Všetko o handle-profily

Všetko o handle-profily je potrebné poznať vývojárov nových projektov nábytku. Sú rovnako zapojení do akéhokoľvek moderného štýlu: od high-tech a minimalizmu k modernému a loftu. Viac známych štýlov – Classic, Scandinavian a AMP – tieto prvky sú ďalším dekoratívnym znakom. Ale v kuchyni a na chodbe, pri budovaní oddelenia skrine v malých apartmánoch, nábytok rukoväť – nie toľko náradia, aby ozdobil, aký spôsob, ako poskytnúť dodatočnú funkčnosť a predĺženie doby plodnej prevádzky nábytku bez dodatočnej opravy.

Popis

Pero profil – špeciálne zariadenie na otváranie dverí. Zvyčajne je vyrobený z príslušného materiálu a pripevnený k hlavnej pláve.

Dopyt trendu a prevalencia používania v modernom nábytku poskytuje široký rozsah veľkých dizajnérov a výrobcov hláv a jednotlivých predmetov nábytku.

 • Zvyčajná vertikálna poloha vzhľadom na objekt nábytku nie je jediným možným možným možným. Vývojár model môže použiť iné možnosti: horizontálne, skosené.
 • Materiál výroby je iný (hoci sa priemyselné vývojári zvyčajne nazývajú eloxovaný hliník, ale používanie oceľových prvkov alebo zliatin s účasťou ľahkého strieborného kovu) je povolené. V nábytku autora môže byť príslušenstvo vyrobené podľa objednávky a presahovať známe suroviny, štandardne používané. Zvyčajne označované 2 typy: eloxovaný a polychlorvinyl film.
 • Farebná schéma nie je obmedzená, vďaka použitiu rôznych zliatin a PVC povlakov, môže byť rukoväť profilu vzhľadom na špeciálnu textúru: drevo, prírodný kameň, koža a mozaika. Eloxovaný kov má menej farebné možnosti, ale poskytuje ďalšiu silu a zvyšuje životnosť potrebného nábytku.
 • Názvy ponúkaných produktov sú romantické a plne zodpovedajú charakteristike: môžete sa stretnúť s strieborným, zlatým a bronzom, farebným šampanským, dymovým dubom a jantohnedom, pod určitou farbou dreva, prijatý v nábytkárskom priemysle.
 • Plán dizajnéra zabezpečuje možnosť nastavenia symetrických a asymetrických profilov.
Prečítajte si viac  Tile TUBADZIN: Výrazné funkcie

Vysoko kvalitné armatúry určite zdobia nábytok, dajte mu ďalšiu dekoratívnosť. Správne odtieň a tvar nemôže len zvýrazniť alebo odstrániť vizuálne konštrukčné časti. Hlavným účelom profilu rukoväte je zabezpečiť jednoduchosť otvárania dverí, hladkosť tohto procesu a šetriť vzácne miesto v obmedzenom priestore.

Z hľadiska ergonómie – to je spôsob, ako sa vyhnúť spoločným domácim zraneniam, čo je dôležité, ak sú deti v rodine.

Preskúmanie druhov

Rôzne sortiment je vysvetlený polyvarianciou použitia a jednoduchosti inštalácie. Koniec koncov, moderný a vysoko kvalitný profil rukoväte sa používa nielen pre izbový nábytok (aj keď môžete nájsť aplikácie pre nedostatočnú hygienickosť), ale aj pre skrine, hrudník zásuviek a dokonca aj interiérové ​​dvere. Nový trend nábytku bez rukoväte konečne získal prvú pozíciu v dopyte spotrebiteľov, hoci variabilné typy svietidiel spadajú pod tento profesionálny termín.

 • Faktúra, ako najbežnejšia variácia, je pripojená zvonku pomocou obvyklých spojovacích materiálov (skrutky s podložkami) a môže byť organicky zapadá do všetkých možností štýlu.
 • Úplatka je nákladnejšie v dizajne, čase a úsilí, pretože je to menej časté. Okrem toho, takéto príslušenstvo, hoci uľahčuje proces ukazovania objednávky a prijímanie čistoty, robí kus nábytku drahšie. V domácom priemysle je výber zmršťovacích držadiel obmedzený v dôsledku ich dopytu len v samostatných štýloch, na hladkých fasádach z drahého dreva.
 • Skrytá rukoväť vedie v rebríčku z dôvodu možnosti minimalizácie straty priestoru. V priemysle sa zábradlia ľahko implementujú – crossbars s 2 nohami, väčšie a menšie, v závislosti od rozmerov zásuvky.
 • Rozmery rukoväte profilu závisia nielen na mieste. Vertikálna sa môže zúčastniť len na hlavnom pásme a horizontálna je často narezaná na šírku zásuvky.
 • Koniec, najbežnejšie, je ľahko odrezaný z dlhého profilu. V domácich štruktúrach sa používajú zástrčky pre každú hranicu, v továrňových produktoch z okraja leštené mechanickým spôsobom.
 • Integrovaný je možné vložiť do panela Fasády, potom nie je potrebné použiť profil. Ale taká vec komplikuje dodržiavanie hygieny, najmä v kuchynských podmienkach.
Prečítajte si viac  Mramorová dlažba: Charakteristiky a plusy

Symetria – nie najdôvodnejšie v nábytku autora alebo v šatníku postavenej za určitých podmienok. Symetria môže poskytnúť dodatočnú dekoratívnosť objektu situácie, aj keď asymetria môže byť aj druh štýlového príjmu použitého pre prídavný atribút zvoleného štýlu.

Asymetria môže byť tiež spôsobená funkciami aplikácie alebo umiestnenia predmetu, obmedzený priestor.

Podľa typu modelu

Spoločné odrody:

 • faktúra;
 • hypitia;
 • Fantastický.

Prekrytie z nižšie – dlhodobo použitie pre montážovaciu skrinku, zatiaľ čo v stojaci na podlahe je pohodlnejšie pre model pripojený na vrchole. Tvárou v celej dĺžke dverí je vhodné pre domácnosti akéhokoľvek veku, nemusia ohýbať ani natiahnuť, môžete otvoriť dvere, držať rukoväť na akomkoľvek vhodnom mieste.

Nadzemné rukoväte umožňujú nielen zabezpečiť bezpečnosť a ergonómiu používania priestoru, ale aj na výrobu demokratických súprav zodpovedajúcich módnym trendom.

Na veľkosť

Obmedzenia na dĺžke profilu rukoväte č. Jediná vec, ktorá môže interferovať s netradičným authorovanou súpravou, je dĺžka profilu používaného na rezanie. V kuchynskom headsete je maximálna odporúčaná dĺžka skrinky 1200 mm, ale v skrinkách môže byť použitý profil pre posuvné dvere a väčšiu dĺžku.

Materiál

Moderné technológie zahŕňajú možnosť použitia zliatin: mosadz a bronz pre drahé súpravy, hliník – pre výrobky s hmotnosťou. Anodizácia, PVC film a chróm poskytujú nielen dekoratívne schopnosti, atribúty štýlu, ale aj expresivity, dlhodobej prevádzky, bezproblémové čistenie, jednoduchosť starostlivosti.

Dizajn

Matte hliníková rukoväť – nesporný vodca dopytu zákazníkov na trhu. Tí, ktorí nemajú radi prebytočné lesk, vyberte štandardnú hornú dosku. Avšak dopyt a ultra tenké výrobky pod zlatom. Dve bežné farebné variácie:

 • Čierna, štandardná pre akúkoľvek farbu, je menej viditeľná pre znečistenie;
 • Biela, jednoduchá pri čistení, nestrácajú farbu z používania detergentov.

Populárne a podsvietené perá.

Žiadosť

Profil rukoväte sa používa nielen na kuchynskej súprave, hoci jeho dokonalý účel, nepochybne, v nábytku pre kuchyňu s obmedzeným priestorom a špecifickými podmienkami. Toto nábytkové armatúry, vyrobené nezávisle alebo v továrňových workshopoch, vo výrobe, môžu byť použité pre fasádu rozstrekových posuvných dverí, skrine, na nábytok, ako je šatníková skriňa alebo hrudník, pod pultovou doskou stravovania alebo pod pohárom dekoratívna tabuľka.

Prečítajte si viac  Aké sú formy pre sadry a ako s nimi pracovať?

Uvedené žiadosti možno brať do úvahy, keď nezávisle výroba nábytku alebo jej objednávky od výrobcu, na internetových portáloch, v špeciálnych predajniach. Priestor pre fantáziu v kreativite ponecháva rôzne návrhy na použité materiály, veľkosti, farby a formy.

Sú schopní uspokojiť najviac rozmarné požiadavky a najprísnejšie obmedzenia štýlu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: