Všetko o cenných horninách stromov

Naša planéta je bohatá na rôzne druhy vegetácie, medzi ktorými existujú veľmi drahé typy stromov. Ich drevo má špeciálne kvality a vzhľad, ktoré nie sú obsiahnuté surovín obyčajných drevín. Vlastnosť Takéto kultúry sú rôzne regióny Afriky, Ázie a dokonca Európy.Najzaujímavejšie a vzácne odrody budeme zvážiť v tomto článku.

Zvláštnosť

Drevo hodnotné plemená majú individuálne charakteristiky a líšia sa od obyčajného. Z špeciálnych vlastností si môžete vybrať vysokú pevnosť a stupeň zmrštenia, odolnosť voči stabilite, hustote a jednoduchosti spracovania. Majú zjavné neobvyklé výkresy a textúry. Výkonnosť výrobkov z takéhoto dreva je veľmi vysoká, dokonale prenášajú vlhkosť a teplotné zaťaženie, držte formu a nenosia sa. Nevyžadujú špeciálnu starostlivosť a nepodliehajú útokom na škodcov a hubami.

Niektoré druhy sú vzácne, pretože v prírodnom prostredí je veľmi málo. Sú uvedené v Červenej knihe a sú chránené zákonom. Mnohí z nich rastú okolo polstoročia.

Najdrahšie drevo na svete

Podmienečne drahé druhy dreva možno rozdeliť do dvoch kategórií: červená a eben.

Červená skupina zahŕňa niektoré stromy plemená, ktorých drevo má druh hnedastého alebo červeného tieňa.

Jasný zástupca mahagónu je kliešť, ktorý rastie v Indii, Thajsko a iné subtropické krajiny. V týchto regiónoch je to surovina pre domácu a priemyselnú výrobu. Závod je veľmi nenáročný, takže môže rásť na iných kontinentoch.

TIKA Drevo je cenné vďaka svojim špecifickým vlastnostiam, ako je odpor, keď váhanie vlhkosti, krásnej farby a štruktúry. Môže to byť tmavo hnedé, niekedy s čiernymi pruhmi. Farba dreva závisí od koncentrácie určitej látky, ktorá ho chráni pred hnilobou. Tam je tiež malý obsah kremíka, ktorého percento závisí od miesta pestovania kultúry. Ak ste narezali kufor teak, potom môžete vidieť čisté krúžky a rovnú vláknitú štruktúru.

Drevo ľahko spracované. Je potrebné pracovať s jedinými ostrými nástrojmi. Dokonale lepene, drží nechty a skrutky, absorbuje farbivá. Odlišná tmavá textúra.

Z čiernych plemien môžete zvýrazniť ebenový strom, ktorý rastie v trópoch Afriky, Ázie, na ostrove Ceylon, v Indii a Austrálii. EBEN má vysokú pevnosť a špecifickú hmotnosť, hustú štruktúru. Ebena Výsadby vytvárajú celé lesné polia. Drevo tohto plemena je veľmi drahé, náklady na meter kubický začína 1000 dolárov.

Táto odroda stromov sa považuje za nielen drahé, ale aj zriedkavé, takže je uvedené v červenej knihe. Jeho drevo je najväčšie zo všetkých populárnych stromov.

V prírode je viac ako 100 typov eben. Najobľúbenejšie a hodnotné sú Lunar, Makasar, Munsky, Ceylon a Cameroonian. Cameroonian Eben je považovaný za najžiadanejší. Má výrazný čierny jadro. Na rezu sú viditeľné póry. Zo všetkých ebenových stromov tento druh najdostupnejšieho.

Lunárne plemeno ebeny je považované za najdrahšie, ktorých rodisko je v Mjanmarsku. Je to krásny a vzácny výhľad so svetelným jadrom a na tom sú čierne alebo kávové telá. Niekedy sú viditeľné prúžky iných odtieňov. Toto plemeno je zakázané znížením, pretože ohrozuje úplnú zmiznutie. Rastie strom na veľmi dlhú dobu, až 500 rokov.

Napriek tomu sa najviac elitní a drahé výrobky vyrábajú z lunárneho eben.

Prehľad plemena

Sú v prírode a iné hodnotné plemená stromov.

Africký ružový strom

Toto plemeno má mnoho mien, napríklad prebubávanie, africké ružové drevo a t.D. Svätá kultúra je Afrika, rastie v miestach v blízkosti riek a jazerách, kde môžu byť zaplavené pozemky. Africký ružový strom – Evergreen rastliny, výška môže dosiahnuť až 50 m. Má priamy valcový barel, v priemere získava až 2 metre. Má nazeliatiu-sivý alebo červenohnedý odtieň kôry s malými zaoblenými váhami. Počas kvitnutia sa strom hodí biele kvety zozbierané v kvetenstve až 16 cm dlhé.

Drevo sa vyznačuje zvláštnym odtieňom, ktorý môže byť ružovo-červený, tmavý červený, hnedý s tmavými fialovými alebo dokonca čiernymi pruhmi. Je ťažké, má pomerne veľkú hustotu – 860-930 kg / m3, napriek tomuto indikátoru, mierne elastický. Rozlišovacie črty dreva sú tiež považované za odolnosť voči hmyzom a trvanlivosti. Materiál je ľahko leštený, spracovaný a podľahol impregnáciou.

Vyrába hudobné nástroje, luxusný nábytok, používajte ho ako pokovovadlo. Kôra stromu našla svoje použitie v ľudovom medicíne – pomáha s hypertenziou a gonorom.

Amarant

Amarant sa vzťahuje na rodinu strukovín, ľudia sú známi ako fialový strom. Vďaka jasnej farbe kôry sa nazýva aj „fialové srdce“. Tento rod zahŕňa 23 druhov, ktoré rastú v regiónoch južnej a strednej Ameriky, v tropických lesoch Brazílie a Amazon. V prírodnom prostredí môže strom dosiahnuť 10 m s krupkovým kruhom 1,5 m. Počas obdobia kvitnutia, strom vyrába malé biele kvety zozbierané v kvetenstve.

Zaujímavé je, že jadro samotného barelu má šedú hnedú farbu a po rezaní získava úplne iný, fialový odtieň. Takéto zmeny sa vyskytujú, pretože je oxidované pri interakcii s vlhkosťou. Drevo má veľké póry s chaotickou polohou a ročné krúžky sotva viditeľné. Textúra je stredná, lesklá, s ľahkým vlnitým vzorom. Amaranth je tuhé plemeno s vynikajúcimi vodotesnými vlastnosťami. Napriek všetkým týmto vlastnostiam je veľmi krehká, rýchlo sušená bez ďalších zariadení. Má druhú triedu sily a udržateľnosti na prírodné podmienky.

Amarants nepodlieha útoku škodcov a infekcie s hubami.

Agarský strom

V trópoch na juhovýchode Ázie rastie agarny strom, ktorý sa tiež nazýva Alokan. Jeho drevo je najdrahšie zo všetkých existujúcich, pretože závod na pokraji vyhladzovania. Okrem samotného dreva sa z agarového dreva ťaží z agarového dreva, vďaka čomu je veľký počet typov tohto stromu zničený, a sú asi 15.

Živica, po ktorej nasleduje všetko lov, sa objavuje na strome kvôli jeho chorobe. Barrel Alayne Tree je vystavený hubám a baktériám, zatiaľ čo produkuje špeciálnu ochrannú živicu – je to vzácne a voňavé. Používa sa na získanie aromatického oleja alebo v hotovej forme pre aromatizáciu priestorov. Vôňa živice je silná afrodiziakum, ako aj na jej základe, aby drogy zo sexuálnej dysfunkcie. Olej obsahuje približne 150 komponentov. Bohužiaľ, iba 28 ml požadovanej látky môže byť vyrobené zo 100 kg živice. Olej je dosť silný zámok v parfumoch.

Používajú sa najmä arabské parfuméry – pretrvávanie takýchto liehovín sa zachová asi jeden deň.

Santalové drevo

Santalové drevo je veľmi zriedkavé a drahé. Jeho vlasť sa považuje za trópy Ázie a Rovníkových lesov Indie. Rastlina je stálegreetická, môže rásť na akýchkoľvek pôdach: pieskovisko, kameň. Rastie v púšti aj v horách v akejkoľvek výške z hladiny mora. Najviac bohatá a silná vôňa dreva má tie stromy, ktoré rastú na veľmi zlej pôde. Potreba prežiť vyskúšať ich vylučovaniu oleja. Akumuluje len u dospelého stromu, ktorý je viac ako 10 rokov. Výška trupu dosiahne 9 m, a v priemere 1 meter.

Má šedú hnedú farbu kôry a odtieň jadra sa líši od bielej až svetlej sivej alebo hnedej. Rastlina odoláva vysokú teplotu a miluje hojné slnečné svetlo. Rozlíšiť biely, červený a žltý sandál. Najdrahšie sa považuje za červenú, ktorá je hodnotená niekoľko tisíc rokov. Výrobky z tohto dreva sú symbolom luxusu a bohatstva.

Náklady na suroviny sú vysoké, pretože strom je veľmi pomalý. Rovnako ako santalové drevo sa vyznačuje príjemnou vôňou a trvanlivosťou.

Palisandre

Rosewood sa nachádza len v centre Afriky a na ostrove Madagaskar. Rôzne s hladkým povrchom s nezvyčajným nakreslením tenkých fialových línií.

V súčasnosti sa Rosewood stalo veľmi zriedkavými, takže náklady na meter kubický sa líšia od 10 000 USD.

Iný

Jedným z najcennejších plemien na svete je Grenadil, ktorý rastie v Afrike. Je to hlavne distribuované v Keni, Tanzánii a Mozambiku. Vnútorná časť čiernej hlaveň, niekedy s červeným odtieňom.

Najkrajšie plemeno na svete sa skladá z rodiny havárie a nazýva sa ružová ayvori alebo „ružová kosť“. Jeho vlasť je považovaná za Mozambik a Zimbabwe. Strom rastie až 15 m, je stálegreen. Medzi obyvateľstva je v dopyte vďaka svojim jedlým plodom. Drevené drevo je veľmi ťažké a husté, ale čo je najdôležitejšie, má jasnú ružovú farbu.

Zoznam plemien v Rusku

Rusko má tiež veľký zoznam cenných stromov.

  • Hodnota ruského dreva predstavuje Karelian Bereza, ktorý má individuálnu postavu, ktorá sa prejavuje kvôli syndrómu kmeňového mierky. Vďaka vnútornému charakteristickému rytmu, časť kôry zostáva v breze, vďaka tomu, nezvyčajný kresba barel sa získa vo vnútri. Ak ste to rezali, vyzerá to ako drevený mramor.

Karelian Birch je vzácne plemeno, používa sa len pre použité umelecké výrobky a luxusný nábytok.

  • čerešňa Je tiež považovaný za jeden z drahých plemien dreva, pretože má krásnu farbu. Môže to byť červená, červená a dokonca ružová-šedá.

V Rusku tento strom rastie v mnohých regiónoch, takže je nemožné zavolať zriedkavé. Je dobre spracovaná a leštená.

  • DUBA Má svoje cenné vlastnosti, zachováva sa konštantný vzhľad na dlhú dobu. Ak je správne spracovaný, upozorňuje na krásnu farbu, ktorá v priebehu času získa špeciálny ušľachtilý odtieň. Obzvlášť cenný dub, ktorý ležal dlhý čas pod vodou, nazýva sa moraine.

Táto rôznorodosť konania vyžaduje dlhé a dôkladné sušenie bez použitia ďalších zariadení.

  • Z ihličnatých druhov môžete prideliť sibírsky smrek, ktorý je charakterizovaný vyššou hustotou ako dub. Jej drevo má neobvyklú štruktúru a farbu. Jadro s červeným odtieňom má úzky žltý alebo biely bažina. Dobré viditeľné ročné prstene. Kmeň takmer bez fena. Drevo neabsorbuje vodu a netoleruje sušenie.

Vďaka tomuto smreku sa používa na výrobu parketových dosiek, pretože má silné vlastnosti repellent vlhkosti.

  • Biele výsadby akacie Nachádza sa v našej krajine v regiónoch s miernym klimatickým. Drevo Acacia Svetlo žltá, ale v priebehu rokov. Je to celkom elastické, je dobre leštené a vyžaduje si elegantný sušenie, ale je spracovaný len v surovej forme.

  • Drevo Juniper je dopyt z dôvodu jeho tvrdosti. Má vysokú hustotu, nemení svoju formu v kontakte s vodou. Pri rezaní viditeľných pásov a vĺn. Korene stromu sa používajú aj na výrobu tovaru pre domácnosť.

  • Javor je cenným drevom a prekonáva všetky ostatné odrody. Po spracovaní má takmer biela farba.

Sušenie surovín vyžaduje presnosť, pretože drevo môže prasknúť. Pre kontrast v produktoch používaných odrody iných dreva.

Žiadosť

Akýkoľvek druh cenného dreva má svoj vlastný účel a jeho hodnotu. Používa sa na výrobu luxusného nábytku, hudobných nástrojov, exkluzívnych šperkov. Orezávanie lacnejšie plemená našli ich použitie v dokončovaní jachtách, automobilových salónov, parketovú výrobu, v stavebníctve a na tvorbe darčekových remesiel. Drevo je široko používané v stavbe lodí. Drevo s pozoruhodnými odtieňmi Ozdobte umelecké výrobky, vytvárajú rúry pre fajčiarov a figúrky. Častejšie typy idú ako konštrukčné rezivo vyrábať okenné rámy, dvere a schody.

Čím drahšie drevené materiály, tým menšie parametre zdrojového produktu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: