Všetko o amplifikácii uhlíkových vlákien

Posilnenie výstavby – jeden z hlavných (ak nie tie najzákladnejšie) štádiu akéhokoľvek konštrukčného procesu, ktorý je spojený so stabilizáciou a rastom celkovej pevnosti konštrukcie. Posilnenie štruktúr s zlúčením – technológiou, ktorá je o niečo viac ako 20 rokov a ktorá je pomerne považovaná za progresívne.

Zvláštnosť

Má jednoduchú, ale super-pracovnú metódu pôsobivý zoznam výhod, čo je vysvetlené vlastnosťami materiálu. Ak chcete ubytovať kroky, nemusíte používať špeciálne techniky s veľkými kapacitnými schopnosťami, pretože uhlíkové vlákno je porucha. Samotné práce sa vykonávajú v 10-krát rýchlejšie ako iné technológie. Zároveň MercalCan nielenže robí dizajn silnejší – zlepšuje a nesie schopnosť.

Uhlíkové vlákno je polyakrylonitril (liečený s najvyššími teplotami). V priebehu výstuže je vlákno impregnované dvojzložkovou epoxidovou živicou, po ktorej je pripevnený k povrchu samotného objektu. Rovnaká epoxidová živica demonštruje veľmi účinnú adhéziu vzhľadom na vystužené betónu, a keď sa vyskytne chemická reakcia, uhlíkové vlákno sa stáva tuhým plastom, ktorý v jeho pevnosti v 6, a dokonca 7-násobok pevnosti ocele.

Uhlíkové vlákno sa oceňuje Nebojí sa korózie, odolnej voči agresívnym faktorom životného prostredia. Zaťaženie na objekt hmotnosti nerastie, ale na ovládanie zosilňovača je schopný 75 rokov a viac.

Požiadavky na uhlíkové vlákno:

 • Vlákna by sa mali umiestniť paralelne;
 • Ak chcete zachovať štruktúru výstužných prvkov, použije sa špeciálny upevňovač;
 • Uhlíkové vlákno sa vykonáva striktne podľa požiadaviek technológie a je v súlade s normami kvality.

Medzi ďalšie nádherné vlastnosti materiálu – ochrana štruktúry pred vlhkosťou. Vlákno dokonale zvládne s takou funkciou ako vytvorenie hustého vodotesnej vrstvy. To je vysoká pevnosť, ak ide o vlastnosti úseku, hodnota uhlíkových vlákien dosiahne 4900 MPa.

Uvoľnené a jednoduchosť, naozaj vysoká rýchlosť montážneho procesu, to znamená, že každý objekt je možné posilniť v krátkom čase, bez výdavkov prenájom zariadení a zavolajte veľký počet špecialistov. A tieto úspory na nákladoch práce na zdrojoch dočasných a hotovosti robí uhlíkové vlákno s najvyšším produktom vo svojom segmente.

Samostatne stojí za zmienku účinnosti technológie výstuže uhlíkových vlákien. Bude to také, ak sa pozoruje niekoľko podmienok: Toto je prirodzený obsah vlhkosti štruktúry, ktorý nebráni opravy výstužného materiálu a spoľahlivosti upevnenia a vlastnosti oboch vlákien a lepidla.

Kde sa vzťahuje?

Hlavnou aplikáciou aplikácie je posilnenie železobetónových konštrukcií. Vlákno je naskladané na tie oblasti dizajnu, ktorý predstavuje najväčšie napätie.

Aké dôvody na zlepšenie stavebných konštrukcií možno prideliť: \ t

 • Fyzické starnutie objektu, skutočné opotrebovanie materiálu a jednotlivé prvky konštrukcie (dosky prekrývania, stĺpcov a t. D.);
 • také poškodenie betónovej konštrukcie, ktorá znížila svoju nosnosť;
 • prestavba miestnosti, pri ktorej sa vykoná úpravy v ložiskových konštrukciách;
 • situácie, keď je prijatá žiadosť o zvýšenie poschodí budov;
 • Posilnenie štruktúr diktovaných núdzovými predpismi a jeho naliehavým uznesením;
 • Pôdne zálohy.

Ale nielen so železobetónou interaguje tak úspešne. To isté platí pre kovové konštrukcie s relatívne k modulu uhlíkových vlákien s pevnosťou a pružnosťou. Môžete pracovať s kamennými štruktúrami, ako sú piliere, steny tehlových domov.

Drevené nosníky prekrývania by mali byť tiež zvýšené, ak stav systému lúča vyžaduje rušenie, ak je schopnosť ložiska zjavne znížená.

To znamená, že uhlíkové vlákno je vynikajúci a multifunkčný materiál vonkajšej ochrany konštrukcií z betónu, kovu, kameňa, dreva.

Technológia výstuže

Odporúčania sú teoretické základy procesu, nie veľmi pracné, ale stále vyžadujú pozornosť všetkým detailom.

Príprava základu

Pred začiatkom vonkajšej výstuže musí uhlíkové vlákno vykonávať štrukturálne značenie, to znamená, že je potrebné na začiatku oblastí, kde budú fixované posilňovacie prvky. Merania sú vyrobené spolu s čistením povrchu zo starej povrchovej úpravy z cementového mlieka. Ak to chcete urobiť, použite rohovú vložku s diamantovým pohárom. Ďalšia možnosť – stroj-pieskovací stroj. A čistenie sa vyskytuje, kým sa zistí hlavný betónový agregátor.

Všetky vyššie uvedené akcie potrebujú veľmi zodpovedný výkon, pretože úroveň prípravy referencie posilnenia priamo ovplyvňuje konečný výsledok. Práca na efektívnosti zosilnenia začína prípravnými akciami.

Venujte pozornosť:

 • Aké sú charakteristiky integrity / pevnosti materiálu predmetu, ktorý sa má posilniť;
 • Je hladko povrch, kde sa namontuje uhlíkové vlákno;
 • Aká je teplota a vlhkosť povrchových indikátorov, kde zlepšujúce opravy materiálu;
 • Existuje prach na mieste, nečistoty, či je dostatočne vyčistené pred nadchádzajúcimi postupmi, nebude mať dostatočné čistenie, aby ste zasahovali do adhézie základňovej a uhlíkovej vlákna.

Samozrejme, výpočet posilnenia štruktúr sa vykonáva na základe ktorej sa vykonáva práca. V tomto prípade by sa mali zapojiť iba vysokokvalifikovaní odborníci. Samozrejme, akékoľvek nezávislé výpočty sú plnené nefalšovanými chybami. Zvyčajne takéto úlohy riešia profesionálne organizácie.

Ak chcete vypočítať amplifikáciu objektu uhlíkových vlákien, potrebujete:

 • Výsledky odborných znalostí a prieskumu ziskových objektov;
 • vysokokvalitné, podrobné fotografie povrchu objektu;
 • Podrobné vysvetlenia.

Výpočet zvyčajne trvá 1-5 pracovných dní, záleží na dopyte špecialistov, ich zamestnanosti atď.

Príprava komponentov

Samotné uhlíkové vlákno je realizované valcami, preložené do polyetylénu. Je dôležité, aby počas prípravy pracovného povrchu na materiál posilňovača, nepodal. A bude – a najčastejšie počas betónového brúsenia. Ak povrch nie je vymazaný, nechtíte pred jeho hitom, materiál jednoducho nebude schopný namočiť v látke – práca bude chybná.

Preto, pred otvorením oka / pásky, pracovný povrch je vždy pokrytý polyetylénom a až potom môžete pokračovať na merania. Na rezanie uhľovodíkovej siete a pásky, je potrebné pripraviť kovové nožnice alebo kancelársky nôž.

Ale uhlíkové vlákno vo forme lamiel je rezané rohovým strojom s rezaným kruhom.

Lepidlo sú kompozície dvoch zložiek, preto je potrebné tieto zložky zmiešať v správnych proporciách. Aby tieto proporcie nenarušili, počas procesu dávkovania musíte použiť váhy. Pravidlo, a to je: komponenty sú hladko zmiešané, postupne sa spojí, hmota sa zmieša so špeciálnym dýzovým vŕtaním. Ak sú v tomto procese povolené chyby, môže to spôsobiť varenie lepidla.

Dôležitý! Na kladive dnes nájdete lepiaci materiál, ktorý sa predáva v dvoch vedrách. Požadované proporcie týchto dvoch zložiek sú už určené, jednoducho zostanú na pokynoch.

Ďalšími prostriedkami, ktoré sa užívajú v spôsobe prípravy zmesi, je polymérne cementové lepidlo.

Je implementovaný vo vreciach, sa líši od predchádzajúcej skutočnosti, že je chovaný vodou podľa pokynov.

Inštalácia materiálov

Montážna technika závisí od toho, aký typ materiálu je vybratý. K databáze je pripojená uhlíková páska môže dvoma spôsobmi: suché alebo mokré. Technológie majú všeobecný majetok: na základný povrch sa aplikuje lepiaca vrstva. So suchou metódou je páska pripojená k databáze a impregnovaná lepidlom výlučne po objednávke valca. V mokrej metóde je rovnaká stuha spočiatku nasiaknutá adhéznou kompozíciou a je tiež zvinuté s valčekom na základňu.

Záver: Tieto metódy sú charakterizované sekvenciou procesu montáže.

Vlastnosti inštalácie:

Na impregnáciu adhézneho z uhlíkových vlákien sa vrstva tejto kompozície aplikuje na povrch vlákna, ktorý prechádza valčekom, ktorý dosahuje nasledovné: horná vrstva lepidla sa dostane hlboko do materiálu a spodné – sa objaví vonku.

Uhlíková páska lepená v niekoľkých vrstvách, ale stále nerobte viac ako dve. Je plná skutočnosti, že pri upevnení na stropný povrch, materiál jednoducho zlyhá pod jeho vlastnou hmotnosťou.

Keď je lepidlo polymerizované, bude to dokonale hladké, to znamená, že povrch je skutočne vylúčená.

Preto nie je potrebné čakať na sušenie a na novo ošetrenom povrchu, musíte použiť pieskovú vrstvu.

Keď sú uhlíkové lamely namontované, spojivo sa aplikuje nielen na objekt, ktorý má byť posilnený, ale aj na samotnom pripojenom prvku. Štítok po upevnení musíte utiahnuť špachtľou / valčekom.

Uhlíková sieťovina je pripojená k betónu, spočiatku navlhčenej báze. Akonáhle sa aplikuje lepidlo (manuálne alebo mechanicky), okamžite potrebujú rozdeliť mriežku bez čakania na sušenie kompozície spojky. Grid musí ísť do lepiacej kompozície. Špecialisti uprednostňujú používanie špachtle v tomto štádiu.

Potom je potrebné počkať, kým sa zloženie najprv chytí. A to možno pochopiť stlačením – nemalo by to byť jednoduché. Ak prst spí s veľkým úsilím, znamená to, že materiál schmatol.

A slúži ako signál, ktorý je čas aplikovať konečnú vrstvu polymérneho cementu.

Ochranné povlaky

Lepidlo vyrobené na základe epoxidových živíc je horľavá látka. Pod ultrafialovým vystavením sa tiež riskuje, že sa stane veľmi krehkým. Preto je potrebné použiť takéto kompozície s uvedenými predmetmi spomaľujúcich plameňov, ktoré sa majú posilniť.

Všeobecne platí, že posilnenie štruktúry uhlíkového vlákna je progresívna, s mnohými bodmi pohľadu ekonomického spôsobu vytvrdzovania konštrukcie a jej prvky. Kompozity, ktoré sa používajú pri posilňovaní, je oveľa jednoduchšie a oveľa tenšie známe materiály. Okrem toho vonkajšia výstuž je univerzálna moderná technika. Používa sa v stavebnej fáze budovy a opravy, počas obnovy práce, to znamená, že na posilnenie dizajnu, v mnohých prípadoch nie je potrebné pozastaviť svoju prevádzku.

Uhlíkové vlákno zvyšuje prvky obytných a priemyselných budov, architektonických štruktúr, dopravných a hydraulických predmetov a dokonca aj objekty jadrového priemyslu.

No, tí, ktorí sa domnievajú, že používanie nových materiálov a technológií je vždy drahšie ako tradičné riešenia, priori sa mýli vo výpočtoch. Sila konštrukcií sa zvyšuje občas, budova neprestane byť prevádzkovaný počas opravy (a to by mohlo spôsobiť finančné straty serióznejšie veľkosti), podľa času je táto oprava veľmi rýchla.

Odborníci sa domnievajú, že úspory sú asi 20%.

Ako posilniť dosky uhlíkovým vláknom, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár