Všetko o doskách 30 mm

Pri vykonávaní rôznych inštalačných prác, ako aj pri výrobe nábytkových predmetov, drevený balík používa drevené dosky rôznych dimenzií. Tento materiál môže byť vykonaný prakticky z akéhokoľvek plemena. Dnes budeme hovoriť o doskách s veľkosťou 30 mm, o ich kľúčových funkciách a aplikáciách.

Funkcie a rozsah

Momentálne sa používajú hrúbkové dosky v rôznych oblastiach. Majú dobrú indikátor pevnosti. Návrhy z týchto reziva budú môcť slúžiť mnoho rokov a dokonca desaťročia.

Dosky s takou hrúbkou vo výrobe Pass Special Spracovanie – Sušenie. Najčastejšie sa tento postup vykonáva v špeciálnej komornej technike, ale niektoré modely sú podrobené normálnemu prirodzenému sušeniu.

Drevo tohto typu môže byť vytvorený z rôznych plemien dreva, ale najčastejšie nájdené produkty z borovice, smreka, smreka, breza, javorov a dubov. Menej často vyrábali takéto návrhy z Cedar, Aspen a Linden.

Dosky s takýmito rozmermi môžu byť použité v rôznych oblastiach konštrukcie. Tak sa používajú pri pokládke vonkajších náterov, a to tak pre čistú aj čiernu prácu. Tieto návrhy sú získané pomerne silné a trvanlivé.

Na kladenie podláh sa odporúča používať Tips Fouries of Boards. Majú dizajn „Spike-Groove“, ktorý uľahčuje ich inštaláciu.

Pri inštalácii hroty sa ľahko vloží do drážky, takáto fixačná technológia vám umožňuje vytvárať monolitický povlak, a zároveň bude riziko vzhľadu slotov minimálne.

Tiež rezivo s takou hrúbkou je možné zakúpiť na výstavbu obytných budov, stavebných budov. Niekedy na tieto účely sa získajú najodolnejšie lepené varianty, ktoré sa skladajú z niekoľkých takýchto dosiek pripojených k sebe navzájom. Používajú sa pri výrobe nábytku, schodov, okien a dverí.

30 milimetrov dosiek sú prípustné vytvárať krajiny verandy a terasy (Je lepšie používať špeciálne terasy materiály). Niekedy sa získavajú pri vytváraní vyrezávaných dekoratívnych produktov, ale na to je vhodnejšie modely vyrobené z krajších prírodných druhov dreva.

Popis druhov

Dosky s takýmito rozmermi môžu byť vyrobené v rôznych verziách. Každý druh zvážte samostatne.

Hnusný

Tieto vysoko kvalitné rezivo sú tvorené dumpingom celého prihlásenia v pozdĺžnom smere. Hodnotné dosky sú nevyhnutne vystavené procesu, že čo najviac spracúvajú v rovnakom čase všetky časti, Preto majú maximálnu prevádzkovú životnosť, estetický dizajn.

Na povrchu takýchto dosiek nemôžu existovať žiadne veľké trhliny, nezrovnalosti a iné chyby, takže sa používajú na vnútorné a vonkajšie povrchové úpravy, dokončovacie vonkajšie pokrytie.

Kľúčový rozdiel lemovaného reziva z dáždnikov je, že sa vyrábajú bez získania, ich hrany sú plne spracované. Podľa oficiálneho štandardu môže existovať malá konverzia, ale jeho hodnota je minimálna a prísne normalizovaná. Tváre takejto reziva sú v uhle 90 stupňov.

Utešený

Uberaný typ reziva je vytvorený dumpingovými protokolmi v pozdĺžnom smere, ako sú hrané názory. Ale na okrajoch bude preskúmanie. Hrany takýchto dosiek teda zostávajú neošetrené.

Náklady na takéto materiály budú v porovnaní s predchádzajúcou možnosťou.

Ubetené dosky sa vyrábajú hlavne z ihličnatých skál. Ale na to, viac kvalitatívnych surovín je vybraných s minimálnym počtom bitky a trhlín.

Tieto dosky by sa nemali používať pri dokončovaní nábytku. Častejšie sa prijímajú na výrobu dopravných kontajnerov, malých dočasných štruktúr, ako aj na vytvorenie hrubých podláh.

Strogani

Takéto rady sú tiež podrobené povinnému hlbokému spracovaniu oboch strán v rovnakom čase. Výsledkom je, že by sa mali vymyslieť produkty s dokonale hladkými povrchmi. Hobľované rezivo sa môže pochváliť vysokou úrovňou odolnosti voči vlhkosti a na rôzne teplotné režimy. Okrem toho, počas procesu spracovania, získavajú odolnosť voči ultrafialovým žiarením, deformáciám, praskaním.

Tieto výrobky sú šetrný k životnému prostrediu. Majú vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti, takže môžu byť použité pri chápaní spoľahlivých obytných budov.

Pobanované odrody by mali prejsť sušenie komory. Sú široko používané pri dokončovacích prácach, vrátane podlahy podlahy, vnútorné oddiely. Ich spracovanie sa vykonáva pomocou špeciálnych zariadení.

Veľkosti a hmotnosť

30 mm hrubé dosky môžu mať inú dĺžku a šírku. Najčastejšie sú tu modely s rozmermi 30×100, 80×30, 90×30, 10 až 30, 30 až 60, 30 až 50.

Pri výstavbe obytných budov sa používajú hlavne dosky 30x100x6000, 30x30x6000, 30x30x1000 alebo 30 až 120 na 6000. Hmotnosť dosiek sa môže výrazne líšiť.

Táto hodnota bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane šírky a dĺžky, od typu dreva, na typ sušenia (modely, ktoré prechádzajú prirodzeným sušením, vážia trochu viac).

Tipy na výber

Pred nákupom takéhoto reziva by ste mali zvážiť niekoľko významných výberu nuansy. Okamžite rozhodnúť, ktoré účely budú tieto tabule navrhnuté. Na vykonávanie dokončovacích povrchov by sa malo udeliť možnosti preferencie nábytku. Ubetené materiály sú vhodné na hrubovanie.

Tiež je potrebné venovať pozornosť stromu dreva, z ktorej sú dosky vyrobené. Pri zostavovaní silných štruktúr, vrátane obytných, sa odporúča získať modely z borovice, dubov, smrekov, pretože toto drevo je považované za najviac pevné, husté a odolné.

Pri výbere, nezabudnite, že najvýhodnejšia možnosť na výstavbu spoľahlivých štruktúr, silných rámcov a dokončovacích prác sú suché modely. Sú silnejšie a trvanlivé v porovnaní s doskami prirodzených vlhkosti.

Uistite sa, že sa pozeráte na odrody stromov, z ktorej sú dosky vyrobené:

  • 1 stupňa – aplikovaný pri vybavovaní dverí, okenných otvorov, schodov, dokončovacích povrchov;
  • 2 stupne – používa sa na vytvorenie debnenia a prepraviek, konštrukcií silnej podlahy, konštrukčnej konštrukcie typu nosiča;
  • 3 stupne – získané na vytvorenie ložísk tretej kategórie, balík nákladu;
  • 4 Stupeň – platí aj pri vytváraní kontajnerov a malých medzier.

Špecialisti pri výbere reziva radiť, aby venovali pozornosť veľkosti, silu materiálu pri ohybom a kompresii, \ t.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár