne vysušená, sa aplikuje konečná vrstva. S ním bude vytvorená úľava. V mnohých uskutočneniach sa jedna omietna časť naleje do homogénnej hmoty a zvnútra textúrovaného prehlbovania zostáva. Takáto technológia umožní jednoduchú úľavu vyzerať originálne a zaujímavejšie.
 • Sfarbenie. V súlade s materiálom sa vyberie požadovaný spôsob farbenia. Farba musí podčiarknuť luxusné dekoratívne povlak.

Dekorácia stien umeleckej omietky si vyžaduje prísne dodržiavanie pravidiel inštalácie. Vykonávanie nezávislých inovácií na technológiu úľavy, zlé bude mať vplyv na výsledok. Pre vytvorenie vysoko kvalitného dekoratívneho umeleckého pokrytia, nebude potrebný žiadny deň. Toto nie je prípad, keď sa musíte ponáhľať. Hlavná vec je dôkladná sušička každej vrstvy.

Prečítajte si viac  Pokes: Výber a aplikácia

O tom, ako zdobiť stenu na vlastnej dekoratívnej omietke, pozrite sa do Vigorolike nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: