Všetko o azbestos-cementovej zmesi

  Moderný trh obsahuje veľký výber rôznych hotových zmesí. Profesionálne stavitelia dávajú prednosť prípravu takýchto riešení.

  Pri dokončovaní vnútorných a vonkajších stien sa používa azbest-cementová zmes. Môžete si ho pripraviť nielen na základe cementu, ale aj piesok a dokonca aj hliny, hlavná vec je poznať proporcie. V závislosti od kompozície sa dá chytiť rýchlejšie alebo pomalšie. Niekedy sa askotické riešenie používa na dokončenie pecí, pretože je dobre udržiavaná teplá.

  Vlastnosť

  Azbestos-cementová zmes má rad pozitívnych vlastností, takže je tak často používaný v stavebníctve. Plastové riešenie má dobrú odolnosť voči natiahnutiu.

  Asbestos paste trvanlivý a univerzálny. Dodáva sa do tašky, suché. Ak chcete vytvoriť riešenie, ktoré potrebujete na použitie vody.

  Takýto cementový povlak je odolný, neustále pre mínus teploty, vodotesnosť a nepodporuje horenie.

  Zmes

  Zmes azbesto-cementová zmes obsahuje 70% cementu a materiál značky nie je nižší ako 400. Samotné vlákno je len 30%. Voda sa pridá v množstve 10% zmesi. Takto GOST reguluje.

  Kompozícia môže obsahovať omietku, vápno, ílu.

  Kompozícia sa mení v závislosti od toho, ktoré steny (vnútorné alebo vonkajšie) sú oddelené.

  Interiérové ​​steny

  Vápno

  Pre túto zmes si vezmite vápencové cesto a piesok, ktorý môže byť od 1 do 5 dielov. Pri pridávaní vody je všetko dôkladne zmiešané. Takže nie sú žiadne hrudky, postupne pridávajú piesok. Celková konzistencia by mala byť blízka tej, ktorú má cesto.

  Prípravu zmesi výlučne na deň.

  Vápno-sado

  Okrem predtým uvedených komponentov sa platí omietka. Najprv pripravte sadrový cesto. Je ľahké to urobiť, jednoducho sať, miešanie, suchá zmes. Potom sa výsledný produkt zmieša s vápencom teste, kým sa nedosiahne homogénna hmota.

  Časti by mali byť malé, pretože kompozícia rýchlo uchopí.

  Ak sa presuniete na vodu, potom bude roztok dlhšie vyschnúť a samotný povlak bude mať za následok uvoľnenie.

  Cementový vápenec

  Prijať na varenie:

  • cementu;
  • vápno;
  • piesok.

  V prvej fáze, piesok a cement sú pripojené, až po tom, čo nalejeme vápno cesto. Proporcie 1: 1: 10, kde v poriadku je cement, vápno a piesok.

  Fasáda

  Piesok je pre-presytený. Ako je čistejší, tým lepší povrch. Cement trvá 400, pridajte 1: 4 v pomere, kde 4 diely – piesok. V prípade použitia M500 potom zmeny pomerov – 1: 5. Ak nie ste v súlade s požiadavkou, bude pokračovať.

  Pri montáži suchých komponentov a až potom sa pridá voda.

  Dokonalý výsledok – konzistencia hrubej kyslej smotany.

  Vápno

  V niektorých prípadoch sa vápno nahrádza cementom. Nemá vplyv na kvalitu hotového výrobku. Aplikuje len nenávidené vápno bez hrudiek. V spodnej časti piesku sa prvá voda pridá a len po tomto limeto.

  Hlinka

  Takáto zmes sa vykonáva s použitím cementu, piesku a vápna. Iba s nimi sa materiál vhodný na dokončenie fasády. Niektoré pridajte omietku.

  Íl je vopred nasiaknutá vo vode. V priemere tento proces trvá až 3 hodiny. Tak, že hlina sa nepodáva, je potrebné pridať vodu. Keď získava hrúbku kyslej smotany, môžete použiť.

  Teraz je čas pridať 0,2 dielov cementu. Všetky miešané a pridávajú postupne piesok. Na 1 časť hliny je potrebné dať 0,3 diely vápna, ktorá sa používa namiesto piesku.

  Žiadosť

  Asbestos-cementový roztok sa používa ako izolácia na stenách a nielen. Vďaka tejto kôre je možné zachovať teplo. Nie je náchylná na vlhkosť. Azbestové vlákna robia povrch hladký, a ak po lietaní steny, potom sa trhliny nezobrazia.

  Zriedkavo, ale stane sa, že riešenie azbest sa používa v tepelnej izolácii potrubia alebo vetrania. Takáto zmes má veľký obsah azbestu. Kompozícia sa používa v prípade potreby, posilniť spoje medzi rúrkami vyrobenými z rovnakého azbestu.

  Okrem iného, Roztok môže byť použitý ako plnivo, keď sa vykonávajú upevňovacie rúrky. Vďaka nemu majú kĺby väčšiu elasticitu.

  Vnútorné a vonkajšie steny môžu byť tiež pokryté azbestov-cementovej malty. Aplikujte ho na pece.

  Varenie

  Azbestový cement môže byť vyrobený s vlastnými rukami, ak poznáte proporcie. Pre pec sa používa:

  • Sadrový prášok;
  • hlinka;
  • azbest.

  Niekedy sa piesok alebo sklolaminát používa ako plnivo.

  Ak sa omietka používa ako hlavná surovina, potom v kombinácii s sklolaminátom, vápnami a pieskom, by mal byť pomer 1: 0,2: 2: 1.

  Hlava môže byť aj hlavná výplň, potom sa aplikuje s vstupom piesku. Dôležitú úlohu zohráva obsah tuku v íle. Výsledná zmes musí byť nevyhnutne viskózna, inak to bude nepohodlné na omieste steny.

  Hlinený roztok môže byť nasledovné typy:

  • Azbest, piesok, íl – 0,1: 2: 1;
  • Cement, íl, azbest, piesok – 1: 1: 0,1: 2;
  • Lime, azbest, íl, piesok – 1: 0,1: 1: 2.

  Akákoľvek zmes azbestu a cementu je trvanlivý, jedinečný povrchový materiál. Z neho viac ako 20 rokov vyrábal výrobky, ako sú potrubia, bridlice.

  Trvanlivosť a spoľahlivosť – to je to, čo je primárne vybavené riešením s azbestom.

  Ako správne umiestniť miešanie betónu, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: