Všetko o brúsnych strojoch Dewalt

  Počas rôznych stavebných prác sa často používajú brúsnymi strojmi. Sú určené na povodne nerovnomerné povrchy. Dnes budeme hovoriť o takýchto zariadeniach značky Dewalt.

  Odrody

  V súčasnosti spoločnosť Dewalt vyrába rôzne nabíjateľné multifunkčné brúsne stroje.

  Vibrácie

  Tieto modely majú plochú podrážku, na ktorej je abrazívna brúsenie kože fixovaná. Takéto vzorky sa spravidla používajú na jemné a čisté práce na plochých povrchoch.

  Vibračné brúsky sa vyrábajú spolu so špeciálnym mechanizmom, ktorý vykonáva trvalé výkyvy počas prevádzky výrobku.

  Často pri výrobe nástrojov vybaviť počet oscillačných čísel v špeciálnom regulátore.

  A tiež modely vibrácií sú k dispozícii spolu s hermetickými guľôčkovými ložiskami a pohodlnými spínačmi. Majú svoj prašný systém. K tejto odrode možno pieskoví pripísať modelom D26441, D26420 a D26422.

  Páska

  Najčastejšie sa takéto brúsovacie stroje používajú na liečbu hrubých povrchov veľkej plochy. Takéto zariadenia sú dokonale vhodné na odstránenie vrstvy starého laku alebo farby.

  Ribónové jednotky sa vyznačujú dobrým výkonom. A tiež sú vybavené špeciálnym reštriktívnym rámcom. Umožňuje nastaviť hĺbku odnímateľného z povrchu starej vrstvy. V týchto vzorkách existuje špeciálna úprava otáčok.

  Takéto brúsne stroje sú k dispozícii s prachotesnými ložiskami. Sú vyrobené zo superifielnej ocele. Tieto modely majú vstavaný systém odstraňovania prachu. Tieto vzorky môžu byť pripisované zariadeniam D26480, DW422, DW433, DW650, DW650E.

  Excentrický (orbitálny)

  Takéto modely brúsnych strojov Dewalt sú považované za univerzálne. Rovnako ako vzorky stuhov, majú vynikajúci výkon. Excentrické zariadenia majú elektronický systém na udržanie a úpravu počtu otáčok. To vám umožní výrazne zlepšiť kvalitu práce.

  Najčastejšie sa excentrické modely vyrábajú s dodatočnou rukoväťou. To vám umožní vykonať prácu so zariadením čo najpohodlnejšie, ako aj táto položka umožňuje brúsiť v ťažkostných miestach.

  Tieto modely majú systém na odstránenie nečistôt, ktorý predstavuje malá turbína. Je nainštalovaný na hriadeli prenosu. Všetok prach z prístroja vstupuje do špeciálneho vloženého vrecka na prach.

  Excentrické brúsne stroje sú charakterizované opatrnejším vyvažovaním a ergonomickým dizajnom. Modely dátových dát zahŕňajú D26453, D26410, DW443.

  Roh

  Takýto druh brúsnych batérií sa vyznačuje špeciálnou odolnosťou. Okrem toho môžu tieto agregáty pracovať aj v najťažších podmienkach. Uhldinové zariadenia môžu brúsiť aj oceľové povrchy, betónové, stavebné bloky a dlaždice.

  Rohové brúsky tohto výrobcu sú vybavené pokročilejším systémom prachu.

  To umožňuje zlomiť motor kvôli prachu, ktorý bilí takmer nemožné.

  Aby ste zabezpečili pohodlie pri práci, rohové stroje sú vybavené pohodlnou dvojmiestnou rukoväťou. Spínač zariadenia je k dispozícii spolu so špeciálnym systémom, ktorý chráni pred náhodným začleňovaním. Rohové modely zahŕňajú DC 411 KL, D28132C, D28498, DWE4151, DWE4051.

  technické údaje

  Spotreba energie v rôznych modeloch brúsky dewalt sa líši. Takže v vibračných zariadeniach môže byť relatívne málo, 230-350 w.

  Modely excentrického typu spotrebované poháre sa pohybuje od 400 do 530 W. Pre páskové a uhlové zariadenia môžu toto technické charakteristiky dosiahnuť 800-1100 W.

  Okrem spotrebovanej energie sa rôzne modely brúsky dewalt líšia a počet otáčok za jednu minútu. Môže sa značne líšiť v rámci 7000-24000 otáčok za minútu. Hmotnosť brúsky tohto výrobcu najčastejšie nepresahuje tri kilogramy.

  Dôležitou charakteristikou je priemer disku v stroji. Koniec koncov, to je práve z toho, že povrchová plocha, ktorá bude spracovaná a hĺbka jeho rezu. Priemer tejto časti je spravidla 150 mm (malý), 150-200 mm (médium) alebo viac ako 250 mm (veľké).

  Carving vretena je tiež menej dôležitou technickou charakteristikou takéhoto vybavenia. Je to z tejto hodnoty, ktorá závisí od toho, ktorý disk môže byť použitý v tomto modeli zariadenia. Najčastejšie veľkosti tejto časti sú 14 m a 16 m.

  Odporúčania na výber

  Pred zakúpením určitého brúsneho stroja sa odporúča venovať pozornosť niekoľkým veciam. Voľba takéhoto zariadenia závisí od toho, aký povrch budete brúsiť. Ak chcete zvládnuť drevené lietadlo, mali by ste uprednostniť odrody vibrácií zariadení.

  Ak chcete zvládnuť hrubé drevo, ktoré sú zakryté na vrchole starej vrstvy laku alebo farby, potom už lepšie používate pásky brúsne stroje na drevo. Ak potrebujete stráviť viac jemnej a elegantnej práce, je lepšie kúpiť orbitálne zariadenie, je ideálne pre brúsenie dekoratívnych predmetov z dreva.

  Ak používate brúsenie v uzavretej miestnosti, potom by ste mali venovať pozornosť vzorkám, ktoré majú vstavaný systém odstraňovania prachu.

  V opačnom prípade sa po dokončení môže hromadiť veľké množstvo nečistôt.

  Ale stojí za to zaplatiť pozornosť kordu na výživu, ktorá ide spolu so samotným zariadením. Koniec koncov, príliš krátky drôt nemusí stačiť, a bude musieť dodatočne kúpiť predlžovacie jadro za poplatok. V sortimente technológie značky Dewalt môžete nájsť hlavne batériové vozidlá, ktoré vo všeobecnosti pracujú bez kábla, ale náklady na ich podstatne vyššie.

  Nezabudnite na vzhľad výrobku, o tvare jeho držadiel. Pred nákupom písacieho stroja sa odporúča, aby sa určitý čas držal v rukách, pokúste sa prepnúť režimy, aby ste pochopili, či môžete použiť toto zariadenie. V opačnom prípade môžete mať nepohodlie pri práci so strojmi.

  Pozrite sa na hmotnosť, rozmery brúsneho stroja. Mnohí odborníci odporúčajú uprednostňovať menej výkonné, ale zároveň rýchlejšie mlecie techniky. Táto možnosť bude oveľa lacnejšia a kompaktnejšia.

  Pred nákupom stojí aj za kontrolu presnosti montáže jednotlivých častí prípadu. Nezabudnite na úroveň vibrácií a hluku, publikovaná počas prevádzky brúsneho stroja.

  Ako si vybrať brúsny stroj, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: