Všetko o brúsnej doske

V súčasnosti sa na rôznych stavebných miestach používa obrovské množstvo reziva. Existuje mnoho odrôd takýchto drevených konštrukcií, najobľúbenejšou možnosťou je leštené dosky. Často sa používajú pre interné aj externé dekorácie. Dnes budeme hovoriť o najvýznamnejších vlastnostiach takýchto drevených materiálov a o ktorých plemenách môžu byť vyrobené.

Všetko o brúsnej doske

Všetko o brúsnej doske

Zvláštnosť

Farbenie dosky podstúpia povinné starostlivé spracovanie na špeciálne vybavenie. Takéto rezivo môže byť hranaté a hranové. Prvá možnosť je tiež rozdelená do dvoch typov hotelových typov: modely s ostrými a hlúpymi oblasťami. V prvej vzorke je jedna z okrajov bočná časť celého denníka. Druhá hrana bude úplne hladká.

Všetko o brúsnej doske

Všetko o brúsnej doske

V druhom type, jeden z okrajov nie je miechom celého denníka, druhá bude tiež hladká. Takéto odrody sa zriedka používajú na organizovanie dekorácie interiéru, pretože prechádzajú len čiastkové brúsenie a iné druhy liečby. Niekedy špeciálny typ čistého strihu. V týchto výrobkoch z dreva budú všetky strany hladko rezané a spracované. Toto sú plaky najčastejšie používané na výrobu nábytkových konštrukcií, ako aj pri vytváraní interiérovej výzdoby priestorov.

Všetko o brúsnej doske

Pohonované rezivo sa vyrába takým spôsobom, že hladký leštený povrch je hladký a dôkladne vysušený a dôkladne vysušený. Ak porovnáte takéto dosky s predchádzajúcou možnosťou, možno poznamenať, že majú oveľa estetický externý dizajn. Plánované odrody sú ideálne na vytvorenie rôznych dekoratívnych detailov, ako aj na výrobu nábytku.

Všetko o brúsnej doske

Všetko o brúsnej doske

Suchá leštená doska je nevyhnutne vystavená ďalšiemu spracovaniu so špeciálnymi ochrannými impregnáciami, ktoré zabraňujú tvorbe hnilobu a formy. Podobné kompozície budú tiež chrániť drevo pred škodlivými hlodavcami a hmyzom.

Všetko o brúsnej doske

Materiál

Farebné dosky môžu byť vyrobené z rôznych druhov dreva, ale najbežnejšie sú možnosti z nasledujúcich typov.

 • Lak. Takéto drevo sa vyznačuje vysokou úrovňou pevnosti, takže návrhy vyrobené z neho budú môcť trvať maximálny čas. Okrem toho má toto plemeno zvýšená indikátor tvrdosti, môže ľahko vydržať pomerne veľké zaťaženie. Tento druh zdôrazňuje veľký počet živicových látok, umožňujú chrániť smrad z hmyzu, hlodavcov, ako aj zo všetkých druhov mechanického poškodenia. Takéto plemeno sa ľahko vysuší a spracuje, na jeho povrchu sú prakticky žiadne nezrovnalosti a dokonca aj najmenšia suka. Treba však pripomenúť, že leštené dosky z takéhoto dreva majú dostatočne vysoké náklady. Tieto rezané drevo sa vyznačujú špeciálnym krásnym vzhľadom, svetlom príjemnou farbenie a mäkkou štruktúrou, takže je často, že takéto dosky sú považované na vytváranie nábytkových predmetov alebo pre dizajn interiérových miestností.

Všetko o brúsnej doske

 • dub. Toto plemeno môže odvážne pochváliť maximálnou odolnosťou voči rôznym mechanickým poškodením a veľkým zaťaženiam. Dubové materiály sú pomerne silné, trvanlivé a spoľahlivé. Takýto strom sa dá ľahko vysušiť v špeciálnej komorovej technike. Dubové výrobky môžu ľahko preniesť nadmerne vysokú vlhkosť. Aj po veľkom množstve času na dubových doskách bude takmer nemožné vidieť škrabance, trhliny a deformácie.

Všetko o brúsnej doske

 • Borovica. Takéto drevo je trvanlivé, trvanlivé a odolné voči a zároveň má relatívne nízku cenu. Možnosti borovice môžu mať najodoššie zaujímavé prírodné farby. Rozlišujú sa nezvyčajnou prírodnou štruktúrou, takže sa často používajú pri vytváraní dekoratívnych návrhov. Pine ľahko dáva späť ešte hlbokú a dôkladnú liečbu, nevyžaduje vysoké náklady.

Všetko o brúsnej doske

Treba poznamenať, že borovicové dosky pomôžu zabezpečiť v interiéri dobrú zvukovú izoláciu a tepelnú izoláciu.

  • Breza. Birch leštené dosky ľahko prenášajú hmotnostné zaťaženie, vysokú vlhkosť, vplyvy, mechanické poškodenie a zároveň sú najviac rozpočtové možnosti. Birch je vhodná na sušenie a spracovanie komory na špeciálnom zariadení. Toto plemeno dreva sa môže pochváliť homogénnou krásnou farbou, je tento materiál najčastejšie používaný pri vytváraní rôznych dekoratívnych objektov.

  Všetko o brúsnej doske

  • Rozsvietiť. Toto plemeno má pomerne veľkú hustotu, ale v porovnaní s inými typmi je stále oveľa menej trvanlivý a trvanlivý. Okrem toho výrobky ASPEN sa nerozlišujú dobrou odolnosťou voči mechanickým nárazom a vysokej vlhkosti. Absorbujú vodu, napučia, potom sa na povrchu objavia silné deformácie. Ale polotovary z takéhoto stromu sa môžu ľahko znížiť, sušiť v komore a proces.

  Všetko o brúsnej doske

  • Javor. Toto plemeno sa považuje za tuhé a odolné voči mechanickému, nárazovým zaťaženiam, ako aj vysokej vlhkosti. Maple má krásny vzhľad a jasnú príjemnú farbu, takže sa najčastejšie používa pri vytváraní dekorácie, dekorácie interiéru, na výrobu nábytkových predmetov.

  Všetko o brúsnej doske

  • Céder. Významné náklady majú dosky z tohto vzácneho plemena. Takéto drevo sa môže pochváliť vynikajúcou odolnosťou voči šokom a mechanickým účinkom, nadmernej vlhkosti, hoci indikátor pevnosti cédra je relatívne nízky, takže tieto dosky sú zriedkavo používané pri konštrukcii tuhých konštrukčných konštrukcií.

  Všetko o brúsnej doske

  • Smrek. Tento ihličnatý strom dreva má špeciálnu silu. Výrobky z nich budú môcť slúžiť mnoho rokov bez poruchy. Jedľa zdôrazňuje veľký počet živice, poskytuje ochranu dreva pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Dosky z jedli majú mäkkú textúru a krásnu prirodzenú farbu, zatiaľ čo v porovnaní s inými druhmi reziva cédru majú pomerne nízke náklady.

  Všetko o brúsnej doske

  • Jedľa. Na výrobu stavebných dosiek je jedľa dosť zriedkavá, pretože nemá dostatočnú pevnosť a trvanlivosť. Zároveň sa však výrobky z takéhoto plemena rozlišujú krásny externý dizajn. Najčastejšie z tohto dreva robí lepené rezivo, aby sa výrazne zvýšili pevnosť.

  Všetko o brúsnej doske

  Tiež leštené dosky môžu byť pripísané niekoľkým rôznym kategóriám v závislosti od rôznych drevo, z ktorých vyrábali. Najhlbšia a dôkladná úprava, sušenie a impregnácia sú vzorky 1 a 2 odrody. Sú považované za vynikajúcu možnosť pre konečnú úpravu. Produkty posádky od 3, 4, 5 odrôd sú častejšie nadobudnuté pre výstavbu štruktúr krajín domácností, pretože aj v upravenej forme sa nemôžu pochváliť vysokou úrovňou kvality, mnohé chyby môžu byť na ich povrchu.

  Všetko o brúsnej doske

  Rozmery

  K dnešnému dňu sa vyrábajú rôzne druhy brúsených dosiek v závislosti od veľkosti veľkostí. Najčastejšie sú tu modely s rozmermi 200x20x3000, 20x100x3000, 100x20x3000, 150x20x3000, 50x200x6000. Tieto vzorky môžu byť použité pre interné aj pre externé dekorácie.

  Všetko o brúsnej doske

  Existujú aj modely s inými neštandardnými rozmermi. Rozmery by sa mali brať do úvahy pred zakúpením takéhoto rezaného dreva.

  Všetko o brúsnej doske

  Pôsobnosť

  Farbenie dosky boli široko používané v rôznych oblastiach konštrukcie. Často ich kupujú na registráciu podlahy. Takýto materiál by mal mať najhlbšie spracovanie vo výrobnom procese. Tieto rezivo by sa mali vytvoriť z drevnej základne prvého stupňa. Spravidla sa prijímajú ihličnaté možnosti.

  Všetko o brúsnej doske

  Okrem, Modely vyrobené z najodolnejších druhov dreva sa používajú pri vytváraní silných krytín steny. Steny vyrobené z podobného rezaného dreva budú mať vynikajúcu tepelnú izoláciu a parametre hluku. Budú môcť slúžiť čo najdlhšie.

  Všetko o brúsnej doske

  Brúsne dosky môžu byť použité pri zostavovaní rôznych stavebných konštrukcií, vrátane obytných budov, ako aj pri vytváraní malých budov pre domácnosť v oblasti krajiny, schody, ploty, zastrešujúce pozemky. Dosky vyrobené z viac dekoratívneho dreva (Aspen, javor, breza), sa používajú hlavne na výrobu dizajnérskeho nábytku, dekoratívne výrobky interiéru. Niekedy s ich pomocou, vnútorná dekorácia izieb robí malé oddiely.

  Všetko o brúsnej doske

  Brúsne dosky budú tiež dobrou voľbou na výrobu záhradného nábytku, arbors. Je však potrebné použiť iba tie drevené výrobky, ktoré počas výroby prešli najúčinnejšiu úpravu a impregnáciu ochrannými kompozíciami, ako je rezivo, ktoré sú umiestnené na otvorenom vzduchu, môže rýchlo zlyhať alebo jednoducho stratiť atraktívny vzhľad. Niekedy sú z nich konštruované celé terasy.

  Všetko o brúsnej doske

  Modely vyrobené z dreva prvej triedy sa môžu použiť pri vytváraní spoľahlivých dverí a okenných konštrukcií. Pri vytváraní dočasných svetlých ekonomických štruktúr a dechtu, takéto dosky nadobúdajú extrémne zriedkavo, pretože na tieto účely je lepšie kúpiť bežné voliteľné možnosti, ktoré majú oveľa menej nákladov.

  Všetko o brúsnej doske

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár