Všetko o dielektrickom galošhes

Dielektrický galoshes – nie hlavný a pomocný nástroj na ochranu používaný pri práci na elektrických inštaláciách. Použitie takýchto topánok je možné len v jasnom počasí, pričom absencia zrážok.

Zvláštnosť

Elektrické izolačné (dielektrické) galoshes sa používajú na prácu na elektrických inštaláciách najčastejšie, ale majú iný účel – domáce použitie. Podobná obuv zabezpečuje potrebnú ochranu pred vysokým napätím až 20 kV po dobu 3 minút. (Maximálne prevádzkové napätie je 17 kV). Vulkanizovaná gumová podrážka odolná voči účinkom olejov a tukov, krátkodobý tepelný kontakt (až do 300 ° C. Kontakt 1 min).

Výrobok má vynikajúce protišmykové vlastnosti, vysokú ochranu pred rezmi a absorbérom energie v oblasti päty.

Galošpa sa ľahko a rýchlo nosí a ľahko sa upevní. V spojení s potrebným iným vybavením, ktoré zvyšujú bezpečnosť práce. Presunúť sa z vysoko profilovej gumy, na základe prírodnej gumy. Majú dobu trvania až 12 mesiacov od dátumu výroby.

Na niektorých modeloch na vnútornej strane sa nachádza pletené tkaniny, ktoré poskytuje lepšiu pevnosť v ťahu. Protišmyková podrážka môže byť výška až do 10 mm. Takéto ochranné prostriedky sa rozlišujú jasným sfarbením.

Určenie indikátora pre dielektrické topánky opísaného typu – únik prúdu nie viac ako 2,5 mA.

Produkt má monolitickú podrážku s vlnitým povrchom. Podľa bezpečnostných požiadaviek, ktoré sú prísne zakázané v dizajne GALOCH, ktorý poskytuje cudzie predmety. Každá para musí byť skontrolovaná pre zväzky, oddelenia, prerušenie, pretože spôsobujú integritu izolačnej vrstvy.

Materiál, z ktorého sa výrobok vyrába, je nevyhnutne spĺňať požiadavky bezpečnosti a ochrany práce, je neprijateľné zahrnúť toxické, výbušné látky v materiáli, ako aj tie, ktoré majú elektromagnetické charakteristiky.

Pri kontakte s povrchom, rôznou agresivitou by halošky nemali byť oddelené biologickými, rádioaktívnymi a toxickými látkami. Na základe prítomnosti špeciálnych ochranných vlastností možno povedať označovaním. Môže to byť „en“ alebo „ev“.

Parametre a rozmery

Tabuľka výrobných označení pre dielektrické galény používané indexy: 300, 307, 315, 322, 330, 337, 345. GOST berie do úvahy a neistoty, takže je zriedkavé, ale splniť topánky na trhu s označením 292 a 352. TRUE, sériovo takéto modely sa nevyrábajú, ale môžu byť vždy objednané v továrni. Dielektrická galosh je vždy jasná farba, ktorá ich odlišuje od podobných modelov používaných v farme.

Sú schopní odolať až 1000 v.

Schtihass ekvivalent môže byť: 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46. Pri výbere páru musíte zvážiť nasledujúce parametre:

  • Šírka vrcholu;
  • výška.

Potrebné vlastnosti obsahuje GOST 13385-78. Pánske galošéry majú rozsah rozsah od 240 do 307. Dámska obuv začína 225 (255).

Vyšetrenie

Pred použitím dielektrického haloshu sú potrebné preskúmané na chyby. Ak sa povrch objavil oddeľovalo, porušenie tesnenia a vložky, rozporu švov, sulfur vystúpil, potom nie je možné použiť produkt. Čas použiteľnosti gumovej galosh je registrovaná výrobcom a je zvyčajne rok od výroby a roku a pol v podmienkach používania v extrémnom severe.

Sú nevyhnutne periodicky zažíva v podniku. Frekvencia takejto inšpekcie je stanovená regulačnými aktmi.

Po dokončení práce sa dobre umyje a dobre sušia. Podľa bezpečnostných požiadaviek v blízkosti každej elektrickej inštalácie musí byť niekoľko párov gumových topánok rôznych veľkostí. Pred použitím je dôležité kontrolovať prítomnosť pečiatky na poslednú kontrolu. Test sa vykonáva trikrát každý rok, zatiaľ čo napätie 3,5 kV sa aplikuje. Čas expozície – 1 minúta. Najlepšie, ak sa topánky skontrolujú zakaždým, keď sa používa.

Ak vznikla škoda, potom sa kontrola vykonáva neplánovaná. Malo by len vykonávať kvalifikovaných špecialistov, ktorí majú v ich rukách primerané osvedčenie. Pred kontrolou skontrolujte integritu izolačného povrchu, ako aj dostupnosť výrobného označovania. Ak vzorka nie je v súlade s uvedenými požiadavkami, potom sa inšpekcia nemôže vykonať až do odstránenia nevýhod.

Ak chcete merať prúd úniku, elektrický prúd sa vykonáva cez produkt. Galoshovia sú vložené do kontajnera s teplou vodou. Zároveň musia byť hrany nevyhnutne nad vodou, pretože priestor vnútri musí byť suchý. Hladina vody by mala byť 2 centimetre pod okrajom topánky. Elektróda je umiestnená vo vnútri. Jeho, zase, zem s milliametrom. Napätie držať asi dve minúty, zvýšenie úrovne 5 kV. Indikácie sa odstránia za 30 sekúnd pred ukončením testu.

Ako použiť?

Prevádzka Galloshes je možná len v suchom počasí. Topánky musia byť udržiavané čisté a objednávky, bez trhlín a iných škôd. Ovládacie topánky môžu byť prevádzkované na ulici a v interiéri s teplotou vzduchu od – 30 ° C do + 50 ° C. Galošha potriasol na inej topánke, zatiaľ čo by mal byť suchý a čistý. Odporúča sa sledovať prvky schopné poškodiť výrobok na jedincovi.

Ako uložiť?

Ak sa ochranné topánky uložia nesprávne, nevykoná svoju hlavnú funkciu. Pre dielektrickú galosh, suchú, tmavú miestnosť, kde sú teploty vzduchu vyššie ako 0 ° C. Gumové výrobky sú pokazené, ak teplota stúpa nad + 20 ° C.

Topánky na drevené regály, relatívna vlhkosť by mala byť aspoň 50% a nie viac ako 70%.

Je prísne zakázané položiť ochranné topánky tohto typu v blízkosti vykurovacích zariadení.

Vzdialenosť musí byť najmenej 1 meter. To isté platí pre agresívne médiá, vrátane kyselín, zásad, technických olejov. Ktorýkoľvek z týchto látok, keď je guma zasiahnutá povrchom výrobku.

Nasledujúce video ukazuje proces testovania dielektrickej galosh.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár