Všetko o drachers

V takmer každom dome sa nachádza súbor jednoduchých inštalatérskych nástrojov, kde spolu s kladivom, mätúce kľúčom, klieští a knedle sú nevyhnutne súbor. Pre toto jednoduché zariadenie je pomerne veľa možností, z ktorých najbežnejší je vzorovaný súbor.

Čo to je?

Súbor Drickel sa nazýva rozšírený inštalačný nástroj, ktorý slúži na hrubé spracovanie pevných povrchov. Hlavným rozdielom medzi nástrojom Dotickelingu z iných druhov je prítomnosť hlavného Notch: na štvorcový centimeter predstavuje aspoň 5 a nie viac ako 12 veľkých zubov, ktoré sú schopné snímania v jednom prechode na 0,1 mm materiálu. Bod Notch o modeloch zakrytia sa vyznačuje jasne vytvorenými radmi a riadky môžu byť priamočné aj mierne zakrivené. Hĺbka spracovania materiálu je nastaviteľná stlačením, počtom pohybov a rýchlosti zdvihu.

Hlavnou úlohou takéhoto súboru je rýchle a hlboké odstránenie horných slov ošetrených povrchov, ako aj požadovaných foriem. Sušený súbor sa používa na spracovanie priamych a zakrivených lietadiel a pracovať s otvormi. Tieto nástroje čisii rôzne časti z hrdzavej nájazdy a starých nečistôt, sme dokončili na záverečné veľkosti, šokujeme umiestnenie štrajkov a dents, odstrániť otrepy, vyčistite zvary a oxidované kontakty, zuby píly a hacky sa čistia.

Výhody Drasických modelov zahŕňajú Jednoduché použitie, nízke náklady a nedostatok potreby získať špeciálne zručnosti. Na rozdiel od náradia, súbor nevyžaduje dostupnosť zásuvky, ktorá vám umožní používať ho v poli. Okrem toho neexistujú žiadne nebezpečné rotujúce prvky v jeho dizajne, a keď pracujete, nie sú žiadne lietajúce iskry a čipy.

Plus je skutočnosť, že na rozdiel od elektrických nástrojov súbor odstraňuje iba malú vrstvu materiálu, a preto je takmer nemožné pokaziť hodnotené predmet. Minusy Drakeam súborov zahŕňajú nemožnosť dokončovacie obrobky a potrebu uplatňovania fyzického úsilia.

Preskúmanie druhov

Klasifikácia dodrkovacích súborov sa vyrába číslami, rozmermi, formou a účelom.

 • Existujú dva počty dodkických súborov – nula a prvé. Zero vzorky sú schopné odstrániť od 7 do 15 mm kovu, zatiaľ čo modely č. 1 – iba 3-7 mm.
 • Z hľadiska jeho veľkosti môžu byť súbory krátke a dlhé (až 400 mm), Preto výber požadovanej inštancie závisí priamo z oblasti časti. Optimálnou možnosťou bude nástroj, ktorej dĺžka je 15 cm viac ako dĺžka pracovného billenia.
 • Pokiaľ ide o pracovné formuláre, súbory vo svojom priereze sú ploché, okrúhle, polkruhové, štvorcové, kosurné a trojuholníkové. Rukoväť má častejšie kruhový tvar, je vyrobený z drevených drevených skál alebo plastov a pohodlne sedí v ruke. Niektoré modely nemajú rukoväte. Ich pracovný povrch je často rozdelený do dvoch častí, od seba sa od seba rozdeľuje hrubosť (jedna polovica je reprezentovaná Notch č. 1, druhá – 0)
 • Z hľadiska jeho účelu sú Drakestóny rozdelené na modely, ktoré pracujú na dreve a kovu. Na výrobu prvého používania rôznych kovových zliatin, zatiaľ čo druhá je vyrobená len z oceľovej zliatiny.

Tipy na výber

Voľba dodržiavania súboru musí pokračovať zo špecifikácií práce, ktorá bude vykonávať. Nižšie sú uvedené hlavné kritériá na výber nástroja, berúc do úvahy vlastnosti jedného alebo iného typu.

 • V prvom rade nákladov na vedenie pozornosti spracovateľného kovu. Ak je to mosadz, hliník alebo medené prázdne, potom je lepšie podať súbor s jedným zárezom. Menšie, napríklad VELVET modely, je nežiaduce, pretože mäkké čipy okamžite upchávajú priestor medzi radmi zárezov a práca sa stáva neúčinným. Ale hrubé sušené súborové číslo 1 pre návrh mäkkých kovov bude musieť byť správne. Na dokončenie takýchto povrchov, zamatového súboru alebo nôh.
 • Výber medzi nulovým a prvým číslom nástroja Drake, mali by ste sa zamerať na, Čo by sa mala odstrániť vrstva materiálu: Ak je to veľké, potom si „nula“, ak trochu menšie – „jednotka“.
 • Pri výbere formulárov súboru zvážiť konfiguráciu spracovaného obrobku. Pre priame povrchy bude oblúkový model, pre zakrivený – okrúhly a polkruhový. Rohy do 60 stupňov sú pohodlne rezané polkruhovými a trojuholníkovými nástrojmi a kópia s štvorcovým prierezom bude vyhovovať práci s úzkymi medzerami. Ak potrebujete naplniť zuby hviezd alebo prevodov, je lepšie použiť model kostrbom.

Funkcie prevádzky

Súbor drachemy veľmi ľahko použiteľný. S cieľom začať pracovať, obrobok je spoľahlivo upevnený v Vice, nosiť bavlnené rukavice a obal rukoväte tak, aby jeho koniec spočíva na dlani. Voľná ​​ruka ležala na druhom konci súboru a začnite sa pohybovať dopredu. Zvláštnosť Drakel Notch je sklon zubov v jednom smere, takže stratifikácia hornej vrstvy kovu alebo akéhokoľvek iného materiálu je možná len vtedy, keď sa súbor pohybuje dopredu. V súlade s tým je potrebné naň tlačiť len pri pohybe dopredu.

Úsilie pri pohybe nástroja v opačnom smere nedáva zmysel.

Pri práci s modelmi Ruska nezabudnite na bezpečnostný technik.

 • Počas práce musí byť súbor spoliehať na obe nohy. Pozícia by mala byť stabilná a oblečenie by nemalo strieľať pohyb. Nepohodlná poloha tela povedie k rolovaniu nástroja počas prevádzky a vážneho zranenia prstov.
 • Počas spracovania musíte nasledovať, aby boli vaše prsty na reznom povrchu prístroja.
 • Keď sa súbor pohybuje, nie je možné povoliť, Takže zasiahol akúkoľvek prekážku.
 • Pozrite sa na čipy zo súboru alebo spracovanú billetu s holými rukami alebo vyhodiť to zakázané. Na konci práce je odpad zozbieraný špeciálnym štetcom a využíva.
 • Použite nástroj s viditeľným pracovným povrchom zakázaný.

Pravidlá starostlivosti

Aby sa nástroj mohol slúžiť čo najdlhšie, malo by sa to urobiť správne a dbať na čas a včas. Nižšie sú uvedené základné pravidlá pre ukladanie a starostlivosť o hnací súbor, ktorým môžete výrazne zvýšiť životnosť prístroja.

 • Týmto spôsobom musí byť zvolené miesto na uskladnenie súboru, takže sa nedostane vlhkosť, vedie k korózii, ako aj oleja a látok obsahujúcich tuku, negatívne ovplyvniť závažnosť zárezov.
 • Aby sa tkanivá zárezov nemali upchaté kovovým prachom a čipmi, Nástroj sa odporúča trieť v kriech.
 • Použite nesúhlasovú značku na odstránenie rozsahu nežiaduceho, Vzhľadom k tomu, že vedie k inglázácii misiek zárezov a znižuje prevádzku nástroja.
 • Nie je dovolené aplikovať šok do firmvéru firmvéru, rovnako ako hodiť na betónové podlahy a kovové povrchy. ŠPECIONÁNY Odporučujú inštaláciu dreveného stojana a umiestnite ho na ňu.

Na konci práce je súbor dobre vyčistený tuhou kefou, premyje sa v benzíne a nechajte vyschnúť.

Všetko o Drakefides Pozrite si video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár