Všetko o farbe „dub dymová“

Každá z farieb a odtieňov má určitú charakteristiku a vplyv na situáciu. Niektorí vytvárajú pokojnú a relaxačnú atmosféru, iné dávajú jej dynamiku a expresivitá.

Väčšina farieb našla svoje použitie v interiéri, ako aj na výrobu konečných materiálov, nábytku a dverí. Jeden z týchto odtieňov je „Smoky Oak“. Toto je jedinečná farba, ktorá aktívne používa dizajnérov rôznych smerov.

Zvláštnosť

Každá osoba, ktorá aspoň raz navštívil stavebné a dokončovacie materiály, sa stretol v katalógu „dub smoky“. Je rozšírený a často sa používa na dekoráciu alebo exteriér interiéru. Tento tieň aktívne využíva ochranné známky po celom svete (Rusko, európske krajiny, Čína) Pri výrobe dekorácie, dokončovacích materiálov, nábytku a iných výrobkov.

Imitácia dreveného povrchu sa stala klasikou. Tento dizajn zaberá špeciálny výklenok v modernej výrobe. Výrobcovia ponúkajú širokú škálu odtieňov, ktoré sa líšia v textúre a nasýtení. Dizajnéri, zase, vyvíjajú nové spôsoby, ako stelesniť túto farbu v dekor a interiér ako celok.

Klasický dymový dub je svetlý šedý odtieň. Môže byť doplnený čiernymi, tmavosivými alebo bielymi čiarami. Tieto prvky robia povrch predmetu ako realistické a podobné prírodným drevom. Bežné sú tiež ľahšie alebo tmavé odtiene.

Farba môže mať béžovú, popol alebo krém.

Biela farba prírodného materiálu je charakteristická len pre mladé stromy, ktoré sa nepoužívajú na výrobu nábytku, dverí alebo podláh. Ako rastú a rastúci dub stmavnú.

Ak chcete získať požadovaný odtieň, výrobcovia používajú špeciálne chemické komponenty. Rozjasnia vlákna a maľujú ich do požadovanej farby. Po drevení, impregnujte olejom a pokryté lakom, aby ste udržali krásu prírodného materiálu.

Výrobcovia vyvinuli mnoho spôsobov, ako bielenie dub, vďaka, ktorým sa ukázalo, že dosiahne požadovaný výsledok. Ako aj Práca nefunguje bez špecializovaného vybavenia.

Ak hovoríme o umelých surovinách alebo povrchových materiáloch, ochranné známky dávajú hornú vrstvu potrebnú farbu a vzor.

Kde sa používa?

Shade „Oak dymský“ bol použitý už dávno nielen pri výrobe nábytku, ale aj pri výrobe podlahy, ako aj dvere.

Nábytok

Produkty v tejto farbe môžu byť vyrobené z prírodného dreva alebo dostupnejšie pre cenu analógov (LDSP alebo MDF). Ak sú všetky pravidlá dodržiavajú výrobný proces, výkres bude vyzerať atraktívny a štýlový.

V malej spálni bude úžasné vyzerať šatník alebo posteľ v jasnej farebnej schéme. Takýto nábytok vyzerá elegantný a ideálny pre mnohé smery dizajnu.

Chýbala tabuľka, zdobená vyrezávanými prvkami, dokonale zapadá do klasického interiéru.

Rovnako ako nábytok vo farbe „dubový dymový“ často vyberá pre kuchyňu. Môže to byť celá headset alebo len jedálenský stôl. Svetlý šedý nábytok Fasády vyzerajú víťazstvo v spojení s tmavými podlahami. Môžu kontrastovať s farbou stien alebo stropom.

Podlaha

Farba „Smoky Oak“ bola široko distribuovaná vo výrobe podláh. Používa sa na výrobu rôznych typov podlahovej úpravy: parkety a strojárska doska, laminát, linoleum.

Niektoré ochranné známky používajú iné mená tohto tónu (šedý vlasy, ľahký alebo sivý dub).

Medzi široké škály povrchových úprav na laminátu podlahy zaberá špeciálne miesto. Je to prístupnejší ako parketová rada a má vysoký výkon v porovnaní s linoleum. Vysoká hustota Drevo Vláknité platne sa používajú ako základ. Potrebná farba sa aplikuje na hornú dekoratívnu vrstvu. Dokončovací materiál v tejto farebnej schéme môže mať inú triedu odolnosti proti opotrebeniu a tiež sa líši podľa veľkosti a iných charakteristík.

„Smoky Oak“ sa stal populárnym vďaka univerzálnemu vzhľadu. Môže to tiež vstúpiť do rôznych štýlových smerov – klasické a moderné. Zapaľovacie odtiene sú ideálne pre malé izby. Osvierajú interiér a vytvárajú ľahkú atmosféru v miestnosti. Tmavé odtiene sú vybrané pre vynikajúce a elegantné dizajn priestranných priestorov.

Dvere

Dôležitou úlohou v interiéri Hrajte dvere. Aby sa dizajn miestnosti vyzerá úhľadne a štýlovo, farba interiérových dverí by sa mala harmonizovať so zvyškom palety, vrátane nábytku a dekoratívnych prvkov. Teplé odtiene dymového dubu budú nádherné v klasickom štýle. Dokonale doplnia nábytok v hnedej farbe. V tomto prípade musia byť dvere vyrobené z dreva.

Studené, sivé odtiene – najlepšia voľba pre moderné destinácie, ako je high-tech alebo minimalizmus. Pre tieto štýly sú zvolené modelové umelé materiály. V rovnakej farebnej schéme nájdete vstupné dvere pre byt alebo súkromný dom.

„Smoky Oak“ využije znalcov prírodných a upokojujúcich interiérových riešení. Takáto farba bude zachovať relevantnosť sezóny v sezóne, zostávajúce populárne a dopytu.

Prehľad odtieňov

Široká škála odtieňov môže byť rozdelená do dvoch skupín v závislosti od ich farieb. Teplé odtiene vytvárajú útulné, domáce atmosféru a zima – obnoviť a pripojiť.

Viacnásobné možnosti sa považujú za najčastejšie.

  • Strieborný. Sivý tón s ľahkou a príjemnou brilanciou.

  • Svetlo sivá. Jednoduchý a vzduch. Nádherný materiál pre interiéry malých miestností.

  • Hnať sa. Veľmi podobný prvého tieňa, ale viac nasýtených a tmavých. Bez posmechu striebra.

  • Teplý rustikálny. Ďalší svetlý odtieň, ale tentoraz v príjemnom teplom rozsahu. Možnosť s mäkkou žltou trupom je pozoruhodne vhodná pre dizajn akejkoľvek miestnosti v dome.

  • Grafit. Tmavý a hrubý odtieň. Môže byť použitý ako primárna farba (pre priestranné izby) alebo expresívne pridávanie svetlých odtieňov.

Aké farby sú kombinované?

Úspešný interiér je možný len vtedy, keď sú všetky použité farby úžasné, vzájomne sa dopĺňajú všetky položky a nátery vytvárajú všeobecné zloženie.

„Smoky Oak“ sa považuje za univerzálnu farbu, vrátane jeho početných možností. Napriek tejto funkcii musíte byť schopní kompetentne používať túto farbu, aby ste získali najviac víťazné farebné kombinácie.

Existuje niekoľko možností, s ktorými dizajnéri odporúčajú kombinovať túto farbu.

  • Ako doplnok budú pozoruhodne vhodné, všetky odtiene hnedej, počnúc jemnou béžovou alebo mliekom na tmavohnedú. Pomocou ich pomoci môže vypnúť originálnu a expresívne zloženie. Ak vyvalíte paletu, budete môcť vytvoriť príjemnú atmosféru.

  • Modrá a jeho početné možnosti budú vyzerať aj nádherné. Takéto farby sa rozhodnú urobiť nastavenie čerstvosti. Tieto odtiene vyzerajú sebestačné a v kombinácii ukazuje pôvodný a štýlový interiér. Jasná farba bude vyzerať. Napríklad tmavo sivá s jemnou modrou alebo naopak.

  • Zelená a jej variácie tiež vyzerajú krásne spolu s farbou „Smoky Oak“. Dizajnéri používajú rôzne odtiene zelenej: šalát, bažina, smaragd, bylinné, olivové a mnoho ďalších. Takáto kombinácia nedávno rýchlo získava popularitu.

  • Žltá urobí nastavenie jasnejšie a expresívne. Zvyšuje náladu. Pre harmonickú interiéri by sa mala pridať do teplých odtieňov.

  • Nezabudnite na klasickú čiernu a bielu. Tieto farby môžu byť kombinované so všetkými odtieňmi, bez ohľadu na ich jas, saturáciu a teplotu.

Príklady v interiéri

Pri zdobenie obývacej izby dizajnéri používali laminát vo farbe „Smoky Oak“. Light Tint naplní miestnosť so svetlom a vizuálne rozširuje miestnosť. Obývacia izba v modernom štýle ocenia priaznivcov minimalizmu.

V tomto prípade nebol vybraný nielen podlahový kryt, aby vytvoril interiér, ale aj dvere v populárnej farbe. Tmavý odtieň interiérových dverí je pozoruhodne harmonizovaný s ľahkými stenami a podlahami. Fotografia preukázala, ako sa odtiene vyhrávajú v modernom smere dizajnéra.

Štýlová a praktická kuchyňa. Laminát bol zvolený ako podlaha v dymovej dubovej farbe, tmavý odtieň. Forma podlahy je harmonizovaná s stenami. Svetlý nábytok kontrastuje, priťahuje pozornosť.

Obrázok ukazuje, ako sa v interiéri obývacej izby pozrie na nábytok vo vyššie uvedenej farebnej schéme. Výrobca kombinoval niekoľko odtieňov v jednom produkte, ktorý sa navzájom poradí.

Tmavé bohaté vonkajšie pokrytie vyzerá skvele s bielym nábytkom a stenami. Kontrasty hra – Win-Win verzia, ktorá nikdy nevychádza z módy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár