Všetko o celofáne

Pre mnoho storočí sa človek snažil vytvoriť niečo odolné, jednoduché a pohodlné pre balenie potravín a iných vecí. Vzhľad polyetylénu a s ním a celofánom sa stal skutočným prielomom, čo výrazne zlepšilo životnosť každého, čo je pohodlnejšie. Okrem prospechu existujú určité negatívne strany pri používaní celofánu, ale s vhodným a miernym použitím je tento materiál potrebný a užitočný pre ľudstvo.

Čo to je?

Cellofan je materiál, ktorý sa používa ako obalová nádoba na výrobky a iné výrobky. Vďaka transparentnej štruktúre je možné vidieť obsah bez odhalenia balenia. Cellofan vyzerá skôr husté, a ak je integrita obalu uložená, je mimoriadne ťažké ho zlomiť, ale s akýmkoľvek otvorom alebo strihom, balík alebo balík nebude stáť.

Produkcia celofánu začala v roku 1912, aktívne sa používal až do vytvorenia polyetylénu. Nový materiál bol sľubnejší a pohodlnejší v každodennom živote, takže celofán začal odmietnuť.

Teraz takmer nevyrábajú balíky z tohto materiálu, ale aktívne ho používajú na balenie sviečkových boxov, syrov, klobás a iných tovarov, ktoré sú potrebné husté, ale transparentné balenie.

Vďaka popularite polyetylénu vznikol problém s znečistením planéty, pretože balíky a iné polyetylénové produkty sú mimoriadne rozložené, čím sa vytvára obrovské skládky odpadu v celej planéte. Otázka ochrany životného prostredia vstala veľmi akútne, toľko krajín obmedzili používanie tohto výrobku a mnohí začali obnoviť výrobu bunkových balíkov. Kvôli zloženiu rozkladu celofánu niekoľkokrát menej ako akýkoľvek polyetylénový produkt, čo umožňuje znížiť znečistenie životného prostredia.

Cellofánové charakteristiky umožňujú pochopiť, čo to robí univerzálnejším a pohodlnejším na každodenný život. Jedným z problémov, ktorým čelia v procese likvidácie balenia, je ich horľavosť. Polyetylénové obaly sa rýchlo spaľujú, čo spôsobuje riziko požiaru, zatiaľ čo teplota topenia celofánu je oveľa vyššia a materiál sa deformuje len ohňom.

Cellofan zmešká vlhkosť a vzduch a polyetylénové produkty majú väčšiu hustotu a hermeticky uzavrie obsah. Hrúbka Cellofan je väčšia, a ak je stlačená, môžete počuť charakteristický hluk a šuštie, zatiaľ čo plastové vrecko nie je šušuté.

Prečítajte si viac  Rohové vŕtačky: Vlastnosti, Typy a tipy

Vzhľadom k tomu, guľa použitia celofánu sa môže líšiť, je tu označenie, ktoré môžete nájsť požadovaný produkt s určitými indikátormi. Technická celofán je zvyčajne pevná, potravina – mäkšia, na predaj, môžete nájsť produkty transparentné a čierne.

Materiál nie je nebezpečný a pôjde na rozklad oveľa menej rokov ako polyetylénový analóg.

História pôvodu

Tvorba Celofana bola situácia, ktorá v závislosti od 1900 sa stala švajčiarskym vedcom a technológom textilných výrobkov. Jacques Brandenberger, navštívil reštauráciu, videl víno na obrubníku a čašník musel nahradiť plátno z stola. Ako textilný špecialista, Brandenberger sa rozhodol vytvoriť taký materiál, ktorý by nenechal ujsť vlhkosť a odpudzoval ho. Všetky jeho pokusy sa ukázali byť zbytočné, ale ukázalo sa, že vytvoril transparentný film, ktorý by mohol byť umiestnený na vrchole tkaniny.

Úspech Povolený Brandenbergeru do roku 1912 vytvoril prístroj, ktorý vytvoril transparentný film vo veľkých množstvách. Nový produkt, vedec nazývaný „Cellofan“ pomocou slova „celulóza“ a „transparentné“. Výroba úspešne pokračovala a neskôr Brandenberger otvoril ďalšiu továreň v Paríži a do roku 1923 vedec uzavrel zmluvu s Američanmi a jeho výrobky sa rozšírili do Spojených štátov.

Napriek veľkému úspechu, Celofana Brandenberger mal významnú nevýhodu: zmeškal vlhkosť. V roku 1927 prišiel American William Charch s tým, ako odstrániť tento problém. Pridal k produkcii filmového spracovania nitrocelulózy.

S príchodom vlhkostnej celofánu, to bolo možné použiť ho na balenie potravín, ktorý opakovane rozšíril životnosť výrobkov. Popularita produktov celofánu rástla veľmi rýchlo a vyhral všetky nové kontinenty a krajiny. V Rusku sa aktívne používanie celofánu začalo v 70. rokoch, keď sa nový materiál začal aktívne používaný v rôznych oblastiach.

Vznik nových materiálov dal impulz na vývoj tohto smeru, a čoskoro sa objavil polyetylén, ktorý bol občas viac populárny a používaný a tak.

Názory

Cellofánový film je produkt potrebný v rôznych oblastiach, preto jeho popularita zostáva neustále vysoká. Kontrola kvality v podnikoch sa vykonáva v súlade s GOST 7730-89 pre celofán. Vzhľadom na rôzny rozsah pôsobnosti je možné rozlíšiť typy materiálov používaných pre balenie:

 • produkty na jedenie;
 • výrobky z klobásy a syrov;
 • Candy boxy;
 • parfumové výrobky;
 • Vianočné hračky.
Prečítajte si viac  Kladenie gumovej drviny

V závislosti od účelu použitia celofánu môže mať inú hustotu: od 30 do 45 g / m². Tam sú 2 hlavné odrody tohto materiálu: Toto je titer 1 s hustotou 33 g / m² a titra 2, ktorej hustota je 45 g / m². Ak chcete kúpiť produkt na balenie potravín, musíte hľadať celofán v roliach s označením „P“. Pre lekárske a technické účely na obale bude indikovaný listom „t“.

Okrem hustoty existuje možnosť vybrať si Cherulofan pomocou šírky. Najmenšie valce majú šírku 15 cm a najviac rozmery dosiahne 1M 20 cm. Vo výrobe je možné navíjať valce pod objednávkou alebo produkovať štandardné balenie.

Ak zvážime iné možnosti balenia, celoľofan presahuje analógy rýchlosti rozkladu: Akékoľvek výrobky celofánu sú plne rozpadnuté počas niekoľkých rokov, zatiaľ čo plastové analógy prechádzajú rovnakým spôsobom 300 rokov. Táto skutočnosť je potvrdená viacerými štúdiami, celofán je v súlade s európskou normou biodegradácie obalových materiálov EN 13432.

Okrem rolí môžete nájsť celofán v listoch.

Čo sa líši od polyetylénu?

Tvárou v tvár denne s celofánovými a polyetylénovými obalmi a inými výrobkami z týchto materiálov, je ťažké uveriť, že takéto podobné výrobky sú zásadne odlišné. Rozdiel medzi nimi začína tým, že celofán je vytvorený z prírodných zložiek a polyetylén z umelého. Ak chcete presnejšie pochopiť rozdiely týchto materiálov, stojí za to sa s nimi zaobchádzať viac Detail.

Celofán

Polyetylén

Suroviny na prijímanie – celulóza, ktorá robí výrobok biologicky odbúrateľný a neškodný k prírode.

Vytvorená pomocou chemickej syntézy plynného uhľovodíka etylénu.

Vzhľadom na jeho zloženie má tento materiál sladkú chuť.

Neexistuje žiadna chuť.

Schopnosť čerpať farbu a kresby, ktoré udržiavajú veľmi dlhé a nevymazali.

Krátkodobé úspory akéhokoľvek výkresu.

Cellofánové balíky sú ťažké, hrdzavé pri dotyku, majú hladký povrch.

Polyetylénové vrecká sú mäkké, ľahko zamorení, môžu mať nehomogénny povrch, trochu mastné na dotyk.

Pri každej škody je materiál veľmi ľahko zlomený, nie je odolný voči poškodeniu.

Dobre odoláva veľkú váhu, s ťažkosťami popiera deformáciu;

Produkty Cellofan môžu byť zlepené, ale nie sú prístupné tepelnému spracovaniu.

Polyetylénové produkty nebudú úspešné, ale poškodenie môže byť odstránené pomocou tepelného zvárania.

Prečítajte si viac  Výška rebríka

Dve tak podobné externe, ale tak odlišné podľa charakteristík materiálu sa vykonávajú rôznymi úlohami, takže existuje miesto na trhu s tovarom a službami. Popularita polyetylénu je vyššia, pretože náklady na jeho výrobu sú podstatne menej, a náklady na jedno tašku budú oveľa lacnejšie ako celofán.

Okrem uvedených rozdielov stojí za to povedať, že povrch celofánu prechádza vlhkosťou a vzduchom, zatiaľ čo polyetylénové produkty sú úplne hermetické. Ďalším dôležitým bodom je rezistencia na otvorený oheň.

Ak sa polyetylén okamžite rozsvieti, čo môže spôsobiť požiar, potom sa celofán začne roztaviť a zmršťovať, čo je výrazne bezpečnejšie.

Metódy aplikácie

Vzhľadom k jeho vlastnostiam, vzduch a vlhkosť Cellofan našiel aplikáciu pri výrobe obalov na syr a klobásy. Je to také obaly, ktoré umožňuje výrobku „dýchať“, ktorý mu nedáva priepasti, a zároveň výrazne rozširuje trvanlivosť tovaru. Použitie celofánu na balenie chleba umožňuje udržať ho čerstvé až 5 dní, čo bolo predtým nemožné.

Vynikajúce vlastnosti Tento materiál ukázal v cukrovinke. Balenie sladkostí, barov, balených sladkých produktov – všetko vyzerá elegantné a má príjemný výhľad na svetlé kresby na povrchu. Cellofan spoľahlivo šetrí obsah.

  Materiál sa používa aj v ochranných a dekoratívnych účetoch, zakrytých krabíc akejkoľvek veľkosti. Drží obsah vo vnútri, zabraňuje žalúdku kartónu alebo iným povrchom, pričom si zachováva atraktívny vzhľad. Transparentný film umožňuje zvážiť predmet záujmu zo všetkých strán, bez toho, aby ho vytlačila. Farebný film transformuje akýkoľvek darček, nožnice a robiť skutočné prekvapenie z ľubovoľnej položky.

  Porovnanie polyetylénu a bunkového na videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: