Všetko o dekoratívnych doskách

Moderný dizajn ponúka veľký počet dekoratívnych materiálov pre interiérový dizajn. Ich zoznam je každý rok doplnený. Zároveň prírodné materiály nie sú horšie ako syntetické. Toto pravidlo sa obavy a strom. Takáto dekorácia nikdy nebola považovaná za zvyšok minulosti. Harmonicky sa hodí do akéhokoľvek moderného interiéru, ktorý dopĺňa jeho prirodzenosť, ekológiu, jednoduchosť.

Zvláštnosť

Dekoratívne dosky sú vyrobené z rôznych plemien dreva. Líšia sa od seba navzájom, farbu, vzor a povrchovú textúru, ktorá vám umožní rozšíriť možnosti dizajnu. Pevné horniny sú väčšia odolnosť voči účinkom nepriaznivých faktorov a líšia sa vo vysokých nákladoch a naopak.

V závislosti od kvality vyrobenej materiálu sa rozlišujú niekoľko odrôd dosiek so štandardným označením od A až C. V samom srdci takejto klasifikácie – textúra rady, presnosti a užitočnosti spracovania, prítomnosť defektov a sučiek.

Textúra dosky významne ovplyvňuje konečný výsledok. Materiály s plytkou, slabo znepokojená textúrou sa harmonicky zmestia do akéhokoľvek štýlu. Hrubý a vysoko vyslovený kresba, prítomnosť stmavných z fena, naopak, môže to pokaziť.

Moderný interiér nebude tolerovať drevo s nízkou kvalitou. Zároveň je vytvorenie starožitných a tradičných štýlov nemožné bez prítomnosti materiálov s malými chybami (trhliny, čipy, nezrovnalosti). Ideálna doska v tomto prípade bude vyniknúť a pokaziť celkový obraz interiéru. Ale nemali by ste replay: V budúcnosti môžu takéto chyby pokaziť povrch, okrem toho nebude vždy fungovať, aby ich skryli.

Berie do úvahy všetky vyššie uvedené faktory, tvoria náklady na materiály. V priemere v závislosti od plemena a odrody sa môže pohybovať od 5 do 30 dolárov na m². Nezahviezdte za nízke ceny a vyzdvihnite drevo podľa vlastností miestnosti. Napríklad vysoká vlhkosť a veľké teplotné rozdiely sú dobre odohraní smrekov a dubov, ale zároveň nie je zmysel vystúpiť z celého domu.

Popis druhov

Dnes, rezací drevený trh je dosť rôznorodý, takže môžete ľahko nájsť produkty s potrebnými parametrami pre výstavbu alebo opravu. Môžete ich použiť pre interiérové ​​dekorácie a pre vonkajšie. V prvom prípade sa aplikuje vnútorná doska v druhej fasáde.

Podľa stupňa spracovania rozlišujú tieto typy povrchových dosiek.

Utešený

Presuňte takéto dosky pozdĺžnymi rezačkami protokolov. Ich hrany sú nerovnomerné, pokryté kôrom. Píly píl sú zle spracované, prečo sa materiál rozlišuje hrubou textúrou a malú hodnotu.

Takéto surové dosky by mali byť použité v tematickom interiéri, napríklad dokončiť dom v lese, rozšírenie, kôlne, garáže. Kvôli nerovnomerným okrajom pri dokončení sú pripojené. Zvyšuje spotrebu materiálov, zároveň dáva interiéru neobvyklý druh loveckého domu.

Hnusný

Toto je najčastejšie rezané drevo. Dosky sú vyrábané vo veľkostiach stanovených GOST. Technologický proces sa skladá z 3 stupňov – rezacie guľatiny, hobľovanie a brúsenie všetkých strán – každý z nich je riadený pracovníkmi a vybavením. Výsledkom je, že sa získa úhľadná doska, ktorá je vhodná na použitie na rôzne účely.

V súkromnej konštrukcii sa používalo 5 typov vyrezávaných dosiek: podšívka, Bruzanie imitácie, blokový dom, plaken a parkety.

  • Najdostupnejšie rezanie sa považuje za podšívku. Je obľúbený s XX IN. Aj keď dnes Clapboels neprekvapujú nikoho, ľudia ho naďalej používajú v interiéri kvôli príjemnej hodnote. Podšívka sa líši v malých veľkostiach, najmä s nízkou šírkou. Ona je záruka, ktorá uľahčuje prepravu a stavebný proces. Materiál je pripojený k škrupine online prístupu, niekedy môže mať drážky. Po inštalácii je podšívka pokrytá lakom alebo farbami, a pred tým, než sa liečí špeciálnymi riešeniami, ktoré zabraňujú hnilobe a požiaru.

  • Imitácia tyče alebo falošne bar je vynikajúcou alternatívnou podšívkou. Materiál sa vyznačuje vyššou šírkou a hladšími uhlami, takže to vyzerá estetika. Na bokoch má imitácia hroty a drážky, čo uľahčuje inštaláciu a zvyšuje spoľahlivosť dizajnu. Zostávajúce vlastnosti dreva, ako aj vlastnosti pripojenia takmer identické s podšívkou.

  • Blokový dom sa líši od predchádzajúcich materiálov do jeho formy: jedna strana zaokrúhlila. Je to spôsobené tým, že pri rezaní vlákien, centrálne obdĺžnikové časti prejdú na výrobu hranatých dosiek a zo zvyšných polkruhových častí po spracovaní sa ukáže blokový dom. Významne transformuje vzhľad priestorov: pocit sa vyskytuje, ako keby bol dom vyrobený z prirodzeného strihu.

  • Planken je analógom obloženia, líši sa len v neprítomnosti hrotov a drážok, ako aj krátku dĺžku. Pozdĺžne okraje materiálu sa často rozliatia v uhle, takže v úseku sa ukáže rovnobežník. Táto funkcia čiastočne uľahčuje proces inštalácie. Planken je vyrobený z krmovín odolných voči vlhkosti (Larch, borovica). Je menovaný v izbách s vysokou vlhkosťou: vaňa, sauna, vaňa. Pri inštalácii je potrebné ponechať malé medzery medzi doskami, t. Na. Keď sa vykurovacie drevo čiastočne rozširuje.

  • Poslednou možnosťou je parketová doska. Najčastejšie sa používa na položenie podlahy, ale môže byť aplikovaný a ako dekor na obmedzenom priestore steny. Vizuálne parketovú dosku výrazne rozširuje priestor, keď horizontálna inštalácia a vertikálne – zvyšuje výšku stien.

Kvalitné rezivo bude stáť drahý staviteľ. Tieto výdavky môžete znížiť pomocou ich syntetických analógov, ako sú polyuretánové dosky. Samozrejme, že sú tu len meno, pretože reálne dosky sú vyrobené len z dreva.

Polyuretánové dosky majú rad výhod v porovnaní s dreveným. Plast, z ktorého spočívajú, má malú hmotnosť, žiadny rozdiel od maľovaných drevených dosiek. Polyuretánové materiály nepodliehajú procesom otáčania. Nezapájajú to, čo ich robí nielen lacným a praktickým materiálom, ale aj bezpečným.

Možnosti dizajnu

Drevené konštrukcie sú univerzálne, pretože sú dobre kombinované s interiérom. Toto je prírodný materiál, ktorý bude ozdobiť priestory v byte a dome. Drevená doska dokonale v kombinácii s omietkou a kameňom, murivom a niekedy aj s tapetou.

Rôzne druhy dreva používajú v mnohých moderných štýloch a eko -iremen. Úspešne sa zmestia do najviac minimalistickej interiéru, zmäkčite studený gamatu high-tech, dokonale dopĺňajú tehlové steny a kovové návrhy podkrovia. A dizajn etnických a retroandov vo všeobecnosti bez dreva nemôže robiť bez.

Materiál Farba – Hlavný parameter ovplyvňujúci ich vnímanie. Je vhodnejšie zakryť dosky na lak, aby si zachoval svoj prirodzený vzhľad. Ak sa používa farba, vyberte si pastelové odtiene: biela, béžová, krémová. Takže ušetríte pokojnú a pokojnú situáciu, ktorú drevo vytvára. Ak sú steny miestnosti pôvodne biele, okrem nich môžete použiť tmavý strom. Takýto interiér bude nasýtený a zaujímavý.

Na pokrytie detskej izby, altánok alebo verandy, môžete použiť viacfarebné dosky. POZNÁMKA: Farby musia byť neoslaté a kombinovať medzi sebou, potom dizajn nebude napísať vaše oči a drevo udrží všetky svoje estetické kvality.

Ako používať dosky?

V interiéri domu by mali byť dekoratívne dosky aplikované obmedzené.

Ak je dom úplne oddelený od domu, bude to vyzerať nudné vizuálne.

Urobte tenšu dávkovanú: Ozdobte dosku samostatných stien alebo ich častí, urobte drevenú podlahu alebo nainštalujte dosky na strop. Takýto dekor urobí domáce zariadenie čerstvých a nebude nútiť vás vyhodiť všetky peniaze z peňaženky.

Drevené môžu byť šité do nočnej zóny, stenu pre televízor alebo maľby. Nástenné dosky sú naskladané vertikálne aj horizontálne a hranice sú uzavreté koľajnicou. Je možné ho pripojiť ako doom, ak je celá stena zdobená a rovno na hladký povrch.

Vo všeobecnosti je drevený povlak charakterizovaný dobrými ukazovateľmi výkonu. Ale nezáleží na tom, či sa dosky používajú výlučne s dekoratívnym účelom. Správne vybrané materiály, ich veľkosť a farba je zaručená neobvyklým aj najviac nudným interiérom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár