Všetko o žetónoch

Mnohí vedia, že drevospracujúci priemysel zvyčajne zostáva veľa odpadu, čo je veľmi problematické zlikvidovať. Preto sú opätovne použité, alebo skôr druhýkrát, zatiaľ čo kvalita následných surovín netrpí. Po spracovaní dreva môžu zostať nielen pobočky, ale aj suka, prach a piliny. Jedným z jednoduchých spôsobov zbaviť sa odpadu môže byť nazývaný ich spaľovanie, avšak táto metóda sa považuje za veľmi drahé, a preto je drevený odpad správne recyklovaný, aby sa takzvaný čip. Čo je to, ako sa to robí a ako ho používať, učiť sa podrobne v tomto článku.

Čo to je?

Jednoducho povedané, čip je nasekaný drevo. Mnohí argumentujú o tom, ako cenné je, pretože je to stále odpad alebo sa často nazýva produkt sekundárnej produkcie. Avšak, táto surovina sa široko používa na rôzne účely a priemyselné odvetvia, vrátane sa používa ako technologické suroviny.

Náklady na čipy sú veľmi malé, čo je dôvod, prečo sa často používa ako suroviny na palivo. Funkciou takejto sekundárnej výroby výrobku je, že sa dá urobiť celoročne.

Zároveň však suroviny majú veľa nevýhod, napríklad, ak sú podmienky skladovania nedodržiavanie, začína sa hniť.

Ako robiť?

Shipe sa získa s použitím špeciálnych sekacích strojov a iných zariadení, ako je kombinuje. Zvyšky z dreva sa jednoducho recyklovali v súlade so špecifickou technológiou. Na tieto účely sa používajú bubny. Všeobecne platí, že technika môže byť najrozmanitejšia. Suroviny sú vyrobené z veľkých podnikov a v malých súkromných workshopoch. Kombinuje zvyčajne používajú profilové spoločnosti priamo pracujúce s drevom. Subbble Stroje sa používajú na výrobu technologických čipov alebo paliva.

Pri výrobe homogénnej hmotnosti čipov môžete dosiahnuť veľmi kvalitný výrobok. Výrobné schopnosti môžu zvýšiť dodatočné inštalácie vo výrobe, napríklad kalibračné mriežky. Pri výrobe drevnej štiepky sa často používa spracovanie ultrazvuku, čo tiež zvýši kvalitu surovín, najmä ak sa používa pre Arbolit. Arbolit je široko používaný v stavebníctve.

Aký druh skaly sa vyrába?

Drevené čipy sa môžu získať z rôznych dreva a jeho hustota a hmotnosť môže byť odlišná. Kocka v priemere môže vážiť až 700 kg / m3. Pokiaľ ide o hustotu dreva, je to veľmi rôznorodé pre rôzne plemená. Napríklad hustota 290 kg / m3 je relevantná pre dubové žetóny, pre smútok Táto hodnota je len viac ako 235 kg / m3 a hustota jedľa je len 148 kg / m3. Stojí za zmienku, že objemová hustota nakrájanej piliny dreva s frakciou do 8 mm je do 20% hustoty obyčajného dreva.

Externe, štipky z rôznych typov stromov vyzerajú rovnako, na prvý pohľad, nešpecifikovaný je nepravdepodobné, že vidí rozdiel, ale stále má. Použitie čipov z rôznych plemien dreva je už testované v čase v rôznych oblastiach života, a preto túto otázku zváži podrobnejšie.

dub

Po mnoho rokov sa sekundárne dubové suroviny aktívne používajú na rôznych účel. Zvrátené z dubu, ktoré sa často používajú pri výrobe alkoholických nápojov, veľmi často vína. Jednoduché opálenie chipsy umožňujú nápoje dostať jemnú vanilku alebo kvetinu chuť, a tu je silná streľba – dokonca aj vôňa čokolády. Pokiaľ ide o jeho vlastnosti, dubový čip do určitej miery možno považovať za jedinečný na prípravu vín a kúpal silný alkohol.

Dubové suroviny sa tiež používajú na fajčenie riadu, čo im dáva žltkastý alebo hnedý.

Olkhova

Semkruh je často používaný na fajčenie rýb, mäsových a syrových výrobkov, pretože neobsahuje škodlivé toxíny. Dym z žetónu je považovaný za dosť mäkký. Napriek tomu, že je to vhodný na fajčenie rôznych druhov riadu, odborníci sa odporúčajú pre ryby a lahôdky. Schiep z Alša si môžete zakúpiť v čistej forme, kompletná s inými horninami stromov alebo ho možno pripraviť nezávisle, ak existujú vhodné skúsenosti.

BEREZOVA

Čipy z brezy predávané výrobcami ako suroviny na fajčenie. Suroviny bez kôry sa môžu použiť aj na výrobu palivových granúl, ako aj na výrobu celulózy.

Kniha

Východná alebo lesná buk je skvelá pre vytváranie žetónov, bukové drevo je dokonale rozdrvené a sušené, zatiaľ čo vo svojej minimálnej živice. Buckka Chip nemôže pokaziť rôzne jedlá, dáva im tenkú údenú arómu. Plus bukových surovín je, že sa dá dlhý čas skladovať bez použitia bez toho, aby ste stratili svoje vlastnosti.

Borovica

Borovicový čip, zvyčajne aplikovaný v záhrade. Tento borovicový materiál je považovaný za mäkký, šetrný k životnému prostrediu a nepríjemný zápach. Pri použití v krajinnom dizajne je maľované bezpečné maľby pigmenty. Plus takýchto dekoratívnych surovín je jeho nenársnosť, nie je potrebné sa o neho starať každý rok, ako aj zmeniť ho na nový.

Jablko

Apple Chips, ako aj hruška a čipy iných plemien ovocných stromov, označujú jeden z najobľúbenejších pre fajčenie. Apple Strom obsahuje hmotnosť esenciálnych olejov, ktoré môžu poskytnúť nejakú pokrmu neprekonateľnú vôňu.

čerešňa

Swayp z čereby má nádhernú vôňu, často sa používa na prípravu alkoholu doma, ako aj na fajčenie rôznych jedál. Všetky ovocné plemená, vrátane čerešní, obsahujú užitočné éterické oleje, ktoré, keď sú údené, izolovali hmotnosť voňavého dymu.

Borievka

Spravidla sa bidder čip nepoužíva vo svojej čistej forme, ktorý ho aplikuje, napríklad spolu so všetkými. Vo svojej čistej forme je veľmi zriedkavé vo veľkých objemoch, pretože môže dať veľmi silný a často nepríjemný zápach.

Ihličnatý

Ihličnatý polkruh sa často používa na výrobu Arbolit, to znamená, že slúži ako základ pre ďalšiu výrobu stavebného materiálu. Arbolit v zložení je zvyčajne 70-90% pozostáva z dreva.

Dekoratívny

Legálne kurčaky sú skvelé pre mulčovanie pôdy, rovnako ako sa používa na výzdobu stôp v záhrade, v sekciách pre domácnosť. Často sa mieša so surovinami z ovocných stromov a potom sa používa na fajčenie doma alebo na výrobu.

CEDAR CHIPS môžu byť použité ako dekoratívny materiál pre mulčovanie záhrady, s jeho pomocou môžete vytvoriť optimálnu mikroklímu v pôde. Na udržanie rovnováhy vlhkosti, ako aj pre antibakteriálny účinok sa cédrový čip často rozvíja v suteréne alebo v zásobníku.

Záhrada môže byť použitá streľba alebo aspen čipy, ktoré, ako aj iné druhy stromov bohatých na fytoncides, ničia mnoho patogénnych baktérií v záhradnom pozemku.

Prehľad značiek

V rôznych žetónoch je váš účel, ako aj označenie. Podľa GOST má technologický čip nasledovné značky.

  • C1. Hmotnosť dreva, vhodná na výrobu papierových výrobkov s regulačnými.
  • C-2 sa líši od C-1 len tým, čo je určené na výrobu papierových výrobkov s nedotknuteľnými.
  • Označiť Ц-3 Ide o sulfát celulózu a odrody semi -celulózy na výrobu papiera a lepenky s nedotknuteľnými.
  • Čip Pv používa sa pri výrobe dosiek na vlákniny a Ps – hodnotné hodnotenie.

Technologické suroviny sa vykonávajú len v súvislosti s požiadavkami normy. Napríklad, napríklad pri výrobe lepenky alebo papiera na balenie s nekrytou gravitáciou, je možné získať čipy značky C-3 s obsahom cortexu až 10%.

Pre to, čo sa používa?

Drevo má po vrstve veľmi širokú škálu použitia. Ako palivo môžu byť švy použité na funkčné zariadenia na výrobu plynu. Palivový čip sa často používa na kotly pôsobiace nielen v podnikoch, ale aj v bežných domovoch. Takéto suroviny dokonale zaisťujú splatné krmivo a pary.

Existujú aj generátory plynu, ktorí pracujú perfektne na drevenom odpade. Takéto generátory sú veľmi ekonomické, a preto je dopyt po čipy pre nich veľmi vysoký. Zaujímavým bodom je použitie Aulhova čipu, po ktorom nasledujú výrobcovia mäsa a klobás. Jeho použitie veľkých rastlín a výrobcov je spôsobené tým, že dáva vynikajúcu vôňu fajčenia.

Lisované suroviny používané v stavebníctve. Tam sú tiež pozitívne spätnú väzbu a strešné krytiny. Strecha čipov môže trvať takmer pol storočia, okrem toho, že táto strecha následne vyžaduje osobitnú starostlivosť. Výrobcovia, ktorí majú špeciálne maliarske zariadenia na ich výrobu, môžu implementovať maľované čipy, ktoré sa často používajú v krajinnom dizajne, ako aj pre dekorácie trávnika. Dekoratívne čipy sa zvyčajne predávajú balené v taškách.

Stojí to za zmienku Lode môžu byť urobené na objednávku na rôzne účely a výrobky, môže byť z rôznych frakcií, ako aj so špecifikovanými veľkosťami. Tak napríklad špeciálny technologický čip používaný na výrobu drevených dosiek, ako aj čipov vyrobené stenové bloky. Takéto bloky sa tiež nazývajú strom alebo arbolit, sú vyrobené na základe čipov a cementovej malty.

Lode sa aktívne používajú pri výrobe preglejky, drevnej dosky, drevotrieskovej dosky, papiera, lepenky a sadrokartónu. Typicky sa tieto ciele používajú nie veľký čip, ale jemný tok. Vo všeobecnosti možno povedať, že čipy sú veľmi cenným sekundárnym produktom.

Čipy v posledných rokoch sa stáva čoraz populárnejšími, pretože to môže byť použité v rôznych, dokonca aj tie najočakávanejšie sféry života. Preto je predaj dreva odpadu považovaný za veľmi ziskový obchod.

Uskladnenie

Skladovanie malého dreva by mal byť správny, len potom nebudú prichádzať do disrepair. SCOOP môže byť uložená:

  • v kontajneroch;
  • v špeciálnych suchých bunkre;
  • V Kuchakh.

Pre malé množstvo surovín sa sklady zvyčajne používajú alebo bunkre, z ktorých môžu byť suroviny rýchlo a pohodlne naložené do auta. Zvyčajne sa na takýchto miestach nachádzajú suroviny nie viac ako týždeň.

Uzavreté kontajnery sa zvyčajne používajú na krátkodobé skladovanie surovín. Veľké zväzky uložené v hromade.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár