Všetko o dlaždice gumy

  Dlaždice gumy, jemne rozdrvená, má jedinečné vlastnosti. Vo svojom pohodlí, bezpečnosti používania a estetického vzhľadu, jednoducho nemá žiadne konkurentov medzi materiálmi na pokrytie oblastí krajiny, športových ihrísk a mnohých iných.

  Výhody a nevýhody

  Rozsiahla dlažba dlaždice gumových krmárskych dlaždice ukazuje, že má obrovské spektrum výhod a vynikajúcich výkonnostných charakteristík. Rovnako ako akýkoľvek materiál, má svoje výhody a nevýhody.

  Zvážte pozitívne strany.

  • Rozmanitá škála farieb, ktorá vám umožňuje umiestniť platformu v akomkoľvek štýle.
  • Panely sú k dispozícii v rôznych verziách – vodičská voda a vodotesná. To vám umožní položiť ho ako v interiéri, ktoré sa používajú na vonkajšie povlaky.
  • Vysoká pevnosť výrobkov z gumenej drviny im umožňuje ich používať intenzívne najmenej 5 rokov a za normálnych podmienok – najmenej 15 rokov.
  • Bezpečnosť a zníženie zranenia v športe. Gumové panely pružiny a pri páde rizika získania zranenia je oveľa menšie ako na iných typoch pokrytia. Vďaka tejto vlastnosti sú hlavným materiálom v usporiadaní detských a športových areálov.
  • Ekologická bezpečnosť panelov gumy. Vo výrobe sa materiály používajú neškodné pre ľudí, preto ich aplikácia je povolená pre takmer všetky potreby.
  • Gumový povlak má protišmykový účinok, ktorý výrazne znižuje riziko zranenia počas ľadu, snehu alebo dažďa.
  • Inštalácia dlaždíc a demontáž, aby ste strávili jednoduché. Môže sa ľahko odstrániť a dať do iného správneho miesta bez straty formy a spoľahlivosti výrobkov.
  • Takéto dlaždice dokonale sa zvláda s nepriaznivými poveternostnými podmienkami vo forme mrazu, zrážok, prudkých zmien teploty a iných, pri zachovaní jeho sily a estetického vzhľadu.
  • Nevyžaduje sa žiadne špeciálne úsilie na starostlivosť. Stačí, aby ste ho jednoducho umyli akýmkoľvek detergentom – a bude to vyzerať znova, ako keby len z obchodu.
  • Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na prepravu.
  • Pretože gumový povlak dokonale odoláva účinky ultrafialových lúčov, bude to vyzerať ako nový veľmi dlho.
  • Vo výrobe sa používajú staré gumové pneumatiky, čo im umožňuje zlikvidovať v obrovských množstvách, čistenie životného prostredia. To je veľký krok na ochranu prírody.

  Poďme do negatívnych momentov. Rovnako ako všetky výrobky, ktoré majú gumu, tieto panely sú dobre osvetlené. Ale pretože vo väčšine prípadov sa používajú na vonkajšie nátery, tento faktor nie je tak kritický na opustenie ich používania.

  Nasledujúca nevýhoda je pomerne vysoká. Cena závisí od mnohých nuans, ako je hrúbka, farba, komponenty a iné faktory.

  Ak porovnáte zoznam výhod a mínusov, potom je druhý je oveľa menší. To robí dlaždicu gumové omrvinky veľmi populárne, av niektorých oblastiach jednoducho nemenná.

  Metódy výroby

  Na výrobu dlaždíc sa vyžaduje špeciálne vybavenie a priestory. Ten by mal byť plochou najmenej 100 m2, okrem vyhrievaného – v chladnom období by sa teplota nemala zostupovať pod +5 stupňov Celzia.

  Hlavná pozornosť vyžaduje spôsob výroby gumových panelov. Z ich kvality a výkonu bude závisieť od počiatočnej sumy, ktorá bude musieť začať. Môžete si kúpiť všetko samostatne, ale je lepšie kúpiť celú radu. Uľahčuje to a zjednocuje proces.

  Teraz sú pre to rôzne súbory, ale aspoň budete potrebovať:

  • MIXER – na miešanie rôznych komponentov;
  • Thermoshkafa – vyschnúť výrobky;
  • Tlač Hydraulic – na vytvorenie výrobkov;
  • formy;
  • vodič – na dierovanie otvorov pre väzbové prvky;
  • Tvorba stola a blokovací stojan.

  Toto je najčastejšie vybavenie na nasadenie výroby. S ním je už možné začať výrobu povlaku na základe gumových omrôzou rôznych hrúbky a veľkostí.

  V súčasnosti sú kachle tri rôzne metódy.

  Chladný

  Táto metóda je považovaná za klasickú, bola vyvinutá prvá prvá a považuje sa za zastaranú.

  Proces sa skladá z 2 stupňov. Zmes dôkladne zmiešaná v mixéri je fľaškové vybranými formami umiestnenými na špeciálnej tabuľke. Potom je tu vysoký tlak (asi 5 ton) a pohybuje sa do sušiacej skrinky, kde pri teplote 55-60 ° C sa sušenie vykonáva počas najmenej 6 hodín. Potom sa formuláre demontujú – a výrobky sú pripravené na prevádzku.

  Táto metóda má tieto výhody: Zariadenie je rozšírené a dostupné, môžete urobiť dlaždice v malom meradle.

  Minusy zahŕňajú potrebu neustále monitorovať proces, skôr veľké percento manželstva a vysokú cenu.

  Horúci

  Metóda lisovania za tepla je považovaná za najprogresívnejšiu. Prvá etapa sa zhoduje s predchádzajúcim spôsobom a rozdiel v lisovacích paneloch. Pripravovaná kompozícia sa umiestni do kovových foriem, ohrieva sa na teplotu + 120 … 220 ° C a súčasne stlačí.

  Na základe parametrov produktu sa proces trvá 3 až 20 minút. Počas tejto doby je adhezívna kompozícia rovnomerne rozširovaná pozdĺž zmesi, čím sa vytvára spoľahlivejšie spojenie medzi gumenými omrvinkami. Táto technológia vám umožňuje získať dlaždice s lepšími vlastnosťami ako keď studené.

  Výhody: široký výber produktov, nízke náklady, vynikajúce kvalitné panely a malé percento manželstva vo výrobe.

  Nevýhody Existujú tiež: Zariadenie je dosť drahé a zamestnanci musia mať primerané kvalifikácie.

  Termochemický

  Toto je najnovšia metóda, ktorá vám umožní získať produkty, ktoré spĺňa všetky požiadavky, dokonca aj najprísnejšie. Rozdiel z prvých dvoch technológií je, že v prípade potreby je možné nastaviť potrebné parametre. Inými slovami, výrobky z jedného materiálu môžu mať rôzne indikátory hustoty, tvrdosť, elasticitu a iné parametre.

  Týmto spôsobom sa proces vyskytuje:

  • Brúska sa mieša s lepidlom;
  • V závislosti od požiadaviek na panely sa pridajú potrebné zložky;
  • Umiestnenie formulárov, vykurovanie a lisovanie (môže trvať 2 až 10 minút).

  Po dokončení získame výrobky najvyššej kvality, pripravené na prevádzku.

  Výhody sú rovnaké ako s horúcou metódou, plus schopnosť produkovať špecializované povlaky. Nevýhody sa zhodujú a dokonca aj navyše potrebujú neustále monitorovať výrobný proces.

  Čo sa stane?

  Dlaždice gumových krmánkov sa líšia hrúbkou, veľkosťou a tvarom. Najobľúbenejšie je obdĺžnikové alebo štvorcové, ale je k dispozícii aj vo forme „blokov“. Niekedy môžete stretnúť exotické typy gumových panelov vo forme „puzzle“ vybavených špeciálnymi spojovacími prvkami okolo obvodu.

  Na parametroch dlaždíc z gumy sa formulár neovplyvňuje a vyberie ho na základe budúceho účelu.

  Povrch panelov môže byť hladký alebo rebrovaný, s rôznymi vzormi, ktoré okrem protišmykového efektu vám umožní dať trať alebo chodník nezvyčajný pohľad.

  Farebné riešenia Veľa, a najobľúbenejšie farby: hnedá, čierna, terakotová, červená, žltá, zelená.

  Veľkosti a hmotnosť

  Všetky gumové dlaždice sú vyrobené podľa TU 2533-001-0171450779-2012, obsahuje všetky požiadavky na výrobky. Veľkosti panelov môžu byť rôznorodé, vyskytujú sa od roku 200×100 mm do 1000×1000 mm, rôznych hrúbky a hmotnosti.

  Najžiadanejšie dlaždice 500×500 mm. V závislosti od hrúbky sú naskladané buď na pevnom povlaku (10-30 mm), alebo na objemovej základni (40-45 mm) na ulici.

  Rozmery, mm

  Hmotnosť, kg

  500x500x10

  2.25

  500x500x16

  3.5

  500x500x20

  4.25

  500x500x30

  6,4

  500x500x40

  7,4

  500x500x45

  osem

  Všetky dlaždice gumy môžu byť použité ako dlažobné a záhradné stopy a tiež sa dokonale prejavila ako uličný povlak vo dvore.

  Technológia

  Naskladaný taký materiál niekoľkými spôsobmi.

  Na báze sypkých materiálov namontované dlaždice 40 a hrúbku 45 mm. Proces je veľmi podobný kladeniu obyčajného betónu. Aby ste to urobili, mali by ste pripraviť piesčitý štrkový vankúš na 10 cm, je veľmi dobré ju chytiť. Obvod stôp alebo platforiem je označený hranicou gumy a betónu. Po tom, kladenie plechov. Panely sú upevnené so špeciálnymi zámkami.

  Inštalácia na pevnej báze je vhodná pre panely s hrúbkou 6-45 mm s použitím polyuretánového lepidla. Substrát sa zbaví prachu. Pred lepením na povrchu je základňa zeme. Lepidlo so špachtľou, potom začínajú dlaždice od stredu.

  Po inštalácii musíte počkať asi 48 hodín – v tomto čase chodiť na paneloch nežiaducich. A tiež je potrebné monitorovať, že počas inštalácie pod dlaždice nedostali vzduch. Ak sa tam zrazu dostal, potom je možné ho odstrániť, pevne stlačiť produkt z centra na okraj.

  Pri inštalácii na pevnom dôvode je potrebné premýšľať o svahu, takže voda na povrchu môže byť oneskorená.

  Pri pokládke na zemi sa Bias nevyžaduje – voda pôjde prirodzene cez dlaždice a potom cez drenáž do pôdy.

  Ako si vybrať správnu dlaždice gumenej drviny, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: