Všetko o brúsky Bosch

Brúsne stroje dnes boli široko distribuované nielen medzi profesionálnymi, ale medzi domácimi majstrami. S ich pomocou môžete zvládnuť rôzne predmety a materiály. Jedným z populárnych výrobcov takýchto nástrojov je Bosch, ktorý vyrába, najmä nabíjateľné modely.

Sortiment výrobcu vykazuje páskové a excentrické nástroje. Okrem toho, ak je to potrebné, môžete si vybrať brúsny stroj pre betón alebo drevo a kov alebo univerzálny model. O zložitosti voľby a osobitosti takýchto agregátov bude povedané v článku.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Zvláštnosť

Nemecké auto Bosch tohto typu získalo široké uznanie na celom svete. Je to univerzálny model a je vhodný na vykonávanie brúsenia rôznych povrchov na dlhú dobu. Zároveň je možná nepretržitá prevádzka presne vďaka prítomnosti batérie.

Tento typ potravín umožňuje používať zariadenie nielen v ťažkostných miestach, ale aj kde, kde vo všeobecnosti neexistuje elektrina. Dôležitou funkciou je, že prítomnosť špeciálneho flexibilného napájacieho systému umožňuje inštalovať na brúsky a iné batérie, ktoré majú rovnaký systém. Prítomnosť vymeniteľnej batérie vám umožňuje používať nástroj v skutočnosti bez zastavenia.

Všetko o brúsky Bosch

Tam je nemecký nástroj výrobcu a ďalšia jedinečná funkcia. S ním nemôžete nielen brúsiť alebo poľské niektoré povrchy, ale tiež vykonávať akcie, ako napríklad:

 • rezané plastové, drevené a kovové;
 • Vyčistite alebo urobte prázdne;
 • Odstrániť hrdzu.

Ako vidíte, guľa takýchto brúsnych strojov batérií je veľmi veľká.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Odrody a ich charakteristiky

Dnes, Bosch ponúka svojim kupujúcim mnoho typov profesionálnych zariadení.

 • Excentrický nástroj, Druhý titul – Orbitálna brúska Bosch. Takýto nástroj má hlavnú pracovnú plochu – to je okrúhly disk, na ktorom je samotná brúsna tryska pripojená pomocou špeciálneho lipuchk. Ochranná podrážka umožňuje nielen vyhnúť sa zraneniam pri práci, ale aj na ochranu samotného nástroja z požitia cudzincov.
 • DelTaid Tools majú železnú formu a používajú sa len na vykonávanie práce v najťažších miestach. Majú nízku produktivitu a kompaktnú veľkosť. Z tohto dôvodu sa spracovanie veľkých oblastí s ich pomocou prakticky nevykonáva v dôsledku veľkých dočasných a fyzických nákladov.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

 • Modely pásky Používajte výhradne pre práce spojené s drevenými povrchmi. Dostali svoje meno kvôli princípu prevádzky: páska sa napínala medzi dvoma valcami a keď sa zapne, sa začne aktívne pohybovať. V podstate sú hlavné diela brúsenie a leštenie dreva. Je tu dôležité, aby vykonali všetky práce v pomalšom, inak páska je zrazená a je potrebné vypnúť zariadenie, aby ste ho opravili.
 • Uhol brúska – je to v podstate štandardný bulharský. V prípade potreby môžete navyše zakúpiť polkruhový disk a špeciálnu trysku. S pomocou ich pomoci nemôžete nielen brúsiť, ale aj narezať povrch.
 • Vibračné (ploché okticulipálne) stroje vybavené pracovnou plochou pravouhlého tvaru. Je na ňom, že pripájajú špeciálny brúsny list. Tu sa spracovanie pracovného povrchu vykonáva presne výkonnými vibráciami, a nie manuálom na čistenie hornej vrstvy.

Takáto široká škála dokonca aj skúsených majstrov robí vážne premýšľať o rovnakom type brúsení, aby uprednostňovali. S cieľom uľahčiť túto voľbu odporúčame zoznámiť sa s mini-hodnotenie populárnych nástrojov pre každý typ.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Najlepšie modely

V každom modelovom rozsahu určitého typu takéhoto nástroja sú agregáty, ktoré majú najväčšiu popularitu kupujúcich. Je to pre nich v prvom rade venovať pozornosť pri výbere nástroja.

 • Nabíjateľná excentrická brúska GSS 18V-10. Ide o multifunkčný model, ktorý súvisí aj s kategóriou kombinovanej, pretože súčasne má vibrácie. Výkon batérie 18 V, nástroj je ideálny pre prácu v ťažkostných miestach. Navrhnuté pre nepretržitú prevádzku do 4-6 hodín. Prítomnosť špeciálneho prachového systému robí pracovný proces ako pohodlný, rýchly a bezpečný.

Všetko o brúsky Bosch

 • Rohový model GWS 18-125 V-Li Je to považované za jeden z najvýkonnejších brúsnych strojov, ktoré dnes prezentovali na globálnom trhu. Napájanie batérie 18 V, trvanie práce bez dobíjania asi 5 hodín. Záručná životnosť 3 roky. Nástroj má malú hmotnosť (len viac ako 2 kg) a kompaktnú veľkosť, ktorá vám umožní používať v ťažkostných miestach s ľahkosťou bez veľkej únavy a napätia. Výrobca ponúka dva typy konfigurácie tohto nástroja: štandard s ochranným krytom alebo rozšíreným s vymeniteľnými tryskami.
 • GGS 18 V-LI – priamy model nástrojov. Je implementovaný v troch rôznych zariadeniach: s 1 dodatočnou batériou a dvoma kľúčmi, s dvomi štandardnými kľúčmi a kľúča a ochranné puzdro. Charakteristickým znakom tohto nástroja leží vo svojich kompaktných rozmeroch a minimálnej hmotnosti, takže aj pri vykonávaní veľkých objemov práce neexistuje žiadny únavný pocit.

Je však dôležité pri výbere konkrétneho modelu takéhoto nástroja, zohľadniť aj typ materiálu na spracovanie, ktorého sa bude používať.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Ako si vybrať?

Ak je väčšina nadchádzajúcich prác spojená so spracovaním rôznych drevených povrchov, je potrebné si vybrať presne model nástroja, ktorého hlavným účelom je práve spracovanie dreva. To isté by sa malo zohľadniť pri nákupe modelu na prácu s kamennými a betónovými povrchmi.

Hlavné kritériá výberu musia byť niekoľko faktorov.

 • Životnosť batérie. Čím častejšie sa nástroj bude používať dlhšie, tým väčšia by mala byť sila. To závisí nielen čas nepretržitej aktivity, ale aj jej kvality.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

 • Hmotnosť – Ako je viac, tým rýchlejší bude pneumatiky pri práci. Preto na spracovanie veľkých oblastí betónu alebo dreva je potrebné zvoliť modely s hmotnosťou viac ako 3 kg. A je lepšie uprednostniť len priame brúsky – s nimi sa bude práca vykonávať rýchlejšie a jednoduchšie.
 • Prítomnosť vymeniteľných diskov. Dôležitou charakteristikou takéhoto nástroja. Je lepšie stráviť trochu viac, nákup univerzálneho zariadenia, vhodné pre prácu a betón, as stromom, než získať dva rôzne brúsne stroje.

Rovnako ako profesionálni majstri odporúčajú vybrať len tie nástroje, ktoré majú gumovú podložku na rukoväti. Sú pohodlnejšie vo svojej práci, nepostýkajú sa v dlaniach, a preto a bezpečnejšie. Rovné brúsky bosch takmer všetky také.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

Prevádzkové tipy

Aby bol novo získaný nástroj na dlhú dobu slúžiť a splniť jeho účel kvalitatívne, Je dôležité si spomenúť na niekoľko pravidiel.

 • Mazanie používané na jeho periodické spracovanie musí spĺňať požiadavky výrobcu. Najlepšie je kúpiť naraz spolu s nákupom nástroja.
 • Uistite sa, že budete postupovať podľa pokynov výrobcu. Ak je uvedené, že nástroj môže byť použitý len na spracovanie betónu alebo suchého dreva, potom len na spracovanie takýchto materiálov, ktoré je možné použiť.
 • Uistite sa, že ste sa obrátili na špecializované servisné stredisko, ak sa nástroj začal vyliezť počas prevádzky alebo začal vykonávať svoju prácu.
 • Pri vykonávaní akúkoľvek prácu pomocou tohto nástroja je dôležité nosiť ochranné rukavice a okuliare.
 • Nie je možné umožniť silné znečistenie brúsení alebo jeho úplné alebo čiastočné blot.

Nasledujú tieto jednoduché odporúčania na dlhú dobu udržiavať dobrý výkon a vzhľad nemeckých pieskovcov značky. Bosch.

Všetko o brúsky Bosch

Všetko o brúsky Bosch

V ďalšom videu nájdete prehľad BOSCH GBS 75 AE RIBBONE BLINDING.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár