Všetko o Bruse

Otázky týkajúce sa baru pravidelne vznikajú od začiatočníkov staviteľov alebo domov majstrov, ktorí chcú vykonávať nezávislú prácu s drevom. Je dôležité vedieť, čo sa líši od iných reziva, koľko je trvanlivé a trvanlivé. Ak chcete pochopiť zvláštnosti kalibrovaného alebo okrúhleho impregnovaného dreva, je potrebné preskúmať normy hostí, ako aj podrobnejšie zvážiť všetky jeho hlavné charakteristiky.

Čo to je?

Medzi odrody rezaného dreva môže byť nazývaná najobľúbenejšia možnosť použitá v stavebníctve na vytvorenie ložiskových konštrukcií. Jeho výroba je normalizovaná požiadavkami GOST 18288-87, GOST 22454-80, GOST 2695-83. Táto kategória zahŕňa rezivo so šírkou a rýchlosťou hrúbky najmenej 100 mm. Urobíme drevo na píly rezaním 2, 3 alebo 4 hrany z dreveného poľa s rozpúšťaním na špecifikovaných veľkostiach. Štandardná časť – obdĺžniková alebo štvorcová, poskytuje maximálnu pevnosť, odolnosť voči rôznym typom nákladov.

Rozlišovacie vlastnosti dreva zahŕňajú rozšírené použitie – používa sa ako nosné prvky, ako aj nezávislý stavebný materiál. Starostlivá povrchová úprava vám umožňuje znížiť následné minimálne operácie.

Drevo sa dá ľahko znížiť pod špecifikovanými rozmermi s prostriedkovými prostriedkami – manuálne, elektrické, benzoinštruktor.

Bruus má zjavné výhody, ktoré ho prideľujú z iných materiálov.

 • K dispozícii. Najviac Rozhodnutie o rozpočte bude klasickým odrodou dreva, ktorý má prirodzenú vlhkosť. Ďalšie možnosti budú stáť viac.
 • Jednoduchá montáž. Spracované rezivo je dobre spojené v horizontálnych a vertikálnych rovinách. Budovy z neho sú zhromažďované a postavené za pár týždňov.
 • Jednotné rozmerové parametre. Profil a dĺžka sú štandardizované, čo výrazne uľahčuje výpočet počas výstavby.
 • Produkcia BRUZ je bežná všade, Je ľahké nájsť a zakúpiť v ktoromkoľvek regióne.
 • Nízke zaťaženie na základ. Môžete si vytvoriť miernu základňu, udržať stavbu na zväzkoch.
 • Atraktívny vzhľad. Vysoko kvalitný profilovaný alebo lepený bar nevyžaduje dodatočné povrchové úpravy.

Nevýhody sú tiež prítomné. Lacné odrody prirodzeného sušenia dreva poskytujú pôsobivé zmršťovanie, úplne dokončené len za 1-2 roky. Nesloktené materiály trhliny v priebehu času. To tiež spaľuje, povrch vyžaduje dodatočnú ochranu s impregnáciami.

Okrem toho je materiál dosť ťažký, takže je takmer nemožné udržať stavbu sám.

Názory

Bar je veľmi rôznorodý vo veľkosti a charakteristikách. Stáva sa to kalibrované a vyblednuté, štrukturálne a impregnované, perforované a brachifikované, nepohodlné a leštené. Každý pohľad urobil na odrode, ako aj určitý súbor charakteristík. Na výrobu materiálu kvitne zaokrúhľovania z dreva ihličnatého alebo z tvrdého dreva a väčšinou zimných prázdnin.

Bez ohľadu na klasifikáciu, drevo plne zachová textúru drevených povrchov. Triedenie je určené požiadavkami hostí, uvádzajú tiež typy zlúčenín. Na nich je rezivo rozdelené do:

 • obojsmerný;
 • krútené;
 • Štyri.

Vzhľadom na všetky tieto momenty môžete pristúpiť k zváženiu hlavnej klasifikácie baru. Je to, že určuje účel materiálu, jeho použitia a základných vlastností.

Celok

Drevený náter s plochými hranicami – jeden z najbežnejších typov reziva. Jeho hrany majú polkruhový tvar, štandardnú sekciu – štvorcový. Takéto rezivo sa tiež označuje ako štandard, môže mať hobľovaný povrch alebo zostať neošetrený.

Pevné drevo sa suší z dreveného masívu v podmienkach prirodzenej vlhkosti, takže celý proces trvá dosť dlho.

Štandardné rezivo nie je príliš vhodné na riešenie komplexných stavebných úloh. Najčastejšie sa používa ako základ pre vytváranie nekomplikovaných ekonomických vzorov. Takéto drevo sa používa na vybudovanie nadácie, výstavby arbors, pergol.

Nasledujúcu sériu momentov možno pripísať zvláštnym druhom druhov.

 • Dostupnosť výrazného zmršťovania. Postupom času môže drevo prasknúť, variť, znížiť objemy.
 • Potreba dodatočnej izolácie. Pretože materiál po inštalácii zmení svoju geometriu medzi susednými prvkami, medzery, ktoré spôsobujú tepelné straty, sa v priebehu času vytvárajú. Odstráňte problém len s dodatočnou izoláciou a konštrukciou.
 • Potreba dokončenia. BROUS Povrchový povrch sa nevyrába, takže je potrebné ho zakryť farbou a lakom.
 • Požiadavka na konštrukčnú silu. Ložiskové prvky a rohy z baru je potrebné dodatočne posilniť.

Všeobecne sa štandardná rôznorodosť prirodzenej vlhkosti môže nazývať univerzálny materiál. Ak sa spočiatku berie do úvahy svoje vlastnosti, môžete, bez akýchkoľvek ťažkostí, vyrábať stavebné práce pri zostavovaní kapitálu a dočasných stavieb.

Zarobený

Profilované drevo vyrobené z dreveného poľa prechádza spracovaním na stroji, ktorý ho poskytuje presným geometrickými parametrami, hladkosťou a vonkajším odvolaním. Niekedy je tu už antiseptický materiál ošetrený špeciálnou impregnáciou z formy a hniloby.

Pri montážnych konštrukciách z profilovaného tyče sa používa bezšvová technológia „schip-groove“ (alebo „hrebeň“), ktorá vám umožňuje vložiť susedné prvky čo najviac, bez medzier.

Drevo tohto typu sú vyrobené z guľôčok, naprieč vlhkosťou nie viac ako 22%. To umožňuje ďalšie spracovanie stroja bez zmeny geometrických charakteristík materiálu. V závislosti od toho, ktorý typ pripojenia sa použije, možno použiť ďalšie otepľovanie – je možné, ak sú odmníky spojené pomocou technológie „Schip-Groove“.

Aj keď je profilované drevo ocenené nad celkom, nie je príliš odlišné vo svojich vlastnostiach z iných reziva z dreveného masívu. Vady a defekty dreva môžu byť prítomné v jednotlivých prvkoch.

Okrem toho, v procese sušenia, drevo môže dať malé zmršťovanie.

Lepený

Vybraný materiál bez vád. Pri výrobe lepeného dreva sú jednotlivé prvky kombinované medzi sebou, ktoré tvoria produkt kalibrovaného prierezu bez sučiek a trhlín. Toto rezané drevo podlieha kompresii a vysokoteplotným účinkom.

Vyznačuje sa nasledujúcimi charakteristickými znakmi.

 • Trvalé geometrické parametre. Materiál nedáva zmrštenie počas výstavby, takže dom z nej môže okamžite dokončiť a usporiadať.
 • Kombinácia alebo Spike. Je možné vyhnúť sa tepelným stratám, poskytuje navzájom hustejšie uchytenie položiek.
 • Ploché hrany alebo profil tvar D. Druhá možnosť vám umožňuje dať povrchu pohľadu stenu na budovu prihlasovania, pretože jedna zo štyroch strán zostala zaoblená.
 • Nie je potrebné dekoratívne dekorácie. Materiál je dosť na pokrytie ochrannými impregnáciami.

Lepené drevo sa realizuje za oveľa vyššiu cenu ako jeho analógy dreveného poľa. Použitie zlúčenín, s ktorými malé tyčinky sa zmenia na plnohodnotný produkt, robí materiál menej šetrný k životnému prostrediu. Stojí za istotou uistiť sa, že použité lepidlo spĺňa bezpečnostné požiadavky.

Okrem toho, budovy z takejto baru si nezachovávajú schopnosť prirodzeného vetrania, takže musíte ho vytvoriť násilne.

Lvl

Bar LVL je vyrábaná technológiou podobnou tej, ktorá sa používa pri výrobe lepených druhov. Použité suroviny. V srdci takejto tyče – dyha s hrúbkou 3 mm, pripojená do vrstiev na požadovanú veľkosť. Textúra jeho povrchu je charakterizovaná dekoratívnosťou. Pri lepení vrstiev dýh sú navzájom rovnobežné, takže smer vlákien v nich sa zhoduje.

Bar lvl – dosť drahý materiál používaný na výzdobu budov a konštrukcií, tvorba vonkajších a vnútrozemských stien, oddielov. Vzhľadom na viacvrstvovú štruktúru získava zvýšenú pevnosť a flexibilitu. Takýto výrobok nemá chyby charakteristické pre rezivo z masívu.

Materiál

Pri výrobe lepeného a pevného dreva sa používajú ihličnaté a listnaté lesy. Komunitné stavebné materiály v tomto prípade by mali mať vysokú hustotu, tvrdosť, odolať významným zaťaženiam.

Hlavné odrody stromu vhodného na vytvorenie baru stojí za to podrobnejšie zvážiť.

 • Buk. Jeho výrobky sa vyznačujú vysokou cenou. Zároveň je drevený buk krásny vo vzhľade, veľmi hustá a pevná látka. Základné použitie materiálu – interiérová dekorácia, stavebná podpora pre schody a iné návrhy.

 • Céder. Treba poznamenať, že tento cenný strom dreva je pomerne zriedka používaný v stavebníctve. Domy alebo kúpele z Cedar budú stáť šťastie. Tu je cédrová borovica – častejší strom s pevnou a hustou štruktúrou, krásnou textúrou.

 • Rozsvietiť. Drevo tohto plemena sa vyznačuje tendenciou k poplatku, keď sušenie dáva skôr silné zmršťovanie. Inak, Aspen Bar má prakticky žiadne mínusy. Je trvanlivý, odolný, odolný voči hnilobe.

 • Breza. Určené drevo, odlíšené silným výkyvom, naklonil sa k praskaniu. Pre rozsiahle kapitálové stavby sa brezový bar nepoužíva, pretože sa rozlišuje intenzívnou absorpciou vlhkosti, tendencie k hnilobe.

 • Javor. Tento strom dreva má krásnu textúru na kúsok, má vysokú hustotu vlákien. Maple bar nie je lacný materiál, najčastejšie sa vyskytuje medzi lepenými odrodami.

 • Popol. Materiál s vysokou triedou. Najčastejšie k dispozícii vo forme lepenej odrody. Husté drevo neexistuje živica, rovnako ako v prípade ihličnatých skál, sa vyznačuje trvanlivosťou, odolá pomerne vysoké prevádzkové zaťaženie.

 • Smrek. Najobľúbenejší materiál na výrobu dreva, ako má dostatočnú hustotu a relatívne nízku hmotnosť. Manželové drevo je vhodné pre stavebné kúpele, obytné a vidiekové domy, má dobré tepelné izolačné charakteristiky. Nevýhody zahŕňajú obnova, vystavenie sa hnilobe.

 • Link. Jeho drevo je mierne, náchylné na hniezdnutie a vystavenie iným biologickým faktorom, náchylnej na významné deformácie. Lime bar sa nepoužíva pri vytváraní domov, ale môže byť použitý v konštrukcii kúpeľov, ich dekorácie interiéru. Materiál jednoduchý, dobre spracovaný.

 • Borovica. Druhý najobľúbenejší materiál pri výrobe dreva. Je to živičnejší ako smrek, preto nie je vhodný na budovanie kúpeľa. Táto možnosť je vhodná na výstavbu studených budov, ktoré nie sú prevádzkované v zime.

Pine je viac fena, na odlievanie tohto reziva stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť.

Fínsky (škandinávsky) dizajn často vyžaduje použitie materiálov na napodobňovanie prírodného baru v interiéri, napríklad vo forme lúčov, podporuje. Využíva drevený polymérový kompozit (DPK), ľahší, ale odolný, ktorý má trvalú geometriu.

Typy zlúčenín

Montáž konštrukcií z dreva znamená tvorbu zlúčenín prvkov medzi sebou – v rohoch av priamke, s rôznym prierezom. V horizontálnej rovine môže byť inštalácia vykonaná spojovaním strán s drážkami a hrotmi.

Okrem toho sa rozlišujú nasledujúce typy zlúčenín.

S zvyškom

Táto metóda sa používa s jednostranným spojením materiálov. Na jednej strane tyče sa nevykonáva vreca – vykopané v šírke pripojeného prvku. Vždy som bol na priečnom časti. Toto je dobré riešenie, ak sa používa, nie je obyčajný materiál, ale okraj s dvoma rezanými plochými hranami.

Spojenie so zvyškom môže byť tiež obojstranné. V tomto prípade sa propuls vykonávajú na hornej a dolnej časti tyče (oproti sebe). Hĺbka vzorky by mala byť až 1/4 z celkovej hrúbky.

S kvadrilaterálnou spojením, propuls sú vyrobené na všetkých tváre – striktne v pravom uhle.

Bez zvyšku

Tento typ pripojenia má niekoľko verzií.

 • Jack. Takáto zlúčenina sa uskutočňuje s použitím kovových spifikovaných dosiek. Súčasne sú samotné prvky fixované s držiakmi, nechtami a inými hardvérom. Kryt eliminuje posunutie a načasovanie.
 • V rozpore. Tieto prvky sú trojuholníkové alebo trapézové. V odozve zlúčeniny drážky drážky podobných veľkostí a formy. Podrobnosti sú spojené bez zbytočných ťažkostí, môžu byť umiestnené okrem izolačných materiálov – plsť, vlákno z juty.

Toto sú hlavné možnosti pripojenia používaných pri upevňovaní tyče bez zvyšku.

Rozmery a formuláre

Dôležité je aj klasifikácia tyče vo veľkosti a forme. Uvedené nižšie sú najčastejšie možnosti.

 • Námestie. S touto časťou sa rozsah veľkostí líši od 100 do 250 mm. Square profil je pomerne populárny pri výrobe tuhých hobľovaných drevo.
 • Polkruhový (Chyby, bar s D-profilom). Routná hrana majú zvyčajne vonku, napodobňovanie protokolov.
 • Obdĺžnikový. Optimálna možnosť montáže konštrukcií, ktoré nie sú podrobené intenzívnemu zaťaženiu. Jeho šírka je vždy hrubšia pre 50-100 mm.

Štandardná rozmerová rada začína 100 mm. Výrobky sa vyrábajú v krokoch približne 5 cm. To znamená, že pre výstavbu si môžete vybrať možnosti podľa § 100, 150, 200, 250 mm. Rozmery ovplyvňujú spoľahlivosť stien budov zozbieraných z baru, určujú potrebu dodatočnej tepelnej izolácie.

Najtenší bar 100 mm sa používa na budovanie izolovaných budov a konštrukcií. V tomto prípade nie je rozdiel v 50 mm príliš dôležitý, takže materiál môžete vziať s menšími indikátormi bez straty štruktúrnej spoľahlivosti. Pre budovy bez dodatočnej izolácie s hrebeňou z dreva je hrubší štvorec štvorcového prierezu odobratý s parametrami od 200 do 250 mm.

Žiadosť

Stavebné drevo – sotva najobľúbenejšie rezivo. S jeho výrobou sa používa suroviny šetrné k životnému prostrediu, ktorých spracovanie môže zahŕňať nielen rezanie, ale aj brúsenie, ako aj použitie ochranných impregnácií.

Hlavné smery používania barov sú celkom zrejmé.

 • Budovanie. Drevo tohto typu môže byť použitý na vytvorenie rámu alebo pokovovania budov a iných konštrukcií. To všetko závisí od spôsobu ich spracovania. Pre stavbu domu využíva lepené alebo profilované drevo.

 • Výroba plotov. Ak chcete vytvoriť kostra časť plota, použite zvyčajnú pevnú tyč, lacné a trvanlivé.

 • Výroba nábytku. Tu sa drevo stáva súčasťou podpory alebo rámových prvkov.

 • V interiéri. Pri tvorbe interiéru sa drevo používa na prekrytie veľkých priestorov. Z neho, nosenie a dekoratívne strop, stenové nosníky, podlahy. Čiastočne otvorené oddiely a panelové regály z baru tiež vyzerajú atraktívne.

 • Dekorácia lodí. Drevo na palubu sa používa na podlahy drevených podláh na plavidlách rôznych účelov.

 • Vytvorenie veľkej tabuľky. Kontajnery a zásuvky s rámom tyče vydržia najintenzívnejšie zaťaženie.

Hlavné pokyny sú uvedené, v ktorých je používanie reziva značnej hrúbky najviac odôvodnené. Okrem toho drevo často vytvára dekoratívne a funkčné prvky krajiny – pergoly, altány, pavilóny v krajine, na vidieckom majetku.

Ako si vybrať?

Voľba vhodného baru na udržiavanie stavebných prác si vyžaduje dôkladnú štúdiu všetkých funkcií jeho následnej prevádzky. Niekedy je lepšie poskytnúť hrúbku hrúbky alebo stráviť trochu viac peňazí pre materiály, aby sa predišlo možným problémom.

Medzi odporúčaniami, ktoré budú užitočné pre stavitelia pri výbere, možno poznamenať nasledujúce body.

 • Podlahová budova alebo zariadenia. Materiály štvorcového úseku na 150 mm hrubé pre výstavbu jednopodlažných budov. Pre dvojpodlažný dom si vezmeme 200 × 200 mm bar a viac s vyššími podpornými schopnosťami a prevádzkovými charakteristikami.
 • Účel. Pre chatový dom, budovy so sezónnou prevádzkou sa zmestia do prírodnej vlhkosti, pevné, nespracované. Bytové budovy pre celoročné použitie vyžadujú kvalitný materiál. Tu sa používa lepená barová komora sušiaca s hrebeňovým profilovým pripojením.
 • Kvalitný materiál. OPTIMÁLNY BRUSKO ZRUŠENIE PRE CONSTRUCTION – A, AB. Pre budovy domácností, Arbors, Pergol je vhodný pre materiál s veľkým počtom defektov. Nie je však potrebné získať produkty s ťažkým zakrivením, trhlín, veľa fena. Sizy Raip, servis slov montáže o jej porážke hnilobou.
 • Vzhľad. Bar s D-profilom na jednej strane (kotly) vyzerá estetické ako klasická verzia s hladkými a plochými stranami. Používa sa v rezidenčnej výstavbe, ako aj tam, kde sa vyžaduje, aby vytvoril krátku imitáciu SUMP.
 • Plemeno dreva. Výber medzi ihličnatými a listnatými možnosťami, môžete uprednostniť prvú skupinu. Borovica a jedľa, ak používajú špeciálne impregnácie výrazne zvýšiť ich odolnosť voči vonkajším faktorom. Ak nechcete tráviť čas a peniaze na ďalší lak, potom je lepšie uprednostniť smradľavý, javor alebo popol.
 • Sezónne narodenia. Bar z log pripraveného v zime, trvanlivejšie. Pružinové rezivo je najviac mokré, potrebujú komorné sušenie.
 • Podmienky skladovania. Ak materiál ležal pod otvorenou oblohou, bude dosť ťažké hovoriť o bezpečnosti vlastností. Je lepšie si vybrať bar na veľkých stavebných základoch alebo píloch, ktoré majú prostriedky na správne ukladanie dodaných produktov.

Vzhľadom na všetky tieto odporúčania si môžete vybrať vhodný drevený bar pre stavebné práce, dekorácie budov a konštrukcií.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár