Všetko o Hemp

Aplikácia v priemysle banánových vlákien sa môže zdať nevýznamná v porovnaní s takými populárnymi materiálmi, ako je hodváb a bavlna. Nedávno sa však zvýšila obchodná hodnota takýchto surovín. V súčasnosti využíva na celom svete v širokej škále – od výroby obalových kontajnerov a končiacich s tvorbou oblečenia a hygienických obrúskov.

Čo to je?

Banánové vlákno je tiež známe ako Abaka, konope z Manila a Koyry. Všetky tieto rôzne mená jednej suroviny získané z rastliny Musa Texilis – textilný banán. Toto je trávnatá trvalka z rodiny banánov. Najväčšími globálnymi dodávateľmi tohto vlákna sú Indonézia, Kostarika, Filipíny, Keňa, Ekvádor, ako aj Guinea.

Banán Coyra je hrubý, mierne rozšírené vlákno. Môže to byť piesčité alebo svetlohnedé.

Vo svojom fyzikálno-operačnom charakteristike ABACA existuje niečo, čo znamená medzi jemným SISAP a tuhým kokosovým koirónom. Materiál sa vzťahujú na kategóriu polotovarov.

V porovnaní s vláknom z kokosu je Manilasky trvanlivejší, ale zároveň elastický.

Medzi výhody Abaki patrí:

  • Sila medzera;

  • elasticita;

  • priepustnosť vzduchu;

  • Odolnosť voči opotrebeniu;

  • Vlhkosť.

Konope z Manila má nehnuteľnosť, ktorá má rýchlo dať všetku akumulovanú vodu, preto má vysoký odolnosť vinutia. Latexové materiály navyše majú jarné charakteristiky.

Je známe, že Manila vlákno je 70% silnejšie ako konope. Zároveň je štvrtina maloletého, ale oveľa menej flexibilná.

Ako zbierať vlákno?

Hladký silný materiál s mierne viditeľnou lesklým ťažbou z listovej vagíny – to je fragment list v tvare drážky v blízkosti základne, hranolovanie stonky plot. Rozšírené listy Banana Vagína sa nachádzajú na špirále a tvoria falošný trup. Vláknitá časť dozrieva do 1,5-2 rokov. Trojročné rastliny sa zvyčajne deje na rezanie. Kmene sú úplne „pod pentom“, ponechávajú len 10-12 cm od pôdy.

Potom sa listy oddelia – ich vlákna sú čisté, používajú sa na výrobu papiera. Cherenkov fragmenty sú mäsšie a vodnaté, sú rezané a narezané na oddelené pásy, po ktorých môžu oddeliť dlhé vlákna s nožom s nožom.

V závislosti od množstva, výsledné suroviny sú rozdelené do skupín – hrubé, stredné a tenké, po ktorých odchádzajú na suché vonku.

Pre odkaz: z jedného hektára rezaného Abaci sa ukáže z 250 na 800 kg vlákna. Zároveň sa môže dĺžka závitov pohybovať od 1 do 5 m. V priemere je potrebných približne 3 500 rastlín na získanie 1 tonu vláknitej látky. Všetky práce na získanie HEMP HEMP sa vykonávajú prísne manuálne. Za jeden deň každý pracovník spracováva približne 10-12 kg surovín, takže pre rok sa môže pripraviť na 1,5 tony vlákien.

Sušený materiál je balený v balíkoch 400 kg a ide do obchodov. Na výrobu plnív matracov môžu byť vlákna spojené s pomocou problémov s ihlou alebo latexom.

Preskúmanie prieskumu

Mix tri odrody manila konope.

Tupoz

Je to zadržiava najvyššej kvality, vyznačuje sa žltou farbou. Vlákna tenké, až 1-2 m dlhé. Takáto konope sa získa zo strany vnútra banánového kmeňa.

Materiál je široko v dopyte pri výrobe čalúnenia nábytku a kobercov.

Lupis

Stredná kvalita konope, žltkasto hnedá. Hrúbka vlákna je priemer, dĺžka dosahuje 4,5 m. Suroviny sa extrahujú zo strany kmeňa. Používa sa na výrobu kokosového moču.

BANDALA

Konope je najnižšia kvalita, je možné ju odlíšiť na tmavom odtieni. Vlákno je dosť hrubá a hrubá, dĺžka závitu prichádza na 7 m. Extrahované z vonkajšej časti listu.

Z takejto konope robí šnúry, laná, laná a rohože. Je to výroba prúteného nábytku a papiera.

Oblasti použitia

Konope z Manila sa rozšíril v námornej a loďou. To nie je prekvapujúce, pretože lano vyrobené z nej takmer nepodlieha negatívnemu účinku slanej vody. Po dlhú dobu si zachovávajú svoj vysoký výkon, a keď sú zastarané, odoslané na spracovanie. Papier je vyrobený z recyklácie – dokonca aj mierny obsah v surovine vlákna Manila mu dáva špeciálnu pevnosť a silu. Takýto papier sa používa na vedenie káblov a výroby obalového materiálu. Špeciálny distribučný materiál prijatý v USA av Anglicku.

Z banánov konope, na rozdiel od konope, nie je možné urobiť tenkú priadzu. Ale často sa používa na výrobu hrubých materiálov. V súčasnosti sa Abaka považuje za dosť exotický materiál. Preto ho interiéri často používajú, keď priestory a výroba nábytku. Vzhľadom na environmentálnu prívetivosť, odolnosť voči vlhkosti a ďalším vonkajším nepriaznivým faktorom je materiál široko v dopyte v Európe. HEMP Harmonicky vyzerá v dekorácii vidieckych domov, lodží, balkónov a terasou. Tieto objekty v priestoroch sú obzvlášť populárne, vyrobené v štýle krajiny, ako aj v koloniálnom štýle.

Už viac ako sedem storočí v Japonsku sa v textilnom priemysle používajú Manila vlákna na vytvorenie oblečenia. Vlákna extrahované z Abaki sú dobre natreté a nemajú výrazný zápach. Okrem toho, oni nezmiznú do Slnka, nedávajú zmršťovanie pod pôsobením teplej vody a dokonca aj po tom, čo viacnásobné uvoľňovanie cyklov zachováva všetky svoje vlastnosti. Z HEMP MANILY Urobte ťažké tkaniny. Môžu plne pozostávať z manila vlákien alebo 40% bavlny k nim.

Banánový tkanivo sa považuje za prirodzený sorbent. Vďaka tomu, koža dýcha, a dokonca aj v najhorúcejších dňoch, telo sa cíti v pohode a pohodlie. Abaca tkanina sa získa vodou, ohňom a tepelne odolným, má výrazné hypoalergénne vlastnosti.

V súčasnosti môže byť takéto vlákno dobrou alternatívou k väčšine syntetických a prírodných vlákien.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár