Uzemňovacie svorky: Charakteristika a výber

Uzemňovacie svorky sa používajú v mnohých prípadoch a presnejšie aktívne. Medzi nimi sú pásková a upínacia možnosť, svorka s terminálom pre rúry a iné typy. Musíte vedieť o vlastnostiach produktov rôzneho priemeru.

Charakteristický

Názov „uzemňovacej svorky“ samotnej elekcentne charakterizuje podstatu tohto výrobku. Nie je potrebné len upevniť potrubie, ale aj na elektrický prúd z neho. Upevnenie je zvyčajne vyrobené na stene alebo na strope. Hlavnou funkciou uzemňovacích prvkov je zabrániť poškodeniu užívateľa. Zároveň sa dosiahne aj prevencia degradácie elektrochemického potrubia.

Detail je jednoduchý – to je len kovový poter, doplnený s terminálom.

Názory

Pozornosť si zaslúži univerzálne uzemnenie uzemnenia (skrátených UFS). Táto metalická jednotka je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele príslušnej kategórie AISI 201. Terminál je vyrobený z pozinkovanej ocele. Šírka chomutov uzemňovacieho muža je rovná presne 12 mm. Najväčší prierez kontaktného drôtu je 6 mm².

Môže sa vykonať zapínanie:

 • na oceľovom potrubí;

 • Oceľové puzdro;

 • medené potrubie;

 • Rukáv.

Vnútri podávanej komunikácie je možné položiť kábel. Môžete však použiť svorku a rúry, pre ktoré je kvapalina tekutina alebo plyn. Worm Block UFS zaručuje najlepší roh závitov a požadovanej medzery medzi skrutkou a stuhou. V dôsledku toho je tlaková sila rovnomerne klesá počas obvodu a zvyšuje sa najvyšší uťahovací moment. Samotné dotiahnutie je hladko, zbytočné.

UHB konštruovaný s takýmto výpočtom tak, aby bolo možné opakovane opakovane a odstrániť. Hrany na páse vedome vyhladené. To vám umožní chrániť pred poškodením rukami a inštalačným povrchom. Typicky obal obsahuje 3 kusy takýchto výrobkov. A áno, toto je plne domáci produkt, ktorý spĺňa všetky požiadavky ruských noriem.

Dobrá vzorka je páska svorka 927/0. Je optimálne vhodný pre prácu s prívodom studenej a teplej vody. To je už vysokokvalitný nemecký rozvoj z OBO Bettermann. V jednom balíku, predvolená hodnota obsahuje 10 kusov takýchto svoriek. Ich mosadzné skrine sú pokryté ochrannou niklovou vrstvou; Kombinácia mosadze a niklu sa používa aj na skrutky a stuha je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele.

Prečítajte si viac  Všetko o Laser RangeFinders SNDWAY

Upínacie svorky uzemnenia firmy „kW“. Takéto výrobky sa vypočítajú na uzemnenie, nulovanie a vyvažovanie elektrických potenciálov vyplývajúcich z oceľového potrubia. Svorka aj jej terminál v prípade modelu TKH je vyrobená z pozinkovanej ocele. Hermatis v šírke dosiahne 2 cm. Najväčší prierez použitého drôtu – 6 mm².

Ostatné parametre:

 • úsek servisných rúrok – od ½ až 2 palce;

 • Upevnenie rúrok s dvojicou skrutiek (s udržiavaním jednotného tlaku v celom obvode);

 • Výpočet viacnásobnej inštalácie a demontáže;

 • Vyhladeným povrchom okraja.

Popularita má produkty 25 mm – ¾ palec. Takéto výrobky môžu predložiť napríklad spoločnosť DKC. Oceľ má vonkajšiu zinkovú vrstvu, ktorá sa aplikuje na galvanický kúpeľ. Pripojovacie vodiče s prierezom do 16 mm². Produkt je optimálne kompatibilný s oceľovými rúrkami.

Ak potrebujete použiť dizajn s variabilným priemerom 10-50 mm, stojí za to zvážiť, že v tomto prípade bude terminál dosiahnuť 16 mm². Poskytnutá kompatibilita s pozdĺžnym a priečnym zapojením. Svorka ľahko umiestnená na medené rúrky. Aplikácia a na pozinkované oceľové potrubia. Vynikajúce vzorky takýchto výrobkov dodávok, napríklad Werit.

Pre rúrky 5-48 mm optimálne vhodné model EBS1. Predstavuje firmu F-TRONIC. Hlavným konštrukčným materiálom je nerezová oceľ. Ako vždy je vodič pripojený na 16 mm².

Upínacia skrutka zaručuje vystuženú svorku.

Voľba

Kritická hodnota má uťahovacie úsilie. Je však potrebné pochopiť, že nadmerná úroveň takéhoto úsilia je nežiaduca. Nemôže kompenzovať koniec zlej kvality materiálu v samostatných modeloch. Moderné high-tech modifikácie vyžadujú relatívne drobné aplikácie silí a umožňujú vám dosiahnuť vynikajúci výsledok. Je mimoriadne dôležité: nemali by ste sa pokúsiť „uložiť“, pomocou obvyklého svorky namiesto uzemňovacej vzorky.

Samozrejme, že je užitočné počúvať odporúčania okamžitých výrobcov, samozrejme. Kľúčová úloha bude hrať prierez produktov. Nie je potrebné ju vyzdvihnúť „v zásade“. Uistite sa, či metrika má mechanické chyby, prítomnosť takýchto deformácií znamená, že výrobok je nebezpečný.

A samozrejme, mali by ste kontaktovať iba hlavných overených dodávateľov a starostlivo študovať recenzie.

Žiadosť

Špeciálne svorky pre rúrky – kovové aj plastové – sú pripojené k dvom kľúčovým spôsobom. V tuhom okruhu je dotiahnutie pevne. Zároveň je posun generovaného potrubia úplne vylúčený. Plávajúci systém znamená neúplné uťahovanie svorky. Nie je potrebné počítať so špeciálnou mechanickou stabilitou, ale pri zmenách teploty je záruka od poškodenia.

Prečítajte si viac  Vlastnosti a aplikácia drevnej dosky

Vhodné exempláre sú v dopyte:

 • v ropnom priemysle;

 • pri ťažbe zemného plynu;

 • na rafináciu a spracovanie plynu;

 • v bývaní a komunálnej sfére.

O tom, ako uzemniť nekovové rúry, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: