Všetko o dvojzložkových epoxidových živice

V rôznych oblastiach priemyslu a konštrukcie sa široko používa špeciálna epoxidová živica. Táto syntetická látka, ktorá sa vyrába na základe rôznych epoxidových skupín, často pôsobí ako ťažký a vysoko kvalitný lepiaci prostriedok. Dnes budeme hovoriť o zvláštností a vlastnostiach dvojzložkovej epoxidovej živice.

Zvláštnosť

Dvojzložková epoxidová živica je špeciálny oligomér, ktorý, keď je spojený so špeciálnymi ťažšími, vytvára zosieťovaný polymér, úplne zmení jeho fyzikálne vlastnosti. Táto živica látka sa rozlišuje pomerne zložitým chemickým vzorcom.

Zloženie živice v dôsledku jeho polymérnej kompozície je vynikajúcim prostriedkom na spoľahlivé upevnenie rôznych povrchov rôznej hustoty medzi sebou.

Zároveň poskytuje najodolnejšie a trvanlivé pripojenie.

Rozdiel od jednozložkovej epoxidovej živice

Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma odrodami je primárne v vytvrdzovacom systéme a aplikuje sa na povrch. Jednotné modely sú vyliečené vlhkosťou, ktorá pochádza zo základne a vzduchu. V tomto prípade bude rýchlosť tohto procesu závisieť najmä od úrovne vlhkosti.

Dvojzložková epoxidová živica sa vytvorí, keď sa spracováva konkrétna chemická reakcia. Prechádza sa medzi hlavnými zložkami, vrátane tužidla.

V tomto prípade bude rýchlosť procesu závisieť od teploty materiálu a životného prostredia.

Zmes

Ako súčasť dvojzložkovej epoxidovej živice, sú obsiahnuté nasledujúce zložky:

  • mikrosféry, ako aj jemnozrnné prvky súvisiace s touto skupinou;
  • Bavlnené a sklenené vlákna, navrhnuté tak, aby poskytli väčšiu hustotú a viskozitnú hmotu;
  • Práškové komponenty – azbest, krieda a cement;
  • Na zníženie podielu je potrebná drevená drvina z prírodného dreva;
  • Aerosil minimalizovať počet podmienok;
  • Aditíva na farbenie, ako je grafit, oxid titaničitý.

Názory

V súčasnosti existuje značný počet rôznych modelov takejto živice. V závislosti od konzistencie sú rozdelené do niekoľkých typov.

  • Tekutý. Táto možnosť sa často predáva v špeciálnych injekčných striekačkách. Kvapalné živice by mali byť starostlivo vylisované z nádrže, často sa vyrábajú s ďalšími dýzami na aplikáciu bodov. Tieto modely umožňujú lepiť malé prvky medzi sebou. Kvapalné vzorky nebudú musieť byť pripravené na použitie, vyrábajú sa v hotovej forme.
  • Pastovitý. Tieto epoxidové živice sa vyrábajú vo forme plastovej hmoty, v ich štruktúre budú podobné jednoduchému plastenom. Takéto vzorky môžu byť ľahko narezané na malý nôž, potom bude potrebné, aby sa mierne rozprestierala a mierne navlhčená vodou, po ktorej je materiál pripravený na použitie. Nezabudnite, že hotová zmes by mala byť dosť hrubá. Po konečnom prípravku je hmota úhľadne aplikovaná na povrch materiálu.

Pri výbere je potrebné zvážiť typ živice. Ak chcete pracovať s malými detailmi, je lepšie vybrať si možnosť kvapaliny. Pre silnejšiu kombináciu veľkých materiálov si môžete kúpiť pasty.

Pôsobnosť

Dvojzložková epoxidová živica je široko používaná v oblastiach, ako je strojárstvo, automobilový priemysel, na farbe a laky. Niekedy je vhodný pre proces inštalácie, vrátane pri organizovaní hydroizolačných bazénov.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať samolepiaci film pre chladničku a nalepte ju?

Táto živica môže byť tiež použitá pri výrobe rôznych elektrických zariadení, pri výrobe výrobkov zo sklolaminátu alebo sklolaminátu.

Tento materiál často využíva dizajnérov a majstrov aplikovaných umení. Vďaka takejto 2-komponentnej živici môžete vytvoriť rôzne krásne dekorácie, dekoratívne nábytkové predmety, malé suveníry a zaujímavé nástenné hodiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: