Všetko o fanteriériách pre debnenie

Výstavba na základe monolitického systému je dopyt v rôznych oblastiach života. Táto technológia je založená na liatí konštrukcií pomocou špeciálnych foriem a rámov – debnenie. Na výrobu debnenia, stavitelia používajú rôzne druhy materiálov, ale vedúca pozícia v priebehu rokov zaberá preglejku. Napriek zdanlivej jednoduchosti dizajnu by sa mala venovať osobitná pozornosť výberu materiálu na debnenie, spoľahlivosť a trvanlivosť výrobku neskôr závisí od kvality výrobku, ako aj presnosť betónového výrobku. V tomto článku zvážte všetko o preglejke pre debnenie.

Zvláštnosť

Preglejka debnenia – nepostrádateľným stavebným materiálom, ktorý sa používa na výrobu debnenia pre občiansku aj priemyselnú výstavbu. Pre zariadenie na vyhotovenie betónového základu, dosiek podláh, ako aj na plnenie stien vyrobených z rôznych typov preglejky. Profesionálne stavitelia odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim nepopierateľným výhodám debnenia štruktúry:

 • vysoká úroveň deformácie odolnosti;
 • spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • viacnásobné použitie;
 • Jednoduchosť inštalácie a zberu dizajnu;
 • získanie hladkého betónu bez pripojenia;
 • Nedostatočná potreba predbežného zarovnania;
 • Možnosť konštruktívnych zmien priamo počas procesu inštalácie.

Všestrannosť debnenia od preglejky tiež spočíva v možnosti svojho sekundárneho použitia. Ak po vykonaní všetkých stavebných prác, dizajn už nie je užitočný, potom môže byť predaný alebo aplikovať ako materiál na výrobu štítov prekrývania alebo spodnej vrstvy podlahovej krytiny.

Nemali by sme zabúdať na nevýhody materiálu, a to:

 • potreba inštalovať zálohy každých 50-100 cm;
 • potreba vykonávať povinné čistenie a sušenie dizajnu po práci;
 • Povinné skladovanie v suchej a vetranej miestnosti.

Odrody

Napriek širokej škále stavebného preglejky nie sú všetky jeho typy používané na výrobu debnenia. Odborníci odporúčajú výberu iba materiálov so zlepšenými technickými vlastnosťami obdĺžnikového tvaru, ale z okruhu je lepšie odmietnuť. Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere preglejky je typ lepiacej kompozície, ktorú výrobca pripojil k dreveným plechom.

Odolný voči vlhkosti

Preglejka, vrstvy, v ktorých sú prepichnuté adhezívnou kompozíciou na báze fenolových a formaldehydových živíc, je odolná voči vlhkosti a má vysokú úroveň odolnosti voči vlhkosti a teplotným výkyvom. Kvôli týmto technickým charakteristikám dizajnu z tohto materiálu sa môže opakovane použiť aj pri nepriaznivých klimatických podmienkach. Nevýhody – vysoká úroveň toxicity a nemožnosti používania v interiéri. Na zvýšenie úrovne odolnosti voči mechanickému poškodeniu a zabránenie vzniku štiepkových a trhlín, výrobcovia aplikujú mletie technológie, ktoré nielenže zlepšuje estetický typ produktu, ale tiež robí jeho povrch čo najhladší.

Plastový

Osobitná pozornosť by sa mala venovať novej forme preglejky pre debnenie – plast. Tento stavebný materiál je vyrobený z polymérneho plastu, ktorý má jedinečné zloženie, dizajn a špecifikácie. Hlavné charakteristické vlastnosti – prítomnosť dvoch dokonalých hladkých strán a vlnitého stredu. Tieto funkcie dávajú výrobok maximálnej úrovni pevnosti, ľahkosti a spoľahlivosti.

Výhody sú nasledovné:

 • Environmentálna bezpečnosť;
 • široký teplotný rozsah;
 • Jednoduchosť starostlivosti a skladovania;
 • priaznivá cena;
 • Stabilita farieb;
 • Vysoká úroveň odolnosti voči zapaľovaniu, vlhkosti a agresívnym látkam.

Treba poznamenať nasledujúce chyby:

 • úzky rozsah;
 • Malý rozmerový rozsah.

Dôležitý! Niektorí výrobcovia produkujú Phaneur, ktorý je pokrytý len plastom a je založený na obvyklej drevenej dyhy. Táto kombinácia materiálov umožňuje zlepšiť indikátory pevnosti materiálu, ako aj zvýšiť jeho obrat niekoľkých desiatok.

Laminovaný

Laminovaná preglejková doska – zlepšený variant materiálu odolný voči vlhkosti, ktorý sa najčastejšie používa na výrobu debnenia. Najčastejšie pre lamináciu výrobcovia aplikujú listy z dreva stromov. Výrazná funkcia – prítomnosť hladkého alebo vlnitého povrchu s protišmykovým účinkom.

Bakelizovaný

Vysoká úroveň pevnosti a odolnosti voči mechanickému poškodeniu má podložný preglejku, ktorý je produkovaný bakeliitskou živicou. Táto kompozícia sa získa v dôsledku zlúčeniny fenolu s formaldehydom, ktorý umožňuje použitie materiálu vo väčšine nepriaznivých klimatických podmienok a pri prudkých kolísaniach teplôt.

Ako si vybrať?

Výber materiálu pre debnenie je dôležitým prípravným štádiom stavebného procesu, na ktorom závisí kvalita ďalšej výkonnosti. V špecializovaných stavebných predajniach môžete vidieť širokú škálu preglejky pre deformovanie domácich aj zahraničných výrobcov. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť výrobkom miestnych zariadení, ktoré majú nielen vysokú kvalitu, ale aj cenovo dostupné cenové rozpätie.

Keď je tento materiál zvolený, profesionálne sprievodcovia odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • hrúbka;
 • veľkosť;
 • stupeň;
 • obratu;
 • Typ nadácie.

Napriek širokému rozsahu hrúbky vyrobeného, ​​ktorý je do 0,3 cm až 4 cm, odborníci odporúčajú venovať pozornosť výrobkom s hrúbkou 18 mm až 21 mm. Sú to tieto ukazovatele, ktoré sú najviac optimálne pre výrobu debnenia pre občianske inžinierstvo a priemyselné, pretože sú schopní odolávať tlak betónu, a majú tiež malú hmotnosť, čo výrazne zjednodušuje proces dopravy a zberu dizajnu. Produkty tejto hrúbky majú tiež cenovo dostupné cenové rozpätie, ktoré výrazne znižuje odhady.

Pri výpočte počtu materiálov by nemal zabudnúť na rozmerovú škálu preglejkovitých plechov. Vzhľadom na tento ukazovateľ sa môžete vyhnúť vzhľadu zbytočného odpadu a orezania. Najbežnejšie štandardné rozmery – 1220×1220 mm, 1220×2440 mm, 1270×1525 mm. Táto séria dimenzií je ďaleko od úplného a pozostáva z obrovského množstva iných hodnôt. Pre veľké návrhy sa odporúčajú stavitelia získať rozšírené formátové listy, ktoré pomôžu vyhnúť sa kĺbom. Pre debnenie neštandardnej veľkosti si môžete objednať konkrétne listy požadovaného formátu.

Nemali by sme zabúdať na stupeň materiálu, ktorý ovplyvňuje jeho silu a cenové rozpätie. Výrobcovia produkujú extraktový ventilátor a štyri ďalšie odrody. Pre debnenie je prvá a druhá škála vysokej pevnosti a nízka cena najvhodnejšia.

Výber preglejkového materiálu, mali by ste venovať pozornosť typu základovej základne, na ktorej závisí vypočítaný vzorec. Vypočítané hodnoty pre základňu betónu pásky sú nasledovné:

 • Veľkosť dvojitého obvodu štruktúry;
 • Výška štruktúry s kvótami;
 • Hrúbka použitého materiálu.

Dôležitý! Týmto princípom môžete vypočítať množstvo materiálu pre akýkoľvek vyrobený dizajn.

Indikátor obratu je úroveň materiálnej praktickosti, ako aj možnej sumy jeho použitia. Úroveň otáčania závisí od nasledujúcich ukazovateľov:

 • výrobca;
 • Kvalita použitých surovín;
 • Technické podmienky prevádzky.

Ak chcete zvýšiť prevádzkové cykly, odborníci odporúčajú pokrývať dizajn so špeciálnym mazivom (čierny), ktorý lepšie oddeľuje listy z betónu a varuje vzhľad čipov, trhlín a chýb.

Výstavba nie je potrebná len a vzrušujúca udalosť, ale aj proces, ktorý si vyžaduje vedomosti, zručnosti a praktické zručnosti. Počas výstavby by sa mala venovať osobitná pozornosť vytvoreniu nadácie, ktorá následne podporuje celú štruktúru. Kvalita tohto konštrukcie priamo závisí od použitého debnenia, ktoré by malo byť spoľahlivé, odolné voči vlhkosti, a čo je najdôležitejšie – nie mať kĺby. Ako základný materiál, stavitelia používajú rôzne úžitkové doplnky, ale odborníci odporúčajú vytvárať debnenie od preglejky, ktorá má veľký počet výhod na pozadí obyčajného dreva.

V ďalšom videu sa hovorí o tom, ako si vybrať tajomstvo pre debnenie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: