Urobíme trysku zo zapaľovacej sviečky pre pieskovanie

Piesková tryska je často pod vážnym zaťažením a tlakom, pretože abrazívne častice lietajú cez neho, ktoré produkujú čistenie ošetrených povrchov. Takýto materiál aktívny vplyv na cudzie látky vyžadujúce odstránenie. Nie je prekvapujúce, že takýto prúd negatívne ovplyvňuje vnútorný priemer dýzy.

Zvyčajne sa označujú na spotrebný materiál, pretože vyžadujú relatívne častú výmenu. Pre priemyselné zariadenia si môžete kúpiť Shift trysles v špeciálnych predajniach. Ale existuje veľa inštalácií vyrobených vlastnými rukami. A aby sa zohľadnili všetky svoje vlastnosti, môžete urobiť trysku pre pieskovanie zo zapaľovacej sviečky. Pokúsime sa pochopiť túto otázku.

Nástroje a materiály

Ak hovoríme o nástrojoch a materiáloch, bude potrebné mať na ruke na implementáciu úlohy:

  • priamo sviečka;
  • Rezné kotúče pre bulharský: diamant na betóne na rezanie keramiky a kovu;
  • Vice, kde bude sviečka upnutý;
  • Pasatia;
  • Plynový horák.

Treba tu byť dodaný, že je najlepšie využiť vozidlo dovážané sviečku (ako „brics“ alebo „šampión“), ktorý má dlhý vnútorný izolátor. Domáce modely nie sú veľmi vhodné, pretože je ťažké dostať tyč. Má množstvo rozšírení a je vybavený malými kotvami, aby sa pevne spojili s keramikou. Preto, často, keď sa snažia dostať jadro, vyrobené z kovu, on. Samozrejme, že splniť hlavnú úlohu, taký model sviečky bude spoľahlivejší, ale horšie sa hodí na zmenu a zmenia.

Ako demontovať sviečku?

Ak hovoríme o konštrukcii takéhoto zariadenia, ako je sviečka zapaľovania, potom je vo všeobecnosti neúmyselný prvok. Z tohto dôvodu, na odstránenie z keramického plášťa celej sviečky kovového jadra alebo elektródy, bude potrebné ohrievať toto zariadenie s plynovým horákom.

Malo by byť silne ohrievané, dostatočne rovno, takže kov sa rozširuje viac ako keramika a jadro čiastočne pokročilo od celej sviečky sám.

Po ochladení zariadenia na teplotu miestnosti zostáva pasáž vytiahnuť časť záujmu. Ak tryska nevyžaduje celú sviečku, ale výlučne časť izolátora z keramiky, potom nie je potrebné vytiahnuť elektródu Nie je potrebné. Bude potrebné jednoducho znížiť fragment keramiky a už napísaná časť je dotiahnutá pascami z elektródy svietnikov, ktorá je upnutá viceprezidentom.

Následné štádiá výroby

Potom sa vyžaduje, aby bol kovový adaptér. Je potrebné v prípade, keď sa keramická časť sviečky aplikuje na trysku spolu so závitovou časťou z kovu. Na jednej strane adaptéra bude najčastejšie externé inštalatérske rezbárstvo, ktoré je priskrutkované do ventilu. ALE Na druhej strane bude vnútorný závit, kde sviečka je priskrutkovaná vzdialenou elektródou, ktorá bude fungovať ako tryska. Vytvorenie adaptéra akýchkoľvek špeciálnych zručností nevyžaduje, ale vo všeobecnosti vykonáva profesionálnou vežičkou na strojoch s funkciami rezania nití.

Po tom, keramická časť sviečky s expanziou na konci a podložkou vyrobenej z mäkkého kovu je upnutý najjednoduchšou inštalatérskou maticou. Ďalej budete musieť naskrutkovať svietnik do adaptéra a zaskrutkujte druhý hrot adaptéra do blokovacieho žeriavu. Zároveň nie je potrebné, aby sa tesniace tmely alebo fum-stuhy.

Všeobecne platí, že nie sú žiadne požiadavky na tesnosť. Tlak je obsiahnutý uzatváraciemu ventilu, ktorý sa nachádza pred pieskovou tryskou umiestnenou na špičke. Keď je kohútik otvorený, tlak sa resetuje cez otvor pištole. Ale ak je tryska zlomená abrazívnymi časticami, potom sa tlak začne vo vnútri, podobný tomu, čo je prítomné vo vnútri kompresora.

Z tohto dôvodu nie je to tak dôležité, je to úplná tesnosť, koľko je sila dôležitá. Ale tryska by mala pevne posedieť.

Vyšetrenie

Teraz by ste mali povedať pár slov priamo o kontrole hotovej adaptácie. S prvou prevádzkou vzorky domácej trysky sa môže ukázať, že alebo nefunguje, alebo nie je nesprávne. V tomto prípade je prvá vec, ktorú treba overiť, veľkosť diery. Možno je to veľmi malé. Jedna ďalšia možnosť sa používa nevhodná abrazívna. Môže byť buď príliš hrubý, alebo príliš mokrý, pretože to jednoducho nechodí do dýzy.

Malo by sa povedať, že keď hnacia tryska v nej rastie tlak. Ak keramika pri demontácii sviečky dostala škody, potom to môže spôsobiť diskontinuitu časti.

Najčastejšie sa majstri používajú domáce dýzy s priemerom 2 až 4 milimetrov. Abrazívne musia mať určité špecifikácie. Kvalita vykonanej práce možno odhadnúť porovnaním so zariadením, ktoré bolo predtým použité, alebo v dôsledku práce.

Výkon a kvalita celého zariadenia bude závisieť od tohto prvku. V silných inštaláciách priemyselného typu sa zvyčajne aplikujú trysky, ktoré boli vyrobené v podmienkach od výroby. Niekedy majú veľmi komplikovanú geometriu. V rade modelov, vnútorná diera na začiatku a na konci rozšírená, a v strede sa zdá byť zužované.

To umožňuje vytvorenie zvýšeného pracovného tlaku prášku abrazívneho typu na výstup a zároveň umožňuje jeho voľný prechod bez preťaženia. Na malých zariadeniach môžete ľahko aplikovať domáce časti. Zvyčajne môže jedna domáca tryska z automobilovej sviečky môže pracovať až 50 hodín.

Ako urobiť trysku zo zapaľovacej sviečky pre pieskovací stroj, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: