Všetko o brúsky metabo

Brúsny stroj Metabo – pekný populárny nástroj pre stolárskych profesionálov. Ale v každodennom živote sa použije. Čo predstavuje toto zariadenie, ktoré existujú typy metabo brúsnych strojov a ako urobiť výber tohto elektrického náradia – poďme.

O výrobcovi

Metabo – ochranná známka, ktorá bola založená na začiatku minulého storočia. Teraz je to jeden z najväčších podnikov sveta, aby produkoval rôzne domáce a záhradné vybavenie, ktoré zahŕňa približne 25 dcérskych spoločností. Metabo má svojich vlastných predajcov na celom svete, vrátane Ruska.

V tejto značke sa vyrába obrovská škála elektrických nástrojov a medzi nimi – brúsky.

Vlastnosti: Pros a nevýhody

Manuálne brúsne stroje Metabo sú navrhnuté tak, aby umožnili na obedový povrch bez toho, aby ste si vybrali staré lakróny, odstráňte poznámky z dreva. Môžu byť tiež použité na výrobky z iného materiálu, napríklad poľský kameň, na spracovanie plastov, zosúladiť vrstvu omietky.

Montážne stroje METABO majú rad výhod.

 • Kvalita. Nemecká kvalita hovorí za seba. Tento nástroj bude neprerušený, aby vám slúžil.
 • Záruka. Výrobca stanovuje záručné povinnosti na bezplatnú údržbu svojej technológie v období do troch rokov. Táto záruka je platná, že zariadenie používate pre seba a nepoužívajte ho na komerčné účely.
 • Rozsah. Metabo Výrobca LineUp má širokú škálu brúsnych strojov. Každý vyberie nástroj v závislosti od požadovaného funkčného.

Nedostatok brúsnych strojov Metabo, možno, jeden je to veľmi vysoké náklady na náradie. Ale vysoká kvalita a záruka za 3 roky to úplne zdôvodniť.

Názory

Metabo vyrába brúsne stroje niekoľko druhov.

Vibrácie

Leštenie povrchu s týmto nástrojom je vytvorené v dôsledku vibrácií. To znamená, že pracovná plošina poskytuje recipročné pohyby s malým krokom, ale pomerne vysoká rýchlosť.

Na druhej strane, môžu byť rozdelené do plochého oktrelipálu, kde pracovný povrch stroja je obdĺžnik a deltachifheral, plošina je vyrobená vo forme trojuholníka.

Excentrické alebo orbitálne

Tu sa vyskytuje leštenie povrchu v dôsledku otáčania brúsneho kolesa, ktorý je pripojený k špeciálnej referenčnej doske.

Prečítajte si viac  Ako urobiť paralelné zameranie na kruhovú pílu s vlastnými rukami?

Páska

Brúsny materiál vyrobený páskou na dopravníku. Platforma tu má rovnakú ako v lietadle riednych strojoch, pravouhlý tvar, ale brúsny materiál sa pohybuje len jedným spôsobom.

Okrem rozdielu v spôsobe práce, brúsnymi strojmi sa vyznačujú typom spojenia.

Výrobca tiež ponúka niekoľko typov brúsení.

 • S prácou zo siete. To znamená, že zariadenie je pripojené k elektrickej zásuvke pri 220 V.
 • S prácou batérie. Výrobca inštaluje nástroj lítium batérie, ktorý vyžaduje periodické nabíjanie z elektrickej siete.
 • Pneumatický. Takéto zariadenie beží z účinku prúdenia vzduchu na čepele inštalovaných v puzdre. Pre prácu bude takýto nástroj dodatočne získať kompresor.

Ako si vybrať

Vyberte si brúsny stroj Metabo Je potrebné upozorniť na niekoľko aspektov.

 • Typ práce, ktorú vykonáte toto zariadenie. Takže, pre práce s veľkou plochou spracovaného materiálu, bude vhodné lietadlo, páskové alebo orbitálne stroje. Ak musíte pracovať s malými detailmi, ktoré majú rohy a nezrovnalosti, je lepšie kúpiť delta-brúsky.
 • Dostupnosť na mieste elektrifikácie. Ak používate brúsky od siete alebo máte časté prerušenia napájania, bude to najlepšia možnosť zakúpenia modelu batérie.

 • Hmotnosť zariadenia a jej ergonómia. Držte brúsny stroj v ruke. Mali by ste byť spokojní. Ale zvážte skutočnosť, že ak sa chystáte, napríklad, aby ste tento náradie brúsili, bude ľahké zariadenie v priorite. Ak bo?Budeme používať brúsenie na pracovnom stole, rozšírenie prístroja bude hrať len zväčšenú hmotnosť zariadenia.
 • Náročná sila, rýchlosť práce. Tieto ukazovatele ovplyvňujú výkon zariadenia. Čo sú vyššie, je menej času potrebujete na povrchovú úpravu.
 • Ďalšie možnosti. Schopnosť nastaviť otáčanie, zberača prachu, pretože na prenášanie bude plus pri nákupe brúsneho stroja metabo. Ale zvyčajne multifunkčné autá a náklady viac.
 • cena. Cena zariadenia zohráva druhú úlohu. Ak máte v rozpočte obmedzený, môžete si kúpiť brúsny stroj pre domácnosť s najmenším súborom funkcií. Ak však vaša finančná pozícia umožňuje, je lepšie kúpiť profesionálne zariadenie, ktoré ľahko leštite na strom, a bude tiež pracovať na betóne.
Prečítajte si viac  Charakteristika a vlastnosti výberu píja

Populárne modely

Modelové rozsah brúsne strojov Metabo, Existuje však niekoľko možností, ktoré si vyžadujú špeciálny dopyt.

 • Bae 75. Toto je model modelu pásky. Vysoký výkon tohto zariadenia, ktorý je 1,01 kW, a rýchlosť otáčania pásky, siahajúca až 450 m / min, vám umožní kvalitatívne vykonávať prácu čo najskôr. Zariadenie je vybavené možnosťou nastavenia rýchlosti, ako aj tlačidlo podpory rýchlosti pod zaťažením. Pracuje zo siete, váži 4,7 kg. Náklady na tento model je približne 16 000 rubľov.

 • SXE 3125. Toto je model domácnosti lietadla brúsny stroj s kapacitou len 350 W. Je vybavený prachovým kazetou s filtrom, kde sa pri práci zhromažďuje všetok prach. Brúska je pomerne ľahká, hmotnosť je len 2,5 kg, takže bude pohodlne pracovať aj na strope. Funguje zo siete. Má ďalšie funkcie na nastavenie počtu otáčok a zvýšenie výkonu pri zaťažení. Náklady na túto modifikáciu sú 14 500 rubľov.
 • SRE 4350. Toto je najviac rozpočtový excentrický model typu siete, vybavený motora 310 W. Počet otáčok, ktoré dáva prístroj, prichádza na 4000 ot / min. Má zberateľa vrecka, pracovisko zostane čistý. Univerzálny vysávač môže byť pripojený k náradiu v prípade potreby. Váži túto brúsku iba 1,5 kg. Stojí až 7000 rubľov.

Recenzie

Brúsne stroje Metabo sú väčšinou dobré. Majitelia hovoria o vysoko kvalitných nástrojoch, o vysokej funkčnosti dokonca rozpočet verzií strojov. Nevýhody zahŕňajú len vysokú cenu, najmä na dobíjateľných modeloch.

V ďalšom videu uvidíte prehľad o orbitálnej excentrickej brúsky metabo SXE 450 Turbotec.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: