Všetko o drevených skalách

Všetky informácie o plemenách z dreva sú k dispozícii len špecialistom v tomto odvetví, pretože vizualizácia a vlastnosti toho istého druhu môžu byť určené nielen plemenom, ale aj vekom, miesto, kde strom musel rásť. Z nich prirodzene toky a tempo rastu. Prírodné podmienky určujú úroveň koncentrácie rôznych látok obsiahnutých v rezavnom strome. Intenzita farby dreva závisí od ich množstva a kvality, ako aj jeho ďalšie fyzikálne vlastnosti.

Môžete ľahko vysvetliť dopyt po rezivoch. Koniec koncov, majú rôzne cenné kvality. Účel ich používania je vo veľkej miere závisí od plemena dreva. Niektoré plemená sú vhodné pre stavebné domy a niektoré sú vhodné na dokončovanie alebo dekor.

Čo sú listnaté plemená?

Hovor s drevom Odroda dreva odvodená z konkrétneho stromu s názvom, údaje z opisu rôznych plemien drevín. Pre ich číslo je Rusko bezpodmienečným lídrom na svojom území a Kanada a Brazília sa nachádzajú v troch formátoch. Všetko toto obrovské drevené pole je podmienene rozdelené do troch hlavných rozsiahlych kategórií – listnatý, ihličnatý a exotický. Klasifikácia stromov sa vykonáva na rôznych kritériách – sú rozdelené do širšieho a ihličnatého, listového pádu a evergreen skaly.

Rozlišovať ich a na cieľovom destinácii dreva – cenné, lodné alebo distribučné oblasti – tropické, severné.

Samostatné rozlišovanie existuje v listnatých a ihličnatých skalách. Prvá je viac variabilná v zložení a type základných prvkov.

 • Pevne a mäkké. Harddormal – to sú cenné dub, buk, akácia, hruška a popol. Aspen, Lindic a topoľ.

 • Link – zástupca náročného na pôdny druh a neexistuje breza. Týka sa rýchlo zmýšľajúceho a rastúceho rýchlo. Lipa pokojne vníma shadens, ale rastie omnoho pomalšie.

 • Rôzne charakteristiky vláknitého reziva znamenali rozdelenie a aplikácie – od anti-eróznych vykládok, vyrábajúcich ovocie a korenie, na medicínske a technologické suroviny. Z brezy, Aspen a Maple robia lyžice na použitie v každodennom živote alebo suveníri. Topoľ a breza používaná na výrobu preglejky sa líšia nielen z hľadiska kvality výrobku, ale aj za cenu (Toll-Rival Tree a Chlapci sú výrazne drahšie a viac hodnotené).

 • Pre stolárstvo, z listnatých stromov, buk, dub a vlašské orechy zvyčajne používajú, hoci každý strom bude hrať dobrý čarodejník. V stavebnom prípade sú pevné horniny listnatých drevených rastlín ocenené, ale nie sú zvolené zložitosťou spracovania, ale odolnosťou voči hnilobe. Existuje špeciálna GOST, ktorá ich rozdeľuje stromy, aby pretrvávali (dub a popol); Stredomorské – väčšinou bažina a jadro dreva (popol, javor, plot, matice a jabloň); Nestabilný (Aspen, Linden, Birch a Linden).

Začatie výstavby stavby z dreva, majstri vziať do úvahy relatívnej jednoduchosti jeho impregnáciu antibakteriálne, ohňovzdorné a ďalších rafinérskych skladieb, rozsah, (stavebníctvo, nábytku, suvenír a praktických výrobkov).

V dokončovacích prácach hostiteľov, ktorí nie sú obmedzené v prostriedkoch, zamerajte sa na farbu, textúru, kresbu, ktoré sú určené podľa veku, plemená a poľnohospodárskych podmienok stromov. Niekedy je možné položiť skutočné majstrovské diela umenia – maľby a mozaiky.

Aké typy sú ihličnaté skaly?

V Rusku, nesporný vodca v počte stromov na planéte, existujú rôzne plemená – ihličnatý, listnatý a dokonca exotický. Je ťažké určiť vodcu v ihličnatých a opúšťať, avšak v tomto prípade sú ihličnaté plemená najčastejšie používané v stavebníctve. Na planéte a 67 druhov je 7 rodín. S podrobnou štúdiou klasifikácie, môžete zistiť, že tieto rodiny sú rozdelené na viac ako šesťsto druhov.

Sú v Eurázii, Amerike, ako aj (pravda, vo forme endemických endemických látok) v trópoch av Afrike. Ihličnaté skaly sú ľahko určené charakteristickými vlastnosťami: živicové, takmer vždy vždyzelenci (na rozdiel od listových pudov, ktorí majú vegetatívnu hmotu v chladnom období). Namiesto listov majú ihlu a ovocie sú vždy vo forme šišky – hustá, pripomínajúca bobule alebo plody podobné. Ihličnatý les – akumulácia stromov s ihlmi, v ktorých môžu existovať rôzne plemená, ale určite jedna rodina. V regióne Eurasian bol označený veľký počet takýchto stromov na banských systémoch. TAIGA je prevažne ihličnatý les, nachádza sa len v severných regiónoch.

V Rusku najčastejšie plemeno – smrek, ale existujú aj iné, žiadne menej požadované odrody.

 • Borovica. To zahŕňa dôstojník (trpaslík borovicový), žltý a céder, bielkoviny (nízky strom alebo skorumpovaný rastlina s malými inými kužeľmi ako ihličnatou). Edel – borovica, ktorá rastie modro-zelené ihly. Americká borovica, siahajúca sa v prírode až 35 m výšok (v krajinnom dizajne – nie vyššia ako 25 m, s obrovskou korunou). Olej, slávny „Little Kudri“,

 • Smrek. Smrek smrek, ktorý môže žiť tisíce rokov a dosiahnuť výšku 40 metrov vo voľne žijúcich živočíchov. Sibírsky smrek, ktorý zachováva všetky vlastnosti, ktoré sú obsiahnuté v prvom druhu, rastie až 30 m a má kužeľovitú korunu (jej povaha, takže bohatý sneh nerozbije pobočky). Srbský smrek je nízky a nie veľmi široký, má tmavé ihly a hrbole sú svetlé na začiatku dozrievania, ale farba medi, keď dozrievate. Ostnatý alebo strieborný smrek, môže rásť na meter v obvode.

Ďalší reprezentatívny reprezentatívny, plochý, flexibilný a nie akútny syr, s bielymi tipmi a stojatými kužeľmi.

 • Lak – Endemické, dominantné plemeno v Rusku a Kanade, je charakteristické pre boreálnych lesov, aj keď sa nachádza aj na juhu, vo vysokých horských lokalitách. Môže rásť až 45 metrov. Kvitne veľmi krásne a, na rozdiel od zvyšku ihlových plemien, cheerpep na ihly na zimu.

 • Level-známe drevené rastliny – Tsuga, Schopný dosiahnuť výšku 60 metrov, so samostatnými ihlou umiestnenými na špirálových vetvách. Ktelia, (rastie vo voľnej prírode až 35 m), rastie v samostatných ázijských regiónoch a je na pokraji vyhynutia.

 • Cypress – slávny pre dekoratívne vlastnosti Thuja, častým hosťom mestského parku. Borievka – obyčajný, virginian, šupinatá, kryptometria a cyprus – nezmenená a krásna výzdoba scenérie Black Sea Coast.

 • Tees – od bobuľových ticích schopných pestovať až do výšky 40 metrov s pyramídou nepravidelnou korunou a sudom, v niektorých prípadoch až 4 m v obvode. TaoE, ktorý je malý a krásny ker.

 • Araucaria – Agathis, Araucaria Sequoia, nerastajúce na ruskom území. Každá rastlina je neuveriteľne zvláštna, zaujímavá, s jeho vizuálnymi funkciami.

Napriek rôznorodosti druhov a foriem, ktoré sa objavili v prírode pod vplyvom klimatických podmienok a zameralo sa na čo najlepšie prispôsobenie vonkajším podmienkam, klasifikátory mali všetky dôvody na ich zhodu Do 7 rodín: prítomnosť vymeniteľných kužeľov, úzke listy ihly, zvyčajne označované ako vetvy v horizontálnej rovine. Na rozdiel od drviacich a listových kŕčov každý rok nebudú vyhodiť svoje Chevy a nezostávajú hojne. Vyskytujú sa intenzívny proces fotosyntézy, pre ktorý je veľa tekutín.

Aby sme nestratili vodu, ihly sú pokryté voskovými kožičmi a sú vybavené pevne zatváraním prachu. Často na dozrievanie semien v kužele sa vyžaduje viac ako 2 roky a na ich hnojenie – injekciu peľu z iného stromu. To, rovnako ako obrovské množstvo ročného rezania a umierajúceho z lesných požiarov stromov, povedie časom na ohrozujúcu pozíciu pre zelené svetlé planéty.

Douglázia

Unikátny zástupca rodiny ihličnatých stromov je tiež známy ako Douglas FIR (Pseudotususga Tissiste). Vzťahuje sa na rodinu borovice, zástupca pseudotusuy, rastie na Tichomoric pobreží, dosiahne výšku 100 metrov a niekedy až 4 metre v obvode. Douglasia Tissiste – Jeden z ruských mien, existujú aj ďalšie možnosti – Oregon Pine, Douglasov smrek alebo lzetg Menzis.

Za optimálnych podmienok je schopný žiť až tisíc rokov, dnes najvyššie sa nesplnilo 60 cm až 100 m, a najväčšie – 15 cm až 5 metrov v kmeňovej základni. Tam je pobrežná, hornatá a sisaya (niektorí výskumníci ho umiestnia so samostatným pohľadom).

Smrek

Existuje asi 40 druhov. Populárne kvôli schopnosti prežiť a kvôli cenným vlastnostiam vyrobeného dreva. Európsky smrek žije vo Švédsku, ktorého približne 9,5 tisíc rokov. Existuje niekoľko typov v Rusku a okrem európskych sú sibírske a fínske skaly (hybridné druhy odvodené z dvoch vyššie). Môžete si spomenúť:

 • Východný smrek rastie v kaukazu;
 • Sizy Yel, často sa vyskytuje v stepných zónach;
 • Smrek ayansky, spoločný na Ďalekom východe;
 • Smrek glen, ktorý je len na južnom pobreží Sakhalínu av Kurille.

Ostatní zástupcovia početnej rodiny sú charakteristické vegetácie v ázijských krajinách, rozsiahlych horských oblastiach ČĽR, v lesoch Severnej Ameriky.

Lak

Napriek názvu, Namiesto listív má ihlu, ktorá sa objaví ročne. Latinský názov strom dala Linney, ktorý upozornil na množstvo prepustenej živice. Keltský alebo latinský (podľa rôznych vedcov) koreň označuje charakteristický znak drevenej rastliny. Podľa odborníkov je to smreky – najpočetnejšie plemeno, ktoré zaberá v Ruskej federácii na 38% celkovej lesnej oblasti a až 8% – celý svet. Rastie v iných krajinách v Európe a Ázii, nachádza sa v Kanade av Aljaške.

Vzorky boli stanovené až 900 rokov, hoci štandardná životnosť stromu – tri až štyri storočia. Maximálna známa výška smreku je 80 m, ale priemer trupu zriedka prekročí 2-metrový značku.

Jedľa

Len na cédrových a jedle hrbole s budúcimi semenami nie sú dole, a hore a rozptýliť semená pred vstupom do zeme. Názov je pravdepodobne z nemeckého slova „Ficht“, označuje jedľa, avšak tam sú verzie o etymológii požičiavania z fínskych falošných alebo olonetskových govororov. Často sa stretáva v Mexiku, Guatemala Salvador a Honduras, najmä v subtropických a tropických klimatických zónach. Najznámejšie typy:

 • Guatemalánsky jedľa, ktorý sa nachádza v určitých rozmedziach, počnúc južne od Mexika a nižšie;
 • Balsamicko – s veľmi širokou škálou distribúcie;
 • Himalájsky alebo nádherný jedľa pestovanie v horských oblastiach;
 • Kuidochny, sibírsky, Nordman, Sakhalin, Solidiste, pestovanie v samostatných oblastiach obrovského Ruska.

Firmy nie sú odolné voči nízkoteplotným podmienkam. Niektorí z nich zle tolerujú mrazy, ale takmer všetky známe druhy sú náročné na zloženie pôdy. Ale je to dobre tolerované a extrémne odolné voči vetru, na rozdiel od jedli stromov.

Biť sa

Vzťahuje sa na testovanú rodinu, rastie pomaly, dosiahne maximálne jednu a pol metrov v uchopení. O menách etymológie nie sú známe. Existujú len predpoklady. Existuje 9 druhov v zozname plemien, a najznámejšie – berry, Tichomorie, Kanadský, Ďaleký východ a Florida. Tam je tiež Tis Mexican, Sumatran a Tis Wallich.

Odolnosť proti mrazu v rastlinách Malé, niektoré druhy dali prírodné hybridy.

Borovica

Označuje zvuk v popise typov použitých druhov dreva, hoci sa tmeli, stromy a kríky zahŕňajú. Celkovo je v tomto prvku viac ako 130 druhov. Veľmi široký rozsah distribúcie z rovníka na severný pól, v trópoch a subtropike, v horách a na rovinách, v suberktickom prostredí, kde sú vytvorené celé lesy veľkej dĺžky. Používa sa v stavebníctve, stavbe lodí, liečivých a mnohých iných priemyselných odvetviach.

Exotické typy

Zoznam plemien stromov sú rozsiahle, kompilované variabilnými značkami. Niekedy – podľa charakteristických vlastností, vzdialených miest, farebnej schémy:

 • Červený strom (Najznámejšia – Mahagony) – v červenej palete, dekoratívne, sa môže líšiť v maliari na drevo, ale neplatí v stavebníctve, pretože nie je obzvlášť trvanlivý;

 • citrón – Veľmi komplikované na spracovanie a nákladné, vzácne a hodnotné plemeno, najčastejšie používané v nábytkárskom priemysle;

 • Palisandre Príroda poskytla krásny vzor, ​​takže pre zákazníkov s neobmedzenými finančnými spôsobilosťami z nábytku, hudobných nástrojov a dokonca aj parkety zomrie;

 • Africký strom wenge tmavé, takmer čierne, aplikované na malé remeselné výrobky, ako je kľučky nožov alebo gitarový griff;

 • Tiger strom, Používa sa na luxusné kaštieľ (parkety) nábytku alebo interiérovej dekorácie miestností, elitných jácht.

Existujú aj iné exotické druhy – sú pripojené k sekvencii, chytiť, sukupir (tyč z Brazílie), Iroquo, Lapacho (Iron Tree), Bubingo (krásna farba s prirodzeným vzorom).

Je možné určiť?

Dosky získané z rôznych plemien dreva, sa líšia v rôznych parametroch. A špecialista stojí za to, aby ich odlíšili od seba. Prírodné chyby sú trochu ťažké a nedostatok úplnej identity označení, dokonca aj v rámci jedného druhu. Dokonca aj najskúsenejší špecialista je ťažké rozlišovať medzi plemenami ihličnanov na palube, je potrebné vykonať skúšku – definíciu makroskopických príznakov cédru alebo borovice, ktorý sa okamžite nerozumie (majú homogénne bunky a materiálová štruktúra).

Žiadne široké krúžky označujú kvalitu dodávky, ale ich počet a prítomnosť trhlín, fena, živicových ťahov. Ihličnaté skaly majú neporovnateľnú vôňu. V píle majú svoj vlastný špecifický zápach a ovocie a exotické stromy.

Ale definícia oka často prináša aj najkvalifikovanejšie tesári. Preto, bez náležitých skúseností, malo by sa ošetrovať na ich odhady. Veľmi nás.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: